Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wielordzeniowa przyszłość kart graficznych

44 postów w tym temacie

że tak sie wyłamie ze swych 666 komentarzy i napisze że to co nam zaoferowały karty GF8800 a zwłaszcza model GT to jak dla mnie wszystko co mógłbym oczekiwać po sprzęcie nowej generacji.. pisze tak bo powoli mam dosyć tego postępu i .."postępu" że tak sie wyraże. producenci komponentów sztucznie operuja własnie tym slowem - postęp, wciskają nam prócz nielicznych dobrych rozwiązań mase badziewia tylko po to by cieszyć sie kolejnymi tysiącami dolarów na kontach. za pare miesięcy kupie nową maszyne i z pewnościa, a zaznaczam że potrafie być uparty, nie będe dokupował może prócz HDD żadnych kart graficznych, procesorów itp.. raz że tak jak napisałem mam dość tego całego postępu, a dwa to szkoda by było mi pieniędzy na usprawnienia czegoś czego usprawnić w znaczący sposób sie już nie da :) ..tak bo niedługo moi mili okarze sie że sprzęt już lepszy od takiego jaki posiadamy będzie nam niepotrzebny bo wszystkie programy i gry pójda nam na tym co posiadać będziemy, lub już jak niektórzy, posiadają. wiem że wiele osób sie ze mną nie zgodzi, ale cóz, czas pokaże jak będzie naprawde, bo przecież już dziś mamy takie kuriozalne przypadki kiedy starsze komponenty doskonale sobie radzą z nowymi ( Radeon 9800 Pro ), miałem versje 9700 Pro która nie odbiegała znacznie ( czyt. w ogóle ) od swej lepszej siostry i po wymianie na GF7600GS nie zauważyłem nic szczególnego w poprawie jakości obrazu, a przeciez wypuszczenie tych kart na rynek dzieli prawie cztery lata czasu. a tak po za tym to.. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj Gorgrzes, Gorgrzes.... nawet nie wiesz jak szybko leniwi producenci softu przyzwyczają Cię do tego, że takie coś będzie Ci potrzebne do uruchomienia gier w najniższych detalach, lub choćby systemu operacyjnego :). Tak właśnie kręci się koło przemysłu sprzętu i oprogramowania, a my choć zyskujemy na tym wiele przyjemności z grania, tak wiele też tracimy przez to nerwów i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2-4 rdzeniowy GeForce 8800 GTX w 45 nm W trybie Sli z dodatkami 3 gry crysis itd dawaj cie kupuje a co


__________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój GeForce 7600GT wystarczy mi jeszcze na jakiś czas. Jak już te nowe wynalazki osiągnął w miarę przystępne ceny i będą gry, które będą wykorzystywać nowe rozwiązania, to wtedy pomyśle o wymianie swojej karty graficznej na nowszy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy producenci sięgają po 2 rdzenie znaczy to że nie potrafią rozwijać jednordzeniowych układów... Byle by tylko w przypadku GPU nie przyniosło takich rezultatów jak SLI/Crossfire...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, z takim tempem rozwoju kart graficznych, za 5-10 lat będziemy mieli takie karty graficzne, które będą mogły tworzyć fotorealistyczną grafikę w strategiach, bez zmęczenia, na dodatek w przybliżeniach na maksimum. A i na tym etapie, karty graficzne po prostu będą standardowe i nie trzeba będzie aż tak astronomicznych sumek płacić za nie... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to żaden postęp, bo pujście w dwa rdzenie cóż to jest? Niemoc dalszego rozwoju. Już seria 8 była może poza 8800 niczym szczególnym, układy wydajniejsze mieliśmy w konsolach sprzed 2 lat. A w wyścigu na rdzenie to ATI/AMD może dyktować warunki, zresztą jak zawsze jeśli chodzi o nowe rozwiązanie bo już z dopracowaniem było gorzej : wydajność przy danym zegarze - AMD, 64bity-AMD, 2 rdzenie-AMD, "prawdziwe" 4 rdzenie-AMD. Na najbliższe pare lat jak ktoś ma zamiar grać lepsza konsola na to wygląda :P. Ciekawa sytuacja będzie gdy przyjdzie do kolejnej generacji konsol przy tak szybkim opracowywaniu i jednoczesnym wprowadzaniu sprzętu, nie dostaną one exclusive :P rozwiązań, jak to miało miejsce np. w X360 który dostał 20 potokową kartę ze zunifikowanymi shader/vertexami w dobie kart X800/850 od ATI. Teraz rozwiązania jak są opracowane od razu trafiają do walki w branży GPU, przynajmniej tak to wygląda, bo kto wie co oni tam mają w zanadrzu, bo tego nigdy nie wiemy. Patrz: prezentacja 64 rdzeniowego intela pare miechów temu praktycznie gotowego do produkcji procka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko zaczyna być wielordzeniowe :D To może o wiele podnieść wydajność więc już mi się podoba. Mieć tak wielordzeniowe karty graficzne w SLI...to będzie potwór. Ja na razie mam GeForca 7950 GT którego kupiłem rok temu, i do wszystkich najnowszych gier pod DX9 jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wielochipowości takie Ati mówiło jeszcze, jak było Ati, nie Amd :) Radeony z serii HD5xxx są planowane ( w teorii przynajmniej ) jako wielochipowe. Ma to obniżyć koszta produkcji i pomóc AMD nawiązać równorzędną walkę z Nvidią ( mniejsze koszta= większy zysk...a rozrzucone po płytce części rdzenia mogą być wytwarzane przez podproducentów ).

Jakby się nad tym zastanowić, to niegłupi ( marketingowo i ekonomicznie) pomysł. Karty różniłyby się tylko ilością chipów odpowiedzialnych np. za zunifikowane potoki, a nie całym rdzeniem jak dzisiaj. Zamiast jednego,wielkiego drogiego rdzenia ( i mozliwości uzyskania smiecia, który się do wyrzucenia nada )- kilka prostszych. Cisza, spokój, i zarabianie kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to się sprawdzi to czemu nie^^ Mi odpowiada każdy pomysł który nie będzie kosztował majątku, a się sprawdzi wydajnościowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie mam podobne myśli co Paweł Age, czy w końcu gracze nie zastrajkują? Wyobrażacie sobie np bojkot jakiegoś tytułu z powodu zbyt wysokich wymagań? Trudne to by było w realizacji ale chyba twórcy by się mocno przestraszyli i przeznaczyli troche czasu na optymalizacje swoich dzieł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 00:53, eltofix napisał:

Wiecie mam podobne myśli co Paweł Age, czy w końcu gracze nie zastrajkują? Wyobrażacie sobie
np bojkot jakiegoś tytułu z powodu zbyt wysokich wymagań? Trudne to by było w realizacji ale
chyba twórcy by się mocno przestraszyli i przeznaczyli troche czasu na optymalizacje swoich
dzieł.

Kto ma zastrajkować jeśli społeczeństwo jest wyprane z indywidualizmu i światopoglądu? Amerykańskie dzieci nie rozpoznają zdjęcia Theodora Roosvelta podczas gdy clowna od McDonalds zna każde i każde zanuci piosenkę z ich najnowszej reklamy. Młodzież łyk wszystkie spoty reklamowe i naciaga staruszków na bajery. Tak się rodzą rządy korporacji, a rządy korporacji to faszyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee jak narazie to te rozwiązania są zwyczajnie za słabe, pamiętacie o GF 7950X2 - to był totalny badziew, który nikomu niejest, niebędzie i niebył potrzebny
radzę najpierw zająć się tradycyjnym wzrostem wydajności, a jeśli nowy radek się spisze i okaże się że technologia przeszła na nowe, lepsze tory - wtedy można się zaopatrzyć w taką kartę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

---------hans olo-------------

czyżbyś widział film super size me ? :)

ps ja sie ciesze ze bedą wielordzeniowe procki mam nadzieje ze doczekam chwili w której bede mógł sobie pogadac normalnie z komputerem i bede jeszcze dosć młody ;];];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wielochipowe karty 3DFXowi kokosów nie przyniosły (a pod takie rozwiązanie można by było nawet podciągnąć V2, w końcu miał dwa układy teksturujące), podobnie, jak zresztą Ati (Rage Maxx też furory nie zrobił). Zresztą można powiedzieć, że w pewnym sensie GPU od dawna są wielordzeniowe (jednostki T&L, shadery), więc trudno się tu jakiejś rewolucji doszukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technologia idzie moim zdaniem na przód tak szybko, że trudno będzie zwykłemu człowiekowi kupować co rusz nowy sprzęt.
Pamiętacie, jak kiedyś wszyscy zachwycali się GeForcem 6600GT? Był on marzeniem każdego gracza, dosłownie każda gra na nim ruszała bez problemu. Grafika w grach (np. w Far Cry) miażdżyła, ludzie byli zaszokowani że można tyle wyciągnąć. No, ale człowiek nie może na tym zaprzestać i nadal tworzy co raz lepsze produkcje. OK, podoba mi się lepsza grafika, ale moim zdaniem gry powinny być bardziej optymalizowane, tak aby każdy mógł w nią zagrać. Mam nadzieję, że dzięki wielordzeniowym układom w kartach graficznych nie będzie już problemów z grami. Chciałbym też, aby cena nie była za wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować