Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwszy kwietnia przyszedł wcześniej? GeForce 8500 GT z gigabajtem pamięci

46 postów w tym temacie

pełno jest takich nacigniętych, a są bardziej zapalczywi w swojej niewiedzy, niż fanboye konsol bijący się o wyższość jajak nad kurą. Ostatnio jeden taki tłumaczył mi jaki to cienki jest 8800 gts 320 w porównaniu do 8600 512 szczególnie jeśli chodzi o crysisa i cod4:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy lubujący się w "magii liczb" na pewno rzucą się na te karty. W końcu 1 GB pamięci! A że karta cienkusz to nieważne.
Posunięcie ze strony marketingowej niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, u mnie łączna ilość pamięci RAM i na karcie graficznej wynosi połowę tego ;D.
Szczerze mówiąc to kiedyś, przy wyborze grafiki do kompa kierowałem się tylko i wyłącznie ilością pamięci ;P. Shadery, taktowania czy jakieś protokoły to była dla mnie czarna magia... Ale teraz, między innymi dzięki gram.pl wiem, jak dobierać podzespoły, by wyszło, jak najtaniej, i jak najwydajniej ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam od razu marnotrawca pamięci...
Drobna kampania reklamowa i w supermarketowych składakach będą się rozchodziły jak ciepłe bułeczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie zabawne byłoby dołożenie do GF 5200FX768 MB pamięci. Też kiedyż ważne były dla mnie liczby, teraz jest inaczej, ważniejsza jest cyfra ale w nazwie a nie ilości pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki marketingowy "chłyt" dla ludzi wierzących w magię wielkości liczb i ślepo wierzących w to co mówi sprzedawca. Zapewne znajdzie zastosowanie w PC z supermarketów - a na plakacie czy gazetce reklamowej czcionką 150 Arial 1 GB Doskonały do najnowszych gier
Karta szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu tu się dziwić. Podobne praktyki są stosowane od dawna. Mam na myśli wykorzystywanie niewiedzy użytkowników, którzy patrzą głównie na liczby nie wiedząc co oznaczają. Przykładem niech będzie Pentium 4 w którym "sztucznie" zwiększono częstotliwość taktowania. Amd o niższej częstotliwości miały tą samą moc obliczeniową, ale większość użytkowników kupiła Pentiuma bo miał "większy" zegar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z tym 1GB będzie można zrobić? Może wykorzystać do podgrzewania np kawy? Nie wiem, ja czekam na 9800 - miejmy nadzieją z 1GB Ram, wtedy takie coś to na pewno kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić narobia na tym kasy jak lodu. To nie ulega wątpliwości, bo 1 Gb pamięci robi duże wrażenie (dla ludzi nie obeznanych do końca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sztuczne nabijanie ilości "nowych" modeli kart. Mało gier obsłuży taką ilośc pamięci (na ten czas). Głównie chodzi o nabicie kasy producentowi, bo zawsze znajdą się ludzie którzy muszą mieć najnowszą grafike.
I najważniejsze: same testy nie wykazują różnicy między tymi samymi kartami, ale z różną ilością pamięci ( 512 i 1042).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować