Zaloguj się, aby obserwować  
BiQ_MODED

Tabaka - szlachecka używka

238 postów w tym temacie

Brałem kilka razy w życiu tabakę... nic szczególnego... choć jeśli ma się katar to rzeczywiście pomaga... chciałem natomiast poruszyć trochę inny temat. Mianowicie u mnie w liceum, przynajmniej jeżeli chodzi o moja klasę, to tabaka stała się używką stosowaną w nadmiernych ilościach, kilka razy dziennie. Mówię tu prześciganiu się kto więcej wciągnie, chociażby potem miał się porzygać. Nie pamiętam kiedy ostatni ktoś ozywał tabaki w moim towarzystwie ze względów zdrowotnych. A najlepsze w tym wszystkim jest to że zazwyczaj "zaciągnięciu się" wszystko wydmuchują w tony chusteczek higienicznych(lol)... czy to tylko u mnie w szkole takie schizy i postrzeganie tabaki trochę jak narkotyku czy to normalne??...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 23:29, lukesky16 napisał:

/.../ czy to tylko u mnie w szkole takie schizy i postrzeganie tabaki trochę jak narkotyku czy to normalne??...


Szpan! Szpan! Wciągasz i jesteś man.
Narkotyków się boją, to się łapią za podpuche. Po zobaczeniu gościa ćpającego cukier-puder nic mnie już nie zdziwi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 22:22, misiuna1 napisał:

Wg. mnie najgorsza tabaka jaką próbowałem to Lowen Pierce... anyżowe badziewie... tak
samo jak mentolowa w niebieskiej tabakierce (ale nazwy nie pamiętam)...


Mentolowa w niebieskiej tabakierce... zapewne chodzić o Gletsher Price. Mi tam ona nawet podchodziła. Najlepsza dla mnie i tak jest i będzie Alpina. Reklamowano ją że pachnie owocami leśnymi i faktycznie, już po otwarciu tabakiery unosi się orzeźwiający zapach lasu. Mniam! Chyba że kiedyś trafię do jakiegoś boskiego sklepu w którym znajdę coś lepszego ale na razie się na to nie zanosi, więc królem ( czy raczej królową :P )dla mnie pozostaje Alpina.

@lukesky16
Nie chce wiedzieć gdzie chodzisz do szkoły... :P Takie szpanowanie, jak już ktoś słusznie zauważył, to istny debilizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 06:40, Szperacz Robson napisał:

Tabaka? Tylko Red Bull :D

Tu się zgodze w 100%
Ale ostatni wyczaiłem Gawith o (nie napisze smaku:) zapachu coli. Na stonie producenta można zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 00:34, Obi-wan Kenobii napisał:

Po zobaczeniu gościa ćpającego cukier-puder nic mnie już nie zdziwi ;-)

Po zobaczenia gościa wciągającego proszek do prania tylko po to żeby mu potem jucha z sapki leciała, nic mnie już nie zdziwi... już nie wspominając o tych dzieciakach z podstawówki co się za oranżadki w proszku biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 14:45, Rozrobiony napisał:

> Po zobaczeniu gościa ćpającego cukier-puder nic mnie już nie zdziwi ;-)
Po zobaczenia gościa wciągającego proszek do prania tylko po to żeby mu potem jucha z
sapki leciała, nic mnie już nie zdziwi... już nie wspominając o tych dzieciakach z podstawówki
co się za oranżadki w proszku biorą.


A mnie nic nie zdziwi po widoku mojego kumpla w interku wciągającego kisiel. Tłumaczył mi sie, że wszystkiego trzeba w życiu spróbować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wciągam chapmana waniliową, bo dostałem od koleżanki ;) Pierwszy raz pociągnąłem red bulla we wtorek i to było jak na razie najlepsze co wciągałem.

niby po tym się kręci w głowie , albo cos, ale ja nic takiego nie mam. Mimo to fajne uczucie ;)

misiuna1

U nas w podstawówce była mania wciągania kredy, a nawet tuszu z długopisów (ja akurat nie ciągłem).

Do tego jak były takie żelowe długopisy z brokatem kolorowe, to kumple jedli i mówili, że dobre - podobno zielony smakuje jak jabłko bo mi mówili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 17:11, Ancient Lord napisał:

misiuna1

U nas w podstawówce była mania wciągania kredy, a nawet tuszu z długopisów (ja akurat
nie ciągłem).

Do tego jak były takie żelowe długopisy z brokatem kolorowe, to kumple jedli i mówili,
że dobre - podobno zielony smakuje jak jabłko bo mi mówili ;)


Matko, ludzie to mają poryte głowy...
U nas założyli się że wypiją tusz z naboju do pióra...
Potem kumpel chodził 2 dni z czarnymi dziąsłamo
Ale żeby off-topa nie był to powiem że z wypadu do "Tabakolandii" nici, bo dziś święto i było zamknięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 17:11, Ancient Lord napisał:

U nas w podstawówce była mania wciągania kredy, a nawet tuszu z długopisów (ja akurat
nie ciągłem).

Do tego jak były takie żelowe długopisy z brokatem kolorowe, to kumple jedli i mówili,
że dobre - podobno zielony smakuje jak jabłko bo mi mówili ;)


Czy przez takie wciąganie młodzież myśli, że jest jakaś nie wiem... lepsza ? Naprawdę to taki "szpan" kiedy wciągniesz coś nosem ? Sam byłem świadkiem wciągania nosem tynku ze ściany oraz zupki chińskiej (przyprawy) i doszedłem do wniosku, że to jest chore ! Takich ludzi trzeba leczyć, bo kiedyś się jeszcze przypadkowo zabiją. :/

Wciąganie tabaki jeszcze zrozumiem. Niektórym pomaga, innym wręcz przeciwnie. W każdym razie sam próbowałem i nie uważam tego za zło. Na katar pomaga rewelacyjnie, a i czasami orzeźwia jak kawa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kalka mojej szkoły, już do toalety nie można wejść bo zawsze tabakowcami zatłoczona, a papieru toaletowego to też na oczy dawno nie widziałem, jest wykorzystywany jako substytut chusteczek ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 00:12, Vincent Law napisał:

Kalka mojej szkoły, już do toalety nie można wejść bo zawsze tabakowcami zatłoczona,
a papieru toaletowego to też na oczy dawno nie widziałem, jest wykorzystywany jako substytut
chusteczek ;d


U nas za to nie można wejść do toalety, bo wszyscy jarają i śmierdzi jak nie wiem co.
Kiedyś jeszcze przez kilak dni paliłem w kiblu to mi to nie przeszkadzało, ale teraz gdy rzuciłem palenie, to ten smród daje się we znaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sprobowalem, nawet fajne. kolega mial taka mentolowa, gawith cos tam chyba. ile kosztuja tabaki ? (nie takie b.tanie badziewia) tak normalnie ? i jakie "smaki" polecacie? abym wiedzial o co sie pytac w np. kioskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kosztują ok. 5-8 zł. zależy gdzie, co i jak duże ;)

Polecam bardzo Alpinę, opisałem ją wyżej: niezwykle orzeźwiająca o silnym leśnym aromacie. Na prawdę genialna, jeśli ją znajdziesz musisz spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alpine powiadasz.. hmm zastanawialem sie narazie nan redbulem lub gawith apricot badz ww alpina. jakie smaki moja one ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gawith Apricot również jest bardzo dobry. To jedna z najbardziej odświeżających tabak jakie miałem okazję niuchać. Powinna być morelowa i ja lekką nutkę moreli wyczuwam.
Red Bull to z kolei jedna z najmocniejszych tabak, dla tego na początek jej nie polecam.
Alpina pachnie owocami leśnymi. Już gdy się otworzy tabakierę można odnieść wrażenie jakby się spacerowało po lesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecyduje sie jednak na apricota. tabaka to dobra alternatywa dla mojego ciagle "zapchanego" nosa. szczegolnie w nocy mnie to dobija jak przez katar zasnac nie moge (a glownie oddycham nosem) dzis sie "sztachnalem" Gletsher Price`em. nawet niezle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm,pytanko,czy Tabaka jest dozwolona od,któregoś roku życia,czy może ja brać każdy?Kiedyś próbowałem z klegami,coś o "smaku" owoców lesnych,"Alpine" coś tam ;D i naprawde...dobre,strasznie orzeźwa,i tu pytanie,sprzedadzą mi to w kiosku,choć jestem niepełnoletni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować