Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe gry z serii Games for Windows

54 postów w tym temacie

Jeżeli chodzi o zawartość listy, to moim zdaniem jest ona bardzo dobra. Fallout 3, Space Siege, Conflict, Alone in The Dark, The Club i Tomb Raider: Underworld zapowiadają się niezwykle ciekawie. Jeżeli chodzi już o samo Games for Windows to mi się to osobiście nie podoba i nie zamierzam z tego korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z knopflerem, ten znaczek nieco psuje efekt graficzny pudełka z grą. Jak ktoś przywiązuje dużą wagę do estetyki to na pewno mu to nie odpowiada (ja również do takich osób się zaliczam). W dodatku ten MS Live, czyli "płatny" multiplayer. Osoby z darmowym kontem otrzymują pewne ograniczenia, w dodatku konieczność posiadania jednego konta do każdej gry (zwłaszcza, jeśli ktoś wykupił pełną wersję) to de facto spadek bezpieczeństwa. Jeśli straci się jedno konto (np. w wyniku kradzieży hasła lub zwyczajnego zagubienia go) - traci się dostęp do każdej gry w tym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 14:46, penny napisał:

ja nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, w przeciwieństwie do ciebie :/ XInput w zestawieniu
z Direct Input to banał w obsłudze. kropka. nie dziwię się że ktoś olał resztę i zastosował
tylko ten model. na piecach i tak pewnie raptem promil ludzi gra na padach gdy mają do wyboru
mysz i klawiaturę, więc może po prostu machnęli na to ręką? XInput nie wyklucza użycia Direct
Input, a jak chcesz się doszukiwać teorii spiskowych, że niby ms wymusza na developerach nieimplementowanie
obsługi kontrolerów przez Direct Input to już twoja sprawa ;)


Dziwnym trafem większość gier w których możliwa jest zabawa z padem pozwala na wybór ich z szerokiej listy, a już z całą pewnością wspiera takie sławy jak Logitech RumbelPad II. Nagle jednak w przypadku tak głośnych tytułów, które mogą przynieść wysokie zyski postanowiono uniemożliwić ich obsługę. Dziwnym trafem wszystkie te gry należą do ''Games for Windows''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 15:16, whiteghost napisał:

Dziwnym trafem większość gier w których możliwa jest zabawa z padem pozwala na wybór ich z
szerokiej listy, a już z całą pewnością wspiera takie sławy jak Logitech RumbelPad II. Nagle
jednak w przypadku tak głośnych tytułów, które mogą przynieść wysokie zyski postanowiono uniemożliwić
ich obsługę. Dziwnym trafem wszystkie te gry należą do ''Games for Windows''.


Ciiii... Przecież to na pewno nie ma z tym nic wspólnego... I tylko przypadkiem jedynym poprawnie wspieranym kontrolerem jest ten od X-Boxa 360... Czysty zbieg okoliczności i nie doszukuj się tutaj żadnych spisków...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwie czy trzy gry z logiem Games for Windows, jakoś nie odczułem, by to logo zmieniało cokolwiek, ale jak dla mnie - nawet ładnie wygląda na pudełku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 14:46, penny napisał:

wg. mnie ms dąży do pewnej unifikacji tego co mamy w ich konsolach z tym co możemy mieć pod
windą.

Świetnie, bo dokładnie do tego dąży, z małą uwagą: chodzi o Xbox, a nie konsole ogólnie.

Dnia 08.01.2008 o 14:46, penny napisał:

dla mnie to dobrze. ale nikt nie zabroni ci mieć innego zdania na ten temat :)

Dopiero dobrze Ci się zrobi, jak wszystkie gry będą miały rzeczone logo, ale do swego odpalenia będą wymagały najnowszego systemu operacyjnego MS (lub karty graficznej obsługującej najnowszy DX co, w zasadzi,e w przyszłości będzie zapewne równoważne z nowym OS ze stajni Microsoftu) i ogólnie wszystkiego co ma gdzieś tam logo Microsoftu. Powoli do tego dążymy - pisali o tym wytwórcy kart graficznych w odpowiedzi na wymagania certyfikatów MS dla tychże. W wielu miejscach owego komentarza był magiczny zwrot "koszty przeniesione na klienta". Zgadnij, co to oznacza?
A jeszcze fajniej będzie, jak gra bez certyfikatu do Microsoft nie da się uruchomić na ich systemie operacyjnym. Np. dlatego, że mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 15:38, hallas napisał:

> wg. mnie ms dąży do pewnej unifikacji tego co mamy w ich konsolach z tym co możemy mieć
pod
> windą.
Świetnie, bo dokładnie do tego dąży, z małą uwagą: chodzi o Xbox, a nie konsole ogólnie.

no przecież napisałem, że chodzi o ich konsole.

Dnia 08.01.2008 o 15:38, hallas napisał:

> dla mnie to dobrze. ale nikt nie zabroni ci mieć innego zdania na ten temat :)
Dopiero dobrze Ci się zrobi, jak wszystkie gry będą miały rzeczone logo, ale do swego odpalenia
[...]

jasne. i na pewno lepiej było kiedyś, jak tworząc gry trzeba było pisać praktycznie pod każdą kartę z osobna :/ dramatyzujesz i tyle. zresztą ja i tak mam to gdzieś wolę grać na konsoli, właśnie dlatego, żeby się takimi bzdetami nie przejmować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 15:46, penny napisał:

jasne. i na pewno lepiej było kiedyś, jak tworząc gry trzeba było pisać praktycznie pod każdą
kartę z osobna :/ dramatyzujesz i tyle.

Tak? A czym są pierwsze jaskółki takiego ustawiania sprawy, które noszą nazwę Halo 2 PC oraz Shadowrun PC, oraz Crysis (PC)?
Ten ostatni zasługuje na szczególną uwagę, bo obsługuje pada, ale jakoś tak przypadkiem tylko jednego (w zasadzie uważam, że sytuacja obsługi pada została dodana tylko po to by uzyskać certyfikat). Do tego ma pełno opcji Vista only, a nie ma żadnych przeszkód technicznych by odpalać je na XP (np. cykl dobowy w multiplayer - już go udostępniono wszystkim, dzięki konfiguracji serwera). Jest jeszcze parę sztucznych Vista-only w Crysis ale to nie odpowiedni temat by je rozważać.
Ważniejsze jest to, że mówimy o firmie, która gdyby mogła, to nie pozwoliłaby na instalację jakiegokolwiek innego programu niż taki, co ma logo Microsoft. Robi to małymi kroczkami. Na szczęście Unia Europejska nie pozwala na pewne zagrywki bo gdyby nie to byłby tylko jeden słuszny wybór do przeglądania storn: InternetExplorer, oraz tylko jeden odtwarzacz multimediów - Media Player. Instalacja i używanie czegokolwiek innego byłaby w najlepszym wypadku utrudnione komunikatami:
Ten program nie jest dostarczony przez firmę Microsoft. Czy chcesz go uruchomić? [tak/nie]
Jesteś pewny? [tak/nie]
Zastanów się chwilę [odliczanie 10 sekund, tak/nie ]
Może nie wiesz, że razem z systemem Windows ... dostarczono program Internet Exlorer służący... [tak wiem, nie, nie wiem]
[niezależnie od odpowiedzi] Interenet Explorer jest programem bla bla bla [nie chcę IE, dobra niech będzie ten IE]
Tak można by jeszcze długo...
Jeszcze nie dziś. Ale może wkrótce? Mówimy tu o formie będącej monopolistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 12:10, black warrior napisał:

równie dobrze sprzedałyby się
bez loga "games for windows". Zwykły chwyt marketingowy dla osób, które nie znają się w temacie
(rodzice, dziadkowie itd).


Chyba nie. Czytałem gdzieś, że znaczek Games for Windows oznacza, że ta gra jest dedykowana systemom Windows i na pewno uruchomi się na Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem osobą, która przywiązuje dużą wagę do wyglądu pudełka lub płyty z grą. To logo mnie po prostu denerwuje. Posiadam grę Age of Empires III: AD i na 1/3 płyty znajduje się logo microsoftu i napis games for windows. To jest głupie. A tak nawiasem mówiąc to czekam na TR: Underworld i Empire: Total War

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Empire: Total War. Zapowiada się świetnie. Ma być wprowadzone kierowanie walki na morzu. Tego brakowało w seriach Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 16:13, Falconer napisał:

Chyba nie. Czytałem gdzieś, że znaczek Games for Windows oznacza, że ta gra jest dedykowana
systemom Windows i na pewno uruchomi się na Viście.

Pokaż mi grę na PC bez znaczka games for windows która nie odpali się na XP na przykład (oczywiście mówimy o w miarę świezych tytułach, chociaż starocia się też odpalają). Nie widziałem jeszcze gry dedykowanej innemu systemowi niż windows (biorąc pod uwagę popularne i znane tytuły).:)
Poza tym często okazuje się, że gry bez znaczka GfW odpalają się nie tylko na windzie, ale też na innych systemach, co będzie utrudnione w grach posiadających certyfikat.

Podobna sytuacja zrobiła się z płytami głównymi, które mają logo "Vista ready" albo "Vista compatible". Co ma piernik do wiatraka? Jakoś vista działa też na starusieńkich płytach bez tego loga, które były produkowane w czasach kiedy XP jeszcze nie było (kumpel ma taką)

Co do wspomnianej wyżej unifikacji- na pewno MS dąży do unifikacji, ale polegającej na tym, żeby wszystko miało logo albo chociaż certyfikat microsoftu. Niedługo, żeby się wysrać (sorry za słówko, ale najlepiej oddaje treść) będzie trzeba zapytać o pozwolenie z MS, bo może muszla nie przeszła testów zgodności z nowym systemem.:/

Co do monopolu- tego MS raczej nie chce, a na pewno nie jawnie, bo w USA są bardzo ostre przepisy dotyczące monopoli i gdyby MS stał się monopolistą to wbrew pozorom miałby mniej swobody niż teraz.

Z padami to już w ogóle jakaś kpina, nieważne czy dużo osób grających na PC używa padów czy nie, ważne żeby te pady działały niezależnie jakiej firmy są, a tu zonk... Sam mam pada saitek''a i używam go do platformówek, bo lepiej się na padzie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma tu nic ciekawego - większość jednak ucieszy sie na widok tutułu Fallout 3 ( nie jestem fanem sagi )Ostatecznie może ciekawie zapowiadać się: Empire: Total War i Lara Croft - pozostałe gry ocenię po okładce jak je zobacze oraz po gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować