Zaloguj się, aby obserwować  
Geek_with_AS

Foobar2000 - Temat ogólny

97 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2010 o 23:52, Marco_Polo napisał:

Żeby to było takie proste. Ta metoda nie działa ponieważ wersja, którą używam (1.0.1)
nie ma podmenu "File Types" (z tego co pamiętam była ona w starszej wersji i tam Twoja
metoda działa), zamiast tego jest "Shell integration" :-P


Hmm, to nie lepiej wrócić do starszej wersji? Mam 0.9.6.9(co było głównie spowodowane tym, że Last.fm nie dostosował się zbyt szybko do 1.0), ale nie zauważyłem żeby były jakieś kolosalne zmiany.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie myślę że prosta rzecz. Jak wrzucić miejsce na okładkę płyty tam gdzie wrzuciłem piękną czerwoną kreske?

20100331134250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 13:43, Blu napisał:

Ciekawi mnie myślę że prosta rzecz. Jak wrzucić miejsce na okładkę płyty tam gdzie wrzuciłem
piękną czerwoną kreske?


Cóż, gdybyś używał Columns UI sprawa byłaby prosta - podzielić panel na pół poziomym splitterem, na górze zostawić album list i selection properties a na dole artwork view z odpowiednim configiem i gotowe.:>
Ale jak to zrobić na DUI Ci nie powiem, w życiu tego nie używałem(na dłużej).:>
Polecam też wtyczkę foo_popupplus , która bardzo ładnie wyświetla nam to, co aktualnie program zaczyna odtwarzać. Można sobie wszystko ładnie w niej skonfigurować(sporo opcji) i w sumie sprawdza się lepiej niż okładka wyświetlana w samym foo - w końcu odtwarzacz nie zawsze jest na wierzchu.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 13:43, Blu napisał:

Ciekawi mnie myślę że prosta rzecz. Jak wrzucić miejsce na okładkę płyty tam gdzie wrzuciłem piękną czerwoną kreske?

W załączonych obrazkach możesz podpatrzyć sobie jak wygląda taka przykładowa konfiguracja z użyciem ColumnUI.

20100331151554

20100331151557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzerzucałem pluginy, poukładałem wszystko.
Zostały mi tylko dwa problemy:
*Nie mogę znaleźć zmiany kolorów w ColumsUI.
*Nie wiedzieć czemu volume zleciał mi na sam dół i nie mam pojęcia gdzie w opcjach przestawia się go na góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 17:10, Blu napisał:

Poprzerzucałem pluginy, poukładałem wszystko.
Zostały mi tylko dwa problemy:
*Nie mogę znaleźć zmiany kolorów w ColumsUI.

Obrazek ;-]

Dnia 31.03.2010 o 17:10, Blu napisał:

*Nie wiedzieć czemu volume zleciał mi na sam dół i nie mam pojęcia gdzie w opcjach przestawia się go na góre.

Przydałby się jakiś screen. Podejrzewam o co Ci chodzi ale wolałbym zobaczyć jak to u Ciebie wygląda.

20100331172227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 17:29, Marco_Polo napisał:

Obrazek ;-]

Okazuje sie że pod latarnią najciemniej :)

Dnia 31.03.2010 o 17:29, Marco_Polo napisał:

Przydałby się jakiś screen. Podejrzewam o co Ci chodzi ale wolałbym zobaczyć jak to u
Ciebie wygląda.

Zwykle miałem toto na miejscu zielonego kwadracika.
Pewnie to też ukrywa się pod nosem jednak dzisiaj coś jestem niczym Pan Hilary.

20100331203737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 20:38, Blu napisał:

Zwykle miałem toto na miejscu zielonego kwadracika. Pewnie to też ukrywa się pod nosem jednak dzisiaj coś jestem niczym Pan Hilary.

Jest tak jak podejrzewałem. Na dole masz włączony Status Pane (pierwszy obrazek). Ukryć go można poprzez odznaczenie Show status pane w menu View (na głównym pasku). W tym samym menu masz też uboższą wersję tego panelu czyli Status Bar (drugi obrazek). Kontrola głosu jest wtedy przedstawiona w postaci liczbowej (w dB), po kliknięciu na nią LPM pojawia się suwak głośności (fragment na dole na drugim obrazku). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by nie wyświetlał się żaden z nich, wystarczy odznaczyć w menu View odpowiadające im opcje.

Wracając to kontroli głośności. Jeśli chcesz by pojawiała się w lokacji przez Ciebie zaznaczonej wystarczy kliknąć PPM w tym tym miejscu (lub jakimkolwiek innym na głównym pasku), pojawi się wtedy menu (trzeci obrazek), w którym wybrać można jakie panele i wizualizacje maja być wyświetlane na głównym pasku, wśród nich min. Volume (zakładka Toolbars):-P

Tak na marginesie główny pasek menu jest niezależny od CUI i konfiguruje się go osobno. Można go również ukryć odznaczając w menu View opcję Show toolbars. Można też panele z głównego menu poprzerzucać do CUI (jak się chce i gdzie się chce).

20100331211135

20100331211142

20100331213535

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Foobarem. Gdy Flash odtwarza jakiś dźwięk (dajmy na to dostępności w gg, czy też jakaś reklama), to muzyka automatycznie się wycisza. To samo mam w WinAmpie, więc pewnie "odpowiedzialność" za to stoi po stronie Flasha. Wie ktoś, co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wątek nie ma za dużej popularności, ale może ktoś mi podać schemat wpisania grupy, by segregowało według Artysty/Płyty, a potem numeru tracku, bo coś mi to nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w Bad Company 2 z włączonym Foobarem i nagle gra zaliczyła "freeze". Obraz stoi, dźwięk - muzyka chodzi. Robię reset co widzę? Reset ustawień.

20110217234324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 23:43, SpecShadow napisał:

Gram sobie w Bad Company 2 z włączonym Foobarem i nagle gra zaliczyła "freeze". Obraz
stoi, dźwięk - muzyka chodzi. Robię reset co widzę? Reset ustawień.

Były to na tyle ważne ustawienia? Miałeś opcję włączenia aplikacji w bezpiecznym trybie? Poza tym nie wiem czy to robi różnice, ale masz troszeczkę... starą wersję fobara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 15:31, Niewiernus napisał:

> Gram sobie w Bad Company 2 z włączonym Foobarem i nagle gra zaliczyła "freeze".
Obraz
> stoi, dźwięk - muzyka chodzi. Robię reset co widzę? Reset ustawień.
Były to na tyle ważne ustawienia? Miałeś opcję włączenia aplikacji w bezpiecznym trybie?
Poza tym nie wiem czy to robi różnice, ale masz troszeczkę... starą wersję fobara ;)


Wiem że jest stara ale jako jedyna, która działa z wtyczką last.fm i Xfire plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowej, dobrej skorki do foobara. Glowne wymaganie to okienko z wyswietlaniem tekstow kawalka - aktualnie uzywam fooava, jest niby dobra, ale wkurzam sie, ze nie moge usunac kawalka(ow) z playlisty, musze wlaczyc w opcjach domyslny interface, zrestartowac foobara, wywalic kawalki, wlaczyc skina i znowu zrestartowac foobara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować