Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Daivid Jaffe - "Konsole wszystkich firm łączcie się!"

55 postów w tym temacie

Proponuje następujące nazwy dla takiej konsolki PlayBox lub XStation.

Swoją drogą pomysł wręcz szalony bo Microsoft i Sony nigdy nie poszłyby na taki układ. Może gdy światem zawładną kosmici...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna konsola to jak słusznie zauważył brak konkurencji i brak rywalizacji na rynku. DVD i VHS są na rynku ponieważ te formaty zostały skomercjalizowane i producenci mogą je produkować bez większych ograniczeń. Zawsze monopol na rynku prowadzi do ograniczenia rozwoju... bo w sumie po co skoro klient ma do wyboru tylko jedną konsolę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy Mercedesa (Playstation 3) i Malucha (Xbox360) i niby dobry połączeniem byłoby Mercedes+Maluch ? No nie wiem.

Rozumiem, jakby Microsoft poszedł po rozum do głowy i zrezygnował z Xboxa wydawał gry na PS3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee,trochę dziwny pomysł i pewnie żadna z firm by się na takie coś nie zgodziło,bo kazda konsola ma inna specyfikacje sprzętu,np. wyobrazcie sobie grac w Wii Sports na X360 lub na PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 19:25, michalborek napisał:

Mamy Mercedesa (Playstation 3) i Malucha (Xbox360) (...)


Nie masz nawet pojęcia, ze rozpocząłeś kolejną pogawędkę w stylu "Xbox jest lepszy... nie bo PlayStation...". JEdna platforma by rządzić wszystkimi... jestem za. Pod warunkiem, że będzie to pecet. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 19:25, michalborek napisał:

Mamy Mercedesa (Playstation 3) i Malucha (Xbox360) i niby dobry połączeniem byłoby Mercedes+Maluch
?


Mamy też Maybacha (Wii) :P
A poza tym właśnie zacząłeś dyskusję :P

Co do news''a, to koleś ma jakieś dziwne pomysły, że tak powiem :P
On jest głupi czy tylko udaje? :P Bo jego "ideę'' wziąłem za żart ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt mądra idea, bo przez takową jedną konsolę (tak jak przytoczył Zaitsev), ta konsola by spokojnie stanęła na błędach....
Nawet pewnie komentarze w internecie ani prasa też by nie mogły nic w tej sprawie zmienić.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XTendoStation? ;P Brzmi ładnie, ale...
Jak zawsze jest jakieś ale. W końcu producent takiej jednej konsoli nie zdążył by zadowalać potrzeb/gustów odbiorców więc naturalne było by powstanie nowej konsoli. Czyli pomysł na razie przepada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ee tam, i tak wszyscy wiedzą że kompy rządzą. I łączcie sobie te konsole, rozłączajcie, róbcie co chcecie, mnie to i tak nie obchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tytule komentarza jest literówka, nie "Daivid", a David. :D :P
Ja nie wyobrażam sobie jednej konsoli na rynku. Wtedy nie byłoby obniżki cen tej konsoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jest juz taka jedna konsola do gier Jest produkowana przez wieeelu producentow i mozna na niej odpalic dowolna gre (nie ma tak ze dziala tylko na sprzecie od jednego producenta). To standard zupelnie jak TV, VHS i DVD. Jak nazywa sie to cudo? Odpowiedz jest prosta -- PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem i tak PC jest niezawodny nie da się go podrobi może PS3 ma dużo funkcji ale i tak nie ma tak dużo funkcji jak PC PC nie da się zastąpi i tyle no cóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna konsola? Świetny pomysł! Dodajmy do tego na tę jedną konsolę tylko jeden hack''n''slash, bo po co wybór?, tylko jeden FPS, bo po co wybór?, tylko jedną strategię turową, bo po co wybór?, tylko jednego RTSa, bo po co wybór?, tylko jedną skradankę, bo po co wybór? i tylko jedną ścigałkę. Każda gra powinna mieć zunifikowany wybór, postaci, ich wyposażenia i misji. Np. w FPSie osadzonym w realiach drugowojennych powinien być do wyboru: nóż, pistolet i karabin i to właśnie pod takimi nazwami - ograniczy to niepotrzebne zamieszanie. Dla odmiany - dla odmiany?, ja napisałem dla odmiany?, przepraszam - z kolei w ścigałkach będzie tylko jeden samochód "do wyboru"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - uważam, że komentarze autora dodawane do newsa mają na mnie destrukcyjny wpływ - odbierają szansę skrytykowania błędów logicznych w rozumowaniu kogoś-tam, w tym wypadku jest to Daivid Jaffe.

Zatem mój post będzie wtórny - porównanie konkretnego urządzenia do standardu przechowywania danych jest, z lekka mówiąc, nielogiczne. I tyle - jednak konsola = jedna wizja rozgrywki, bo tylko jedna firma decyduje o tym, co ma się na konsoli ukazać a bez jej błogosławieństwa nie da się zrobić gry, na której można zarabiać - proste.

Ja wiem - dla głupiego ludu lepiej jest, gdy ktoś myśli za nich i za nich dokonuje wyboru... chyba jednak historia komunizmu i socjalizmu pokazała, że w praktyce nie jest to takie cudowne. Myślę, że ludzie o zachodnich nazwiskach powinni przyłożyć większą uwagę do rozwijania swojej wiedzy o historii oraz innych naukach społecznych - rzadziej pletli by takie bzdury.

A jaki z tego morał, drogie dzieci? Utajniona w środowisku elektronicznej rozrywki organizacja wszech-komunistyczna podnosi łeb! Trzeba jej go ukręcić, póki całego swego parszywego cielska nie ujawni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować