Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Mafii pod skrzydłami Take-Two. Na dobre.

32 postów w tym temacie

pepsi

Spółka Take-Two przejęła czeskie studio Illusion Softworks, pracujące obecnie m.in. nad drugą częścią Mafii. Ekipa naszych południowych sąsiadów liczy obecnie 200 pracowników, a w wyniku przyłączenia do T2 zmieni nazwę na 2K Czech.

Przeczytaj cały tekst "Twórcy Mafii pod skrzydłami Take-Two. Na dobre." na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak cicho było o Illusion Softworks (jak zwykle), a tu proszę - news. Jak najbardziej pozytywny. Już nie mogę doczekać się Mafii 2 ;) Choć mam takie dziwne przeczucie, że nie dorówna jedynce, obym się mylił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zżarli jedynego godnego konkurenta GTA :). Może to wyjść Mafii na dobre, ponieważ Take-Two ma dużo kasy na gry, kto wie może Mafia 3... (marzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm nie moglem poprawic swojego posta

widze ze wiele osob widzi w tym same pozytywy ja jednak obawiam sie jednego

a mianowicie ze take-two bedzie chcialo upodobnic Mafie 2 do GTA powodujac tym zainteresowanie szerszego grona ludzi

tak sie dzialo z wieloma grami ktorych tworcy zostali przejmowani przez wieksze wydawnictwa, tracily one swoj urok ktorymi trafialy do waskiej grupy fanow i zapalencow i stawaly sie masowkami przygotowanymi na duzy zysk $ ze sprzedazy

dotychczas Mafia i GTA prezentowaly calkiem inny styl

- Mafia - symulator gangstera, fabula z najdrobniejszymi szczegolami, bardzo zroznicowane i filmowe misje skladajace sie na jedna calosc, sam model jazdy byl skomplikowany i przypominal symulacje, broni nie znajdywalo sie po katach, policja, ktora wypisywala mandat chociazby za zbyt szybka jazde. Byla to gra do ktorej zasiadalo sie na dobre pare godzin i albo ja pokochasz albo znienawidzisz

- GTA bardziej sie zalicza do gier typu "casual" mozna do niej zasiasc wypelnic zlecenie, pojezdzic i wylaczyc
fabula nigdy nie odgrywala tu najwiekszej roli - ot zlepek bardziej lub luzniej powiazanych misji, arcade''owy model jazdy itp. takie "przeciwienstwo" Mafii

miejmy nadzieje ze moje obawy sie nie spelnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to Take-Two wydaje teraz Mafię 2 i GTA 4. Co to znaczy? Zgarnął pieniądze od wszystkich miłośników gier GTA-podobnych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przejęcie Illusion Softworks przez Take-Two wyjdzie na dobre, pojęcia nie mam. Byle by tylko nie wpłynęło to na formę Mafii 2, a to przecież najbardziej oczekiwana gra czeskiego studia. Ogólnie rzecz biorąc i GTA i Mafia pod skrzydłami jednej korporacji to wizja dosyć przerażająca zważywszy na to, że konkurencja między tymi grami może się gdzieś zatrzeć...
Ale bądźmy dobrej myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah... jak sobie przypomnę te noce zarywane przy Hidden & Dangerous... Eh, może by tak nasi południowi sąsiedzi pomyśleli o części trzeciej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 20:11, Stwór napisał:

jak tak dalej pójdzie to na rynku pozostaną same wielkie korporacje. Tylko czy to dobrze?

Wiesz, lepsze to niż jedna wielka korporacja. Na razie tych "wielkich" jest kilka, więc póki co nie ma się o co obawiać.
Ale czym większa konkurencja tym, oczywiście, lepiej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to połączenie wyjdzie wszystkim na dobre. Na Mafię 2 czekam z WIELKIM zniecierpliwieniem. Jedynka była (i jest nadal) najlepszą grą w jaką grałem. Jak słyszę, albo widzę słowa Mafia 2 - serce zaczyna mi szybciej bić. :) Mafia 2 skopie tyłek GTA 4! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować