Zaloguj się, aby obserwować  
Geek_with_AS

Foobar2000 - Temat ogólny

97 postów w tym temacie

Hmm dałbym wiarę że taki temat był,ale jak widać nie ma . Czym jest Foobar2000 ? Odtwarzaczem muzycznym stworzonym przez twórcę wtyczek do Winampa.
Co go wyróżnia ? Biedny wygląd ( na początku ) , bardzo dobra jakość dźwięku (nie bijcie tylko w przypadku mp3 nie jest bardzo zauważalna - wina formatu ) , mnogość wtyczek i formatów które odtwarza foo, super wygląd (po skonfigurowaniu) , małe zużycie pamięci .
Nie będę opisywał dokładnie bo to nie jakaś wiki do której z resztą odsyłam po większość informacji .
Poniżej możecie sobie zobaczyć efekty pracy z foo2k :
Obrazek 1 : foo2k na początku
Obrazek 2 : Samodzielnie skonfigurowany foo ( a właściwie poskładany) siedziałem nad nim 5 min - akurat jest tab z playlistą a nie okładką
Obrazek 3 : to już wyższa szkoła jazdy
obrazek 4 : Skutek siedzenia dniami i nocami przy foo2k efekt : niepowtarzalny wygląd.

20080107124130

20080107124308

20080107124338

20080107124403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy odtwarzacz muzyki na PC ever :] Lekki, nie zamulający, przejrzysty jak dla mnie same plusy :) Mój FOO wygląda tak:

Tak jak kolega wyżej napisał i zamieścił screeny :) z drobnym tutorialem raczej każdy sobie poradzi i doprowadzi foobara do takiego stanu że będzie wyglądał tak jak na obrazku numer trzy :)

20080107135008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 13:50, 88Bonzo napisał:

Najlepszy odtwarzacz muzyki na PC ever :] Lekki, nie zamulający, przejrzysty jak dla mnie same
plusy :) Mój FOO wygląda tak:

Tak jak kolega wyżej napisał i zamieścił screeny :) z drobnym tutorialem raczej każdy sobie
poradzi i doprowadzi foobara do takiego stanu że będzie wyglądał tak jak na obrazku numer trzy
:)

Bez przesady. Aha, ten theme windowsowy trochę się "kłóci" z tym foo . Ale o gustach się nie dyskutuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę podupadł ale mam sprawę związaną z foobarkiem, więc go odświeżę.
Może ktoś napisać mi tutaj dokładną instrukcję zmiany skinów w foobarze?
Robiłem tak jak pisało w angielskiej instrukcji jednak nic mi nie wyszlo (ach ten mój inglisz ;/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie cenie foobara za to, ze jest taki lightweight - bez zbednych bajerow, ze swietnymi narzedziami do multitagowania i znakomita jakoscia dzwieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Foobar rzadzi! troche pokombinowalem i teraz wyglada tak jak na zdjeciu

P.S. ten ostatni wyglad to ja nie uzywam bo brzydko wyglada z ta czarna ramka (XP nie uzywa "przezroczystosci", na Viscie widzialem ze wyglada normalnie :P)

a co do skinow foobara:
najpierw do folderu Components ladujemy wymagane przez skin pliki (te z zakonczeniem .dll) - UWAGA! koniecznie musi tam byc foo_ui_columns.dll i foo_ui_panels.dll - inaczej zaden theme nie pojdzie

potem robicie katalog PanelsUI, czyli np: C:\Program Files\foobar2000\PanelsUI

tam wrzucacie folder z obrazkami nazwany jak skin (juz powinien byc) i plik .pui

no a reszta to juz latwe ^-^

20080308110315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 11:12, Latniak napisał:

Ja używam foobara już od dość dawna, kiedyś załatwiłem sobie fajny lay i cały czas go
mam.

Oto jak wygląda -> obrazek

eeej, spoko theme - sam zrobiles czy rzucisz link? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 11:26, Raziel93 napisał:

> Ja używam foobara już od dość dawna, kiedyś załatwiłem sobie fajny lay i cały czas
go
> mam.
>
> Oto jak wygląda -> obrazek
eeej, spoko theme - sam zrobiles czy rzucisz link? :D


Ogólny zarys zassałem z forum foobarowego, ale potem dodałem sporo dodatków, troszkę pozmieniałem czcionki i kolory. Mogę wyeksportować laya i umieścić gdzieś na necie...potrzebne są wtyczki ui columns, tabbed panel, album list i album list panel.

Tutaj jest plik fcs, trzeba go w opcjach UI columns zaimportować. Tylko nie jestem pewien czy jest w nim zawarte wszystko co trzeba.
http://www.mediafire.com/?mjedlszx2t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna zrobic tak, ze hotkeye dzialaja zawsze, a nie tylko wtedy, gdy mam okienko f2k na wierzchu?
Bo alt-tabowanie zeby co chwila wlaczac inna piosenke mnie nie cieszy :/ Nawet przyciski multimedialne nie dzialaja, jesli nie "siedze" na foobarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowałem Foobar''a, troszkę wtyczek i pokombinowałem z wyglądem. Po tych operacjach całość wygląda znakomicie i jest bardzo funkcjonalna (jest nawet opcja wyświetlania tekstu piosenki - wszystko pobiera się automatycznie, całość jest świetnie zsynchronizowana)

Ogólnie jestem zadowolony, ale mam kilka pytań...:

1. Czy istnieje wtyczka, która automatycznie pobierałaby okładki płyt z np. Last.fm?
2. Czy można ustawić wyświetlanie playlisty tak jak w Winampie (tzn. numer porządkowy (w odtwarzaczu, a nie numer utworu na płycie) - autor - tytuł utworu)?
3. Troszkę pogrzebałem i pojawił mi się systemowy pasek do przewijania utworów (screen 3). Czy można jakoś przywrócić standardowy wygląd laya? Niestety wydaje mi się, że pomoże tu tylko ponowna instalacja...

...i zastrzeżeń:

1. Program chyba gryzie się z niektórymi aplikacjami. Jak na razie utrudnia pracę w Photoshopie (całość migocze, reakcja na działania jest znacznie opóźniona). Jest to wkurzające, szczególnie, że dość często go używam...
2. Sama obsługa jest znacznie trudniejsza nież w Winampie. Ustawienie samego layoutu zajęło mi całe popołudnie...

Kilka screenów:

20080716154809

20080716154830

20080716155017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 15:51, Lesz3yk napisał:

1. Czy istnieje wtyczka, która automatycznie pobierałaby okładki płyt z np. Last.fm?


Prawdopodobnie tak, polecam forum "oficjalne"

Dnia 16.07.2008 o 15:51, Lesz3yk napisał:

2. Czy można ustawić wyświetlanie playlisty tak jak w Winampie (tzn. numer porządkowy
(w odtwarzaczu, a nie numer utworu na płycie) - autor - tytuł utworu)?


Tu jest tyle opcji sortowania że aż głowa boli, można sortować wedługo dowolnego taga, a także według nazwy pliku. Edit -> sort

Dnia 16.07.2008 o 15:51, Lesz3yk napisał:

3. Troszkę pogrzebałem i pojawił mi się systemowy pasek do przewijania utworów (screen
3). Czy można jakoś przywrócić standardowy wygląd laya? Niestety wydaje mi się, że pomoże
tu tylko ponowna instalacja...

Raczej tak.

Dnia 16.07.2008 o 15:51, Lesz3yk napisał:

1. Program chyba gryzie się z niektórymi aplikacjami. Jak na razie utrudnia pracę w Photoshopie
(całość migocze, reakcja na działania jest znacznie opóźniona). Jest to wkurzające, szczególnie,
że dość często go używam...


Kolega używa PS''a, inventora i innych "dużych" aplikacji i nie doświadcza takich rzeczy, pewnie wina twojega laya.

Dnia 16.07.2008 o 15:51, Lesz3yk napisał:

2. Sama obsługa jest znacznie trudniejsza nież w Winampie. Ustawienie samego layoutu
zajęło mi całe popołudnie...

Liczy się wygląd :)
A obsługa mojego foobara jest dużo łatwiejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam foobara od jakiegoś czasu.
Jednak ostatnio uznałem że ma zbyt prosty wygląd.
Tu pojawił się problem, jestem za głupi do zmiany wyglądu.
Wytłumaczyłby mi ktoś krok po kroku jak to zmienić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma może linka do skina na screenie? Dawno go ściągałem i konfigurowałem, więc strony nie mam... Aha, jeśli coś tam odbiega od normy to pewnie z powodu złej konfiguracji, ale chyba jest ok. ^^

20080904215748

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:57, JayL napisał:

Ktoś ma może linka do skina na screenie? Dawno go ściągałem i konfigurowałem, więc strony
nie mam... Aha, jeśli coś tam odbiega od normy to pewnie z powodu złej konfiguracji,
ale chyba jest ok. ^^

Jakbyś miał to daj linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie foobar2000 to najlepszy odtwarzacz. O niebo lepszy od Winampa, która włączał się u mnie 3 minuty, foobar2000 włącza się zaś w 2 SEKUNDY(!) i prawie w ogóle nie obciąża kompa, nie bawiłem się na razie w eksperymentowanie graficzne, ale niedługo pewnie zacznę. Ktoś mi może podać link do dobrej strony ze skórkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Foobar i długo, długo nic :) Najlepszy odtwarzacz jakim miałem przyjemność się posługiwać. Genialnie prosty w obsłudze, a jednocześnie z niekończącymi się możliwościami. Nieobciążający systemu, śmigający aż miło. Szczerze mówiąc nigdy nie bawiłem się jego wyglądem- po prostu wersja podstawowa :) Minimalizm, ale z klasą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować