Zaloguj się, aby obserwować  
Aragloin

Forgotten Realms vs. świat Tolkiena

133 postów w tym temacie

Mogę powiedziec, że ten kto poznał mitologię grecką, podobały mu się mity opisujące los tragicznych bohaterów powinien polubic i twórczośc Tolkiena a najbardziej Silmarillion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 19:27, ArvenAc napisał:

Mogę powiedziec, że ten kto poznał mitologię grecką, podobały mu się mity opisujące los tragicznych
bohaterów powinien polubic i twórczośc Tolkiena a najbardziej Silmarillion.

Zgadzam się chociaż muszę zauważyć że Tolkien zawarł też treści chrześcijańskie(w końcu był głęboko wierzący)np.12 bogów (12 apostołów) z czego 1 był zdrajcą(Judasz).Więc widać ze Tolkien czerpał z naszej religii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Preferuję Tolkiena, który jest moim ulubionym pisarzem fantasy ( i nie tylko ). Jego książki są wyśmienite. Na razie przeczytałem jedynie trylogię WP, Silmarilion, Hobbit oraz Dzieci Hurina. Ale teraz zakupię sobie pozostałe zbiory opowieści ;] Natomiast jeśli chodzi o Forgotten Realms to ten świat bardzo mi siępodoba, ale jedynie w grach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 15:02, Leslaw555 napisał:

Preferuję Tolkiena, który jest moim ulubionym pisarzem fantasy ( i nie tylko ). Jego książki
są wyśmienite. Na razie przeczytałem jedynie trylogię WP, Silmarilion, Hobbit oraz Dzieci Hurina.
Ale teraz zakupię sobie pozostałe zbiory opowieści ;] Natomiast jeśli chodzi o Forgotten Realms
to ten świat bardzo mi siępodoba, ale jedynie w grach ;]

A widziałeś gdzieś inne książki(przyg. Toma ,Zaginiona księga opowieści i inne?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 15:03, Aragloin napisał:

A widziałeś gdzieś inne książki(przyg. Toma ,Zaginiona księga opowieści i inne?)


A ty czytałeś i mógłbyś coś o tych książkach powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 15:03, Aragloin napisał:

> Preferuję Tolkiena, który jest moim ulubionym pisarzem fantasy ( i nie tylko ). Jego książki

> są wyśmienite. Na razie przeczytałem jedynie trylogię WP, Silmarilion, Hobbit oraz Dzieci
Hurina.
> Ale teraz zakupię sobie pozostałe zbiory opowieści ;] Natomiast jeśli chodzi o Forgotten
Realms
> to ten świat bardzo mi siępodoba, ale jedynie w grach ;]
A widziałeś gdzieś inne książki(przyg. Toma ,Zaginiona księga opowieści i inne?)


Yhym. Poszukaj na www.empik.com, tam znajdziesz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 17:35, ArvenAc napisał:

> A widziałeś gdzieś inne książki(przyg. Toma ,Zaginiona księga opowieści i inne?)

A ty czytałeś i mógłbyś coś o tych książkach powiedziec?

Tych co wymieniłem akurat nie ale..Na ferie może sobie kupię.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 17:35, ArvenAc napisał:

> A widziałeś gdzieś inne książki(przyg. Toma ,Zaginiona księga opowieści i inne?)

A ty czytałeś i mógłbyś coś o tych książkach powiedziec?

O Dzieciach Hurina i Hobicie mogę Ci odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:30, Aragloin napisał:

> > A widziałeś gdzieś inne książki(przyg. Toma ,Zaginiona księga opowieści i inne?)

>
> A ty czytałeś i mógłbyś coś o tych książkach powiedziec?
O Dzieciach Hurina i Hobicie mogę Ci odpowiedzieć.


Czytało się. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 13:33, Aragloin napisał:

Widać że nasz Ajantis powrócił jednak z e Wzgórz Wichrowych Włóczni:)


Po prostu kompa miałem w serwisie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu kupiłem sobie Icewind Dale''a sagę .jedynka fajna ,ale czegoś jej brakuje .A dwójka :co za ch***.jak mogli tak zmienić interfejs że teraz czekam półminuty zanim zopbaczę kartę postaci albo księgę maga albo kapłana.A włśnie wiecie jak w Dwójce wygląda ta księga.Nie jak w BG albo w ''jedynce''.ja chyba już wiem ja to Black Isle Studios upadło...Teraz czekam na książki z Drizztem w Trylogii Doliny Icewind:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi się bardzo podobał ID 2. Chyba nawet przeszedłem, z tego co pamiętam. Ale to może dlatego, że nie grałem w jedynkę.
Dla mnie porównywanie obu tych światów nie ma sensu. Oba są zupełnie inne i również oby dwa bardzo lubię. Dla mnie i Tolkien i Salvatore są świetnymi pisarzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 10:38, Madoc napisał:

a mi się bardzo podobał ID 2. Chyba nawet przeszedłem, z tego co pamiętam. Ale to może
dlatego, że nie grałem w jedynkę.
Dla mnie porównywanie obu tych światów nie ma sensu. Oba są zupełnie inne i również oby
dwa bardzo lubię. Dla mnie i Tolkien i Salvatore są świetnymi pisarzami.

Ja odwrotnie .A w BG grałeś .jeżeli nie to dlatego Ci tak łatwo przyszło grać w ICWD 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2008 o 10:40, Aragloin napisał:

Ja odwrotnie .A w BG grałeś .jeżeli nie to dlatego Ci tak łatwo przyszło grać w ICWD
2

w BG 2 grałem. Też świetne. ale chyba bardziej mi się podobało od ID2
Dopiero teraz sobie uświadomiłem że nie ma porządnego eRPeGa w Śródziemia. A szkoda, bo potwrów, postaci, miejsc i historii jest tam dużo, szkoda żeby się zmarnowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 10:42, Madoc napisał:


> Ja odwrotnie .A w BG grałeś .jeżeli nie to dlatego Ci tak łatwo przyszło grać w
ICWD
> 2
w BG 2 grałem. Też świetne. ale chyba bardziej mi się podobało od ID2
Dopiero teraz sobie uświadomiłem że nie ma porządnego eRPeGa w Śródziemia. A szkoda,
bo potwrów, postaci, miejsc i historii jest tam dużo, szkoda żeby się zmarnowały...

No miało być White Council ale prace(rzekomo ) zaniechano.Szkoda.A BG II jestem tera w Leżu Bodhi i razem z paladynami i złodziejami cienia zabijemy Ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może coś wymyślą. W końcu fanów WP jest cała masa, na pewno by się dobrze sprzedawało. Tylko jakaś dobra ekipa by się musiała wziąć za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 11:07, Madoc napisał:

Może coś wymyślą. W końcu fanów WP jest cała masa, na pewno by się dobrze sprzedawało.
Tylko jakaś dobra ekipa by się musiała wziąć za to.

np. Bioware?:)Nie no wystarczyło by EA ale oni mogą spiep**** grę .Ale lepiej coś niż nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować