Zaloguj się, aby obserwować  
Aragloin

Forgotten Realms vs. świat Tolkiena

133 postów w tym temacie

Mój kumpel miał tą książkę (ja nie mam żadnej i tylko z kumplami co mają grywam) i mapa tam jest. Opis krainy jest ciekawy, są tam opisane także wszystkie rasy, bóstwa, wspomniana jest historia itp. Jak chcesz to możesz kupić lecz bez podstawowych książek raczej przygody nie rozegrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:11, zakrokrzy napisał:

Mój kumpel miał tą książkę (ja nie mam żadnej i tylko z kumplami co mają grywam) i mapa
tam jest. Opis krainy jest ciekawy, są tam opisane także wszystkie rasy, bóstwa, wspomniana
jest historia itp. Jak chcesz to możesz kupić lecz bez podstawowych książek raczej przygody
nie rozegrasz.

a opłaca się to kupywać na 2,3,4 osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam grać nie możesz, gdyż jedna osoba musi być mistrzem gry, a reszta graczami. W dwie osoby grać można lecz mistrz gry musi stworzyć odpowiednią dla jednego gracza przygodę. Lepiej gra się w więcej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:15, zakrokrzy napisał:

Sam grać nie możesz, gdyż jedna osoba musi być mistrzem gry, a reszta graczami. W dwie
osoby grać można lecz mistrz gry musi stworzyć odpowiednią dla jednego gracza przygodę.
Lepiej gra się w więcej osób.

Kiedyś z kilka miesięcy temu,jeden kolega wymyślił sobie taką grę.Jedyne co zapamiętałem to piwo mroczny paladyn:).Graliśmy kilka dni ,potem się rozpadliśmy,ale nie było za bardzo czasu..Długa przerwa w szkole to za mało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od waszej inwencji. Jak ja grałem to się rozpadliśmy, bo nie potrafiliśmy podzielić się łupem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:19, zakrokrzy napisał:

Wszystko zależy od waszej inwencji. Jak ja grałem to się rozpadliśmy, bo nie potrafiliśmy
podzielić się łupem ;)

Może bym zorganizował sesje rpg.Ale profesjonelne?W domu kultury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musiałbyś sie bardzo dobrze przygotować i raczej jak jesteś początkującym takie coś odradzam. Potrenuj, zorganizuj kilka sesji i wtedy spróbuj coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 12:25, zakrokrzy napisał:

To musiałbyś sie bardzo dobrze przygotować i raczej jak jesteś początkującym takie coś
odradzam. Potrenuj, zorganizuj kilka sesji i wtedy spróbuj coś takiego.

tak będzie najlepiej.Dzęki za porady(zajrzyj na my gs!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 22:37, zakrokrzy napisał:

Nie ma sprawy. GS bardzo fajny-widać że jesteś fanem Fantasy ;)

Jestem:).jak ci się dopoba powieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 10:17, Aragloin napisał:

> Nie ma sprawy. GS bardzo fajny-widać że jesteś fanem Fantasy ;)
Jestem:).jak ci się dopoba powieść?

Niezłe, widać że znasz się na tym co piszesz. Jedyne drobne zastrzeżenia mam do interpunkcji (przecinki, myślniki i odstępy między kropką, a początkiem nast. zdania). Nie jest źle i czekam na następny tom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 13:00, zakrokrzy napisał:

> > Nie ma sprawy. GS bardzo fajny-widać że jesteś fanem Fantasy ;)
> Jestem:).jak ci się dopoba powieść?
Niezłe, widać że znasz się na tym co piszesz. Jedyne drobne zastrzeżenia mam do interpunkcji
(przecinki, myślniki i odstępy między kropką, a początkiem nast. zdania). Nie jest źle
i czekam na następny tom ;)

Pisanie tego to był nie zły wysiłek.Półtoerj godziny bez przerwy robią swoje.A co do drugoego tomu mogę powiedzieć ,że trzy pierwsze rozdziały będą o dzieciństwie Meyi.Nastepne dopiero się na piszą .Myślę ,że w piątek już może być opublikowana druga część:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś o tym wiem, bo pisze czasami recenzje gier. ^^ Jedna potrafi mi zająć pół dnia.
A co do powieści trzymam kciuki by udało Ci się napisać.

PS. Dostałem zamówiony podręcznik-Zapomniane Krainy Opis Świata. Bardzo ciekawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2008 o 22:49, zakrokrzy napisał:

PS. Dostałem zamówiony podręcznik-Zapomniane Krainy Opis Świata. Bardzo ciekawy :)


CZy ten podręcznik, nadaje się tylko do gry, czy także dla własnego, lepszego poznania świata Forgotten Realms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 00:37, Długi18 napisał:


> PS. Dostałem zamówiony podręcznik-Zapomniane Krainy Opis Świata. Bardzo ciekawy
:)

CZy ten podręcznik, nadaje się tylko do gry, czy także dla własnego, lepszego poznania
świata Forgotten Realms?

Jeśli chcesz grać w pap. rpg to musisz najpierw kupić zestaw Dungeons and dragons 3.5(możesz znależć na http://isa.pl/p1154-DD-35-PL-PAKIET-STARTOWY.html)jeśli już się zaznajomisz to możesz grać.A ten podręcznik o który ci chodzi to rozszerza i umożliwia granie w świecie FR(są jeszcze dwa podr.:Podmrok 3.5 i przewodnik gracza po FR)Możesz sam podręcznik kupić dla samego podr. ale to na dłuższą mete nic nie przynosi.Aha no musisz mieć kolegów do gry!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdecydowanie za Tolkienowskim światem. Nigdy nie zapomnę jak to nałogowo zatapiałem sie w kolejne książki mistrza. Wszystko zaczęło sie oczywiście od "Hobbita", następnie "Władcę pierścieni" przez "Silmarillion" itd. Bardzo szybko pokochałem ten specyficzny klimat, mrok. Mity, opowieści, historie dawnych królów i cała masa innych elementów sprawiają, że o śródziemiu będzie się pamiętać do końca swoich dni ;) A FR? Przeczytałem pierwszą część cyklu o Drizzcie, próbowałem drugą... - niestety nie potrafiłem się w ten świat wgryźć. Jakoś nie przypadło mi to do gustu. Poza tym ja bardziej preferuje "rodzime" fantasy.
Podsumowując - Tolkien stworzył niesamowity świat, dzięki któremu na całym świecie znaleźli sie ludzie, którzy zainspirowani dziełem mistrza stworzyli swoje własne... jedne lepsze, drugie gorsze.
I jeszcze jedno - przetoczę tu fragmenty pewnego artykułu skierowanego do młodych ludzi, którzy w pewnym momencie swego życia postanawiają zostać pisarzami fantasy ;)

" Odłożyłeś właśnie ostatni tom świetnej powieści fantasy, pełnej bitew, elfów, orków i magii. Jesteś niezły z polskiego, więc nagle Cię oświeciło: Napiszę fantasy!
Lecisz więc do kompa, odpalasz Worda... Stop. Poczekaj. Pomyśl.

(...)Czym jest Fantasy?

- Choć niektórzy chcieliby ów nowożytny gatunek literacki cofać do starożytnych eposów, jak Gilgamesz, czy Ramayana, literaturoznawcy ustalili, że oficjalnie pierwsze fantasy pisał szkocki pisarz George MacDonald. Potem pojawiło się dwóch przyjaciół, John Ronald Reuel Tolkien (1892–1973) i Clive Staples Lewis (1898–1963). Zafascynowani pomysłem MacDonalda stworzyli własne światy fantasy, w którym każdy na swój sposób opisał magię i baśniowe stwory. Tolkien stworzył "Śródziemie", a Lewis swoją fantasy dla młodszych czytelników, czyli "Kroniki Narni".
Słusznie więc Tolkiena uważa się za wzorzec wielkiej fantasy.

(...)Dlaczego fantasy jest niedoceniane?
Sprawa zaczyna się jeszcze za czasów Howarda. Nagle mnoży nam się kilka setek "twórców", którzy zrzynają od siebie nawzajem. Piszą swoje powieści przygodowe fantasy, wzorując się na tym, co już było.(...) Potem pojawia się nowy pisarz, który wymyśla coś nowego. Dziełko jest dobre, kanon poszerza się. Twórcy znów zaczynają ''zrzynać''... I tak aż do dzisiaj.
W efekcie powstaje mnóstwo fanatsy-śmieci, fanatsy-popłuczyn. Kiepskich literacko i fabularnie powieści, które mimo wszystko cieszą się entuzjazmem fanów, "bo to przeca fantasy jest, czyli dobre".

Teraz UWAGA!:

"Dobrymi dzisiejszymi przykładami takich powieści będą najróżniejsze serie fantasy umiejscowione w światach gier fabularnych, lub innych.(...)Wszystkie tak w Polsce popularne Forgoteny, Dragonlansy i Grejhołki.
Krytyk bierze do ręki taką książkę i wypuszcza z dłoni z obrzydzeniem. A że kiepskich fantasy jest znacznie więcej niż arcydzieł... Cóż.

Zapytacie: Co w takim razie jest tym dobrym fantasy?

Klasyka

Zakładam, że Tolkiena znacie. Przynajmniej tyle.(...) Ci, co czytają ten tekst z pianą na ustach, to pewnie fani Drizzta Do'' Urdena, bohatera paru serii ze wspomnianych crapowatych Forgotenów. Um... Wstyd aż pisać... Niektórzy pewnie znają... Tfu. Eragona. Tfu.

W skrócie - tragedia. Jeśli czytałeś jedynie wyżej wymienione książki/autorów, to o fantasy nie masz najmniejszego pojęcia. Oto lista (i tak straszliwie okrojona) autorów obowiązkowych dla przyszłego autora fanatsy: J. R. R. Tolkien, Andre Norton, Ursula K. Le Guin, Marion Zimmer Bradley, Roger Zelazny, Terry Pratchett, C. S. Lewis, Robert E. Howard, Michael Morcoock, Neil Gaiman (sic!), Terry Brooks, Glen Cook . "

Zacytowałem tu krótkie fragmenty tego artykułu. Zacytowałem właśnie tutaj, gdyż w tym temacie toczy sie bitwa pomiędzy światami odpowiednio skomentowanymi w powyższym tekście :P

Całość pod tym linkiem:
http://brokilon.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=603&sid=706d426c101d3b5f4db 6f33ed8a101a3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2008 o 10:06, Aragloin napisał:

Jeśli chcesz grać w pap. rpg to musisz najpierw kupić zestaw Dungeons and dragons 3.5(możesz
znależć na http://isa.pl/p1154-DD-35-PL-PAKIET-STARTOWY.html)jeśli już się zaznajomisz
to możesz grać.A ten podręcznik o który ci chodzi to rozszerza i umożliwia granie w świecie
FR(są jeszcze dwa podr.:Podmrok 3.5 i przewodnik gracza po FR)Możesz sam podręcznik kupić
dla samego podr. ale to na dłuższą mete nic nie przynosi.Aha no musisz mieć kolegów do
gry!:)


Wiesz, wszystko to ładnie ładnie wygląda, Pakiet startowy itd.. ale cena też jest dosyć wysoka, a napoczątek chciałbym kupić tylko " podręcznik gracza 3.5". Co moge zdziałać tylko z tym podręcznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2008 o 11:52, Długi18 napisał:

Wiesz, wszystko to ładnie ładnie wygląda, Pakiet startowy itd.. ale cena też jest dosyć
wysoka, a napoczątek chciałbym kupić tylko " podręcznik gracza 3.5". Co moge zdziałać
tylko z tym podręcznikiem?

DROGIE!W sklepie gram.pl odzielnie te 3 podręczniki kosztują po 80 zł (1 szt.).Więc nie marudź tylko kupuj!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 13:09, Aragloin napisał:


> Wiesz, wszystko to ładnie ładnie wygląda, Pakiet startowy itd.. ale cena też jest
dosyć
> wysoka, a napoczątek chciałbym kupić tylko " podręcznik gracza 3.5". Co moge zdziałać

> tylko z tym podręcznikiem?
DROGIE!W sklepie gram.pl odzielnie te 3 podręczniki kosztują po 80 zł (1 szt.).Więc
nie marudź tylko kupuj!!


Nie marudze, tylko wiesz, narazie nie stać mnie na wydanie 150 zł. Dlatego chce kupić tylko (narazie) "Podręcznik Gracza 3.5"-więc pytam się co znajde w tym podręczniku i czy moge zacząć z nim gre. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować