Zaloguj się, aby obserwować  
BiQ_MODED

Tabaka - szlachecka używka

238 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2008 o 14:45, lurynowicz napisał:

> najlepsza jest heroina(zgnieciona kreda! :P)
LOL. A propos kretynskich uzywek - moja kolezanka wciagala kiedys nosem skruszony apap
i ketonal bodajze. Zastanawiam sie, jakim trzeba byc przychlastem zeby takie cuda wyprobowywac
na sobie. :D


U mnie w gimnazjum chłopaki raz wciągali proszek z zozoli (tych cukierków musujących) i potem toczyli pianę... wyglądało śmiechowo, ale i tak to niezłe kretyństwo XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 21:16, Paranoja napisał:

> > najlepsza jest heroina(zgnieciona kreda! :P)
> LOL. A propos kretynskich uzywek - moja kolezanka wciagala kiedys nosem skruszony
apap
> i ketonal bodajze. Zastanawiam sie, jakim trzeba byc przychlastem zeby takie cuda
wyprobowywac
> na sobie. :D

U mnie w gimnazjum chłopaki raz wciągali proszek z zozoli (tych cukierków musujących)
i potem toczyli pianę... wyglądało śmiechowo, ale i tak to niezłe kretyństwo XD


Tak, takie coś to kretyństwo. Ale tabaka to coś więcej niż używka. Tabakę stosuje się także w celach leczniczych (masz nieżyt nosa - wąchnij sobie Red Bull albo Gawith Apricot Snuff, mała ilość wystarczy aby oczyścić nos na kilka godzin). Ja właśnie tak ją poznałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh,tabaka.Bardzo fajna rzecz.Zaczęło się jakiś rok temu 2 gim jak pewien kolega przyniósł do szkoły,bo dostał od wujka.Przedtem nie braliśmy tego to my zaciekawieni i wogóle co to jest xD.Snuffneliśmy sobie po kresce Red Bulla bodajże i odjazd.Nie że ma się fazę(jak się przedawkuję to są zawroty głowy i łzawi ci ko.Dziś na religii aż skroń mnie zabolał) ale to było takie dobre,że hoho.No to sobie kupujemy po paczce i jedziemy :).Całą 2 gim przetabaczyliśmy i mamy siłę dalej xD.Oczywiście nie idziemy na ilość,tylko jakość.Pełna kulturka.Fajna atmosfera jest,taka brać :P.Moją pierwszą tabaką była Ozona Spearmint.Dodam,że bardzo dobra.Potem już się kupowało w Netto te tabaki.Mam już z 30 pudełek.Ostatnio sobie zamówiliśmy specjały na Allegro.Aktualnie jestem w posiadaniu Gawitha Apricota,dobra rzecz.Mam już ich 5 :P.

Pozdro dla snufferów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2008 o 12:40, misiuna1 napisał:

Tak, takie coś to kretyństwo.

Czego? Przecie to tylko dla brechty.
Ale tabaka to coś więcej niż używka. Tabakę stosuje się

Dnia 26.08.2008 o 12:40, misiuna1 napisał:

także w celach leczniczych (masz nieżyt nosa - wąchnij sobie Red Bull albo Gawith Apricot
Snuff, mała ilość wystarczy aby oczyścić nos na kilka godzin). Ja właśnie tak ją poznałem.

Mi kumpel do szkoły przyniósł ale najlepsze to była tabaka o smaku waniliowym ach ten zapach ;)
Sprawdzałem też na inny sposób bowiem paliłem to w bibułce no i ci powiem że da się popalić nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 16:18, bartog123 napisał:

. Już lepiej kupić sobie browar, iść do kumpla/ czy tam do jakiejś paczki z klasy i
wypić.


Popieram w 100 % ! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tabaka jak tabaka, nic specjalnego...
Ale jedno trzeba przyznać -> świetne przetyka nos :)

Z tabak jedyną sensowną jest Red Bull, reszta to raczej wąchanie kwiatków... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciągam tabakę już od kilku lat - jest to fakt powszechnie znany w moim otoczeniu. Mam na biurku całą kolekcję pustych pudełek po niej, nigdy niczego innego nie kolekcjonowałem. Według mnie najlepsza używka z możliwych ale nie nazwałbym jej strasznie uzależniającą choć prawdopodobieństwo uzależnienia jest. Wciągam bo przeczyszcza mi ona górne drogi oddechowe co przy moich problemach z przegrodą nosową bardzo pomaga i daje mi ulgę. Po tabace nie ma mowy o czymś takim jak "faza". Co najwyżej po wciągnięciu za dużej ilości mogą wystąpić pewne negatywne efekty jak zawroty głowy, kichanie i łzawienie, przytykanie ucha (Którego? to już zależne którą sapką się tabakę wciągnęło ;-)) no i w ostateczności nudności, chociaż mi się to jeszcze nie przytrafiło. Osobiście najbardziej preferuję miętowego Medyka (Medicated) - mocny, nie dla pierwszaków. To co każdy zna czyli Red Bull czyli najpopularniejsza w Polsce. I to od czego każdy amator tabaki powinien zacząć, Gawcio (Gawith Apricot) - chyba najbardziej przystępna dla śluzówki nosa. Jeśli ktoś natomiast chciałby poczuć jakiś przyjemniejszy aromacik czy jakąś innowacje to polecam Wiśniową (Ozona Cherry) - uwielbiam nawet jej smak. Oczywiście tabakę da się również palić (tytoń is tytoń) jednak jakoś do tego nigdy mnie nie ciągnęło. Tabakę kupić można w każdym kolporterze oczywiście od lat 18 gdyż jak już wcześniej wspominałem jest to wyrób tytoniowy. Nie zalecam, nie popieram - przedstawiam mój punkt widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... Rozumiem, że niektórzy to lubią...Ale po co?
Jaki jest sens w użytkowaniu którejś z używek, a tym bardziej tabaki, która nic nie daje? Po co to komu?
Ja rozumiem u Rozrobionego, skoro to mu pomaga i stosować to musi jako lekarstwo, ale tak o? Bez sensu.
Nie widzę w tym sensu, tak, jak w wygłupianiu się z każda z używek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 17:32, cedricek napisał:

No dobrze... Rozumiem, że niektórzy to lubią...Ale po co?

Bo lubią :P. A na serio to po prostu może jest tak że chcą spróbować czegoś nowego. Jakoś bardzo szkodliwe to raczej nie jest więc czemu nie. Może sprawia im to przyjemność ? A może życie jest po to żeby mieć jakieś doświadczenia ? ;) Lepsze to chyba od palenia "trawki" ...

Dnia 09.10.2008 o 17:32, cedricek napisał:

Jaki jest sens w użytkowaniu którejś z używek, a tym bardziej tabaki, która nic nie daje?

patrz wyżej

Dnia 09.10.2008 o 17:32, cedricek napisał:

Po co to komu?

jw :P

Dnia 09.10.2008 o 17:32, cedricek napisał:

Ja rozumiem u Rozrobionego, skoro to mu pomaga i stosować to musi jako lekarstwo, ale
tak o? Bez sensu.

Nie. Nie jest tak.

Dnia 09.10.2008 o 17:32, cedricek napisał:

Nie widzę w tym sensu, tak, jak w wygłupianiu się z każda z używek.

A czy wypicie piwa czy lampki wina ( bo to używki! ;P ) to już też wygłupianie się ? No chyba nie. Grunt to mieć głowę na karku i umiar we wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 17:45, KŁEJK napisał:

Bo lubią :P. A na serio to po prostu może jest tak że chcą spróbować czegoś nowego. Jakoś
bardzo szkodliwe to raczej nie jest więc czemu nie. Może sprawia im to przyjemność ?


Och, nigdy nie pisz takiego uzasadnienia. Tak może się tłumaczyć nawet alkoholik lub narkoman...

Dnia 09.10.2008 o 17:45, KŁEJK napisał:

A może życie jest po to żeby mieć jakieś doświadczenia ? ;) Lepsze to chyba od palenia
"trawki" ...


No lepsze, lepsze... Ale dalej nie widzę sensu. Co to daje? Nic. Więc po kiego...? Doświadczenie można zdobyć np. lecąc na księżyc ( wiem, że to porównanie bardzo wygórowane...) i to jest doświadczenie. A nie kazde doświadczenie jest dobre.

Dnia 09.10.2008 o 17:45, KŁEJK napisał:

Nie. Nie jest tak.


znaczy nie używa jako lekarstwo? Przecież mu na nos pomaga..:P

Dnia 09.10.2008 o 17:45, KŁEJK napisał:

A czy wypicie piwa czy lampki wina ( bo to używki! ;P ) to już też wygłupianie się ?


Nie, to nie... Ale picie codziennie kilku piw i win już tak.

Dnia 09.10.2008 o 17:45, KŁEJK napisał:

No chyba nie. Grunt to mieć głowę na karku i umiar we wszystkim.


Prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 17:51, cedricek napisał:

Och, nigdy nie pisz takiego uzasadnienia. Tak może się tłumaczyć nawet alkoholik lub
narkoman...

Dobra. Więc może to czysta ciekawość ? Nie, tak też może się tłumaczyć narkoman. :P Ja tabaki akurat nie próbowałem ale trzeba by spytać tych co mieli z nią styczność. Choć nie powiem że mi nie oferowano. Ale jakbym miał sobie kupić paczkę i sam spróbować ... hm ... czemu nie ? Nic złego mi się nie stanie, co najwyżej zużyję paczkę chusteczek i uznam że to nie dla mnie.

Dnia 09.10.2008 o 17:51, cedricek napisał:

No lepsze, lepsze... Ale dalej nie widzę sensu. Co to daje?

A musi coś dawać ? No właśnie. Czasem cały fun nie polega na tym że coś musi coś dawać ( co za zdanie mi wyszło :/ ).
>Doświadczenie

Dnia 09.10.2008 o 17:51, cedricek napisał:

można zdobyć np. lecąc na księżyc ( wiem, że to porównanie bardzo wygórowane...) i to
jest doświadczenie.

Exp to exp ;D. Joke ofkorz. Jego życie, jego wybór. Ma rozum więc musi sam decydować.
>A nie kazde doświadczenie jest dobre.
Z pewnością.

Dnia 09.10.2008 o 17:51, cedricek napisał:

znaczy nie używa jako lekarstwo? Przecież mu na nos pomaga..:P

Chodziło mi o to że napisałeś że jest to bez sensu. A ja tak nie uważam.

Dnia 09.10.2008 o 17:51, cedricek napisał:

Nie, to nie... Ale picie codziennie kilku piw i win już tak.

Nie popadajmy w skrajności. To że prawie wszędzie są alkoholicy nie znaczy że wszyscy nimi są / każdy kto pije nim będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie przez całe życie mam zapchany nos i tylko po wciągnięciu tytoniu i wydmuchaniu nosa mam tą możliwość oddychania bez żadnych przeszkód i oporów gdyż faktem jest, że po tabace poszerza się śluzówka nosa - nie na długo ale na tyle bym mógł się cieszyć powietrzem. Inni mogą ten chwilowy proces źle odebrać i się zrazić ponieważ wtedy powietrze wdycha się w większych ilościach i jest ono "ostrzejsze" że tak to ujmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znasz się trochę na rzeczy więc zapytam z czystej ciekawości. Jak wyglądają ceny i opakowania z tabaką? Tzn. ile można dostać za jaką kwotę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2008 o 17:59, KŁEJK napisał:

Dobra. Więc może to czysta ciekawość ? Nie, tak też może się tłumaczyć narkoman. :P Ja
tabaki akurat nie próbowałem ale trzeba by spytać tych co mieli z nią styczność. Choć
nie powiem że mi nie oferowano. Ale jakbym miał sobie kupić paczkę i sam spróbować ...
hm ... czemu nie ? Nic złego mi się nie stanie, co najwyżej zużyję paczkę chusteczek
i uznam że to nie dla mnie.


Cóż, ja, gdy mam jakąś możliwość to czuję, czy to dla mnie, czy nie. Wiele razy próbowano mi wcisnąć papierosy, czy narkotyki (lekkie). Za każdym razem odmawiałem. Nie dla mnie. Nie widzę sensu i nie mam poco sie do tego pchać po doświadczenie.
Co do tabaki...Nieszkodliwa, nic nie daje, wącha się jakieś coś i tyle. jak chcę sobie coś powąchać, to idę i wącham kwiaty. Przynajmniej mam te przyjemność ze niektóre ładnie pachną :P
A taka tabaka... pff... Niepotrzebne mi to.

Dnia 09.10.2008 o 17:59, KŁEJK napisał:

A musi coś dawać ? No właśnie. Czasem cały fun nie polega na tym że coś musi coś dawać
( co za zdanie mi wyszło :/ ).


Hmm...Może i tak, ale jak dla mnie bezsens.

Dnia 09.10.2008 o 17:59, KŁEJK napisał:

Exp to exp ;D. Joke ofkorz. Jego życie, jego wybór. Ma rozum więc musi sam decydować.


Och, oczywiste :) Ja decyduję, ze nie, ktoś, że tak. i tyle.

Dnia 09.10.2008 o 17:59, KŁEJK napisał:

Nie popadajmy w skrajności. To że prawie wszędzie są alkoholicy nie znaczy że wszyscy
nimi są / każdy kto pije nim będzie.


Aczy ja powiedziałem, że każdy, kto pije jest alkoholikiem? Sam od czasu do czasu lubię się napić. Ale jak widze ludzi, któzy specjalnie, aby się napić wychodzą na pole w grupie kolegów aby się przed nimi chwalić, albo piją ,,bo to fajne" to mi się niedobrze robi. Pić można, ale z umiarem.
Za to narkotyki to w ogóle co innego. W ogóle szajs. Tak samo papierosy. A tabaka? Chyba przy dłuższym stosowaniu uzależnia... Ale fakt, można. Tylko po co...Lepiej już zamiast tego iśc na dobry obiad. Więcej pożytku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w gimnazjum swego czasu Tabaka była popularna wśród dzieci wciągających dla szpanu. To była moda. Jeśli chodzi o mnie, nie stosuję absolutnie żadnych używek i jest mi z tym dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować