Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wysokie koszty produkcji Halo 3

43 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2008 o 18:26, Grz3chu napisał:

Najwięcej pieniędzy przeznaczono na szatę graficzną produkcji, która - według ekspertów
- wprowadziła nas w nową erę jakości high-definition.

nie mogę przestać się śmiać ;D


A mi tutaj, cholerka, nie do śmiechu... ten tekst jest żałosny :D
Jak taki graficzny syf można nazwać grą, która wprowadziła ludzi w HD? :P
Już Crysis na LOW bez cieni wygląda lepiej niż ta gierka. I choć multi ma niezłe to taki single do mnie zupełnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć wykonanie Halo 3 to szczyt jeżeli chodzi o jakość produkcji na Xboxa 360. 30 mln $ nie poszło na marne. Należy jednak zwrócić uwagę, że w tą cenę wchodzą reklamy oraz produkcje edycji legendarnej i kolekcjonerskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 19:00, lukszpak napisał:

Ta koszty produkcji może i miały taką cenę ale czy micro$oft odważy się na konwersje dla blaszaków?


Bylbym szczesliwy gdyby sie jednak nie odwazyl. HALO2 for Windows niech spoczywa w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawiodłem mimo że nie miałem wcale wygórowanych wymagań. Multiplayer moim zdaniem jest lepszy w CoD, a że Single jest lepszy to chyba nikt nie ma wątpliwości. Z erą HD to normalnie... nie mogę jak to czytam. W sumie jednak było nawet fajnie, tak 7/10. To co mi się naprawdę spodobało to jak wygląda walka na zewnątrz z udziałem pojazdów.
Tak czy owak, ta gra zawiodła wielu z tych o których mówią autorzy chwaląc się swoim sukcesem... Ale podobnie jest z niesamowitym graficznie Crysis który jest... tylko teoretycznie niesamowity graficznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co dały takie wysokie koszty? Jak Halo3 pojawiło się na liście największych porażek ostatniego roku...;) Widać że same pieniądźe nie zapewniają powodzenia w podbiciu serc ktytyków...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprawa graficzna nikogo w żadne HD nie wprowadziła, to zrobiły rok wcześniej Gearsy. Co nie zmienia faktu, że to i tak jeden z pięciu najleszych FPPów zeszłego roku. A do kolegi co tam podobno przebiera w FPPach na PC: musisz być bardzo niezdecydowany, żeby w tej posusze jeszcze przebierać. Albo żyjesz w nieświadomości co działo się na konsolowym rynku przez ostatie 3 miesiące. Tak czy inaczej - żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 21:00, Blizzard Beast napisał:

Oprawa graficzna nikogo w żadne HD nie wprowadziła, to zrobiły rok wcześniej Gearsy. Co nie
zmienia faktu, że to i tak jeden z pięciu najleszych FPPów zeszłego roku. A do kolegi co tam
podobno przebiera w FPPach na PC: musisz być bardzo niezdecydowany, żeby w tej posusze jeszcze
przebierać. Albo żyjesz w nieświadomości co działo się na konsolowym rynku przez ostatie 3
miesiące. Tak czy inaczej - żal.


Tak? A jakie to FPS''y poza Halo 3 i może jeszcze Perfect Dark Zero ominęły tego gracza? Pomijam już fakt, że na X360 nie pograsz na razie w UT 3, które moim zdaniem jest znacznie ciekawsze niż Halo 3 (co nie zmienia faktu, że Halo także jest dobre, jednak nie idealne), a w Crysis''a w wersji nieokrojonej (a prawdopodobnie w żadnej) na X''ie nie pograsz w ogóle. Podawaj te masę świetnych tytułów, które przeszły mu koło nosa ;).

Z tą erą HD, to także oczywiście przesada; gdzie tu porównywać 720p do np. 3000 w Crysis''ie (oczywiście to staty dla monster PC, ale ok 800 w pionie PC za rozsądne pieniądze wyciśnie ;), a oczywiście te 3k to dla monitorów niepanoramicznych, przy rozdzielczości 4Kx3K); a nie szukając nawet poza X''em jest znacznie lepiej się prezentujący GoW, czy CoD 4. No ale przecież grafika nie jest najważniejsza, więc można ten problem pominąć ;). Szkoda tylko, że gracz X''owy czy PS''owy nie chce go za nic pominąć w dyskusjach z osobą grającą na Wii, ale cóż relatywizm i hipokryzja nie istnieją na Świecie od wczoraj.

Halo 3 jest grą dobrą, ale przez ten cały hype (przecież nawet emerytki nieświadome niczego klękały i modliły się przy tablicach z Halo 3 :P) i szał związany z premierą zwieńczenia trylogii Master Chief''a (chociaż zapewne kolejne części i tak powstaną) trochę zawyżył recenzje tej gry.

Co do tematu to oczywistą sprawą są wysokie koszty produkcji, chociaż trochę zaciekawił mnie tekst, że najwięcej wpompowano w grafikę, może optymalizowano ją tak, żeby gra nie ścinała przy mp (co im się udało, jeżeli było ich celem) i może na to poszło sporo kasy. Jednak jakie to ma znaczenie przy takich przychodach ;), już kiedyś pisałem że co jak co, ale MS naprawdę potrafi zdobywać nowe rynki i przeprowadzić porządnie akcję promocyjną.

No dobra to czekamy teraz na listę genialnych FPS''ów, których nie uświadczy gracz PC''owy, natomiast X''owy tak ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że gra jest naprawdę dobra
w żadnej innej nie spotkałem się z możliwością wyrzucania ludzi z pojazdów anie taka fajną wciągającą fabuła przechodzę tą grę po raz kolejny od pierwszej części
naprawdę warto
jak ktoś nie grał to nie wie
jakby się postarać to mogłaby być jeszcze lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm..Matematyka się kłania..Przychody 170 milionów..Koszty 30 milionów..Zysk..140 milionów.."Według tych doniesień już sam proces tworzenia tego shootera miał kosztować Microsoft 30 milionów dolarów, jednak tylko w pierwszym dniu gra zarobiła blisko sześć razy tyle"..30 milionów x 6 to 180 milionów..czyli na sprzedaży zarobiono więcej niż wyniosły przychody z tej sprzedaży..dobre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 22:17, ROTFL napisał:

Tak? A jakie to FPS''y poza Halo 3 i może jeszcze Perfect Dark Zero ominęły tego gracza? Pomijam
już fakt, że na X360 nie pograsz na razie w UT 3, które moim zdaniem jest znacznie ciekawsze
niż Halo 3 (co nie zmienia faktu, że Halo także jest dobre, jednak nie idealne), a w Crysis''a
w wersji nieokrojonej (a prawdopodobnie w żadnej) na X''ie nie pograsz w ogóle. Podawaj te
masę świetnych tytułów, które przeszły mu koło nosa ;).


No i co z tego, że nie pogram w UT3 na X360? Mogę grać tylko na Xboksie, czy jak? Konsole od kilku lat mają zdecydowanie większą ilość DOBRYCH gier FPP (takich na 80%+ na gamerankings) niż PC. Prosta sprawa - na PC eksluzywne głośne FPPy to chyba tylko Crysis i STALKER (do tego wiekowy i zgarniający znacznie od Crysisa gorsze oceny, daję go tu trochę na doczepkę). Mówię oczywiście o ostatnim roku - dwóch. Nie ma sensu oczywiście wymieniać wszystkich, ale oprócz Halo 3 czy Perfect Dark Zero na konsolach w ciuągu ostatnich miesięcy pojawiły się także Resistance, Call Of Duty 3 czy Metroid Prime 3, a zaraz nadjadą gry takie jak TimeSplitters 4 i Killzone 2. Jakie exclusivy wyjdą niebawem na Peceta (z gier rokujących nadzieje na oceny w okolicach dziewiątki, nie szóstki?).

Dnia 02.01.2008 o 22:17, ROTFL napisał:

Z tą erą HD, to także oczywiście przesada; gdzie tu porównywać 720p do np. 3000 w Crysis''ie
(oczywiście to staty dla monster PC, ale ok 800 w pionie PC za rozsądne pieniądze wyciśnie
;), a oczywiście te 3k to dla monitorów niepanoramicznych, przy rozdzielczości 4Kx3K); a nie
szukając nawet poza X''em jest znacznie lepiej się prezentujący GoW, czy CoD 4.


I hulają na sprzęcie za tysiąc złotych w pełnej krasie bez żadnych przycięć. Niesamowite. A jak z Crysisem?

Dnia 02.01.2008 o 22:17, ROTFL napisał:

No ale przecież
grafika nie jest najważniejsza, więc można ten problem pominąć ;). Szkoda tylko, że gracz X''owy
czy PS''owy nie chce go za nic pominąć w dyskusjach z osobą grającą na Wii, ale cóż relatywizm
i hipokryzja nie istnieją na Świecie od wczoraj.


Wii - super sprawa. Każda konsola, na której można pograć w Metroida jest warta kupna. To, że to jedna z trzech wartych kupienia gier, to już inna sprawa. A że grafika nie gra roli - jak ktoś chce grać w Red Steel, jego sprawa. Ja wolę Perfect Dark Zero (także na dzień dzisiejszy z grafiką średnią, to dwuletnia gra).

Dnia 02.01.2008 o 22:17, ROTFL napisał:


Halo 3 jest grą dobrą, ale przez ten cały hype (przecież nawet emerytki nieświadome niczego
klękały i modliły się przy tablicach z Halo 3 :P) i szał związany z premierą zwieńczenia trylogii
Master Chief''a (chociaż zapewne kolejne części i tak powstaną) trochę zawyżył recenzje tej
gry.


Aha. Czyli gra jest tylko dobra, ale hype załatwił jej wysokie oceny. To tłumaczy także oceny dla Bioshocka, Crysisa, Uncharted, itp. I załatwi zapewne Killzone 2. Ciekawa teoria, ale śmiem się nie zgadzać.

Dnia 02.01.2008 o 22:17, ROTFL napisał:


Co do tematu to oczywistą sprawą są wysokie koszty produkcji, chociaż trochę zaciekawił mnie
tekst, że najwięcej wpompowano w grafikę, może optymalizowano ją tak, żeby gra nie ścinała
przy mp (co im się udało, jeżeli było ich celem) i może na to poszło sporo kasy. Jednak jakie
to ma znaczenie przy takich przychodach ;), już kiedyś pisałem że co jak co, ale MS naprawdę
potrafi zdobywać nowe rynki i przeprowadzić porządnie akcję promocyjną.


Udało mu się np. z Zune''em, napędem HD-DVD i kilkoma innymi cudami techniki. Czy może jednak nie...

Dnia 02.01.2008 o 22:17, ROTFL napisał:

No dobra to czekamy teraz na listę genialnych FPS''ów, których nie uświadczy gracz PC''owy,
natomiast X''owy tak ;).


X''owy? O co ci chodzi? Nie wiem, dlaczego przypiąłeś się do myśli, że można mieć tylko jedną platformę. Konsola to nie pecet, sense jest także mieć więcej niż jedną. Konsolowy gracz, owszem, więcej dobrych exclusive''ów doświadczy. Wymieniałem je w poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 23:31, Blizzard Beast napisał:

No i co z tego, że nie pogram w UT3 na X360? Mogę grać tylko na Xboksie, czy jak? Konsole od
kilku lat mają zdecydowanie większą ilość DOBRYCH gier FPP (takich na 80%+ na gamerankings)
niż PC. Prosta sprawa - na PC eksluzywne głośne FPPy to chyba tylko Crysis i STALKER (do tego
wiekowy i zgarniający znacznie od Crysisa gorsze oceny, daję go tu trochę na doczepkę). Mówię
oczywiście o ostatnim roku - dwóch. Nie ma sensu oczywiście wymieniać wszystkich, ale oprócz
Halo 3 czy Perfect Dark Zero na konsolach w ciuągu ostatnich miesięcy pojawiły się także Resistance,
Call Of Duty 3 czy Metroid Prime 3, a zaraz nadjadą gry takie jak TimeSplitters 4 i Killzone
2. Jakie exclusivy wyjdą niebawem na Peceta (z gier rokujących nadzieje na oceny w okolicach
dziewiątki, nie szóstki?).


Polecam przeczytać tego posta

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=22894&pid=118

a dokładnie punkt II.1. Krótko mówiąc, w jednym punkcie piszesz, że PC który udźwignie Crysis''a jest drogi, ale zakup 3 konsol i gier na nie zapewne nie? Problem właśnie w tym, że potrzebujesz 3 konsol, ale dlaczego masz rozpatrywać je wszystkie łącznie vs PC, skoro np. takiemu X''owi bliżej do PC niż Wii? Czyżby argumenty przemawiające za daną konsolą nie wystarczały? Wiesz to trochę tak jakbyś próbował udowodnić, że Chiny mają znacznie mniej ludności niż reszta Świata, a co za tym idzie nasuwa się sugestia, że mają tej ludności mało, a jak wszyscy wiemy wcale tak nie jest. Idąc takim tokiem myślenia można zrobić porównanie PC + PS3 + Wii vs X lub każda inna dowolna kombinacja, tyle że wtedy wiele argumentów staje się nieprawdziwych, a zwłaszcza ten bardzo ważny dotyczący ceny (nieważne, że akurat kogoś stać na wszystkie konsole i high-endowego PC itd., skoro ilość popytu i tak jest głównie determinowana przez cenę [nie sam popyt oczywiście]). Możesz kupić 2 z 3 konsol, a w Metroida i tak nie pograsz, możesz kupić inne 2 i nie pograsz w Halo, możesz wreszcie kupić 2 inne i nie pograsz w killzone''a, możesz kupić wszystkie 3 i do nich gry po +/- 200zł itd., ale jak już pisałem wtedy relatywizm bierze górę.

Dnia 02.01.2008 o 23:31, Blizzard Beast napisał:

I hulają na sprzęcie za tysiąc złotych w pełnej krasie bez żadnych przycięć. Niesamowite. A
jak z Crysisem?


"Hula" na 1 rdzeniowym procku na niskich - średnich detalach, a i tak wygląda lepiej? Czy takiej odpowiedzi oczekiwałeś?

Dnia 02.01.2008 o 23:31, Blizzard Beast napisał:

Wii - super sprawa. Każda konsola, na której można pograć w Metroida jest warta kupna. To,
że to jedna z trzech wartych kupienia gier, to już inna sprawa. A że grafika nie gra roli -
jak ktoś chce grać w Red Steel, jego sprawa. Ja wolę Perfect Dark Zero (także na dzień dzisiejszy
z grafiką średnią, to dwuletnia gra).


Nie musisz mi mówić, że Wii to świetna sprawa ;), tylko nie wiem skąd nagle ten stereotypowy podział na "brać konsolową" i "złych PeCeciarzy przeciwnych wszelkim konsolom", skoro najbardziej żrą się ze sobą X360 i PS3. Dla mnie zestaw PC + Wii + DS jest obecnie optymalnym rozwiązaniem; PC do najnowszych pod względem technologicznym produkcji (i do wielu starych także ;)) + MMO + Strategie itd., a Wii + DS dla specyficznych gier N ;). Z tą grafiką, to nie twierdzę, że akurat ty tak mówisz, ale widzę pełno wypowiedzi innych osób, które piszą w jednym temacie: "ale to Wii ma zwaloną grafę ;/", a w następnym temacie np. dot właśnie Crysis''a czy multiplatformówek wyglądających lepiej na innej konsoli lub PC, piszą że tak naprawdę grafika się nie liczy...

Dnia 02.01.2008 o 23:31, Blizzard Beast napisał:

Aha. Czyli gra jest tylko dobra, ale hype załatwił jej wysokie oceny. To tłumaczy także oceny
dla Bioshocka, Crysisa, Uncharted, itp. I załatwi zapewne Killzone 2. Ciekawa teoria, ale śmiem
się nie zgadzać.


Źle zrozumiałeś to co napisałem... Uważam, że Halo zasługuje na wysokie oceny, ale nie na TAK (słowo klucz w tym przypadku) wysokie, bo jak widzę 98/100 dla Halo i że niby przebija Orange Box''a, czy Cod''a 4 i inne bardzo dobre FPP''y, jak np. UT III. Jest różnica między grą dobrą, nawet bardzo dobrą, a grą-ideałem. Ale oczywiście dużą w tym przypadku rolę odgrywają także upodobania (dziwne, tylko że te "upodobania" tak bardzo poróżniły recenzentów i graczy, bo dawno tak dużych rozbieżności nie było, ale mniejsza z tym nic nie sugeruję EOT ;)).

Dnia 02.01.2008 o 23:31, Blizzard Beast napisał:

Udało mu się np. z Zune''em, napędem HD-DVD i kilkoma innymi cudami techniki. Czy może jednak
nie...


Z Zune''m nie, ale agresywnie potrafili zdobyć rynek oprogramowania, w przeglądarkach mimo ostrej krytyki idzie im także nieźle (mowa o popularności, a nie o jakości IE),a office''a używa niemal każdy.

Dnia 02.01.2008 o 23:31, Blizzard Beast napisał:

X''owy? O co ci chodzi? Nie wiem, dlaczego przypiąłeś się do myśli, że można mieć tylko jedną
platformę. Konsola to nie pecet, sense jest także mieć więcej niż jedną. Konsolowy gracz, owszem,
więcej dobrych exclusive''ów doświadczy. Wymieniałem je w poście.


I tak taniej mi wyjdzie kupić PC i np Wii, niż 3 konsole + gry po 0,2k ;). A gier nie brakuje, o czym możesz się przekonać czytając posta pod podanym wyżej linkiem (na samym dole jest tylko kilka linków do paru list z grami ;)). Jeżeli natomiast o Hardware chodzi, to do uruchamiania multiplatform wystarczy komp o określonych paramterach i jedyne z czym będą problemy przez najbliższe kilka lat to najwyżej PC exclusive''y o mocy Crysis''a (chociaż nikt nie każe grać na Ultra High na 4Kx3K ;)), więc z tym ciągłym upgrade''owaniem to kolejny mit, a i opłat znacznie mniej + gry o kilka przedziałów cenowych taniej (a co za tym idzie można kupić ich znacznie więcej, nie tracąc na jakości, a nawet zyskując, bo konwersje, zwłaszcza third-party podobnie jak GoW bedą posiadać dodatkowy content, żeby wiele osób posiadających zarówno konsolę jak i dobrego kompa kupiło grę jeszcze raz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 10:11, ROTFL napisał:

"Hula" na 1 rdzeniowym procku na niskich - średnich detalach, a i tak wygląda lepiej? Czy takiej
odpowiedzi oczekiwałeś?


Bomba. Chyba zerżnę jakieś demo, jak jest, i postaram się zmusić je do tych 60FPS ("hulania" jak nie przymierzając Halo, Metroid, PDZ i inne konsolowe shootery) przy tych detalach, na których to rzekomo wygląda lepiej. Ale za wiele sobie po tym nie obiecuję. A to, że nawet jak faktycznie pójdzie i będzie wyglądać lepiej, w co wątpię, to i tak nie będę w niego grał, bo PeCet służy mi do pracy, a nie zabawy, to inna sprawa.

Dnia 03.01.2008 o 10:11, ROTFL napisał:

Nie musisz mi mówić, że Wii to świetna sprawa ;), tylko nie wiem skąd nagle ten stereotypowy
podział na "brać konsolową" i "złych PeCeciarzy przeciwnych wszelkim konsolom", skoro najbardziej
żrą się ze sobą X360 i PS3. Dla mnie zestaw PC + Wii + DS jest obecnie optymalnym rozwiązaniem;
PC do najnowszych pod względem technologicznym produkcji (i do wielu starych także ;)) + MMO
+ Strategie itd., a Wii + DS dla specyficznych gier N ;). Z tą grafiką, to nie twierdzę, że
akurat ty tak mówisz, ale widzę pełno wypowiedzi innych osób, które piszą w jednym temacie:
"ale to Wii ma zwaloną grafę ;/", a w następnym temacie np. dot właśnie Crysis''a czy multiplatformówek
wyglądających lepiej na innej konsoli lub PC, piszą że tak naprawdę grafika się nie liczy...


No i spoko. Każdy gra na czym lubi, jak komuś starczają trzy gry na Wii, to jego sprawa. Mi nie starczają. Podobnie zresztą ma się sprawa z DSem, na którego też dobra gra wychodzi od wielkiego dzwonu (po dwóch latach posiadania DSa kupiłem wreszcie PSP, bo sytuacja zaczęła mnie wnerwiać). Teraz preferuję kombo X360 + PSP, a jak Xbox zacznie mnie wnerwiać to kupię PS3 i będę miał spokój znów na kilka lat. Wii? Zawsze. Ale nie zapłacę 1000 złotych za sprzęt, który powinen kosztować 500 - trochę zdzierstwo jak dla mnie. Będzie uczciwa cena, kupię. No i gry. Bo MP3 i SMG to za mało, wolę za te 1500PLN kupić sobie dziesięć gier na X360.

Dnia 03.01.2008 o 10:11, ROTFL napisał:


Z Zune''m nie, ale agresywnie potrafili zdobyć rynek oprogramowania, w przeglądarkach mimo
ostrej krytyki idzie im także nieźle (mowa o popularności, a nie o jakości IE),a office''a
używa niemal każdy.


Bo Office 2007 to kawałek rewelacyjnego software''u, a Internet Explorer to niebagatelny syf. Ale świat nie używa tego co dobre, ba, nawet nie potrafi się przesiąść na najlepsze rozwiązania. Inaczej wszędzie zamiast badziewnego liska byłaby Opera, a jakoś się na to nie zapowiada. Więc jak ludzie masowo korzystają z jednego syfu, a mając obok bardzo dobrą przeglądarkę przesiadają się z rozmysłem na inny syf, to widocznie lubią pracować na syfiastym sofcie. Ale Office''a się to nie tyczy.

Dnia 03.01.2008 o 10:11, ROTFL napisał:

I tak taniej mi wyjdzie kupić PC i np Wii, niż 3 konsole + gry po 0,2k ;). A gier nie brakuje,
o czym możesz się przekonać czytając posta pod podanym wyżej linkiem (na samym dole jest tylko
kilka linków do paru list z grami ;)). Jeżeli natomiast o Hardware chodzi, to do uruchamiania
multiplatform wystarczy komp o określonych paramterach i jedyne z czym będą problemy przez
najbliższe kilka lat to najwyżej PC exclusive''y o mocy Crysis''a (chociaż nikt nie każe grać
na Ultra High na 4Kx3K ;)), więc z tym ciągłym upgrade''owaniem to kolejny mit, a i opłat znacznie
mniej + gry o kilka przedziałów cenowych taniej (a co za tym idzie można kupić ich znacznie
więcej, nie tracąc na jakości, a nawet zyskując, bo konwersje, zwłaszcza third-party podobnie
jak GoW bedą posiadać dodatkowy content, żeby wiele osób posiadających zarówno konsolę jak
i dobrego kompa kupiło grę jeszcze raz).


No i bomba, ale dla mnie, nawet gdyby granie na PC było za darmo, to i tak bym nie skorzystał, bo nie interesują mnie w tym hobby pieniądze i oszczędności, tylko zabawa i przyjemność płynąca z grania. A ta dla mnie na PC nie istnieje. I tak, wolałbym wydać trzy stówy na limitowane Halo 3 na Xboksa, niż grać w darmowe na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o shotery fpp na pcta to istnieją dwa obozy. Pierwszy zdecydowanie mniejszy, tworzą fani fototrysków, bajerów graficznych, overclokerzy, używający gier jako benchmarków, oraz dzieci dla których takie gry nie są zbyt skomplikowane, ot wesołe "szczelanki". W skład drugiego obozu wchodzą koneserzy, hardcorowcy, e-sportowcy, grający w stare sprawdzone fpsy, kiepskie już graficznie, za to realistyczne pod względem obrażeń. Po co ja o tym piszę? Tak jak zauważyłeś, mało wychodzi na pc shoterów, bo są przeładowane ich ilością, tutaj nowość z milionowym budżetem na kampanie, przegrywa rywalizacje ze setkami starych modów sprzed 5 lat. Obecnie trudniej zainteresować graczy nowym fpsem, dlatego masowo studia zmieniają kierunek w kierunku konsol. Oprócz lepszej grafiki na rynku pc nie mają już nic do zaoferowania (wyjątek stalker ciekawy shoter z elementami rpg)

Zastanawiają mnie tacy ludzie obrażeni na grających pctowców. Rozumiem, że to chyba taka moda. Ja np. myślę czasem z 15 minut jaką maszynę uruchomić i w co zagrać :D A niektórzy nie mają żadnego wyboru i jakieś fochy na poziomie 16 letniego rozpieszczonego gówniarza im po głowie nie chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 13:19, Nekromantik napisał:

Tak jak zauważyłeś,
mało wychodzi na pc shoterów, bo są przeładowane ich ilością, tutaj nowość z milionowym budżetem
na kampanie, przegrywa rywalizacje ze setkami starych modów sprzed 5 lat. Obecnie trudniej
zainteresować graczy nowym fpsem, dlatego masowo studia zmieniają kierunek w kierunku konsol.


Kto stoi w miejscu, ten się cofa.

Dnia 03.01.2008 o 13:19, Nekromantik napisał:


Zastanawiają mnie tacy ludzie obrażeni na grających pctowców. Rozumiem, że to chyba taka moda.
Ja np. myślę czasem z 15 minut jaką maszynę uruchomić i w co zagrać :D A niektórzy nie mają
żadnego wyboru i jakieś fochy na poziomie 16 letniego rozpieszczonego gówniarza im po głowie
nie chodzą.


O czym teraz piszesz? Zgubiłeś mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2008 o 13:42, Blizzard Beast napisał:

Kto stoi w miejscu, ten się cofa.


Jedyne co się rozwija to hardware dla pc, który jest motorem napędowym dla przemysłu, nowych technologii, silników grafiki i fizyki używanych w grach.

Dnia 03.01.2008 o 13:42, Blizzard Beast napisał:

O czym teraz piszesz? Zgubiłeś mnie.


O głupocie czasem nie znającej granic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 20:06, Grz3chu napisał:

przed chwilą oglądałem filmik z gt, Nominacje do Gier Roku 2007, gdy pokazywali Halo 3 to myślałem,
że na początku lecą urywki z Halo 1... ;D


Mogłeś mieć takie wrażenie, bo te gry wyglądają prawie tak samo, tylko w 3 Mocher Szef się bardziej błyszczy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować