Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FIFA (wreszcie) na szczycie

64 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2008 o 17:01, maciek999 napisał:

Heh :] Pewnie o PES 2008 tam nie słyszeli ;]

Swego czasu, kilka tygodni temu w zestawieniu pojawiały się obie piłki.

Dnia 08.01.2008 o 17:01, maciek999 napisał:

Oczywiście nie mam nic do Fify, ale uważam, że PES jest lepszy ;P

Mówisz o PC czy o konsolach? Bo jeśli o tym pierwszym, to sprzedaż tytułów na tą platformę jest zaledwie ułamkiem całości na zachodzie. Natomiast konsolowa FIFA rozkłada na łopatki tegorocznego PESa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 13:33, Łeber napisał:

A to ciekawe co piszą tutaj fani PES''a i nie tylko. Od kiedy książkę ocenia się po okładce?
Śmiecie mówić, że FIFA to śmieć tylko dlatego, że gracie na piratach i w dodatku na komputerze?
Nie graliście na konsolach, a to szkoda. Bo ta gra na next-genach wygląda miodnie. Po za tym
jest o wiele lepsza od PES. Na co wskazują wszystkie atuty tej gry.
Jesteście śmieszni. Oceniacie grę tylko dla tego, że na kompie do żenada, nawet nie graliście
na konsolach. Żal...

Dobra, może większość ocenia grę po wersji komputerowej, ale to nie znaczy, że wszyscy fani PES''a (w tym Ja) grają na piratach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ma się ten talent. Mamusie mnie uczyła, żeby zawsze za FIFA murem stać i stoję :)

maciek999- chodziło mi o FIFĘ, większość osób nie jest taka głupia by kupić orginał, z wyjątkiem mnie mam org na Pc i PS3, dlatego Ci co grają, grają przeważnie na piratach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:03, Klimos napisał:

Mówisz o PC czy o konsolach? Bo jeśli o tym pierwszym, to sprzedaż tytułów na tą platformę
jest zaledwie ułamkiem całości na zachodzie. Natomiast konsolowa FIFA rozkłada na łopatki tegorocznego
PESa.

Oczywiście o PC-cie. Dlatego, ponieważ wersja na pc prawie wcale się nie zmieniła w stosunku do 07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 16:47, DartiReviMaster napisał:

Fifa i PES to jak dla mnie już nic nowego. Wszystkim PES i Fifa sie przejadła, więc po co kolejne
części? Tego nie wiem, ale czasami jak czytam o fifie i pesie, zdaje mi sie jakby te gry były
robione na siłe. Tfu


O tu sie zgadzam. Obydwie gry do te same stare gry ze zmienianymi okładkami. PES działa na tej samej zasadzie od wersji 4. A fifa od wersji 06. Zmienia się tylko składy, grafika i tam troche gameplay. WIELKI TRYB TEAMVISION w PES???? HAHAHA tego syfu tu tam nawet niema ja cały czas strzelam bramki tym samym sposobem. Gra ze skrzydła na główke wysuniętego napastnika i zawsze mi sie udaje. Komputer miał z 60 meczy żeby sie tego nauczyć i nic!! pic na wode programistów. I FIFA i PES to odgrzewane kotlety, same gry niewiele sie róźnią(PES troche szybszy)od siebie, ale i tak zawsze to będzie ta sama piłka nożna.Co tu sie może zmieniać!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:08, maciek999 napisał:

> Co tu sie może zmieniać!!??
Hmm no między innymi realistyka i fizyka (2 najważniejsze rzeczy ;] )


fizyka?? niby zmieniają fizyke zachowania się "piłki po kopnięciu" ale i tak tego nie widać:/ Realistyka. Tu musze przyznać PES dobrze sie spisał, symulacja fauli ale to raptem jedna zmiana z których zapowiadali i sie sprawdziła:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna z największych pomyłek ludzkości w ostatnim czasie...PES jest lepszy pod każdym względem i powie to każdy, kto miał okazję pograć dłużej w obie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 13:33, Łeber napisał:

Od kiedy książkę ocenia się po okładce?

Wybacz ale to porównanie jest głupie, albo nie zrozumiałem o co Ci chodzi....

Dnia 08.01.2008 o 13:33, Łeber napisał:

Oceniacie grę tylko dla tego, że na kompie do żenada

Oceniają grę po tym jak ją widzieli, a że niektórzy widzieli ją tylko na PC, więc ocena jest taka a nie inna. Czy to ich wina że EA wydała dwie różne gry pod tym samym tytułem ? Chyba nie. Czy Fifa 2008 na PC to Fifa wydana przez EA ? O ile się nie mylę to tak. Więc ocenianie Fify na podstawie tej gry jest jak najbardziej w porządku.

Dnia 08.01.2008 o 13:33, Łeber napisał:

- chodziło mi o FIFĘ, większość osób nie jest taka głupia by kupić orginał, z wyjątkiem mnie mam org na Pc i
PS3, dlatego Ci co grają, grają przeważnie na piratach...


Jasnowidz ? Skoro ty kupiłeś, to czemu uważasz ze inni nie mogli kupić ? Fajnie też że zauważyłeś że żeby kupić Fifę trzeba być głupim :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że gry nie ocenia się tylko na temat własnych doświadczeń z jednej platformy. W tym wypadku należy wziąć wszystkie i dopiero nadać ocenę. A nie, że na PC do kitu to reszta też. Tak nie jest. Nie można tak oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:05, maciek999 napisał:

Oczywiście o PC-cie.

Dla Ciebie to może i oczywiste, ale nie dla wszystkich. Ja na przykład PC używam tylko i wyłącznie w miejscu pracy. W domu czegoś takiego nawet nie posiadam

Dnia 08.01.2008 o 17:05, maciek999 napisał:

Dlatego, ponieważ wersja na pc prawie wcale się nie zmieniła w stosunku do 07.

I znowu - wersja PC, która w prezentowanym zestawieniu jest jedynie ułamkiem sprzedaży. Tak jak pisał wcześniej Seph, jeśli chodzi o konsole, to różnica między 07 a 08 jest ogromna (oczywiście na plus).

Dnia 08.01.2008 o 17:05, maciek999 napisał:

Hmm no między innymi realistyka i fizyka (2 najważniejsze rzeczy ;] )

Jak chcę realizm (nie realistykę!) i fizykę, to wyciągam z szafy korki (halówki) i ideę na boisko (zimą na halę) pokopać ze znajomymi. Na kompie liczy się przede wszystkim dobra zabawa i akurat w tym roku jest ona lepsza przypadku piłki od EA. Nie mówię, że zawsze tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:04, Łeber napisał:

A ma się ten talent. Mamusie mnie uczyła, żeby zawsze za FIFA murem stać i stoję :)


Jakoś dziwnie mi się to skojarzyło z gładko wygolonymi panami, o wymiarach 2x2, którzy zwą się kibicami... choć to nie gra zawodników jest dla nich na meczu najważniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś nie ma możliwości obejrzeć jak Fifa wygląda na konsolach ? Zresztą Fifa 2008 to powinna być Fifa 2008, bez znaczenia na jaką platformę. Trudno przcież zakładać że EA wyda dwie tak różne gry pod tym samym tytułem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 09:12, Łeber napisał:

Tak samo jest z PES 2008 , na każdą platformę powinien być taki sam, a tak nie jest.


Piłki nożne to nie jedyny tego typu przykład. Coraz częściej te same gry na różne platformy znacznie się od siebie różnią. Są pisane przez zupełnie różne zespoły i tylko ogólny zarys pozostaje ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować