Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram: Westwood Studios

48 postów w tym temacie

80% ich gier mam orginalne wydania z czasów premier :) te dyskietkowe wersje były super i duże często solidne pudełka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gralem swego czasu sporo w C&C i Red Alert ale nie wiedzialem ze bylo do nich az tyle dodatkow :) zagralbym teraz chetnie w Lands of Lore, pamietam ze miala fajny klimacik...dobry artykul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdradzę wam tajemnicę,że to wcale nie Westwood wymyślił RTSy,bo już przed Dune 2 było kilka pierwszych gier,które można uznać za RTS (np. Nether Earth,by daleko nie szukać),ale muszę przyznać,że C&C było fajne.A ekipa z Westwood (no,w Petroglyphu) stworzyła też Empire at War,które jest cenione i chwalone,więc chyba z nimi źle nie jest jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry odcinek Retrogramu. Grałem w kilka z tych gier. Najwięcej w kilka tytułów z serii Command & Conquer oraz Dune II i Dune 2000, ale też z kilkoma innymi było mi dane się zapoznać. Ogólnie rzecz biorąc ekipa Westwood Studio wniosła bardzo dużo do świata graczy i należą im się za to podziękowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP gratulujemy Retrogramów :). Bardzo ciekawe artykuły, wszystkie jak do tej pory dostały u mnie 5. I nie wiedzialem, że aż tyle C&C''ów było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 00:15, ZaYeR napisał:

CDP gratulujemy Retrogramów :). Bardzo ciekawe artykuły, wszystkie jak do tej pory dostały
u mnie 5.

Err... z tym, że żadne CDP nie robi Retrogramów... :(

Dnia 05.01.2008 o 00:15, ZaYeR napisał:

I nie wiedzialem, że aż tyle C&C''ów było ...

Spokojnie, lista obejmuje też ich reedycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach... Red Alert był moją pierwszą strategią ( a raczej RTSem) w jaką w ogóle grałem...nie żałuje czasu poświęconemu tej grze. To legendarna gra, tak samo jak Westwood Studios. Kiedy EA wypuściła C&C Generals, była na tyle nierozważna, że nie zrobiła w grze wstawek filmowych... to był największy błąd tego studia, którego fani nie wybaczyli do ukazania się Tyberium Wars.

Cholera, co za crap w obecnych czasach się nam serwuje... kiedyś to były gry, ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:52, Skywalker560 napisał:

Zdradzę wam tajemnicę,że to wcale nie Westwood wymyślił RTSy,bo już przed Dune 2 było kilka
pierwszych gier,które można uznać za RTS

Dałbym głowę, że Myszasty jasno to wytłumaczył w artykule...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie lubię EA, oni wolą masówki dla przeciętniaków (każdą nadprzeciętność doprowadzają do zagłady) i jeszcze chcą za to najwięcej na rynku. Ostatnie C&C coś im nie wyszło co widać w głosowaniach na gamespot (gdzie prowadzą SupremeCommander i World in Conflict).
Bym był niezwykle usatysfakcjonowany jak by padły dwie firmy Microsoft i EA :D
Niestety w realiach rynku utrzymuje się to co przeciętne i masowe... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

och tak... Westwood studio to stajnia z której gry jako pierwsze sprawiały że rodzice nie mogli odciągnąć mnie od kompa. szkoda że już nic więcej nie zrobią. A ja też niedawno przeżyłem szok jak się dowiedziałem że moja płytka instalacyjna Emperor: batlle for dune nie działa to już się załamałem... Wiem, że to już gra EA ale wciąż na pudełku widnieje Westwood Studios :) a sentyment do gier z dune w tytule pozostał. Ciągle zdarza mi się instalować dune 2000 xD i pogrywać z nudów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to przed przeczytaniem artykułu ;].Ale wydaje mi się,że jednak WarCraft:Orcs & Humans jest bardziej rewolucyjne dla gatunku,bo Dune 2 zredefiniował zasady wprowadzone przez pierwsze RTSy,ale to pierwszy WarCraft ustanowił,jak RTS powinien wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny artykuł "dlaczego nienawidzę EA" hmm w swojej kolekcji nie mam ani jednej ich gry...
Oni wolą masówki, casual gaming itp. tacy rzemieślnicy wśród gier którzy nie zauważają że TO JEST SZTUKA!
Tak jak ktoś z CDA napisał że wolą "ogłupianie gier- inaczej upraszczanie ich do bólu" - co pewnie się przez EA zwie "poszerzaniem potencjalnego grona odbiorców" Artykuł ocenilem na 5

Dla mnie ostatni C&C to Red alert ... Mam nawet oryginalnego, a o to (bo to jest bodaj abandonware) w dzisiejszych czasach trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legend of Kyrlandia - do tej pory od czasu do czasu gram w ta gre:D, pamietam jak cala rodzina siadalismy i sie zastanawialismy jak przejsc, szczegolnie w pierwszej czesci jak sie mialo swiecace jagody i labirynt do przejscia, rozrysowany labirynt do tej pory mam :) po prostu mistrz gra
Diuna 2 - do tej pory mistrz gra, niestety MNIE Red Alert juz w ogole do gusty nie przypadl, w tym samym czasie mniej wiecej jak RA wyszedl Warcraft i to on nade mna przeja kontrole :D
Land of lore - tak samo jak LoK, powroty do tej gry sa bardzo mile i przywracaja wspomnienia :)

glownie z tymi 3ma grami kojarzy mi sie WS

ps. mam nadzieje ze sie doczekam retrogramu nt. Bullfroga ( ahhh Syndicate Wars 1 i 2, Populous, Dungeon Keeper, Theme Hospital etc ) i Psygnosis ( Barbarian ( jeszcze na ZX Spectrum ), Discworld, Destruction Derby, Ecstatica, Wipeout i przede wszystkim niesmiertelne Lemmings!! )
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mile wspominam Westwood Studios. Lata mojej mlodosci. ;) Z listy gier zamieszczonej na ostatniej stronie gralem bez mala w polowe wymienionych tytulow (bez dodatkow serii C&C i tych popierdolek z lat 80''tych).
Trylogia Kyrandii, Blade Runner, Dune 2, seria Eye of the Beholder i Command & Conquer. Niezly przekroj gatunkowy jak na jedna firme.

Ehhh... Wspomnienia wiecznie zywe. Bardzo fajny cykl felietonow trzeba przyznac ten RetroGram. Dzieki nim uswiadamiam sobie, po raz kolejny zreszta, pewna sprawe...

Kolejny siwy wlos na mojej glowie, lalala... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buuu.... ja chcę Westwood! Jak popatrzę na obecny wygląd spuścizny ''Westwoodowców'', to się płakać chce. Generals to najważniejszy powód dla którego znienawidziłem EA. Tiberium Wars były lepsze, ale do ideału (dla mnie RA2, ale TiberianSun zły też nie był) jeszcze trochę brakuje. Wniosek? Żądam reaktywacji Westwoodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 20:56, ktosik napisał:

Ludzie przestańcie w końcu powielać te głupoty, iż Westwood wymyślił RTS bo gry tego typu
istniały już na 8 bitowce!

Niedowiarkom proponuję poczytać artykulik, który i tak nie omawia kilkudziesięciu innych gier
wydanych przed pojawieniem się Dune II.
http://en.wikipedia.org/wiki/Real-time_strategy

Fajnie jest skomentować artykuł nie czytając go, czyż nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 00:40, Lucas the Great napisał:

Fajnie jest skomentować artykuł nie czytając go, czyż nie? :D

A jeszcze fajniej jest komentować komentarze nie przeczytawszy tegoż artykułu!
Na samym początku mamy - "Zapraszamy do zapoznania się z historią firmy, która wymyśliła gatunek RTS."
Potem znów zaś równie bezpodstawne twierdzenie - "Gracze otrzymali przełomowy produkt, w którym znalazło się wszystko, co charakterystyczne dla tego gatunku: pełna obsługa za pomocą myszki, zbieranie surowców, rozwój bazy i drzewa technologicznego czy unikalne jednostki dla każdej ze stron."
To co w takim razie oferowały: Populous (1989), Powermonger (1990) i Mega Lo Mania (1991)?
Najfajniej jest zaś wypisać herezje bez przygotowania materiałów źródłowych , bo kto by tam pamiętał takie starocie i przejmował się, jak to ze lnem było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować