Zaloguj się, aby obserwować  
Geek_with_AS

Foobar2000 - Temat ogólny

97 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2013 o 19:42, Nephren-Ka napisał:

Robię sobie jedną w wysokiej jakości(ile znajdę czy zeskanuję, byleby była kwadratowa)
i trzymam pod nazwą ''cover'' w katalogu z daną płytą

Cóż, okładki w tagach mają tą przewagę nad tymi pojedynczymi z folderu, że przeglądając pliki w systemie widzisz owe okładki zamiast szarych ikon. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden silny argument w sporze na linii okładki zewnętrzne - okładki wewnętrzne: pliki dźwiękowe scalone z artami są samowystarczalne. Słuchając własnej składanki/kompilacji lub po prostu odtwarzając pojedyncze utwory (ja takich trochę mam) nie nacieszysz oka okładką zewnętrzną. :)

Btw. wysłałem Ci zaproszenie na last.fm. Dawno. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 16:16, Kardithron napisał:

Jest jeden silny argument w sporze na linii okładki zewnętrzne - okładki wewnętrzne:
pliki dźwiękowe scalone z artami są samowystarczalne. Słuchając własnej składanki/kompilacji
lub po prostu odtwarzając pojedyncze utwory (ja takich trochę mam) nie nacieszysz oka
okładką zewnętrzną. :)


Nie przepadam za pojedynczymi utworami.:P Aczkolwiek też miałem(przed kasacją dysku) folder z różnymi utworami które lubiłem, a reszty płyty słuchać się nie dało za bardzo(ot, choćby ''Let Me Entertain You'' Robbiego Williamsa, sam w sobie świetny kawałek). Wtedy też ładowałem sobie okładki wewnątrz pliku mp3, ale Foo coś się buntował i nie wyświetlał wszystkich prawidłowo(może to jakiś bug, który już naprawili). Anyway, zrobiłem sobie sam jakąś okładkę z napisem ''Various Artists'' i jakimś ładnym widoczkiem.:P
A - ja tam uważam że domyślne ikonki plików z Foo wyglądają ładnie(patrz screen).

Dnia 08.04.2013 o 16:16, Kardithron napisał:

Btw. wysłałem Ci zaproszenie na last.fm. Dawno. :P


Z miesiąc temu jak patrzyłem, to wisiały tylko te od jakiś nieznanych mi bliżej osób.:P
Ogólnie nie bywam tam za często, a gmail wrzuca mi powiadomienie z Lasta do spamu, więc dopiero teraz zauważyłem(i dodałem) jak mi przypomniałeś.xD

20130408181818

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne. :>

Przy wstawieniu na playlistę kompilacji zawierającej wykonania wielu różnych artystów (dobrym przykładem może być When The Moon A Nightsong Sings) program mi to paskudnie rozbija na niezależne albumy. Da się temu jakoś zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się w końcu do tego dojść. Trzeba było po prostu zamienić %album% na %album artist% w Preferences/Display/Columns UI/Playlist view. Teraz wszystko gra.

Trochę się bałem, że będę musiał w całej masie albumów wypełnić to pole (bo do tej pory tego nie robiłem), ale na szczęście foobar to inteligentny chłopak i automatycznie je wypełnia, jeżeli jest puste, a wykonawca na płycie jest jeden. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 22:05, Kardithron napisał:

Przy wstawieniu na playlistę kompilacji zawierającej wykonania wielu różnych artystów
(dobrym przykładem może być When The Moon A Nightsong Sings) program mi to paskudnie
rozbija na niezależne albumy. Da się temu jakoś zaradzić?


Nie na albumy, tylko sortuje to domyślnie, znaczy według wykonawców(tytuł albumu masz ten sam, autorzy kawałków różni).:P
Sam się nie bawiłem nigdy w takie ustawienie i po prostu słuchałem jak się wrzuciło(aż tak wiele albumów ''va'' nie mam). Myślę, że żeby coś z tym zrobić trzeba pogrzebać w skrypcie schowanym w columns ui => playlist view => grouping ; już samo odznaczenie ''show groups'' powoduje że lista ładnie się układa(ale jest raczej niekompletna i nie wyświetla okładki, więc to żadne rozwiązanie). Zapytałbym na forum foo, bo ja się na takich skryptach nie znam.:P

edit - o widzisz, czyli rozwiązanie było dość łatwe.:> Ja bym pewnie szukał czegoś skomplikowanego, co jak widać okazałoby się idiotyczne.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 23:02, Nephren-Ka napisał:

edit - o widzisz, czyli rozwiązanie było dość łatwe.:> Ja bym pewnie szukał czegoś
skomplikowanego, co jak widać okazałoby się idiotyczne.xD

Nie przesadzajmy. Myślałeś w dobrych kategoriach. :D

Przy okazji zmodyfikowałem sobie %artist% / %album% dodając rok wydania płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 23:34, meryphillia napisał:

Odtwarzacz ma tylko grać, a nie zasłaniać mi pół ekranu zbędnymi pierdołami gdy wyciągam
go na wierzch by posilić kolejnymi muzycznymi przysmakami. ;)

Myślałem w podobnym kategoriach nim wypróbowałem kolumny UI. :)

Zresztą, zaraz... Zbędnymi pierdołami?

Okładki odgrywają nie tylko rolę estetyczną, ale też dydaktyczną - w końcu warto wiedzieć, jak wygląda cover art albumu, którego się słucha.
Nie da się wykluczyć, że na to podejście ma wpływ waga, jaką ja przywiązuję do okładek. Jeżeli chcę zapoznać się z nowym wykonawcą, to wybierając pierwszy album często sugeruję się właśnie cover artem. ;)

Lista gatunków, artystów i albumów? Stary, przeglądanie biblioteki jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. ^_^ Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: mam ochotę na dark folk? A może dubstep? A może solidne łojenie w deathmetalowej formie? Wybieramy i playlista wykonawców z danego gatunku gotowa. :)
Chociaż tak, jak w poprzednim przypadku, ważne może się tutaj okazać moje osobiste podejście. Przykładowo: Nephren-Ka, który też się lubuje w "ładnych layoutach" raczej nie surfuje w bibliotece po gatunkach (z tego, co mi wiadomo). Ale ja uwielbiam. :D Dzięki parametrowi "genre" wszystko staje się o niebo bardziej przejrzyste.

Czarny background jest milszy dla oka. ;)

Nie wiem, o jakich "zbędnych pierdołach" może tutaj być jeszcze mowa... Rok wydania? Ja muszę takie rzeczy wiedzieć. :P
Pasek z czcionką sporego formatu na dole? Nie pozostawia cienia wątpliwości co do aktualnie odtwarzanego utworu. Przydatna rzecz.

Summa summarum: jakie "zbędne pierdoły" ja się pytam? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 00:09, Kardithron napisał:

Summa summarum: jakie "zbędne pierdoły" ja się pytam? :P


Dla mnie to wszystko to, co wystawałoby ponad pokazany schemat we wcześniejszym screenie. ;)

Od okładek mam discogs, jak juz chce sobie ja obejrzeć i ewentualnie uzupełnić braki w laściku.
Datę wydania w większości przypadków zachowuję/wpisuję w tagach, ale nie musze jej mieć na widoku, bo i po co.
Jedyne okładki jakie chomikuję w releasach, to te w netlabelach.

Co do gatunków natomiast, to nie licząc specyficznych katalogów (cały label albo netlabele), to mam główne foldery gatunkowe gdzie wrzucam poszczególna muzę i nie potrzeba mi tego w playerze na widoku.

Minimalizm playera, to dla mnie podstawa.
Kiedys nie wyłaziłem z winampa i był dla mnie najlepszy, aż utuczyli go do formatu wieloryba i poszedł z dysku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 00:09, Kardithron napisał:

/ciach/
Przykładowo: Nephren-Ka, który też się lubuje w "ładnych layoutach" raczej nie surfuje
w bibliotece po gatunkach (z tego, co mi wiadomo). Ale ja uwielbiam. :D Dzięki parametrowi
"genre" wszystko staje się o niebo bardziej przejrzyste.
/ciach/


Kiedyś się lubowałem(ustawienie sobie xChange to był chyba szczyt tego okresu), potem coraz bardziej minimalizowałem to co pokazuje mi Foobar(sam sobie eksperymentując na klockach w columns ui). Aż doszedłem to tego, że mam domyślną playlistę i na tym koniec(nie da się już mniej paneli).

@meryphillia - w efekcie, mam dokładnie taki sam program jak Ty, tylko z nowszym interfejsem. Sprawa wyświetlenia okładki jest indywidualna(i domyślnie wyłączona), więc miałbym niemal identyczną listę odtwarzania jak pokazałeś(tylko wygląda nieco ładniej, coś jak różnica miedzy okienkami xp i 7).:P
edit - okno jest takie wielkie, bo takie akurat mi pasuje, można je zmniejszyć dość znacznie w razie potrzeby, a i tak będzie czytelne.

20130416001806

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za odkopywanie starych temat, ale aż dziwi mnie, że w temacie tego popularnego odtwarzacza muzyki tak mało postów...
Do rzeczy - pytanie mam, czy wie ktoś może czy da się ustawić w foobarze odtwarzanie losowych piosenek z losowych gotowych playlist (czyt. co piosenkę inna playlista)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma takiej możliwości.
Z drugiej strony co stoi na przeszkodzie zrobić playlistę składającą się z tych wszystkich które chcemy sobie randomowo odtwarzać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 04:06, meryphillia napisał:

Raczej nie ma takiej możliwości.


A jest może jakiś odtwarzacz, które pozwoli na takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nawet bladego pojęcia szczerze powiedziawszy.
Od lat używam na komputerze tylko foobara i nie czuję żadnej potrzeby by z niego rezygnować.

Na serio te parę minut stracone na zrobienie takiej zbiorczej playlisty, to aż taka niedogodność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować