Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Energooszczędny Phenom 9100E

20 postów w tym temacie

Co jak co ale te energooszczędne procesory AMD bardzo mi się podobają:) (sam jeden mam):) A tu w dodatku czterordzeniowy zjadający tylko 65? Nieźle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że niektórzy dbają jeszcze o "energożerność" swoich produktów, bo inaczej już niedługo będziemy skazani na budowanie małej elektowni specjalnie dla PieCa. Poza tym cieszy mnie to, że AMD jeszcze próbuje coś działać w walce z Intelem, bo nie chciałbym monopolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre posunięcie AMD, które jak widac nie składa rękawic. No i znowu mogę miec dylemat przy wyborze nowej platformy (patrząc na dotychczasowe ceny 4-rdzeniowców AMD, ten chyba też nie będzie bardzo drogi, co przemawia na jego korzyśc), no bo w podobnej cenie mam kompa z 4-rdzeniowcem od AMD i 2-rdzeniowcem od Intela (różnica to max 100-200zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, AMD idzie w dobrym kierunku, przecież wiemy wszyscy, ile potrafią pobierać prądu na przykład ich A64 X2 (osobiście mam model 6000+ i... nie jest dobrze...). Miejmy tylko nadzieję, że nowy Phenom "E" będzie pozbawiony niesławnego błędu TLB, bo inaczej AMD wbije kolejny gwóźdź do własnej trumny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz. 65 watów energii to nie jest tak dużo, przynajmniej choć troszeczkę zaoszczędzimy na prądzie :) Dobrze byłoby też, gdyby te procesory nieźle sprawowały się w testach i grach oraz aby ich cena była w miarę normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy proc sie zapowiada, tylko coś mało tych mhz''ow ale za to 4 rdzenie,4mb cache, kontroler pamięci i low power bo tylko 65w. Mój e6300 pożera tyle a ma tylko 2 rdzenie i 2mb cache. Co do tego błędu TLB to nie jest to jakaś tragedia bo można go wywołać tylko w warunkach laboratoryjnych a w zwykłym użytkowaniu nie występuje jednak lepiej żeby proc był już w rewizji B3 pozbawionej tego byka. Coraz więcej gierek i programów będzie korzystać z 4 rdzeni a jeśli jeszcze proc się będzie kręcił do przynajmniej 2.4Ghz to będzie super sprzęt. O cenę raczej też nie ma sie co martwić. CZEKAMY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Intel właśnie zaprezentował 16 nowych procesorów w technologii 45nm, AMD nie może być gorsze... i też coś pokazuje. Ale to jakoś niezbyt ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszeć, że AMD się nie poddaje i wypuszcza nowe produkty. Pytanie czy to wystarczy? Jak do tej pory w tym się specjalizowali - CPU o może nie najwyższej wydajności ale tanie i oszczędne. Pytanie, czy użytkownicy nie zaczęli się już przyzwyczajać do płacenia więcej i nie nastawiają się na monopol Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Dział public relations firmy AMD jak zwykle zdecydował się nie komentować takich doniesień.''''

I to jest największy (jedyny, bo jest źródłem wszystkich innych) problem AMD... zerowy marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować