Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

150-calowa plazma od Panasonica

66 postów w tym temacie

WoW tyle cali to już na prawe jest coś i jeszcze trochę juz 42 cale robi wrażenie :D ale jak tu ktoś wspomniał .. Lepiej sobie projektorek kupić porządny poza tym Plazma to shit jest lepsze są LCD ... Gaz szybko się zużywa ... a poza tym Sony juz chcę wprowadzać na rynek polski technologię OLED gdzie ekrany mają miec góra 3 cm szerokości (jak to oni nazwali elektroniczna kartka papieru) jak nie wierzycie to wpiszcie sobie w google grafika OLED to zobaczycie jake cuda mają boć :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 19:19, Lucas016 napisał:

Bezsens. Już lepiej dobry projektor sobie zafundować.

Oj nie zgodziłbym się :P Plazma ma o klasę wyższą jakość obrazu od tego z projektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:42, TitusCruz napisał:

-i drugie-IMHO najważniejsze-jakość obrazu nadal jest gorsza od CRTków.


a IMHO jest dokładnie odwrotnie (choćby odwzorowanie kolorów jest o niebo lepsze na plazmie niż na CRT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale telewizor. Jednak nie chciałbym takiego, bo musiałbym oglądac chyba z 10m:) Mi by wystarczyła 42 calówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzecz. No i pewnie na dodatek piekielnie droga. Ja telewizor oglądam z trzech metrów, więc myślę, że ten się do mnie nie nada. Trzeba by było przebudować dom pod niego ;]

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co komu taki tv? Żeby był bajer, a co? :)
Program na MTV? Czyżby chodziło o "MTV Cribs"? :D
Od siebie dodam tyle, że (co nie jest dziwne), chciałbym taki tv, ale to nikogo nie dziwi - luksus każdego kusi, co nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 08:49, d.a.m.i.a.n napisał:

Panasonic idzie do przodu.
Taka plazma z powodzeniem może zastąpić projektor :)

Pewnie i może, ale biorąc pod uwagę cenę to ja wolę dobry projektor za kilka tysięcy niż taką plazmę za małą fortunkę :P . Z resztą to wojna na cale między firmami, więc nie ma co sobie głowy zawracać, choć faktem jest, ze dzięki temu technologia idzie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 01:33, Sir Braveheart napisał:

WoW tyle cali to już na prawe jest coś i jeszcze trochę juz 42 cale robi wrażenie :D ale jak
tu ktoś wspomniał .. Lepiej sobie projektorek kupić porządny poza tym Plazma to shit jest lepsze
są LCD ... Gaz szybko się zużywa ... a poza tym Sony juz chcę wprowadzać na rynek polski technologię
OLED gdzie ekrany mają miec góra 3 cm szerokości (jak to oni nazwali elektroniczna kartka papieru)
jak nie wierzycie to wpiszcie sobie w google grafika OLED to zobaczycie jake cuda mają boć
:D:D


LCD lepszą technologią od plazmy tylko dlatego, że ta 2 się szybciej zużywa ? Ciekawa teoria. Dziwie się w takim razie, że wspominasz w ogóle o OLED, gdyż jak narazie w zapowiedziach ich "żywotność" też nie prezentuje się zbyt imponująco.
btw. Nie przesadzajmy z tą chęcią wprowadzenia przez Sony na polski rynek technologi OLED. Obecnie dysponują tylko seryjnie produkowanym 11 calowym ekranem. Na targach CES pokazano prototyp 27 calowy i nic nie wspominano o jakiejkolwiek dacie wprowadzenia. Także to "już" nie nadejdzie wcale tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 12:55, whiteghost napisał:

> WoW tyle cali to już na prawe jest coś i jeszcze trochę juz 42 cale robi wrażenie :D ale
jak
> tu ktoś wspomniał .. Lepiej sobie projektorek kupić porządny poza tym Plazma to shit jest
lepsze
> są LCD ... Gaz szybko się zużywa ... a poza tym Sony juz chcę wprowadzać na rynek polski
technologię
> OLED gdzie ekrany mają miec góra 3 cm szerokości (jak to oni nazwali elektroniczna kartka
papieru)
> jak nie wierzycie to wpiszcie sobie w google grafika OLED to zobaczycie jake cuda mają
boć
> :D:D

LCD lepszą technologią od plazmy tylko dlatego, że ta 2 się szybciej zużywa ? Ciekawa teoria.
Dziwie się w takim razie, że wspominasz w ogóle o OLED, gdyż jak narazie w zapowiedziach ich
"żywotność" też nie prezentuje się zbyt imponująco.
btw. Nie przesadzajmy z tą chęcią wprowadzenia przez Sony na polski rynek technologi OLED.
Obecnie dysponują tylko seryjnie produkowanym 11 calowym ekranem. Na targach CES pokazano prototyp
27 calowy i nic nie wspominano o jakiejkolwiek dacie wprowadzenia. Także to "już" nie nadejdzie
wcale tak szybko.


To nie chodzi stary o to ... Mój Wujek ma 42 calowy LG monitor w LCD ze wspaniałą przekątną obrazu że mogę nawet po bokach oglądać sobie film i obraz nie zanika .... Większość mi znanych chwali LCD poza tym co tutaj sie kłucic technologie komputerowe schdzą na łeb na szyje to nie te czasy co kiedys ludzie kupowali TV na nawet 20 lat CRT a zarabiali na niego 2 miesiące ;] teraz chyba TV sie niedługo będzie wyminiać co góra moze 4 ;]

Pozdrawiam CIę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poza tym, by widzieć wszystko nie machając głową trzeba siedzieć nie bliżej niż wynosi podwojona przekątna tv. 150 cali, cal ma 2,54 cm, 2,54 x 150 x 2 = 762 cm. ponad siedem i pół metra.. to ja już wolę do kinka iść ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 01:33, Sir Braveheart napisał:

WoW tyle cali to już na prawe jest coś i jeszcze trochę juz 42 cale robi wrażenie :D ale jak
tu ktoś wspomniał .. Lepiej sobie projektorek kupić porządny poza tym Plazma to shit jest lepsze
są LCD ... Gaz szybko się zużywa ...

radziłbym się nie wypowiadać. po co zdradzać kompletną ignorancję.ewentualnie poczytać trochę, zwłaszcza o plazmach. czasy, w których plazmy miały małą trwałość minęły dobre kilka lat temu. a i warto wiedzieć, że czas używania znacznie poprawia jakość obrazu plazmy.
projektorek, to fajny pomysł, ale do tv się nie nadaję (chyba,że oglądasz tylko wieczorem)

a poza tym Sony juz chcę wprowadzać na rynek polski technologię

Dnia 09.01.2008 o 01:33, Sir Braveheart napisał:

OLED gdzie ekrany mają miec góra 3 cm szerokości (jak to oni nazwali elektroniczna kartka papieru)
jak nie wierzycie to wpiszcie sobie w google grafika OLED to zobaczycie jake cuda mają boć
:D:D

tak już podobno magazyny pod warszawą są pełne oledów:-) to rzeczywiście bardzo obiecująca technologia. na razie jednak w fazie prototypów, jeśli chodzi o monitory. przedstawiciel toshiby mówi, że na 20-calowy panel nadający się do użytkowania będziemy musieli poczekać przynajmniej 2-3 lata, a panele 40-calowe mają być dostępne ok. 2015 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 21:25, jaceloth napisał:

> WoW tyle cali to już na prawe jest coś i jeszcze trochę juz 42 cale robi wrażenie :D ale
jak
> tu ktoś wspomniał .. Lepiej sobie projektorek kupić porządny poza tym Plazma to shit jest
lepsze
> są LCD ... Gaz szybko się zużywa ...
radziłbym się nie wypowiadać. po co zdradzać kompletną ignorancję.ewentualnie poczytać trochę,
zwłaszcza o plazmach. czasy, w których plazmy miały małą trwałość minęły dobre kilka lat temu.
a i warto wiedzieć, że czas używania znacznie poprawia jakość obrazu plazmy.
projektorek, to fajny pomysł, ale do tv się nie nadaję (chyba,że oglądasz tylko wieczorem)

a poza tym Sony juz chcę wprowadzać na rynek polski technologię
> OLED gdzie ekrany mają miec góra 3 cm szerokości (jak to oni nazwali elektroniczna kartka
papieru)
> jak nie wierzycie to wpiszcie sobie w google grafika OLED to zobaczycie jake cuda mają
boć
> :D:D
tak już podobno magazyny pod warszawą są pełne oledów:-) to rzeczywiście bardzo obiecująca
technologia. na razie jednak w fazie prototypów, jeśli chodzi o monitory. przedstawiciel toshiby
mówi, że na 20-calowy panel nadający się do użytkowania będziemy musieli poczekać przynajmniej
2-3 lata, a panele 40-calowe mają być dostępne ok. 2015 roku



Hmmmm bo ja wiem niedawno zakończone chyba nawet dziś tarki w Las Vegas bo wczoraj widziałem nawet w TV .. Koleś się wypowaidał Ze chcą zwiekszyć pracę nad technologią OLED i to ma być wielki skok w przyszłość ... wiadomo Ameryka to Ameryka oni pewnie maja televizje juz lepsza niz HD a my sie dopiero ją zachwycamy ...
Bynajmniej ja to tak odbieram
Pozdrawiam Cię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować