Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek broni wymagań sprzętowych Crysisa

114 postów w tym temacie

@Cmq Skoro Crysis na medium wyglada ohydnie to jak na very high? Przeciętnie? Ja sam mam niestety za slabego kompa na crysisa ktory to scina mi sie nawet na najnizych :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Crysis nie ma nic ciekawego do zaoferowania prócz grafiki. Jedyne gry, które mogą jeszcze zaciekawić z widokiem FPP to Action RPG za resztę już podziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na takim kompie Crysis chodził na Niskich Detalach całkiem płynnie:

Manufacturer: INTELR
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.53 GHz
Memory: 2048 MB RAM\2 GB RAM
Hard Drive: 160 GB
Video Card: NVIDIA GeForce 6600 256 MB on 128 bit
Monitor: Samsung SyncMaster 550s(T)
Sound Card: Realtek AC97 Audio
Speakers/Headphones: Manta Digital MM40
Keyboard: Mint
Mouse: Samsung
Mouse Surface: Samsung
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_gdr.070227-2254)

To mój komp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja na takim kompie gram w crysisa z patchem na ustawieniach hight z niektórymi na veri hight XP płynnie
AMD Athlon 3000+ ~1,8
1024MB DDR1
HD Radeon 2600XT
Chieftec 450W
Gigabyte K8VT890-9

Więc proszę mi tu nie mówić, że Crysis wymaga uber-hiper-maximum kompa ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1024 tamu i gf 6600 - ciekawe czy u mnie gra by poszla plynnie nawet na minimum... a takie ustwienia to ustwaieniania nie najgforsze jak na 2-3 lata wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę, bez takich newsów bo to mnie jeszcze dobija :/
A zwłaszcza ten cytat:
Twierdzi on, że ustawienia na "medium" powinny zapewnić płynne działanie Crysisa na 70% wszystkich komputerów, które swoim właścicielom służą dzisiaj do grania.

Fajnie. Używam komputera do grania, na Athlonie 1700+, 512MB ramu i ATI Radeonem 9550 eXtreme to o grze w Crysisa mogę sobie pomarzyć. Niech Yerli popatrzy na świat przez normalną perspektywę i zobaczy że mało kogo stać na komputer obsługujący Crysisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na kompie z przed roku (Core 2 Duo 3.0 Ghz, 2 GB ram, GF 7950 GT), i wszystkie ustawienia na max oprócz chyba dwóch żeby płynniej chodziło. No i pewnie na słabszych też pójdzie, bo na najniższych również grafika powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest wierutną bzdurą, że grać w Crysisa może sobie pozwolić 70% użytkowników komputerów. Nie wiem, jak tam wasi znajomi, ale ja osobiście nie znam żadnego kolegi, żadnej cioci, wujka, kuzyna czy nawet znajomego, który mógłby grać na ustawieniach Medium. Nie mam pojęcia, czemu tak jest, przecież kompy nie są drogie, ale niektórzy wolą kupić gotowce z jakąś kaszanowatą kartą pokroju GF8600GT zamiast od razu na zapas kupić coś lepszego. Osobiście mam raczej sprzęt poniżej średniej, ale mogę sobie pozwolić na płynną grę na ustawieniach medium / high.

@Cmq - gadasz takie pierdoły, że głowa mała. Że niby na medium wygląda ochydnie? Wiesz, nie chce mi się komentować tej bzdury, więc napiszę tylko, że graliśmy w takim razie w całkowicie inne gry. BTW: Różnica pomiędzy Low a Medium jest przepotworna, ale między Medium a High dochodzi tylko lepsze cieniowanie czy refleksy. Nic szczególnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 20:03, Mejk napisał:

A ja na takim kompie gram w crysisa z patchem na ustawieniach hight z niektórymi na veri hight
XP płynnie
AMD Athlon 3000+ ~1,8
1024MB DDR1
HD Radeon 2600XT
Chieftec 450W
Gigabyte K8VT890-9


Granie na 1 GB RAMu na ustawieniach wyższych niż Medium (chodzi o tekstury) nie jest możliwe. Poza tym po co podajesz zasilacz? :D Co oznacza według Ciebie płynne granie? Bo taki jeden na forum CDA mi chciał wkręcić, że 6 klatek na sekundę to już płynna gra. No i masz za słabą grafę na cokolwiek wyższego od Medium. Tak się składa, że korzystałem z Crysisa jako platformę testową do składanych przez siebie komputerów to trochę się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 20:12, master matrox napisał:

Fajnie. Używam komputera do grania, na Athlonie 1700+, 512MB ramu i ATI Radeonem 9550 eXtreme
to o grze w Crysisa mogę sobie pomarzyć. Niech Yerli popatrzy na świat przez normalną perspektywę
i zobaczy że mało kogo stać na komputer obsługujący Crysisa.

Chciałbym Ci przypomnieć, że "normalna perspektywa" to nie nie jest równoważnik "polska perspektywa". Poza tym te 70% to chyba jednak 70%, czyli większość, zatem większość stać. No, chyba, że 70% graczy to rzeczywiście "mało kto"... Masz pecha być w mniejszości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy pierdzielicie.... Ja ma PIV @ 3.12 ram 1GB Radek x 1950 pro 512 i gram na ustawieniach maksymalnych Pod dx9c ( konfig plikow ini na dx10) z wylaczonym AA bo gdy tylko wlacze to doslownie odrazu robi sie 1kl na kilka sek w rozdzielczosci 1280x1024 .Bez AA gra chodzi powyzej 20 kl na sek grac sie da bez jakichkolwiek jeakow.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to co tu wszyscy piszą i dochodzę do wniosku, że nie mam takiego złego sprzętu ^^ Co prawda 1/2 moich kumpli ma lepsze i 1/4 gra w Crysisa na high(co prawda jeden jest tak nieczuły na ten pokaz slajdów, że aż strach). A ja z moim 2 letnim PC(i kartą (8600) kupioną w sierpniu 2007) gram na medium. Hardkor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Machina zakupów się rozkręci. Zauważcie jak dobrze będą się sprzedawać "ewentualne" reedycje tego tytułu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 20:03, Mejk napisał:

A ja na takim kompie gram w crysisa z patchem na ustawieniach hight z niektórymi na veri hight
XP płynnie
AMD Athlon 3000+ ~1,8
1024MB DDR1
HD Radeon 2600XT
Chieftec 450W
Gigabyte K8VT890-9

Więc proszę mi tu nie mówić, że Crysis wymaga uber-hiper-maximum kompa ^^


Nie ściemniaj stary. Na very high (a nie veri hight, jak napisałeś) to problemy z Crysisem ma nawet GF 8800 GTX, a co dopiero twój, powiedzmy szczerze, dosyć przeciętny komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GeForce 8800GT
Patriot 2x 1GB 800MHz
C2D E4500 (2x 2.2GHz)
Gigabyte GA-P35-S3 (płyta gł.)
Chiftec CTF-560-A12S (560 Watt)

Crysis zipie na full (zmieniłem pliki, aby uzyskać efekt "prawie jak DX10"), 1024x768 i mam 50-60 fps''ów (mierzone na najnowszym fraps''ie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, Crysis jest takowym świetnym benchmarkiem, bo teraz to już można szpanować, że "Crysis działa mi na very high, przy 30 FPS''ach". ;o

W sumie, to jeszcze niedługo będą kolejne gry na CryEngine2, dzięki którym się przekonamy (no raczej) na co stać CryEngine2, jeszcze bardziej....... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na takim kompie gram w Crysisa na ustawieniach high-medium z aa x4 :
AMD Athlon 3800+ 2Ghz
1 GB RAM
Radeon x1950gt 512 VRAM
Crysis nie jest ciężką aplikacją ,bez problemu wychodzę z niego przy użyciu alt+tab i nawet czasami odpalę neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu wyczytałem to się dowiedziałem tylko jednego... Każdy co innego rozumie przez stwierdzenie: "dobrze chodzi".

Na moim PC:
AMD X2 4600+
GeForce 8600GTS
2GB RAM DDR2 800Mhz

Ta gra chodzi na medium, ale na wyższych detalach to nie ma o czym mówić. To co wtedy widać to na pewno nie jest 25fps, a moim zdaniem jest to absolutne minimum. Może to dlatego że mam tylko demo tej gry, chociaż nie sądzę żeby pełna wersja jakoś specjalnie szybciej chodziła. A... oczywiście o AA to można zapomnieć, no i mówię tu o rozdzielczości 1024x768, czyli dosyć niskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 20:33, Azuredragon napisał:

Machina zakupów się rozkręci. Zauważcie jak dobrze będą się sprzedawać "ewentualne" reedycje
tego tytułu. ;)

To na bank, ale reedycje średnio interesują producenta. Z resztą uważam, że gra jest za trudna dla graczy. Porównuję do CoD4 z mega-sprzedażą, gdzie cała zabawa sprowadza się do wychylania się zza winkla i strzelania do kolejnych tarcz strzelniczych. W Crysis natomiast trzeba dołączyć konieczność poruszania się i uciekania z zagrożonych pozycji (oraz, co dla mnie oczywiste, konieczności wyboru drogi - gracze się gubią, bo nikt nie prowadzi za rączkę) - jakiekolwiek nie były by moje umiejętności, to jednak starcie z kilkunastoma Koreańczykami, w dodatku zachodzącymi mnie z flanek, kończy się napisem "loading...". Gdyby nie kamuflaż, to niektóre miejsca w grze byłby nie do przejścia przez to, że wróg bierze inicjatywę w swoje ręce.
No cóż, Crytek nie trafił w gusta graczy.
Ale bardziej, niż domniemana trudność, to multi spaliło na panewce. Może za mało trybów, może pewien archaizm rozgrywki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować