Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Metal i Rock vs Rap i Hip-Hop

470 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2008 o 13:51, Wayzin napisał:

Powiem tak - jeżeli słuchasz black i death metalu, to w Polskim podziemiu znajdziesz
mnóstwo zajebistych kapel. Zero komercji, czysta muzyka.
Np. Thunderbolt, Slavland, Hate, Pyorrhoea (dobra, to grindcore :P), Kriegsmaschine,
Azarath, Christ Agony, Perunica, Hellveto, Stillborn, Besatt, Armaggedon, Iperyt, Mgła,
Massemord, Mord, Cryptic Tales, Gortal, Darzamat, Graveland, Thy Disease, Infernal War,
Nów, Łza Zeschniętej Róży, North czy też Non Opus Dei. Tego jest jak widać na pęczki,
a to tylko ułamek tego, co w polskim podziemiu siedzi i jest warte uwagi. Stanowczo polecam
pogrzebać dla fanów gatunków ;] A nie słuchać komercyjnego syfu.


M.A.T.K.O.
Ja żadnej z tych kapel w życiu nie słyszałem. Możesz jakieś kawałki polecić, bo jak widze to jest w czym przebierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zespół Dog Eat Dog znam :P Tede na najnowszej płycie ma z nimi piosenkę ;] Co do płyty z tymi coverami Black Sabbath...bardzo interesujące ;)

greg_f Cypress Hill to nie koleś...to zespół :P Składający się z dwóch raperów,producenta/Dja i perkusisty.Swoją drogą jeden z moich ulubionych zespołów.jedna z ich płyt: Skull & Bones jest dwupłytowa.Jedna płyta - rap,druga płyta - rock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 13:51, Wayzin napisał:

Powiem tak - jeżeli słuchasz black i death metalu, to w Polskim podziemiu znajdziesz
mnóstwo zajebistych kapel. Zero komercji, czysta muzyka.
Np. Thunderbolt, Slavland, Hate, Pyorrhoea (dobra, to grindcore :P), Kriegsmaschine,
Azarath, Christ Agony, Perunica, Hellveto, Stillborn, Besatt, Armaggedon, Iperyt, Mgła,
Massemord, Mord, Cryptic Tales, Gortal, Darzamat, Graveland, Thy Disease, Infernal War,
Nów, Łza Zeschniętej Róży, North czy też Non Opus Dei. Tego jest jak widać na pęczki,
a to tylko ułamek tego, co w polskim podziemiu siedzi i jest warte uwagi. Stanowczo polecam
pogrzebać dla fanów gatunków ;] A nie słuchać komercyjnego syfu.


O tym wiem i kilka zespołów słuchałem, ale nie uwzględniłem ich w swojej wypowiedzi ponieważ są to style które mi nie pasują. wolę heavy, power czasem thrash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja zwykle słucham płytami, ale nie oszukujmy się - płyty kosztują, a niektóre naprawdę ciężko zdobyć. Z resztą nie wiem też czy takiej muzyki słuchasz, bo to jak powiedziałem black, death metal i grindcore. Z Thunderbolt słyszałem póki co płytkę "Apocalyptic Doom" i jest naprawdę niezła. Polecam kawałki "The Omen/Apocalyptic Doom". "Occult Gateway to Hell", "Scumslaughter"... Co tu dużo mówić - album zasadniczo równy i dość długi. Slavland to pogański metal, więc stylistycznie będzie się sporo różnił od Thunderbolta. Gorąco polecam album "Tarcza Swaroga", dość równy i zasadniczo chyba najlepszy z całej dyskografii. Mówię zasadniczo, bo całej nie słyszałem, z resztą wszystkie są dobre. Obowiązkowo kawałek "Orzeł Biały", długi, ale prezentuje swój gatunek w całej okazałości. Biesiadny wręcz wstęp, potem także przemycane są te i inne motywy. ale to w końcu pagan metal. Kriegsmaschine - mam album "Altered States of Divinity". Następny równy album, mógłbym wyróżnić pierwszy kawąłek - "Ma''aseh Bereshit" (jak ja uwielbiam te klarowne nazwy), kawałek tytułowy, "Nihilation" tez mnie zmiażdżył. Azarath - "Diabolic Impious Evil" - "Whip the Whore", "Devil''s Stigmata", "Screamin'' Legions Death Metal". Besatt? "Revelation", "Black Banner", "My Wrath" z "Hail Lucifer", "Decalogue Will Perish", "Discreated But Reborn", "Abaddon the Destroyer" no i "Intro" z "Triumph of Antichrist". Jak w te klimaty wejdziesz to daj znać, póki co jestem trochę leniwy i nie chce mi się reszty opisywać ;). Black metal nie jest tak klarowny jak reszta - tutaj głównie słuchasz całych płyt, całokształt gniecie, mówię o podziemiu. Na "Mother North" czy inne klasyki raczej nie ma co liczyć, bynajmniej zwykle zespoły nie mają tak wielkiej ambicji, by coś podobnego stworzyć. Nie uogólniając, znalazłoby się kilka przypadków, ale to pojedyncze jednostki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 15:31, Wayzin napisał:

Wiesz, ja zwykle słucham płytami, ale nie oszukujmy się - płyty kosztują, a niektóre
naprawdę ciężko zdobyć. Z resztą nie wiem też czy takiej muzyki słuchasz, bo to jak powiedziałem
black, death metal i grindcore. Z Thunderbolt słyszałem póki co płytkę "Apocalyptic Doom"
i jest naprawdę niezła. Polecam kawałki "The Omen/Apocalyptic Doom". "Occult Gateway
to Hell", "Scumslaughter"... Co tu dużo mówić - album zasadniczo równy i dość długi.
Slavland to pogański metal, więc stylistycznie będzie się sporo różnił od Thunderbolta.
Gorąco polecam album "Tarcza Swaroga", dość równy i zasadniczo chyba najlepszy z całej
dyskografii. Mówię zasadniczo, bo całej nie słyszałem, z resztą wszystkie są dobre. Obowiązkowo
kawałek "Orzeł Biały", długi, ale prezentuje swój gatunek w całej okazałości. Biesiadny
wręcz wstęp, potem także przemycane są te i inne motywy. ale to w końcu pagan metal.
Kriegsmaschine - mam album "Altered States of Divinity". Następny równy album, mógłbym
wyróżnić pierwszy kawąłek - "Ma''aseh Bereshit" (jak ja uwielbiam te klarowne nazwy),
kawałek tytułowy, "Nihilation" tez mnie zmiażdżył. Azarath - "Diabolic Impious Evil"
- "Whip the Whore", "Devil''s Stigmata", "Screamin'' Legions Death Metal". Besatt? "Revelation",
"Black Banner", "My Wrath" z "Hail Lucifer", "Decalogue Will Perish", "Discreated But
Reborn", "Abaddon the Destroyer" no i "Intro" z "Triumph of Antichrist". Jak w te klimaty
wejdziesz to daj znać, póki co jestem trochę leniwy i nie chce mi się reszty opisywać
;). Black metal nie jest tak klarowny jak reszta - tutaj głównie słuchasz całych płyt,
całokształt gniecie, mówię o podziemiu. Na "Mother North" czy inne klasyki raczej nie
ma co liczyć, bynajmniej zwykle zespoły nie mają tak wielkiej ambicji, by coś podobnego
stworzyć. Nie uogólniając, znalazłoby się kilka przypadków, ale to pojedyncze jednostki
:P.


Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2008 o 21:33, zbigniew.1 napisał:


@663marcin
A ja slucham rapu i nic do tej plytki w sumie nie mam. A raczej do tego kawalka. Taki
radosny powrot do przeszlosci a nie szare rapssy z blokowisk opowiadajace o tym jak jest
ciezko gdy babcia ma rente 100 zl za małą. Ludzie, troche pokory, poszerzcie horyzonty
;).


Rap m.in. po to powstał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież istnieje zjawisko średni fizyczne zwane Rap-Metal''em, muzyka metalowa, wokal rapujący a treść różna, i jest git. KOMPROMISY to samo dobro :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ten temat jest z lekka poroniony. Dosyć zabawne jest to, że miała być tu zapewne dyskusja [ ale czy aby na pewno? Pierwszy post jest cokolwiek flame''owy ] nad tym co jest lepsze [ swoją drogą jak ocenić co jest "lepsze" w przypadku muzyki? Huh? ] to jeszcze poziomem postów ona nie porywa ... No ale pohejtować innych ślepo zawsze na forum można aye?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapraszam wszystkich do polubienia stronki

[m]

jeśli lubicie polski rap to najlepsze miejsce dla was kultowe teksty tylko tam polecam w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 21:12, Mati1990 napisał:

zapraszam wszystkich do polubienia stronki

[m]

jeśli lubicie polski rap to najlepsze miejsce dla was kultowe teksty tylko tam polecam
w 100%


Serwis gram.pl to nie tablica reklamowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować