Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wikia Search - debiut opensource'owego konkurenta Google

34 postów w tym temacie

Nie widzi mi się, żeby ta nowa wyszukiwarka była w stanie coś zwojować. Jak już nawet Microsoft ze swoim Live''m za dużo nie zdziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz do microsoftu duzo ludzi jest zrażonych, a do wiki wręcz przeciwnie, masy ludzi tego używają i taka wyszukiwarka ma potencjał na sukces.. ale.. no właśnie ale... wątpię, że wyprze ona google.com albo chociaż zaistnieje bardziej.. oczywiście życzę im tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 10:57, Onybic napisał:

wiesz do microsoftu duzo ludzi jest zrażonych /.../


Tu nie chodzi już nawet o zrażenie do firmy, bo w samym Microsofcie sporo pracowników używa Google''a, a słowo "to google" figuruje od pewnego czasu w słowniku języka angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 10:29, Klimos napisał:

Nie widzi mi się, żeby ta nowa wyszukiwarka była w stanie coś zwojować. Jak już nawet Microsoft
ze swoim Live''m za dużo nie zdziałał.


Live bym nie użył, chyba że by mi sporo zapłacili :P
Co do WS to mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie, bo wygląda obiecująco i fajnie :)
Jeszcze sporo poprawek, ale wierzę, że coś ta wyszukiwarka zdziała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 11:35, Igor FCBayern napisał:

Wyglada calkiem ladnie, ale z Googli i tak sie nie przezuce :P


Google po prostu pojawiły się w odpowiednim momencie, celując w lukę na polu wyszukiwarek. Zarówno Altavista, Yahoo, czy co tam jeszcze wcześniej istniało, były dość powolne i nie zawsze zwracały trafne wyniki. Do Googli świat się przyzwyczaił, działają bardzo dobrze i tak naprawdę nie ma jakiejś palącej potrzeby na stworzenie kolejnych wyszukiwarek. Jedyna "szansa" dla alternatywnych metod szukania, to wprowadzenie opłaty za korzystanie z takiego Google''a, przez co większość użytkowników mogłaby się odwrócić od giganta szukając darmowych rozwiązań. Do tego chyba jednak nie dojdzie, bo Google zapewne zdaje sobie sprawę, że w ten sposób sam mógłby wbić sobie gwóźdź do trumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez rewelacji, nawet mojego nicka nie znalazła. :P Może kiedyś to się rozwinie, ale na dzień dzisiejszy to tylko ciekawostka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 11:33, rino1983 napisał:

Wikia Search i tak nie pobije google


A skąd ty to wiesz. Kiedy powstawały Google. To jego twórcy także musieli zmierzyć się
z już istniejącymi konkurentami.
Dlatego zawsze najgorsze są początki. I z Googlem też tak było. Dopiero z czasem przybywało
nowych użytkowników. Po za tym Google budowało i buduje swoją potęgę w różny sposób i
to nie tylko swoją wyszukiwarką.
Myślę, że należy o tym pamiętać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Google w tej chwili to przede wszystkim usługi dodatkowe. Przede wszystkim GMail, Docs & Spreadsheets (dla mnie to było jak zbawienie na studiach, głównie przez możliwość edycji dokumentu jednocześnie przez grupę ludzi) oraz iGoogle. Więc sorry Wikia, samą wyszukiwarką na razie nic nie zwojujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować