Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 - pierwsze foto i specyfikacja

103 postów w tym temacie

... a AMD/ATI robi również kartę X2 (R680), która ma prześcigać bez problemu 8800 Ultra i kosztować ok 40% mniej. Widzi mi się konkurencja dla 9800 X2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorza

W sieci pojawiły się pierwsze fotografie ukazujące nadchodzącą kartę GeForce 9800 GX2. Nie widać na nich właściwie żadnych istotnych szczegółów, gdyż cała karta jest zamknięta w plastikowej czarnej obudowie. Widać jedno - nowy "kanapkowy" GeForce jest duży.

Przeczytaj cały tekst "GeForce 9800 GX2 - pierwsze foto i specyfikacja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dwa miesiące akurat będę robił upgrade :)
Jedyny problem w tym, że 3000 złotych chciałem przeznaczyć na płytę główną, procesor i kartę graficzną a nie samą kartę graficzną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podają źródła, karta ma być 30% szybsza od 8800 Ultra i jak źródła nie podają, pewnie będzie z 60% droższa. Szkoda zachodu. Lepiej poczekać na następną generację kart, która ma się pokazać jeszcze w tym półroczu (jak podają inne źródła :-), bo później porównując możliwości i cenę tego cudeńka do następnej generacji, to z niektórych mieszkań będzie dochodził tylko płacz i zgrzytanie zębami nad źle rozdysponowanymi funduszami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 19:13, YahooPL napisał:

Za dwa miesiące akurat będę robił upgrade :)
Jedyny problem w tym, że 3000 złotych chciałem przeznaczyć na płytę główną, procesor i kartę
graficzną a nie samą kartę graficzną :(

U mnie podobnie,ale jeśli karta będzie kosztować z 2000zł, to będzie można cieszyć się najlepszym sprzętem na rynku..... ;D

I to raczej pozostaje w sferze marzeń... T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 19:09, AsHaan napisał:

... a AMD/ATI robi również kartę X2 (R680), która ma prześcigać bez problemu 8800 Ultra i kosztować
ok 40% mniej. Widzi mi się konkurencja dla 9800 X2.


a mi się widzi że bardzo dobrze gadasz xD
nie ma jak konkurencja, nie ma jak ATI (wiem, jestem maniakiem ATI/AMD), nie ma jak tańszego ale niedużo gorsze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już sobie wyobrażam cenę... na chwilę obecną najlepsze GF są dostępne tylko dla wybrańców z grubym portfelem, na kartę i resztę sprzętu kompatybilnego z taką mocą... a GF 9800 GX2!! jezusicku! wyobrażam sobie Crysisa w połączeniu z tym potworem... ahhh.... może za 10lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudeńko, ciekawi mnie tylko cena i ilość prądu jaką zżera. Nie wiem czy będzie się opłacało kupować to tuż po premierze, czy nie lepiej trochę poczekać, aż stanieje albo wyjdzie następny model (może lepszy, a w podobnej cenie). W każdym razie nie ma co się spieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3k za kartę :O za tyle to ja mam 12-15 premierowych tytułów na xbox360/ps3. a na PC zagram pewnie w moim przypadku jakieś od 4-8 tytułów nim ta karta się zestarzeje i będzie konieczna kolejna wymiana. Bo niestety ostatnimi czasy wychodzi mało interesujących mnie tytułów na PC, a karty trzeba coraz częściej wymieniać. To wszystko zaczyna sprawiać, że coraz częściej zaczynam myśleć na konsolą która. Nie w każdym przypadku tak jest. Dla niektórych mimo wszystko PC wyjdzie taniej niż konsola. Ale akurat w moim konsola powinna wyjść znacznie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta już z wyglądu budzi ogromne wrażenie :)

Osiągi co prawda jak wszyscy piszą, będą ogromne. W końcu przecież będzie to jedna z najszybszych kart i najdroższych na rynku. Moim zdaniem bardziej będzie się opłacało kupno 8800GT za 900 zł, choć i tak obie karty mają kosmiczne ceny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam po co komu takie karty? Przecież tak szybko nie będzie gier które będą tego wymagały.Sądze,że mój 8800 GT wystarczy mi na długo.W ostateczności dodam drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Scooby - za 3000 zł można mieć wszystkie 3 konsole nowej generacji, lub Xboxa 360 Elite z biblioteką najnowszych tytułów.

Kupowanie kart graficznych tej klasy w dniu premiery to krok, na który zdecydują się tylko hardkorowcy (czyt. z grubym portfelem). Jeszcze znajdź taki zasilacz i resztę podzespołów, ażeby wszystko się razem współgrało osiągając należytą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ja pitole... 9800 ?! 1 GB pamięci jako standart?jak podadzą taktowanie rdzenia/pamięci/shaderów to wydaje mi sie ze spadne z krzesła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować