Zaloguj się, aby obserwować  
Geek_with_AS

Foobar2000 - Temat ogólny

97 postów w tym temacie

Pytanko:

czy ktos wie jak zmusic foobara do tego, by klawisze multimedialne na lapku Toshiby (start/stop/do przodu/do tylu) mogly sluzyc do sterowania Foobarem nie tylko gdy okno tego ostatniego jest aktywne/otwarte? Nie mam pojecia co na to poradzic, a fajnie byloby moc wykorzystac te klawisze w celu jakim zostaly zrobione ;)...

update - podobnie jest np. na tej klawiaturze (ostatni komentarz):
http://sklep.benchmark.pl/pelny_34556.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, przypisuje sobie pewien klawisz w hotkeyach żeby np. w czasie gry zmienić sobie piosenke na następną, ale ten hotkey działa tylko kiedy Foobar jest w aktywnym oknie, da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 13:47, Cirno napisał:

Mam problem, przypisuje sobie pewien klawisz w hotkeyach żeby np. w czasie gry zmienić
sobie piosenke na następną, ale ten hotkey działa tylko kiedy Foobar jest w aktywnym
oknie, da się coś z tym zrobić?


Da się :) ustaw np. dla next - ctrl+N i zaznacz opcję global hotkeys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jakoś nie bardzo mogę to ogarnąć :/
Byłby ktoś tak miły i podał mi linki do tych plików .pls z radia eska wrocław i czeskiego radia Evropa2?
Bardzo proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wyszedł nowy Foobar w wersji 1.0, pomyślałem że wraz z nowym programem (dotychczas śmigałem na wersji 0.9.4, jedyna którą widzi XfirePlus) zmienię sobie skina.

Po 3 godzinach walki stwierdziłem, że tak skopanej metody zmiany skórek nigdy nie widziałem. Twórcy skórek nie tylko nie piszą, na jakiej wersji śmiga dany skin, ale też nie dołączą wymaganych komponentów (przez co błędy się sypią przy odpalaniu odtwarzacza).

Próbowałem wgrać skina FooAVA ale poddałem się. Wszystko zgodnie z instrukcją i kiszka, skin wygląda gorzej niż domyślny foobarowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem foobara, używam go pierwszy raz. Może ktoś powiedzieć jak włączyć losowe odtwarzanie, gdzie jest możliwość dodawania piosenek przez PPM (wiecie... klikam na piosenkę PPM i dodaję do listy odtwarzania - tu tego nie ma) i w jaki sposób i jakie skiny zainstalować, żeby był bardziej kompaktowy ten odtwarzacz?

I czy jest taki dodatek, żebym miał na pasku zadań play/stop/next etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 23:15, barth89 napisał:

Może ktoś powiedzieć jak włączyć losowe odtwarzanie,

Opisze dwie metody. Jedna pozwala wyświetlać na stałe dodatkowe menu wyboru sposobu odtwarzania, druga pokazuje gdzie jest to dostępne z poziomu głównego menu programu.
1. W głównym pasku program znajduje się menu o nazwie Playback, po kliknięciu na nim rozwinie się wyświetlając dodatkowe opcje, wśród nich jest podmenu o nazwie Order. To tutaj właśnie wybierasz to czego szukasz: Random to losowe odtwarzanie ;-]
2. Jeśli masz włączony Default User Interface (a przypuszczam, że masz) to po kliknięciu PPM na głównym menu programu pojawi się lista "modułów" które możesz wyświetlić, wybierz Playback Order. Na głównym pasku programu powinno pojawić się nowe, rozwijane menu gdzie możesz bezpośrednio wybierać sposób odtwarzania muzyki.

Dnia 15.02.2010 o 23:15, barth89 napisał:

i w jaki sposób i jakie skiny zainstalować, żeby był bardziej kompaktowy ten odtwarzacz?

Nie używam skinów, zamiast tego komponent o nazwie foo_ui_columns, pozwala układać, dodawać i ukrywać okna i panele w dowolny sposób. Przykład na drugim obrazku dołączonym do komentarza.

Dnia 15.02.2010 o 23:15, barth89 napisał:

I czy jest taki dodatek, żebym miał na pasku zadań play/stop/next etc?

Ja pod Windows 7 używam komponentu foo_w7shell. Po najechaniu kursorem na foobara pojawia się nad nim okienko (pierwszy obrazek dołączony do komentarza), które wyświetla obrazek albumu, postęp odtwarzania utworu i podstawowe przyciski sterujące (odtwarzanie/pauza, stop, poprzedni i następny utwór).

Z innych odtwarzaczy proponuję AIMP'a: http://aimp.ru/index.php
Jest prostszy i po polsku, przypomina winampa, na szczęście nie jest taką kobyłą jak ten drugi. Ma ciekawe opcje w trybie zminimalizowanym.

20100330013313

20100330013316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 23:15, barth89 napisał:

(...) gdzie jest możliwość dodawania piosenek przez PPM (wiecie... klikam na piosenkę PPM i dodaję do listy odtwarzania - tu tego nie ma)

Zainteresuj się wtyczką foo_uie_explorer (rozszerzenie dla UI Columns). Pozwala przeglądać zasoby komputera z poziomu foobara (przykład w dołączonych do komentarza obrazkach). Można wyspecyfikować jakie dyski maja być widoczne, jakie ukryte (u mnie C i napędy), ma też sporo opcji konfiguracyjnych.
Z racji tego, że mam Windows 7 w Eksploratorze po kliknięciu PPM na plikach mp3 pojawia się tylko Play in foobar i Dodaj do listy WMP, aktualnie próbuję się pozbyć tego drugiego i/lub zamienić na Enqueue in foobar).
W każdym bądź razie póki tego nie osiągnę korzystam z tej właśnie wtyczki (jest tam też opcja dodawania plików do listy).

20100330203157

20100330203204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 20:33, Marco_Polo napisał:

Z racji tego, że mam Windows 7 w Eksploratorze po kliknięciu PPM na plikach mp3 pojawia
się tylko Play in foobar i Dodaj do listy WMP, aktualnie próbuję się pozbyć
tego drugiego i/lub zamienić na Enqueue in foobar).


To akurat nie jest wielki problem, wystarczy kliknąć na Preferences=>File Types, postawić ptaszka przy odpowiedniej opcji i już mamy opcję Enqueue in foobar2000 po kliknięciu PPM na pliku muzycznym.

BTW - przy okazji powiem, że jeżeli nie minimalizujemy foo do traya, tylko trzymamy na pasku zadań, to Win7 sam zrobi nam ładną miniaturę(o ile mamy włączone Aero), a pod nią wrzuci wszystkie konieczne przyciski do szybkiego obsługiwania programu(łącznie z losowym odtwarzaniem).

@barth89 - na początek polecam zainteresować się czymś prostym i bardzo funkcjonalnym(bo widzę, że wyskoczyłeś na głęboka wodę...:P):
http://foobar2000.pl/topic/4943-averia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 22:45, Nephren-Ka napisał:

To akurat nie jest wielki problem, wystarczy kliknąć na Preferences=>File Types, postawić ptaszka przy odpowiedniej opcji i już mamy opcję Enqueue in foobar2000 po kliknięciu PPM na pliku muzycznym.

Żeby to było takie proste. Ta metoda nie działa ponieważ wersja, którą używam (1.0.1) nie ma podmenu "File Types" (z tego co pamiętam była ona w starszej wersji i tam Twoja metoda działa), zamiast tego jest "Shell integration" :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że np. dla plików MPC albo playlist nie ma z tym problemu, opcja ta pojawia się pod PPM, a jedynie dla MP3 zastępuje ją "Dodaj do listy WMP" :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować