Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe gry z serii Games for Windows

54 postów w tym temacie

Taaa ciekawe ilu z Was krytykuje ten znaczek, nie dlatego że nie ma walorów estetycznych, tylko z powodu jego pochodzenia. Baaardzo modne jest krytykowanie MS. Czepianie się o znaczek jest tego doskonałym wyrazem. Ciekawe, czy gdyby był znaczek "Games for Linux" to czy też byłyby słowa krytyki... Przypuszczam, że nie, bo Linuxa nie wolno krytykować, w końcu jest to najlepszy system na świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pft! Co to właściwie oznacza, że będą one na liście "Games for Windows" ?! Przecież większość z nich i tak by trafiła na PC-ty. Dla mnie oznacza to tyle, że będzie więcej brzydkich opakowań gier z antyklimatycznym logiem Windows''a :P Ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w stanach faktycznie są ostre przepisy antymonopolowe, ale co z tego skoro zapłacenie zdawało by się gigantycznych kar przez MS im się opłaca. ;/

black warrior. całkowicie się zgadzam. nic dodać nic ująć.

M3rc3n0r --> nie chodzi o to czy krytykowanie MS jest modne czy nie. chodzi o to że takie działania MS są moim zdaniem złe. i nie ważne czy na pudełku jest "games for windows" czy ".. for linux", ważne że kupując grę będę mógł w nią zagrać w nieograniczonym zakresie niezależnie jakiego systemu używam, i nie będę skazany na ten "jedyny słuszny". tak wiem jestem modny bo krytykuje MS... a teraz będę jeszcze bardziej modny bo skrytykuję nVidię. mimo że sam mam ich kartę i jestem bardzo zadowolony z niej, to gdy odpalam gierkę i widze logo nVidia i tekścik bodajże taki: the way it''s meant to be played" to mnie również nie cieszy, bo zaczynam się zastanawiać jakby to wyglądało gdybym miał kartę ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezłe tytuły będa w tym roku:)
ale jedno jest dziwne zawsze Tomb Raider nie był z logiem Games for Windows a teraz jest:),widac kasa robi swoje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja prezentuje się okazale. Spośród wymienionych gier jedynie dwie mnie w ogóle nie interesują, a są to Jigsaw i nowy Conflict. Pozostałe gry to jak dla mnie produkty typu must have najbliższego czasu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, masz rację. Tylko, że napisałem o uruchamianiu się gier z logiem: "Games for Windows" nie na XP (bo tam wszystkie się uruchomią) tylko na Viście, która ma problem z instalacją i uruchamianiem wielu gier. Przykłady? Ostatnio chciałem na Viscie zainstalować S.W.A.T 4, lecz mimo, że konto na którym byłem zalogowany, miało uprawnienia administratora, to instalator powiadomił mnie o tym, że muszę się zalogować jako administrator... O_o Później zainstalowałem tą samą grę na moim XP`ku i wszystko poszło jak po maśle... Inna sprawa jest z grą Soldiers: Ludzie Honoru. Zainstalowała się co prawda szybko i bez kłopotów na Viscie, lecz przy uruchomieniu pojawiał się błąd... Na XP, oczywiście zainstalowałem grę i uruchomiłem ją bez problemowo. ;]

Więc IMO ten znaczek informuje nas o tym, że te gry z tym znaczkiem nie będą miały takich kłopotów z Vistą jak te wyżej wymienione... Oraz pewnie wiele innych ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie najbardziej Fallout 3 (miodzio, nie mogę się doczekac). Co do znaczka ''Games for Windows'', to może to się źle kojarzyc (w końcu każdy z nas miał kiedyś jakiś problem z Windowsem, więc miejmy nadzieje, że z tymi produktami problemów nie będzie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 20:57, Falconer napisał:

Fakt, masz rację. Tylko, że napisałem o uruchamianiu się gier z logiem: "Games for Windows"
nie na XP (bo tam wszystkie się uruchomią) tylko na Viście, która ma problem z instalacją i
uruchamianiem wielu gier. Przykłady? Ostatnio chciałem na Viscie zainstalować S.W.A.T 4, lecz
mimo, że konto na którym byłem zalogowany, miało uprawnienia administratora, to instalator
powiadomił mnie o tym, że muszę się zalogować jako administrator... O_o Później zainstalowałem
tą samą grę na moim XP`ku i wszystko poszło jak po maśle... Inna sprawa jest z grą Soldiers:
Ludzie Honoru. Zainstalowała się co prawda szybko i bez kłopotów na Viscie, lecz przy uruchomieniu
pojawiał się błąd... Na XP, oczywiście zainstalowałem grę i uruchomiłem ją bez problemowo.
;]

Więc IMO ten znaczek informuje nas o tym, że te gry z tym znaczkiem nie będą miały takich
kłopotów z Vistą jak te wyżej wymienione... Oraz pewnie wiele innych ;/

Wystarczy napisać z tyłu opakowania w wymaganiach sprzętowych, że gra będzie działać na win Vista i nie trzeba do tego wielkiej kampanii Games for Windows.
To nie kwestia samych gier, czy działają czy nie, tylko chęci MS. Jak XP wchodził na rynek, to też wiele gier miało problem z odpalaniem, ale poprawiły to odpowiednie łatki i dziś nawet starocia się odpalają, które nie dostały certyfikatu.
Inną sprawą jest, że Vista jest systemem "udanym" inaczej. Niedawno (konkretnie w sylwestra) miałem średnią przyjemność puszczać muzykę na Viście. Jeszcze na żadnej imprezie do tej pory nie musieliśmy restartować kompa, a tu 3 razy w ciągu paru godzin, bo odtwarzacz zaliczył "brak odpowiedzi"

Co do zarzutów M3rc3n0r-> po czym wnosisz, że modne jest psioczenie na MS? Wg mnie na pudełkach z grami nie powinno być żadnych certyfikatów, pasków ani żadnego logo niezależnie czyje by było. Takie logo powinno być zamieszczone z tyłu pudełka, razem z innymi jak logo np. havok, cdprojekt itp., żeby było wiadomo, że wykorzystano daną technologię. Równie dobrze można cały front pudełek zabazgrać logosami różnych firm i technologii wykorzystanych w grze.
Osobiście też wiele razy chwaliłem MS za jego rozwiązania. To nie jest tak, że wszystko od MS jest złem wcielonym, ale wydaje mi się, że za dużo wszędzie tych certyfikatów, nalepek itd. Jeśli dobrze popatrzeć, to MS zajmuje się wszystkim- oprogramowaniem, hardware''m, ostatnio odtwarzacz mp3 nawet, akcesoriami, grami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:29, lord-radek napisał:

a teraz będę jeszcze bardziej modny bo skrytykuję nVidię. mimo że sam mam
ich kartę i jestem bardzo zadowolony z niej, to gdy odpalam gierkę i widze logo nVidia i tekścik
bodajże taki: the way it''s meant to be played" to mnie również nie cieszy, bo zaczynam się
zastanawiać jakby to wyglądało gdybym miał kartę ATI.


Jako użytkownik karty ATI powiem, że wygląda to czasami komicznie, szczególnie, że żadnych problemów z działaniem tych gier na kartach ATI nie widać, tylko przed odpaleniem gry masz jeden filmik propagandowy więcej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bue, i znwou te brzydkie paski na pudełkach będą... one tylko oszpecają całe pudełko. Szkoda, mogliby zrobić jakiś mały obrazek, ale nie aż tak wielki. Co do gier, czekam tylko na Fallouta 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście napis jest mało udany, lepsze byłoby jakieś fajne logo. Jednak cała ta kampania na rzecz grania na PC jest bardzo dobrym pomysłem, dzięki temu jest szansa, że za jakiś czas nadal będę mógł pograć na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować