Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Karty graficzne 45 nm oraz DirectX 11 w 2009 roku

60 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2008 o 20:29, Azuredragon napisał:

Już zapowiadają DX11? Rany, toć gry jeszcze powstają z wykorzystaniem DX9, a DX10 wykorzystują
dzięki patchom. Niech poczekają, aż DX10 stanie się standardem, a potem dopiero myślą o kolejnej
wersji. :/


Masz całkowitą rację ale ten cały temat to tylko plotka i tak naprawdę nic nie wiadomo.
Myślę że programiści muszą ciągle myśleć o nowych rozwiązaniach i nie należy ich za to krytykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo tak miało być, że chwilę po DX 10 będzie DX 11 albo.. po prostu zobaczyli, że te biblioteki wcale nie są takie świetne jak były zapowiadane i próbując naprawić błąd chcą wprowadzić biblioteki DX 11..

Nawet jak DX 11 wyjdzie to powinny być stery do kart z serii 8xxx umoiżliwiające korzystanie z DX 11 bo jak nie to chyba się zrażę do NVidii i MC bo ewidentnie takie zachowanie pokazuje, że lecą tylko i wyłącznie na kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DirectX 11 w 2009 roku?
Moim zdaniem nie ma to zbyt dużego sensu. Przecież niedawno co pojawiły się karty obsługujące DirectX 10, a jak wiadomo mały procent graczy na całym świecie ich używa, ze względu na to, że nie każdego stać na nowy komputer / kartę graficzną z DX10. Poza tym jak na razie nowe produkcje nie pokazują, że warto kupić kartę obsługującą DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu chcą mi wcisnąć kolejnego DX,i tym razem 11 ?! Ja ciągle siedzę na DX9, i jak na razie nie planuję zakupu nowej karty graficznej...może później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DirectX 11 już za rok? Po jaką cholerę? Przecież sami twórcy gier twierdzą, że jeszcze nie wykorzystują sporej części potencjału DX 10. Więc po kiego grzyba Microsoft chce już wkrótce wprowadzić nowe biblioteki? Nie lepiej nauczyć się najpierw dobrze wykorzystywać poprzednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko ciekawe czym będzie się różnić DirectX 12 od DirectX 20... ;] W końcu będzie tak (a może już nawet teraz tak jest), że grafika będzie tak dobra, że nie da się uzyskać jeszcze lepszej, bo jak można poprawić ideał...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 23:39, Falconer napisał:

Super, tylko ciekawe czym będzie się różnić DirectX 12 od DirectX 20... ;] W końcu będzie tak
(a może już nawet teraz tak jest), że grafika będzie tak dobra, że nie da się uzyskać jeszcze
lepszej, bo jak można poprawić ideał...? :)


Ideal to bedzie w momencie gdy grafika bedzie wygladac na monitorze tak samo jak za oknem :-) - a do tego jeszcze troszke brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 23:36, d.a.m.i.a.n napisał:

Lepiej poczekać do 2009... Mniejsza liczba nanometrów to mniej pobieranej energii i mniej wydzielanego
ciepła, czyli prawdziwy postęp technologiczny


Juz w tej chwili mamy zejscie z procesu 80nm do 55nm w przypadku Radeonow serii HD 38**, wiec wydaje mi sie ze juz zejscie z 55 do 45nm nie spowoduje ogromnej roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tempo rozwoju jest, trzeba przyznać, niewairygodne:
rok 2006 - premiera DX10
rok 2007 - w końcu te (w przybliżeniu) 30-40% graczy ma karty obsługujące DX10.
rok 2007 - premiera DX10.1
rok 2008 - gracze w końcu (może) będą mieli karty z DX 10.1
rok 2009 - premiera DX11...
Wychodzi na to, że żeby być "na czasie" trzeba zmieniać kartę w zasadzie raz do roku.
Gdzie te czasy, gdzie ze swoim GF2MX wytrzymałem 3-4 lata (wymieniłem na Radka 9500 dopiero, gdy w CD-Action pojawiło się Angels vs Devils), a w większość gier grało się dobrze...ba, świetnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to sobie kupie GF 9800 jak sie ukaze i starczy. Nalezy zauwazyc ze nie bedzie narazie zadnych gier rewolucji typu CRYSIS. wiec mozemy spac spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2008 o 08:08, ziptofaf napisał:

Gdzie te czasy, gdzie ze swoim GF2MX wytrzymałem 3-4 lata (wymieniłem na Radka 9500 dopiero,
gdy w CD-Action pojawiło się Angels vs Devils), a w większość gier grało się dobrze...ba, świetnie!



Wiesz, tak szczerze mówiąc, to jakbyś chciał być zawsze na bieżąco ze sprzętem, to musiałbyś zarabiać... tyle co Doda...;] Ona by sobie kupiła pecet z różową, pluszową obudową ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 08:13, MLODY2K6 napisał:

Teraz to sobie kupie GF 9800 jak sie ukaze i starczy.

Co oznacza, że rocznie wydajesz na kartę graficzną jakieś 2000 zł (przedtem 8800GTX, teraz 9800). Taki budżet to ma chyba tylko 1% graczy. Przy takiej gotówce ja bym się uczciwie zastanowił nad kupnem konsoli - taniej wyjdzie.

>Nalezy zauwazyc ze nie bedzie narazie zadnych gier rewolucji typu CRYSIS. wiec mozemy spac spokojnie
Żebyś się nie zdziwił. Premiery Mass Efect, Prototype i Assasin''s Creed na PC-ta będą miały pewnie kosmiczne wymagania. W końcu to konwersje z XBox''a 360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodo c: "Mam tylko nadzieję, że panowie nie zgłupieli totalnie i zrobią aby karty z serii 8xxx obsługiwały również dx11. W przeciwnym razie osoby, które zakupiły te karty (w tym ja) będą miały mocny pretekst to buntów."

Jakoś nie bardzo mi się widzi zeby nagle coś wypuścili dla 8xxx aby obsługiwały DX11 (nawet nie wiem czy potrzebne są tylko zmiany software''owe ). DX9 będzie, jak zakładam, jeszcze cały 2008 rok, a i nie omieszkam powiedzieć, że trochę 2009 też sobie skrobnie. Stanowisko studiów developerskich jest w tej chwili bardziej jeszcze po stronie DX9. Mimo, ze wychodzą gry na DX10, to także z obsługą DX9.

Mam kartę z serii 8xxx ale chyba raczej będę spał spokojnie w 2009, jeżeli wcześniej nie wymienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 08:08, ziptofaf napisał:

To tempo rozwoju jest, trzeba przyznać, niewairygodne:
rok 2006 - premiera DX10
rok 2007 - w końcu te (w przybliżeniu) 30-40% graczy ma karty obsługujące DX10.
rok 2007 - premiera DX10.1
rok 2008 - gracze w końcu (może) będą mieli karty z DX 10.1
rok 2009 - premiera DX11...
Wychodzi na to, że żeby być "na czasie" trzeba zmieniać kartę w zasadzie raz do roku.
Gdzie te czasy, gdzie ze swoim GF2MX wytrzymałem 3-4 lata (wymieniłem na Radka 9500 dopiero,
gdy w CD-Action pojawiło się Angels vs Devils), a w większość gier grało się dobrze...ba, świetnie!


I według mnie to jest wielka szkoda,lepiej żeby każdy mógł zagrać a nie robią mega bajer grafike a 3/4 se nie pogra :< DirectX 11 mówie nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować