Zaloguj się, aby obserwować  
Aragloin

Forgotten Realms vs. świat Tolkiena

133 postów w tym temacie

To ja radze Ci poczekać i zebrać te 150 zł, gdyż kupowanie osobno po prostu sie nie opłaca. Albo kup se na stronie isy-ww.isa.pl. Tam jest chociaż po 60 zł. A jak pamiętam to jest tam o tworzeniu postaci itp.
Podręcznik możesz kupić sobie tylko dla poznania świata, gdyż przykładowo ja tak zrobiłem. Są tam opisane krainy faerunu, historia, bogowie, kilka potworków, rasy tam żyjące itp. Jest też fajna mapka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 20:27, nightfaler napisał:

a może kupić se gre przygodową fajne wprowadzenie do świata

najlepiej kupić od razu cały zestaw ,an ie się tak cacakać:)Gra myślę ,że jest warta ceny.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast D&D radziłbym wciągnąc się w system Warhammer. Sam już prowadzę w nim sesję od jakiegoś czasu. Najważniejszym jego atutem dla początkujących jest prostota. Wystarczy kupic Księgę Zasad, która kosztuje coś ok. 100zł. Najlepiej złożyc się z kumplami wtedy będzie na prawdę tanio. Do tego jeszcze kostka i można zaczynac. No chyba, że bardziej podoba ci się high fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 21:26, ArvenAc napisał:

Ja zamiast D&D radziłbym wciągnąc się w system Warhammer. Sam już prowadzę w nim sesję
od jakiegoś czasu. Najważniejszym jego atutem dla początkujących jest prostota. Wystarczy
kupic Księgę Zasad, która kosztuje coś ok. 100zł. Najlepiej złożyc się z kumplami wtedy
będzie na prawdę tanio. Do tego jeszcze kostka i można zaczynac. No chyba, że bardziej
podoba ci się high fantasy.

Bardziej lubię fantasy a nie sci-fi,n o bo Warhammer to już styk z robotami, nie?Ale to już zależy od gustu.Obie gry są bardzo dobre i mają swoich zwolenników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie. Ja mówię o Warhammmer Fantasy Role Play a nie o Dark Heresy. Ten drugi wykorzystuje uniwersum Warhammmer 40k natomiast pierwszy to oczywiście pełnoprawne dark fantasy w uniwersum znanym z bitewniaka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić jedną książke ze świata D&D, ale nie do gry tylko bardziej do lepszego poznania świata, poczytaniu o rasach, potworach itd, zastanawiam się nad : " Lśniące Południe " , " Srebrne Marchie " lub " Rasy Fearunu ". Którą polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 17:15, Długi18 napisał:

Zamierzam kupić jedną książke ze świata D&D, ale nie do gry tylko bardziej do lepszego
poznania świata, poczytaniu o rasach, potworach itd, zastanawiam się nad : " Lśniące
Południe " , " Srebrne Marchie " lub " Rasy Fearunu ". Którą polecacie?

NAJlepiej ,żebyś kupił D&D 3.5.Link: http://isa.pl/p1154-DD-35-PL-PAKIET-STARTOWY.html.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zapomniane Krainy Opis Świata". Potem możesz uderzać w inne pozycje czy to tyczące się podmroku czy też ras, czy może magii albo też wyznań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 13:12, hallas napisał:

"Zapomniane Krainy Opis Świata". Potem możesz uderzać w inne pozycje czy to tyczące się
podmroku czy też ras, czy może magii albo też wyznań.


Kupiłem na Allegro " Podręcznik Gracza 3.5 ", są tam opisane jakies potwory lub miasteczka itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Podręcznik Gracza to zasady systemu D&D 3.5, podstawowe przedmioty (niemagiczne) oraz czary. Razem z jakąś przygodą zrobioną przez twórców (np. Bezsłoneczna Cytadela) pozwala na rozegranie kilka pierwszych sesji. W Podręczniku Gracza nie ma żadnych opisów potworów, żadnych opisów miast lub państw, żadnych opisów postaci historycznych lub "współczesnych". Koniec końców podstawowym światem trzeciej edycji jest Greyhawk, a nie Zapomniane Krainy więc odniesienia do świata znajdujące się w Podręczniku Gracza (np. zestaw bóstw i wyznań) w Podręczniku Mistrza Podziemi lub w Księdze Potworów są o Grayhawku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 15:40, Długi18 napisał:

Kupiłem na Allegro " Podręcznik Gracza 3.5 ", są tam opisane jakies potwory lub miasteczka
itd?

Jest tak, jak napisał Hallas, z tym, że warto dodać, że właśnie kupiłeś podręcznik do papierowej gry fabularnej. Teraz musisz znaleźć jeszcze kogoś, kto z tobą w to zagra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2008 o 16:50, ziptofaf napisał:

Jest tak, jak napisał Hallas, z tym, że warto dodać, że właśnie kupiłeś podręcznik do
papierowej gry fabularnej. Teraz musisz znaleźć jeszcze kogoś, kto z tobą w to zagra
;)


O to się nie martwię, bo osób do tego mam kilka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2008 o 18:41, Długi18 napisał:

O to się nie martwię, bo osób do tego mam kilka :D

Myślę ,że najlepiej do poznania świata to kupić kśiążki np. Salvatore.Sam kupiłem i nie jestem zawiedziony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 11:05, Aragloin napisał:


> O to się nie martwię, bo osób do tego mam kilka :D
Myślę ,że najlepiej do poznania świata to kupić kśiążki np. Salvatore.Sam kupiłem i nie
jestem zawiedziony:)


Mam całą " Legende Drizzta", super książki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:28, ArvenAc napisał:

A jest tu ktoś kto preferuje Warhammera?

Jeżeli masz na myśli Warhammer Fantasy Roleplay, to np. ja. Co prawda, osobiście obecnie gram (a konkretniej "mistrzuję" w DnD), ale to Warhammer wydaje mi się lepszy - bardziej dorosły i rozwinięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:32, ziptofaf napisał:

> A jest tu ktoś kto preferuje Warhammera?
Jeżeli masz na myśli Warhammer Fantasy Roleplay, to np. ja. Co prawda, osobiście obecnie
gram (a konkretniej "mistrzuję" w DnD), ale to Warhammer wydaje mi się lepszy - bardziej
dorosły i rozwinięty.


Tak, miałem na myśli tę grę. Ja z innymi systemami jeszcze styczności nie miałem (przy D&D tylko w BG) i jak na razie WFRP wydaje mi się najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesli kupiłem Podręcznik Gracza do D&D 3 edycji, to moge grać w takie dodatki jak " Srebrne Marchie, Lśniące Południe, Dragonlance itp, czy do tych dodatków wymaga edycja 3.5 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować