Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft - "jak chcecie, to niech będzie Blu-ray"

33 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2008 o 15:05, Kafar napisał:

Może DireX 10 i Vista to badziew ale ja tą firmę lubię od czasu XP i nie mam żadnych pretensji. Może to nie zasługa XP a tego że dojrzałem i już jak z 9 lat temu nie marudzę.

---> Dziadziejesz :D Ja jakos tez nie narzekam, a co najwazniejsze, w XP ciagle pracuje mi sie coraz wygodniej :) Co prawda, dalej jesli chodzi o funkcjonalnosc wole moje Ubuntu, ale i tak siedze na razie na Windowsie, ze wzgledu na niektore narzedzia, ktorych na Ubu nie mam, a ktorych uzywam. XP w tej chwili to calkiem dobry system operacyjny :)

Zaitsev

Dnia 09.01.2008 o 15:05, Kafar napisał:

Chodzi o te wszystkie czytniki HD-DVD do X-a skoro nie mają zamiaru do końca walczyć o ten format, po co w

>ogóle wyowyływali wojnę formatów? Wyciągnięcie kasy :/
---> Microsoft wywolal wojne formatow ? Dobre sobie. Wyciaganie kasy ? Czy trzeba przypomniec ze Microsoft jest firma, ktore chce zarabiac jak najwiecej, a Sony i inne firmy/wytwornie wspierajace BD to tez nie organizacje charytatywne ? No ale jak ktos ma jakis uraz to tak wychodzi potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy te czytniki ktoś musi kupować? Są sprzedawane oddzielnie i nie ma takiej potrzeby, bo jeśli się nie mylę M$ powiedział, że gier na HD-DVD nie będzie. Opcja jest jeszcze taka, że wyda BR w takiej samej formie i każdy będzie mógł zakupić co mu się tylko podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 18:55, LifaR napisał:

> Może DireX 10 i Vista to badziew ale ja tą firmę lubię od czasu XP i nie mam żadnych pretensji.
Może to nie zasługa XP a tego że dojrzałem i już jak z 9 lat temu nie marudzę.
---> Dziadziejesz :D Ja jakos tez nie narzekam, a co najwazniejsze, w XP ciagle pracuje
mi sie coraz wygodniej :) Co prawda, dalej jesli chodzi o funkcjonalnosc wole moje Ubuntu,
ale i tak siedze na razie na Windowsie, ze wzgledu na niektore narzedzia, ktorych na Ubu nie
mam, a ktorych uzywam. XP w tej chwili to calkiem dobry system operacyjny :)

Zaitsev
> Chodzi o te wszystkie czytniki HD-DVD do X-a skoro nie mają zamiaru do końca walczyć o
ten format, po co w
>ogóle wyowyływali wojnę formatów? Wyciągnięcie kasy :/
---> Microsoft wywolal wojne formatow ? Dobre sobie. Wyciaganie kasy ? Czy trzeba przypomniec
ze Microsoft jest firma, ktore chce zarabiac jak najwiecej, a Sony i inne firmy/wytwornie wspierajace
BD to tez nie organizacje charytatywne ? No ale jak ktos ma jakis uraz to tak wychodzi potem
:)

Aj, niefortunnie to napisałem. Pewnie, że to nie Microsoft wywołał wojnę, chodziło mi o branie udziału. Rozumiem chęć zarabiania kasy, ale jest też coś takiego jak uczciwość wobec klienta - po 4 latach wycofali się z Xboksa. Czy teraz podobnie zrobią z HD-DVD, który przecież tani nie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć Microsoft nie może zanegować obecności formatu Blue-Ray. HD-DVD przegrywa, więc ciągłe wspieranie czegoś co nie ma przyszłości jest IMO bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie zmusza właścicieli Xbox''ów do kupowania czytników HD-DVD, bo to ich własna wola, i jak na razie nie wychodzą gry na tym nośniku. Na PS3 zyskujesz bo masz wbudowany i twórcy zyskują dużo miejsca na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 20:34, Zaitsev napisał:

Aj, niefortunnie to napisałem. Pewnie, że to nie Microsoft wywołał wojnę, chodziło mi o branie
udziału. Rozumiem chęć zarabiania kasy, ale jest też coś takiego jak uczciwość wobec klienta
- po 4 latach wycofali się z Xboksa. Czy teraz podobnie zrobią z HD-DVD, który przecież tani
nie jest?

a kto ich zmusza do jego kupowania? i o jakim wsparciu ty bredzisz? że co? nagle przestanie odtwarzać płyty HD-DVD czy jak? kto go ma ten ma i będzie z niego korzystał. kto nie ma ten nie ma, a jak będzie chciał to będzie mógł kupić. to i tak zawsze był tylko gadget do konsoli a nie jakiś kluczowy komponent. oj zaitsev, zabrnąłeś w bagno i jeszcze się teraz wiercisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 20:34, Zaitsev napisał:

Aj, niefortunnie to napisałem. Pewnie, że to nie Microsoft wywołał wojnę, chodziło mi o branie udziału. Rozumiem chęć zarabiania kasy, ale jest też coś takiego jak uczciwość wobec klienta - po 4 latach wycofali się z Xboksa. Czy teraz podobnie zrobią z HD-DVD, który przecież tani nie jest?

---> Branie udzialu - MS wybral jedna ze stron, nie on jedyny zreszta. Sugerujesz, ze MS powinien w jakikolwiek sposob wspierac HD-DVD (nie wiem jaki, jesli gry nie maja w tym formacie wychodzic), jesli powoli wycofywac z jego wspierania beda kolejne wytwornie ? W koncu pozostanie na placu boju przy HD-DVD Toshiba i MS - i co zrobia ? Beda krzyczec "heeeej, nie kupujcie BD !" ? ;P Prawda jest taka, ze wyboru dokonaja klienci, a jesli ktos kupil HD-DVD do X360, to jako odtwarzacz do filmow przeciez - jesli przestana wydawac filmy w takim formacie, to MS nie bedzie mial nawet nic do gadania i albo pojdzie na dno wraz z formatem HD-DVD, albo poprze BD.
A jak bedzie ostatecznie to sie zobaczy, pomimo znakow na niebie i ziemi, moze jednak BD nie wygra zmiatajac HD-DVD z powierzchni ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 21:56, penny napisał:

> Aj, niefortunnie to napisałem. Pewnie, że to nie Microsoft wywołał wojnę, chodziło mi
o branie
> udziału. Rozumiem chęć zarabiania kasy, ale jest też coś takiego jak uczciwość wobec klienta

> - po 4 latach wycofali się z Xboksa. Czy teraz podobnie zrobią z HD-DVD, który przecież
tani
> nie jest?
a kto ich zmusza do jego kupowania? i o jakim wsparciu ty bredzisz? że co? nagle przestanie
odtwarzać płyty HD-DVD czy jak? kto go ma ten ma i będzie z niego korzystał. kto nie ma ten
nie ma, a jak będzie chciał to będzie mógł kupić. to i tak zawsze był tylko gadget do konsoli
a nie jakiś kluczowy komponent. oj zaitsev, zabrnąłeś w bagno i jeszcze się teraz wiercisz
;)

Niby nie zmusza - w sumie macie rację - to tak jakby mieć pretensję do pozostałych producentów czytników o produkowanie odwarzaczy HD-DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 20:34, Zaitsev napisał:

Aj, niefortunnie to napisałem. Pewnie, że to nie Microsoft wywołał wojnę, chodziło mi o branie
udziału. Rozumiem chęć zarabiania kasy, ale jest też coś takiego jak uczciwość wobec klienta
- po 4 latach wycofali się z Xboksa. Czy teraz podobnie zrobią z HD-DVD, który przecież tani
nie jest?


Oni dają możliwość użytkownikowi. Po prostu postawili na złego konia w tym wyścigu (hipotetycznie, jeszcze nic nie wiadomo, chociaż wszyscy w przeciągu tygodnia krzyżyk na HD-DVD postawili ;)). Przecież to nie wina MS, że ten format idzie w dół. A jeśli wydadzą playery BR, to dają użytkownikowi możliwość, bo:

a) będzie taniej niż stacjonarny odtwarzacz (opieram się na cenie nadstawki HD-DVD)
b) nie będę musiał kupować mimo wszystko drogiego PS3, żeby mieć BR

Także, pomimo różnych posunięć MS, akurat tego wydarzenia nie wrzucałbym do koszyka "ach ten straszny, krwiopijczy MS" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 20:34, Zaitsev napisał:

ale jest też coś takiego jak uczciwość wobec klienta - po 4 latach wycofali się z Xboksa


co ma przepraszam uczciwosc wobec klienta z zakonczeniem produkcji / sprzedazy Xboksa 1 (spoznionego na rynku o rok!) po wprowadzeniu nastepcy? sony tez bylo nieuczciwe ze zakonczylo w pewnym momencie produkcje ps1 a nintendo produkcje gamecube? z pewnoscia powiesz ze nie, w koncu gry z PSX dzialaja na PS2...

i tutaj dochodzimy do sedna sprawy - mimo zakonczenia sprzedazy starego sprzetu MS staje na glowie i wypuszcza kolejne update wstecznej kompatybilnosci dla X360. jak dla mnie uczciwosc wobec klienta wiecej niz dobra. szczegolnie w porownaniu do obiecywania prawie 100% kompatybilnosci, dostarczania czegos niezgodnego z obietnica a ostatecznie wycofania sie z tematu w calosci - jak to zrobila pewna inna firma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo Microsoft Xboxem 360 lansuje format HD-DVD, a teraz osłabia jego pozycję wypowiadając się o Blu-Ray. Z drugiej strony - nie chce nam nic narzucać. Co z tego wyjdzie, jak zwykle, pokaże czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować