Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Daivid Jaffe - "Konsole wszystkich firm łączcie się!"

55 postów w tym temacie

To ja sobie wyobrażam jaką ta konsola będzie miała cenę.Skoro będzie tylko jedna to jej producent będzie mógł dać olbrzymią sumę,a jak chcesz pograć to wydawaj kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony jak połączyć gamepady i kontrolery od konsoli Wii?Microsoft preferuje pady.Nie sądzę, żeby zgodzili się na jeden rodzaj kontrolera.Dwa różne pomysły = więcej rozrywki.A skoro jest kilka różnych sprzętów do grania, to jest rywalizacja o użytkownika.A to dadzą jakiś upust,może jakąś gierkę dorzucą,tylko abyś kupił ich produkt a nie konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 19:33, Azuredragon napisał:

> Mamy Mercedesa (Playstation 3) i Malucha (Xbox360) (...)

Nie masz nawet pojęcia, ze rozpocząłeś kolejną pogawędkę w stylu "Xbox jest lepszy... nie bo
PlayStation...". JEdna platforma by rządzić wszystkimi... jestem za. Pod warunkiem, że będzie
to pecet. :)


Semper fi, madafaka! ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wróciłeś. :)

Dnia 11.01.2008 o 21:58, hallas napisał:

A jaki z tego morał, drogie dzieci? Utajniona w środowisku elektronicznej rozrywki organizacja
wszech-komunistyczna podnosi łeb! Trzeba jej go ukręcić, póki całego swego parszywego cielska
nie ujawni!


Coś w tym jest. Zachód patrzy z sympatią na czerwonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wymyślił ;p Jedna konsola zadowoliłaby tylko określoną część odbiorców; powstały by grupy przeciwników i zwolenników; gracze narzekaliby, że w produkcie brakuje tego, czy tamtego, że konsola jest za droga, że w ogóle to "ja czegoś takiego nie lubię". A teraz mamy Wii, PS3, i Xboxa 360 i każdy ma to co lubi; powstają tylko zacięte spory typu "która konsola jest lepsza"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 20:42, Volvox napisał:

A moim zdaniem jest juz taka jedna konsola do gier Jest produkowana przez wieeelu producentow
i mozna na niej odpalic dowolna gre (nie ma tak ze dziala tylko na sprzecie od jednego producenta).
To standard zupelnie jak TV, VHS i DVD. Jak nazywa sie to cudo? Odpowiedz jest prosta -- PC
:)

Trzeba w nią ładować 3000 zł co jakieś 2 lata i często występują problemy z obsługą jakiegoś sprzętu (ze względu na multum dostępnych modeli i możliwych ich kombinacji). Sprawia to, że PC się do grania po prostu nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hem? Panowie, a obserwujecie może rynek konsol? Tak już było i to nie raz, najnowszym przykładem jest Playstation 2. Przecież ta konsola całkowicie zarządziła rynkiem, nie miała konkurencji i sprzedała się dziesięć razy lepiej od nieśmiałych produktów innych firm...

BTW, osoby które napisały choć jedno zdanie na temat swego fanbojstwa automatycznie stały się dla mnie głupimi ćwokami, pozdrowienia. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ból polega właśnie na tym jaką konsolę wybrać... Ja miałem szczęście i wybór stał się prosty w sklepie. Wydać 2400zł czy 1400zł za "to samo". Mam nadzieję, że ten zaoszczędzony 1000zł pozwoli mi za jakiś czas zakupić tą druga konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 20:36, Lucas016 napisał:

Fajny obrazek ;-]


widac ktos ma ciagoty do komunistycznych symboli... moze wkoncu doczekam sie newsa ze swastyka nazistowska w tle ? bo jak mozna uzywac symboli komunizmu to czemu nie hitleryzm i pochodne ?

co do newsa, moze kilka ladnych lat temu mialoby szanse zaistniec, teraz juz nie - za bardzo roznia sie poszczegolne konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 23:42, Namaru napisał:

> A moim zdaniem jest juz taka jedna konsola do gier Jest produkowana przez wieeelu producentow

> i mozna na niej odpalic dowolna gre (nie ma tak ze dziala tylko na sprzecie od jednego
producenta).
> To standard zupelnie jak TV, VHS i DVD. Jak nazywa sie to cudo? Odpowiedz jest prosta
-- PC
> :)
Trzeba w nią ładować 3000 zł co jakieś 2 lata i często występują problemy z obsługą jakiegoś
sprzętu (ze względu na multum dostępnych modeli i możliwych ich kombinacji). Sprawia to, że
PC się do grania po prostu nie nadaje.


Twoim zdaniem PC do gier się nie nadaje, tylko dlaczego grasz na nim? Zaprzeczasz sam Sobie.
@Cmq
To nie jakaś zabawka zarządziła rynkiem tylko strategia i polityka firmy. Choć PS2 było najstarsze, najsłabsze sprzętowo z trójki Gamecube i Xbox, jednak wygrało dzięki właśnie monopolowi. Kto nie chciał współpracować z $ony ten ginął z głodu.
Najważniejsze są gry, sama konsola jest mało istotna, chyba to miał na myśli David Jaffe, który zauważył, że nextgeny istnieją w obecnej rzeczywistości same dla siebie. O jednej jedynej słusznej konsoli pewnie wspomniał tylko tak dla jaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 21:58, hallas napisał:

Po pierwsze - uważam, że komentarze autora dodawane do newsa mają na mnie destrukcyjny wpływ
- odbierają szansę skrytykowania błędów logicznych w rozumowaniu kogoś-tam, w tym wypadku jest
to Daivid Jaffe.

Co nielogicznego jest w dążeniu do standaryzacji? Chyba każdy użytkownik chciałby mieć możliwość gry w każdą ukazującą się pozycję bez potrzeby kupowania 3 różnych (nie tanich) urządzeń.

Dnia 11.01.2008 o 21:58, hallas napisał:

Zatem mój post będzie wtórny - porównanie konkretnego urządzenia do standardu przechowywania
danych jest, z lekka mówiąc, nielogiczne. I tyle - jednak konsola = jedna wizja rozgrywki,
bo tylko jedna firma decyduje o tym, co ma się na konsoli ukazać a bez jej błogosławieństwa
nie da się zrobić gry, na której można zarabiać - proste.

Tu nie chodzi o to konkretnie porównanie, chodzi o idee standaryzacji. Sytuacja była by znacznie lepsza dla graczy gdyby powstała jakiś komitet standaryzacyjny (składający się z delegatów potentatów rynku elektronicznego) który opracowałby wymagania jakie musi spełniać konsola (tzn. jaka minimalna wydajność, szczegóły niezbędnego środowiska pracy dla programów). I teraz każda firma może produkować swoją wersje dodając jakąś np. dodatkową funkcjonalność, ładniejszy wygląd etc. lub obcinając koszty zostawia tylko to co wymagane. Producenci oprogramowania mają łatwe zadanie bo maja dobrze sprecyzowaną platformę sprzętową i zarabiają więcej bo ich produkt jest dostępny dla większej ilości odbiorców.
I właśnie w takiej sytuacji mielibyśmy prawdziwą konkurencje (bo w tej chwili ze względu na chociażby exclusivy owa konkurencja jest ograniczona). W takim sensie porównania do standaryzacji formatu DVD czy VHS ma jak najbardziej sens.

Dnia 11.01.2008 o 21:58, hallas napisał:

Ja wiem - dla głupiego ludu lepiej jest, gdy ktoś myśli za nich i za nich dokonuje wyboru...

Bo po co dokonywać wyboru skoro można się postarać i go wyeliminować (co najważniejsze z korzyścią dla klienta)?

Dnia 11.01.2008 o 21:58, hallas napisał:

chyba jednak historia komunizmu i socjalizmu pokazała, że w praktyce nie jest to takie cudowne.
Myślę, że ludzie o zachodnich nazwiskach powinni przyłożyć większą uwagę do rozwijania swojej
wiedzy o historii oraz innych naukach społecznych - rzadziej pletli by takie bzdury.

O-o
Nie wiem skąd ty takie wnioski wyciągasz zabawne. Czy on jakieś hasła rewolucyjne głosi? On ma po prostu nadzieje, że także w dziedzinie elektronicznej rozrywki pojawi się jakaś standaryzacja która przysłuży się wszystkim.
To, że cieszysz się w domku internetem (i wszystkimi jego usługami jak email, http itd.) to też rezultat wieloletnich prac standaryzacyjnych. I nie powiesz mi chyba, że internet jest wytworem "zgniłego" komunizmu ;)

Dnia 11.01.2008 o 21:58, hallas napisał:

A jaki z tego morał, drogie dzieci? Utajniona w środowisku elektronicznej rozrywki organizacja
wszech-komunistyczna podnosi łeb! Trzeba jej go ukręcić, póki całego swego parszywego cielska
nie ujawni!

O-o 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się w sprawie przyrody. Jest przynajmniej jeden gatunek, który ewoluować nie musiały, a przetrwały. Oznaczało by to, że urodził się na tyle idealny, że nie ma konkurencji (innymi słowy jest mu ona nie potrzebna). To tak jakby na rynku były dwie konsole... Jedna z zerową sprzedajnością.
Co do reszty fakt... Idea trudna do zrealizowania choć moim zdaniem dobra.
Kolejna sprawa to ludzie. Gdyby powiedzieli M$... Mam dość takiego traktowania... "Przechodzę" na stronę Sony to M$ miałby dwa wyjścia... Zrobić porządną konsolę | naprawić wadę/y obecnej, albo wycofać się z rynku. Tak samo jest PCtami. Na woku uczono mnie, że jest popyt, jest podaż ja to teraz widzę inaczej (przynajmniej na rynku sprzętu do grania)... Jest podaż, ma być popyt.
xbit71 pisze o cenie ów sprzętu... Ale fakt, że będzie on raz na bardzo długo to już nie warte przemyślenia.
Lucas016 jest Sony-owym przykładem dlaczego M$ ma klientów na swoje pudło.
A D. Jaffe porównują się do ... tylko dlatego, że wyraża swoją opinie.
Żyć nie umierać. Lepszych czasów pewnie nie było.

@Volvox
Proponuje zagrać na niej w God of War. Devil May Cry 1,2. Halo. Mass Efect, Tekkena, DoA, Army of Two, Blue Dragon itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 23:42, Namaru napisał:

Trzeba w nią ładować 3000 zł co jakieś 2 lata i często występują problemy z obsługą jakiegoś
sprzętu (ze względu na multum dostępnych modeli i możliwych ich kombinacji). Sprawia to, że
PC się do grania po prostu nie nadaje.


Od wieeelu wieelu lat gra mi sie swietnie na PC i nie narzekam. A jesli chodzi o rozbudowe, to taka po prostu cene placi sie za te zalety (mozliwosc kupna od kazdego producenta itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 03:58, Madoxx napisał:

@Volvox
Proponuje zagrać na niej w God of War. Devil May Cry 1,2. Halo. Mass Efect, Tekkena, DoA, Army
of Two, Blue Dragon itd.


Takie fanboyowe teksty mozesz sobie odpuscic bo sa zupelnie nie na temat. Chodzi o standaryzacje i to sa gry konsolowe ale dzialaja na konkretna konsole, a gry PCtowe dzialaja na kazdym PC.

Dnia 12.01.2008 o 03:58, Madoxx napisał:

Jest podaż, ma być popyt.


To juz jest zadanie marketingowcow ;) Nikt nie produkuje konsoli jesli nie ma pewnosci (albo wielkiej nadzieji), ze uda mu sie ja konus wcisnac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 07:35, Volvox napisał:

Chodzi o standaryzacje i to sa gry konsolowe ale dzialaja na konkretna konsole,

Może David Jaffe miał co innego na myśli, a ja nie sprecyzowałem swojej poprzedniej wypowiedzi, ale żeby od razu, że jestem fanboyem (oO). Chodzi mi o to, że puszka jest swego rodzaju "konsolą" do grania i ja tak to rozumiem, i jak jest mowa o tworzeniu jednej platformy to nie tylko xpudło, wii i ps, ale i pc...

Dnia 12.01.2008 o 07:35, Volvox napisał:

a gry PCtowe dzialaja na kazdym PC.

A co z PC z innym systemem jak Windows? No wybacz, ale gry na maca i linuksa też są. Wiem. Skrajne przypadki. Jednak może są i tacy ludzie co chcą sobie pograć, a mają Maca.

Dnia 12.01.2008 o 07:35, Volvox napisał:

To juz jest zadanie marketingowcow ;) Nikt nie produkuje konsoli jesli nie ma pewnosci (albo
wielkiej nadzieji), ze uda mu sie ja konus wcisnac ;)

Teraz pewnie jest to prawdą, ale tylko dlatego, że ludzie przyzwyczaili ich do takiego myślenia. Przynajmniej ja tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja jest potrzebna zawsze i wszędzie. Moim zdaniem lepiej by było gdyby grę z jednego nośnika można było uruchomić i na Xie, i na PS3. Tak samo jak grę na piecyku można uruchomić na kompach z Radeonem i prockiem AMD, jak również na Geforcie + procek od Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 03:58, Madoxx napisał:

Nie zgadzam się w sprawie przyrody. Jest przynajmniej jeden gatunek, który ewoluować nie musiały,
a przetrwały. Oznaczało by to, że urodził się na tyle idealny, że nie ma konkurencji (innymi
słowy jest mu ona nie potrzebna). To tak jakby na rynku były dwie konsole... Jedna z zerową
sprzedajnością.

Nie rozumiem do końca Twojego posta, napisz to proszę jaśniej. Nie wiem, o jaki gatunek Ci chodzi... Może o człowieka? To powiedz mi, dlaczego u ludzi zaczynają zanikać ósemki (zęby). Dlaczego zanika owłosienie? Dlaczego mamy zredukowaną kość ogonową? To jest ewolucja - nie używamy, nie mamy. KAŻDY organizm podlega jej prawom - organizmy z początku łańcucha pokarmowego wypracowywują strategie ochrony przed drapieżnikami (np. kamuflaż), drapieżniki z kolei wysotrzają (przykładowo) węch. I tak w kółko Macieju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 10:12, misioo napisał:

Konkurencja jest potrzebna zawsze i wszędzie. Moim zdaniem lepiej by było gdyby grę z jednego
nośnika można było uruchomić i na Xie, i na PS3. Tak samo jak grę na piecyku można uruchomić
na kompach z Radeonem i prockiem AMD, jak również na Geforcie + procek od Intela.

Nie do końca wiele gier się sypie przy danych konfiguracjach. No i nie zapominajmy o "listach obłsugiwanych kart graficznych". "Twoja karta ma pixel shadery 2.9? Ojej - nasza gra wymaga pixel shaderów 2.91. Idź i daj zarobić naszym kumplom z ATI i NVidi na dodaniu jednego duperelka do ich karty, to sobie pograsz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować