Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 3670 nie spełnia pokładanych w nim nadziei

31 postów w tym temacie

Dziwi mnie, że AMD/ATI przy swojej obecnej sytuacji rynkowej decyduje się na takie posunięcia. Możne znajdzie się dużo osób nieświadomych, które TO kupią, ale nikt kto się do zakupu przygotowuje nie popełni tego błędu. Poza tym stracą dużo w oczach klientów, którzy myśleli, że granie cyferkami już się skończyło, a był taki moment, kiedy w ten sposób postępowali zarówno ATI i NVIDIA i za bardzo się im to nie sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorza

W sieci ukazała się pierwsza recenzja karty ATI Radeon HD 3670. To jedyna pozytywna wiadomość w tym newsie. Reszta powinna zostać pominięta milczeniem, ale wtedy nie byłoby newsa. Spełniając obowiązek: wyniki testu nowego produktu ATI są bardzo rozczarowujące.

Przeczytaj cały tekst "Radeon HD 3670 nie spełnia pokładanych w nim nadziei" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Czyli AMD postanowiło kopiować politykę nVidii która wypuściła gf8500gt z 1 gb pamięci. Zyskają sobie klientów na raz. Może to jakaś umowa, że sobie nawzajem nowych klientów będą dawać... no ale cóż tak już jest jak ludzi się nie znają to rzucą się na najwyższy numerek. bród smród i ubóstwo. zarwno w ATI jak i W nVidii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie dość, że na rynku procesorów sytuacja AMD wygląda... nie tak jakby się tego jej szefowie spodziewali to jak widać starają się pociągnąć za sobą kolegów z branży kart graficznych :/ Wielka szkoda, bo to może znaczyć, że firma chce sobie przestrzelić płuco - drugie i jedyne działające :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor zbyt frywolnie pojechał wyżej wymienioną kartę.
Mam także 2 pytanie.. co to jest podziałka? oraz od kiedy to do sterowników wydawane są patche...

a teraz słowo o samym sprzęcie... cóż nie od dziś wiadomo że radek 3670 jest kopią 2600 XT z dowalonym DX 10.1
jako karta low-endowa sprawować będzie się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zgadzam się z autorem, przeciesz radeon 3870 też nie jest mocniejszy od 2900xt, ale konkuruje poborem mocy i ceną. To że tak karta zawodzi można będzie powiedzieć po opublikowaniu jej rekomendowanej ceny która pewnie będzie wynosić gróbo poniżej 500zł. Tak więc czego chcieć od tak taniej karty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 11:18, Gufs napisał:

Dokładnie. Czyli AMD postanowiło kopiować politykę nVidii która wypuściła gf8500gt z 1 gb pamięci.
Zyskają sobie klientów na raz. Może to jakaś umowa, że sobie nawzajem nowych klientów będą
dawać... no ale cóż tak już jest jak ludzi się nie znają to rzucą się na najwyższy numerek.
bród smród i ubóstwo. zarwno w ATI jak i W nVidii...


Nvidia nie miała z ta kartą wiele wspólnego...był to pomysł firmy Sparkle (produkują karty graficzne firmy Nvidia) w jej fabrykach 1gb karty będą produkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 11:42, Dark SMG napisał:

Autor zbyt frywolnie pojechał wyżej wymienioną kartę.
Mam także 2 pytanie.. co to jest podziałka? oraz od kiedy to do sterowników wydawane są patche...

a teraz słowo o samym sprzęcie... cóż nie od dziś wiadomo że radek 3670 jest kopią 2600 XT
z dowalonym DX 10.1
jako karta low-endowa sprawować będzie się świetnie.

Popieram przedmówcę. Z drugiej jednak strony, nieco dziwi informacja o wzroście zapotrzebowania na prąd. Z tego co pamiętam, to Radeony 3xxx miały być robione w "nowym procesie technologicznym". Chyba, że proces ów zastosowano, ale nieco większą wydajność uzyskano przez podkręcenie zegarów. Tak czy inaczej, lepiej wstrzymać się póki co z ostatecznymi komentarzami. Zobaczymy benchmarki, przeanalizujemy dane techniczne, poznamy ceny i wtedy dopiero zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 11:50, Aryam napisał:

Nvidia nie miała z ta kartą wiele wspólnego...był to pomysł firmy Sparkle (produkują karty
graficzne firmy Nvidia) i z jej fabryk 1gb karty będą produkowane.


w sumie masz rację, nie będę się spierał, ale też ktoś musiał zautoryzować ten produkt. A kto jak nie dawca rdzenia- czyli nVidia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 11:42, Dark SMG napisał:

Autor zbyt frywolnie pojechał wyżej wymienioną kartę.
Mam także 2 pytanie.. co to jest podziałka? oraz od kiedy to do sterowników wydawane są patche...

a teraz słowo o samym sprzęcie... cóż nie od dziś wiadomo że radek 3670 jest kopią 2600 XT
z dowalonym DX 10.1
jako karta low-endowa sprawować będzie się świetnie.

@Dark SMG
podziałka - zwał jak zwał. wszyscy wiedzą, o co chodzi. to nie jest serwis podchodzący do zagadnień naukowo i encyklopedycznie, więc daj sobie spokój z takimi komentarzami. czemu nie przyczepiłeś się do tego, że napisałem Radek zamiast Radeon?

od kiedy wydawane są patche? - no mniej więcej od tego momentu, kiedy wyszedł pierwszy patch/uaktualnienie/nowsza wersja/łatka do pierwszego sterownika - znowu... zwał, jak zwał. po co się czepiać? mogę nawet podać angielskie źródło, którym posiłkowałem się przy pisaniu newsa i tam jest mowa właśnie o łataniu driverów

po trzecie - nie będzie sprawować się świetnie. właśnie, że nie. 5-procentowy przyrost mocy po tak długim czasie od wydania 2600 to zdecydowanie za mało. to wręcz kpina i nikt mi nie wmówi, że to dobra karta. ile by nie kosztowała, będzie droższa od 2600, a więc wymiana dla tych żałosnych pięciu procent z pewnością się właścicielom starszej wersji nie opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 11:46, Rocket02 napisał:

Oj nie zgadzam się z autorem, przeciesz radeon 3870 też nie jest mocniejszy od 2900xt, ale
konkuruje poborem mocy i ceną.


Ale 3870 wcale nie jest następcą 2900xt! jedynie z nazwy tak by wynikało. to w rzeczywistości karta o zupełnie innym przeznaczeniu.
w przeciwieństwie do 3670, którą ATI szykuje właśnie na następcę 2600 XT.

porównanie, które przytaczasz nie ma więc większego sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2008 o 11:57, zorza napisał:

podziałka - zwał jak zwał. wszyscy wiedzą, o co chodzi. to nie jest serwis podchodzący do zagadnień
naukowo i encyklopedycznie, więc daj sobie spokój z takimi komentarzami. czemu nie przyczepiłeś
się do tego, że napisałem Radek zamiast Radeon?


Bo o "radku" już gdzieś kiedyś słyszałem a o podziałce nigdy, chcesz zdrabniać użyj słowa Rozdziałka.

Dnia 11.01.2008 o 11:57, zorza napisał:

od kiedy wydawane są patche? - no mniej więcej od tego momentu, kiedy wyszedł pierwszy patch/uaktualnienie/nowsza
wersja/łatka do pierwszego sterownika - znowu... zwał, jak zwał. po co się czepiać? mogę nawet
podać angielskie źródło, którym posiłkowałem się przy pisaniu newsa i tam jest mowa właśnie
o łataniu driverów


nazywamy rzeczy po imieniu, nie patche tylko nowe wersje sterowników, by się działo gdyby do sterów patche wychodziły xD

Dnia 11.01.2008 o 11:57, zorza napisał:

po trzecie - nie będzie sprawować się świetnie. właśnie, że nie. 5-procentowy przyrost mocy
po tak długim czasie od wydania 2600 to zdecydowanie za mało. to wręcz kpina i nikt mi nie
wmówi, że to dobra karta. ile by nie kosztowała, będzie droższa od 2600, a więc wymiana dla
tych żałosnych pięciu procent z pewnością się właścicielom starszej wersji nie opłaci.


wiesz zależy co kto uważa za Low-end, dla mnie są to karty pokroju GF 8400-8500 a gdy tylko 2600 zejdzie z taśm produkcyjnych, omawiana tu karta będzie dobry wyborem bo.. jedynym.
i jeszcze jedno.. jedziesz kartę na podstawie nie jasnych testów i sponsorowanych artykułów, poczekaj aż pojawią się dokładne testy tej karty, no i zostaje jeszcze OC.
Ja wstrzymam się z osądem do czasu pojawienia się rzetelnych testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 12:26, Dark SMG napisał:

i jeszcze jedno.. jedziesz kartę na podstawie nie jasnych testów i sponsorowanych artykułów,
poczekaj aż pojawią się dokładne testy tej karty, no i zostaje jeszcze OC.
Ja wstrzymam się z osądem do czasu pojawienia się rzetelnych testów.


http://en.expreview.com/?p=178 - jak to jest sponsorowany artykuł, tudzież niedokładny test, to ja chyba żyję w jakimś innym świecie.
od kiedy sięgam pamięcią expreview było zawsze jednym z najrzetelniejszych internetowych magazynów recenzujących sprzęt komputerowy. o podkręcaniu też piszą. nie wiem czego więcej chcesz po pierwszym teście karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż jak dla mnie test mętny, nie ma porównania w grach bez i z OC.
Poza tym zastanawiam się na jakich sterach jechali, nie ma dedykowanych do Radeona HD 3670
55nm oznacza zmniejszoną emisje ciepła a co za tym idzie lepsze kręcenie.
zbyt pochopnie zakazałeś te kartę na niepowodzenie.
No i jeszcze się czepie:

"podziałka - zwał jak zwał. wszyscy wiedzą, o co chodzi. to nie jest serwis podchodzący do zagadnień naukowo i encyklopedycznie" Jak dla mnie to przyznanie sie do nieprofesjonalizmu podobnie jak...

"no mniej więcej od tego momentu, kiedy wyszedł pierwszy patch/uaktualnienie/nowsza wersja/łatka do pierwszego sterownika - znowu... zwał, jak zwał. po co się czepiać?" Łatanie czegoś nie oznacza wypuszczania łatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze sie zgodzic z DarkSMG. News troche na "odlew" napisany. Sam nie wiedzialem co to "podziałka" oraz o co chodzi z tymi patchami do sterownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stówę brak odpowiednich sterów do tej karty jest powodem takiej a nie innej wydajności. Nie ma co się spieszyć z tymi testami i ferować wyroki. Poczekajmy na sterowniki i wtedy przetestujmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować