Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek broni wymagań sprzętowych Crysisa

114 postów w tym temacie

DO: Mychaa

Otóż na XP MOŻNA ustawić VERY HIGH!!! Wystarczy parę zmian w ini i już mamy słońce prześwitujące przez korony drzew (smugi) inną powierzchnię wody, lekko lepsze cienie i lepsze tekstury itp. Co prawda kilka niuansów nie zostanie włączonych, ale tego to dopatrywałem się przez długi czas na screenach z wersji High i podrasowanej na Very High. Nie wierzysz poszukaj w internecie. Na koniec najlepsze dla tych co nie słyszeli. Na XP gra po tych zmianach chodzi WIELE szybciej niż na Viscie z ustawieniami na Very High!!!!!! Dołóż do tego patch 1.1 i miód na całego.
Gdyby ktoś mówił że pod Vistą to pewnie też widzę tylko efekty DX9 to informuję, że mam 8800 GTS 640 MB i widzę ją w pełnej krasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widze posty w stylu że Crysis działa komuś na high bez ścinki na kompie:

- AMD Athlon 3000+ ~1,8
- 1024MB DDR1
- HD Radeon 2600XT

to mi sie słabo robi. Po pierwsze gra wymaga na high z conajmnej z 2 GB ramu DDR2 jakiś naprawde dobry procek dwurdzeniowy np. Core2Duo E6600 lub E6750 i conajmniej 8800 z seri Geforce. Więc nie rozumiem ludzi którzy myśla że ktoś im uwierzy w takie bzdury...........ktoś napisał tam że "Jak macie zasmiecone kompy czy jakos tak to sie nie dziwie ze wam sie tnie" g**no prawda bo nie mam smieci na dysku i zreszta takiej wydajnosci by ci nie dalo zebys mogl na takim sprzecie pociagnąć tą gre. Mój kumpel na AMD 64 5200+ 2 GB ram DDR2 i 8600GT odpalił to na srednich. to ciekawe jak komus z konfiguracja ktora przedstawilem na poczatku o_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Crysis nie ma takich strasznych wymagań, jak się sądzi. Grałem w demo na:
Core2Duo 1.66 GHz
2GB RAM
Radeon X1600 512MB (256 MB własnej)
Jak pewnie wielu już zauważyło, to gram na laptopie. Średnie ustawienia+rozdzielczość 1280x800 i powiem szczerze, że gra chodziła płynnie. Nawet kiedy robiło się naprawdę gorąco, można było grać komfortowo. A najwyższe ustawienia? Są po to, aby grając w tę grę za 3 lata, wciąż nam szczęka opadała. Ja tak miałem z Far Cry''em - rok temu odpaliłem go na moim poprzednim laptopie (Turion64 2.0GHz, 1.5GB RAM, GF7300 256MB) z patchem 1.4 (obsługa procków 64bit + shadery 3.0) i pierwszy widok tropików jaki widzimy w grze po prostu mnie powalił. Rewelacyjna roślinność, cienie palm na broni no i ta woda! Z Crysisem będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

amx 2x 64 3600
2gb 800
7900gs 256/256
i chodzilo na srednich/wysokich ale fps nie byl za wysoki srednio 30-40 i gra wygladala jak shit :/ duzo gorzej od CoD4 na tym sprzecie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra się rządzi swoimi wymaganiami, ale jak to jest, że CoD 4 wyglądający ogólnie lepiej - i nie piszę tutaj o możliwościach engine`u, teksturach itp. pozwala na komfortową zabawę na sprzęcie, który "dusi" Crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompie Quad 24/35 4Gddr21066 HD3870 śmiga bez problemu tyle ze gra nieciekawa i wolę zagrać w Farcry
za 20 zł niż w Crysisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Core2Duo 1.8 GHz
2 GB DDR2
GeForce 7900 GS 256 MB

Kupiłem nowy komputer w zeszłym roku i jak narazie Crysis to jedyna gra, która się tnie. Ściągnąłem demo i nie pograłem. Z CoD 4, Lost Planet, Bioshock, Wiedźmina bez żadnego "ale" wyciskam najwyższe ustawienia (DirectX 9 bo Win XP). Demo Crysis cięło okrutnie już przy pierwszych scenach (filmik, skok ze spadochronem, lot przez chmury). Ponoć pełna gra sprawuje się lepiej niż demo, ale mam za mały budżet, żeby sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C2D E6600 2.4 GHz
4 GB DDR2 Kingston chyba 667
GF 7950 512
Narazie gram na średnich i rozdzielczości 1024 x 768, zero ściń klatki od 25 do 35 lub nawet troche wyżej. Za dwa lub trzy miechy wychodzą nowe GeForce''y i zamierzam się zaopatrzyć w taki jeden np. 9800 Gtx.POwinien wystrarczyć na high i 1280 x 1024 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"70% dzisiejszych komputerów, które służą ich właścicielom do grania, poradziłoby sobie z tym tytułem na średnich ustawieniach.
więcej »" -bzdura jakas.. to niby czemu nawet w stanach slabo sprzedaje sie gra?? specjalisci twierdza ze wlasnei przez wymagania, i ja sie zgodze, mam kompa na ktorym gram w nowe gry, prostreeet cod4 wiedzmin itd., i wszysto jakos chodzi, wiec i crysis powinien chdzic na medium..(wg tworcow) a guzik prawda, brakuje tak z 10 fpsow do plynnosci, zalezy gdzie akurat jestem, ale na srednie detale plynnie to 8800 miec trzeba..szczegolnei w ostatniej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaję, że te wymagania nie są wcale takie wielkie ;/

c2d e4300 (podkręcony do 2,6ghz)
2gb ddram (jedynki)
ATI x1950pro

przy rozdziałce 1920x1200 chodzi bez problemu na średnich, a przy 1280x1024 bez problemu na High(jednak gram na tej pierwszej opcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kondixes --->>> skoro tak stawiasz sprawe...w najbliższym czasie spróbuje zdobyć kamerę cyfrową. Nakręcę filmik o tym jak mi chodzi crysis na hight detalach ok? Zobaczymy co po tym filmiku będziesz pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka ściema, 90 % kart graficznych na AGP nie radzi sobie z crysisem, a poc PCI Express też trzeba mieć niezłego potworka żeby sobie w to dobrze pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mejk------> Skoro tak płynnie ci działa to może nagraj Frapsem filmik co? wtedy będzie wiecej widać niż kamerą.

PS. Tak poza tym nie wiem co dla ciebie znaczy "płynność" gry bo dla mnie co najmniej 25 FPS-ów w górę.
PS2. Na jakiej Grasz rozdziałce i czy masz AA włączone?
PS3. Ciekawe ile FPS-ów miałes w ostatniej misji jak była akcja.Bo mi na moim 2 GB RAm C2D E6750 i 8800GTS 640 MB spadały klatki do 10-15 fpsów. A ty zara pewnie napiszesz ze miales okolo 30 klatek przy super mega akcji.Ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 07:27, Thorgul napisał:

Mi też się wydaję, że te wymagania nie są wcale takie wielkie ;/

c2d e4300 (podkręcony do 2,6ghz)
2gb ddram (jedynki)
ATI x1950pro

przy rozdziałce 1920x1200 chodzi bez problemu na średnich, a przy 1280x1024 bez problemu na
High(jednak gram na tej pierwszej opcji)

bzdura totalna! zadna karta nie udzwignie crysisa w 1920x1200 z dobra plynnoscia, zebys na swoim x1950 pro mogl grac bezproblemu na medium w takiej rozdzialce to na 8800gtx Crysis smigal by na ultra z AA i anizo-a jak jest waidomo. w 1280 na 1024 to 8800gt ma nie co ponad 30 fps.. a w 1600 na 1200 to mozna w ogole zapomniec o grze, a co dopiero o 1920 na 1200.. lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 11:42, kondixes napisał:

Mejk------> Skoro tak płynnie ci działa to może nagraj Frapsem filmik co? wtedy będzie wiecej
widać niż kamerą.

PS. Tak poza tym nie wiem co dla ciebie znaczy "płynność" gry bo dla mnie co najmniej 25 FPS-ów
w górę.
PS2. Na jakiej Grasz rozdziałce i czy masz AA włączone?
PS3. Ciekawe ile FPS-ów miałes w ostatniej misji jak była akcja.Bo mi na moim 2 GB RAm C2D
E6750 i 8800GTS 640 MB spadały klatki do 10-15 fpsów. A ty zara pewnie napiszesz ze miales
okolo 30 klatek przy super mega akcji.Ha ha




Frapsem? A lekko mówiąc pogięło cię?

Gram na 1024, bez AA i prawda w ostatniej misji mocno cieło :] Tam każdemu chyba tnie, po prostu za dużo shaderów dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chce grac na very hight a gram na minimum+małą modyfikacja(całkiemcałkiem)
przy takim konfigu Geforce 7600gs 2048 mb ramu atchlonie 64 3200+
eeehhhhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na AMD Athlonie 3000+, GF 6600 128MB i 1GB wbrew pozorom demko Crysisa poszło (oczywiście na najnizszych ustawieniach) i nie cięło. Co ciekawe Pro Street, który ma niższe wymagania minimalne tak ciął, że się praktycznie grać nie dało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Crysis chodzi na high (wszystkie ustawienia) i to mi w zupełności wystarczy :P Nie zamierzam nic majstrować przy ini. bo po co. Na tych ustawieniach crysis wygląda bardzo ładnie.
Mój komp:
Inter Core 2 Duo 2.20 GHz
2048MB DDR2 (jak patrze na menadżer zadań do gry mi bierze troszke ponad 1000)
GeForce 8600 GT Zotac

Nic mi sie nie tnie na high. Mam Xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak czytam te texty to mi szczena opada. Ja na Athlon X2 3800+, 2 GB RAM, GeForce 8600 GT grałem na średnim i przy dość ostrej akcji w demku miałem ok 20- 25 FPS. Na rozdziałce 1024x800. Więc jakim cudem innym ta gra działała na wyższych rozdziałkach, wysokich ustawieniach przy takiej samej karcie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować