Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Metal i Rock vs Rap i Hip-Hop

470 postów w tym temacie

Nie sugeruj się moim gramsajtem, bo ostatnie zmiany tam były w styczniu :)
Teraz słucham też np. Iron Maiden, Matallica, SoaD, ostatnio solowej płytki Serjego z SoaD i jeszcze paru innych :]
Napisałem, że jestem tolerancyjny, bo nie osądzam ludzi po tym czego słuchają i o to chodziło, a to że podałem czego ja słucham to już co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 11:44, MastAlol napisał:

Nie sugeruj się moim gramsajtem, bo ostatnie zmiany tam były w styczniu :)
Teraz słucham też np. Iron Maiden, Matallica, SoaD, ostatnio solowej płytki Serjego z
SoaD i jeszcze paru innych :]
Napisałem, że jestem tolerancyjny, bo nie osądzam ludzi po tym czego słuchają i o to
chodziło, a to że podałem czego ja słucham to już co innego.


zespoły które teraz podałeś są o niebo lepsze, na Iron Maiden "wychowywałem" sie mając mniej niż naście lat.. Metallica - jesli o mnie idzie to słuchałem jej w latach ''80tych, SoaD znam i lubie, tym bardziej Serja, ale te zespoły są maxymalnie znane, powertuj, poszukaj, a gwarantuje że znajdziesz więcej płyt niż będziesz w stanie w pokoju zmieścić!! jak narazie nie masz zielonego pojęcia o różnych gatunkach w Rocku a nawet w całej muzyce.. jeśli lubisz rytm i melodie to sam kiedyś niejednokrotnie będziesz zaskoczony w czym mozna sie ich genialności doszukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 20:07, lama123 napisał:

Kolegę nagrywałem ostatnio komórką jak tańczył disco polo ^^

ekscytujące - tylko co to ma wspólnego z rapem lub hip-hopem, albo z rockiem i z metalem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze jesteś obeznany to może coś polecisz, tylko bez tego darcia się (growl?), bo tego normalnie nie trawię.
Z metalu/rocka słucham tego co mi się podoba, jakoś nie specjalnie szukam undergroundowych składów itd. Za to z rapu znam dużo więcej składów, bo na tym się wychowałem, tego słucham do dziś i interesuje się tą kulturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 13:19, MastAlol napisał:

Widzę, ze jesteś obeznany to może coś polecisz, tylko bez tego darcia się (growl?), bo
tego normalnie nie trawię.


the Sisters of Mercy, Type O Negative, Black Sabbath, Alice in Chains, Tool, Bad Religion, Queen of the Stone Age, Sonic Youth, Faith no More, Auf Der Maur.. tego jest cała masa.. późny Samael może ci sie spodobać, a jak pogrzebiesz głębiej to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 13:39, deuser napisał:

the Sisters of Mercy, Type O Negative, Black Sabbath, Alice in Chains, Tool, Bad Religion,
Queen of the Stone Age, Sonic Youth, Faith no More, Auf Der Maur.. tego jest cała masa..
późny Samael może ci sie spodobać, a jak pogrzebiesz głębiej to..


Parę nazw znam, postaram się posłuchać coś z tego co podałeś, zawsze jest dobrze szukać czegoś nowego :) Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 13:43, MastAlol napisał:

> the Sisters of Mercy, Type O Negative, Black Sabbath, Alice in Chains, Tool, Bad
Religion,
> Queen of the Stone Age, Sonic Youth, Faith no More, Auf Der Maur.. tego jest cała
masa..
> późny Samael może ci sie spodobać, a jak pogrzebiesz głębiej to..

Parę nazw znam, postaram się posłuchać coś z tego co podałeś, zawsze jest dobrze szukać
czegoś nowego :) Dzięki.


spoko :) może z czasem spodoba ci sie nawet growl ;) jeśli już o tym mowa to ogarnij np. Amon Amarth, najlepiej płytke "Versus The World", bardzo melodyjna i wpadająca w ucho muzyka, jak z resztą cały Amon Amarth.. polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze do tej dyskusji i powiem, że jestem za rockiem (z drugiej strony to powinno być rock i metal, a nie na odwrót, zresztą metal to też rock). HH trochę słuchałem ale na zasadzie "na bezrybiu i rak ryba". Cóż, trawię go jedynie jako dodatek do rocka (vide Limp Bizkit - jeden z moich ulubionych rockowych zespołów). Dodam jeszcze, że osoby uważające growl za darcie ryja to ignoranci, bo growl to nie jest żaden krzyk czy wrzask tylko warczenie ;), a poza tym wymaga umiejętności równych śpiewakom operowym. A że brzmi jak brzmi to już inna sprawa ;). Poza tym - najlepsi wokaliści rockowi i metalowi, chociażby Mike Patton, Serj Tankian, Sully Erna czy Till Lindemann (i wielu innych, ale ja wymieniam moich ulubionych) - czy którykolwiek inny gatunek muzyki jest taką kopalnią świetnych wokalistów? Wreszcie teksty - wcale to nie jest rzucanie wulgaryzmami na prawo i lewo czy też jakieś głupoty, vide choćby liryki SOAD, Rammsteina czy Mushroomhead. Żeby jednak nie być tak ciągle anty-HH i rap powiem, że podoba mi się remiks Forgotten z Re-Animation Linkin Park , to chyba najlepszy kawałek hip-hopowy jaki słyszałem i jaki bardzo lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 21:27, deuser napisał:

LB i LP to dla mnie szmaty zwykłe są i bez obrazy bo cie lubie..


Ja LP nie słucham, choć nie powiem, że nie słuchałem, czasami lubię sobie sięgnąć po Hybrid Theory czy Re-Animation, ale reszta to zgadzam się, crap to jest. Ale co do LB to nie, dobry hard rock pomieszany z rapem, naprawdę dają czadu. W takiej formie to elementy rapu dobrze przyswajam, ale jako oddzielny gatunek muzyczny rap i hip-hop wymiękają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 21:31, Skywalker560 napisał:

> LB i LP to dla mnie szmaty zwykłe są i bez obrazy bo cie lubie..

Ja LP nie słucham, choć nie powiem, że nie słuchałem, czasami lubię sobie sięgnąć po
Hybrid Theory czy Re-Animation, ale reszta to zgadzam się, crap to jest.
Ale co do LB to nie, dobry hard rock pomieszany z rapem, naprawdę dają czadu. W takiej
formie to elementy rapu dobrze przyswajam, ale jako oddzielny gatunek muzyczny rap i
hip-hop wymiękają.


Limb po odejściu gitarzysty jakoś przygasło.. co o tym sądzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 21:27, deuser napisał:

LB i LP to dla mnie szmaty zwykłe są i bez obrazy bo cie lubie..


Dla mnie LP jest genialne.teraz się trochę zeszmacili z MTM ale HT i Meteora było Boskie.Ogólnie wolę odmiany rocka Punk,Alternativ(Green Day,Sum 41,Billy Talent) niż słuchanie dinozaurów z lat 70-80 (Metallica,Nirvana,Black Sabath) po prostu mnie mdli jak to słucham :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 10:07, EmoDarius napisał:

> LB i LP to dla mnie szmaty zwykłe są i bez obrazy bo cie lubie..

Dla mnie LP jest genialne.teraz się trochę zeszmacili z MTM ale HT i Meteora było Boskie.Ogólnie
wolę odmiany rocka Punk,Alternativ(Green Day,Sum 41,Billy Talent) niż słuchanie dinozaurów
z lat 70-80 (Metallica,Nirvana,Black Sabath) po prostu mnie mdli jak to słucham :P

ekhm klasyka metalu jest fajna i te "dinozaury" z 80 lat biją LP pod każdym względem. Szczególnie utwory z lat 80. bo St. Anger było kiepskie...
BTW. Należysz do super mrocznej subkultury (którą trzeba wytępić bez obrazy) zwaną emo? Co w tym widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 13:46, Mateusz9214 napisał:

BTW. Należysz do super mrocznej subkultury (którą trzeba wytępić bez obrazy) zwaną emo?
Co w tym widzisz?


Jesteś stereotypiarzem, tak? A wiesz, że to emo nie ma nic wspólnego z prawdziwym emo (poza image''em), tak jak "sataniści" bawiący się w czarne msze itp. pierdoły nie mają nic wspólnego z prawdziwymi satanistami, podobnie jak strona virginity.pl nie ma nic wspólnego z promowaniem czystości przedmałżeńskiej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 13:46, Mateusz9214 napisał:

BTW. Należysz do super mrocznej subkultury (którą trzeba wytępić bez obrazy) zwaną emo?
Co w tym widzisz?


Ja bym EMO nie nazwał mroczną subkulturą.Może nie aż tak Mroczni jak Goci,heavy and trash metalowcy czy ci Sataniści.BTW a wy co widzicie w byciu sk8,skinem,różem czy innym jeszcze plastikowym badziewiu.Że ja jestem EMO to powinno ciebie najmniej boleć.Mi taki styl życia pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa, tylko w was (emo) wkurza mnie to, że wyglądacie jak banda gejów... -_- Sory, ale czy to normalne, żeby chłop sie malował? O.o Jestem tolerancyjny, ale takiego czegoś nie da sie tolerować... Nie dziwie się że większość metali was nienawidzi. Udajecie takich mrocznych, a jesteście śmieszni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 17:11, NuGGet napisał:

Tjaaa, tylko w was (emo) wkurza mnie to, że wyglądacie jak banda gejów... -_- Sory, ale
czy to normalne, żeby chłop sie malował? O.o Jestem tolerancyjny, ale takiego czegoś
nie da sie tolerować... Nie dziwie się że większość metali was nienawidzi. Udajecie takich
mrocznych, a jesteście śmieszni.


Ta jasne chcemy być mroczni.Czcimy szatana, gwałcimy dziewice i pijemy krew.czy to jest już odpowiednio mroczne?
Ja brudu nie mogę tolerować,ale metalom to nie przeszkadza,sorry ale uważam że metale to brudasy i obleśnie wyglądają te długie tłuste włosy.Nie dziwie się że większość dresów was nienawidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj że płeć piękna też (niestety) czasami jest emo. I to raczej już nie jest gejostwo. A co do innych subkultur też można się przyczepić. Niech każdy robi i wygląda tak jak chce póki nie obraża innych. Amen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 17:21, HunterO7 napisał:

Nie zapominaj że płeć piękna też (niestety) czasami jest emo. I to raczej już nie jest
gejostwo. A co do innych subkultur też można się przyczepić. Niech każdy robi i wygląda
tak jak chce póki nie obraża innych. Amen :)

Widać człowiek na poziomie.Do każdej subkultury można się przyczepić i niech każdy żyje tak jak chce,a nie jechać po kimś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 17:16, EmoDarius napisał:

Ja brudu nie mogę tolerować,ale metalom to nie przeszkadza,sorry ale uważam że metale
to brudasy i obleśnie wyglądają te długie tłuste włosy.Nie dziwie się że większość dresów
was nienawidzi

Taaa, metalem to ja raczej nie jestem... A z tym co o nich napisałeś, to sie raczej nie zgadzam. To wy, emoki, wyglądacie jak byście nie wiedzieli co to woda, łby czarne, grzywki po pięty, żyletki w nosie, a te DRESY, to chyba takich jak ty nienawidzą, bo oni raczej gnębią i tłuką gejów, nie sądzisz ? Ale ok, spoko, nie jadę po tobie, bo jeszcze sie zamkniesz w sobie i cie hello emo kitty potnie sekatorem... Swoją droga, jaką farbą malujecie sobie szpony, olejną, plakatówkami ?

HunterO7
Wiesz, do dziewczyn emo, nic nie mam, niech sie malują itp. Ale jak widzę pomalowanego typa, to od razu mam chęć przemodelować mu gębę. Do emo panienek nic nie mam tak jak pisałem, pasuje im sie ciąć, niech się tną, póki żadna moja znajoma sie to nie przemieniła, to jest mi to obojętne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować