Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Karty graficzne 45 nm oraz DirectX 11 w 2009 roku

60 postów w tym temacie

Ostatnio coraz częściej mam wrażenie, że producenci sprzętu strasznie się gdzieś śpieszą. Może by tak dać trochę na wstrzymanie i pozwolić rynkowi wchłonąć to, co do tej pory się ukazało? :| Przez ten pośpiech wychodzą później takie Visty i DX10tki. No ale to biznes - coś mi zupełnie obcego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy mogą zdarzyć się z DX11.
Microsoft zapowiedział, że na XP nie będzie DX10. Ale może 11 jednak będzie? ;)
Może też być zupełnie odwrotnie. DX11 wyjdzie dla odmiany tylko na Vistę 64-bit. Gdyby tak się stało, to pobeczałbym się chyba ze śmiechu.
Można też wróżyć, że nowy 3dmark wyjdzie dopiero na DX11. Bo coś mi się zdaje, że opóźnianie 3dmarka dla DX10 wygląda na jakiś protest song. Albo ma tu znaczenie fakt, że masowe rozpowszechnienie LCD wprowadziło rozdzielczości natywne, dzięki którym porównywanie wydajności komputerów do gier z różnymi LCD po prostu przestało mieć jakikolwiek sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w d**** mam to całe DirectX. Kupuję kompa w kwietniu czy jakoś tak i nie obchodzi mnie co będzie w 2009. I tak wprowadzą go w połowie roku (zapewne), pierwsze gry obsługujące pojawia się na początku 2010, choć i tak to będzie tylko część. No i mało czasu aby zrobić porządną bibliotekę graficzną, chyba, ze dodadzą obsługę procesora fizyki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh... miałem sobie grafe kupić w tym roku ale pewnie poczekam jeszcze do 2009... do tego czasu będę miał ze 2000zł na kartę graficzną więc będę miał w czym wybierać;) zastanawia mnie jeszcze sprawa z DX10.1... rynek gier nie przyjął jeszcze w pełni DX10 a ta modyfikacja obecnych bibliotek nie będzie miała raczej szans zaistnieć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może DX11 będzie w SP2 do Visty, bo z nowym systemem to nie dadzą rady na raz. I tak uważam że różnic pomiędzy 11 a 10.1 nie będzie zbyt wielkich, równie dobrze mogliby wypuścić 10.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a M$ jest GUPI... za rok dx11, jasne... pewnie na koniec 2009/początek 2010 wypuszczą, a po pół roku pojawi się pierwsza karta, która to obsłuży, po roku od premiery jako-tako będzie można w to grać, po półtora roku od premiery gry zaczną wykorzystywać dx11. teraz to przecież nawet Crysis jakiejś niesamowitej różnicy między dx9 a dx10 nie prezentuje... luuudzie ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DX 11, ciekawe jak to będzie wyglądało i po ile będą karty w tej technologii i jakie będą potrzebne zasilacze na te karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ileż to będziemy zmuszani do modernizowania swoich komputerów, gdy te stare działają całkiem dobrze. Pierwszy komputer ''wystarczył'' mi na 5 lat. Wiek przydatności każdego kolejnego systematycznie spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

technologia musi iść naprzód, a my jak zwykle nie nadążymy. Ja pracuję na XP HEd i na DX9c, zanim vista i DX10 znajdzie takie uznanie w oczach programistów gier, jak XP i DX9 do tej pory, to myślę, że jeszcze minie nieco czasu. A co dopiero mowa o jakimś magicznym DX11, ludu mój ludu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że panowie nie zgłupieli totalnie i zrobią aby karty z serii 8xxx obsługiwały również dx11. W przeciwnym razie osoby, które zakupiły te karty (w tym ja) będą miały mocny pretekst to buntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zapowiadają DX11? Rany, toć gry jeszcze powstają z wykorzystaniem DX9, a DX10 wykorzystują dzięki patchom. Niech poczekają, aż DX10 stanie się standardem, a potem dopiero myślą o kolejnej wersji. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować