Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Daivid Jaffe - "Konsole wszystkich firm łączcie się!"

55 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2008 o 11:03, Zaitsev napisał:

Nie do końca wiele gier się sypie przy danych konfiguracjach. No i nie zapominajmy o "listach
obłsugiwanych kart graficznych". "Twoja karta ma pixel shadery 2.9? Ojej - nasza gra wymaga
pixel shaderów 2.91. Idź i daj zarobić naszym kumplom z ATI i NVidi na dodaniu jednego duperelka
do ich karty, to sobie pograsz".

No wiadomo że jak masz za stare komponenty to nie każda gra pójdzie, tak samo na PSie 2 nie pograsz w gry z PSa 3. Mi chodzi o to żeby konsolowe gierki chodziły na różnych konsolach tej samej generacji, np. na PS3 i Xie360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 02:15, Nekromantik napisał:

Twoim zdaniem PC do gier się nie nadaje, tylko dlaczego grasz na nim? Zaprzeczasz sam Sobie.


Nie nadaje się, ale nie oznacza to , że nie można go do tego wykorzystywać. Tak się składa, że sprzęt potrzebuje do pracy, a więc i tak co jakiś czas go modernizuję. Druga sprawa to kwestia tego, że nie mam czasu na większe giercowanie, a na PC zawsze można coś odpalić na pół godzinki (szczególnie online). Ostatnia rzecz, że póki co nie stać mnie na sprzęt nowej generacji (mam PS2), a nawet gdybym mógł bym sobie na niego pozwolić to i tak nie miałbym go gdzie postawić w ciasnym pokoiku studenckim ;)
Tak czy siak uważam, że konsola jako platforma do "hard" giercowania zawsze jest i będzie lepsza niż PC. Tak jak urządzenie dedykowane do jakiegoś zadania zawsze lepiej się w nim sprawdza niż urządzenie ogólnego zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 07:22, Volvox napisał:

Od wieeelu wieelu lat gra mi sie swietnie na PC i nie narzekam. A jesli chodzi o rozbudowe,
to taka po prostu cene placi sie za te zalety (mozliwosc kupna od kazdego producenta itd.)

Nie mówię, że na PC nie można grać, ale słabo się on do tego nadaje.Ale i tak niemożność kupowania tytułów konsolowych Pozostaje ;)
Jak ktoś już zauważył sytuacja na rynku growym PC jest dość korzystna właśnie dlatego, że panuje na nim monopol (o zgrozo) wśród systemów operacyjnych do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 12:02, Namaru napisał:

> Twoim zdaniem PC do gier się nie nadaje, tylko dlaczego grasz na nim? Zaprzeczasz sam
Sobie.

Nie nadaje się, ale nie oznacza to , że nie można go do tego wykorzystywać. Tak się składa,
że sprzęt potrzebuje do pracy, a więc i tak co jakiś czas go modernizuję. Druga sprawa to kwestia
tego, że nie mam czasu na większe giercowanie, a na PC zawsze można coś odpalić na pół godzinki
(szczególnie online). Ostatnia rzecz, że póki co nie stać mnie na sprzęt nowej generacji (mam
PS2), a nawet gdybym mógł bym sobie na niego pozwolić to i tak nie miałbym go gdzie postawić
w ciasnym pokoiku studenckim ;)
Tak czy siak uważam, że konsola jako platforma do "hard" giercowania zawsze jest i będzie lepsza
niż PC. Tak jak urządzenie dedykowane do jakiegoś zadania zawsze lepiej się w nim sprawdza
niż urządzenie ogólnego zastosowania.


U mnie jest zdecydowanie odwrotnie, na konsolach gram sporadycznie, gdy mam ochotę popykać z godzinkę w coś bezstresowo, raz na tej konsolce, innym razem na innej. Jeśli chodzi o monopol na system operacyjny do grania, to systemów takich zwyczajnie nie ma do gier. A dlaczego PC słabo się nadaje, nadal mi nie odpowiedziałeś :D

PS. Wyczuwam u Ciebie jakiś syndrom, strach przed hardware PC, oraz OSem od M$u :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 02:00, EmperorKaligula napisał:

widac ktos ma ciagoty do komunistycznych symboli... moze wkoncu doczekam sie newsa ze swastyka
nazistowska w tle ? bo jak mozna uzywac symboli komunizmu to czemu nie hitleryzm i pochodne


Zauważ, że akceptacja dla czerwonych gwiazd, sierpów i młotów jest na zachodzie powszechna i nikt nie robi z tego powodu żadnego halo. Dla swastyki już tak nie jest. Może dlatego, że np. Anglicy, Francuzi czy Amerykanie nie widzieli łagrów, a nawet o nich nie slyszeli, nigdy nie zaznali czerwonego terroru i totalnej inwigilacji. That''s why.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 10:56, Zaitsev napisał:

Nie rozumiem do końca Twojego posta, napisz to proszę jaśniej.

Chodzi mi o drugie zdanie w "Zdaniem Zaitseva".

Dnia 12.01.2008 o 10:56, Zaitsev napisał:

Nie wiem, o jaki gatunek Ci chodzi... Może o człowieka?

Konkretnie to o rekina, żarłacza białego. Discovery twierdzi, że od kąt pojawił się w wodach od tond nie ewoluował. Nie musiał... Że niby jest idealny ;] Taki wyjątek na, który chciałem zwrócić uwagę, ale o tym niżej.

Dnia 12.01.2008 o 10:56, Zaitsev napisał:

To powiedz mi, dlaczego u ludzi zaczynają zanikać ósemki (zęby).
Dlaczego zanika owłosienie? Dlaczego mamy zredukowaną kość ogonową? To jest ewolucja - nie
używamy, nie mamy.

No ok. Rozumiem. Jest to związana z tym, że mamy wygodniejsze życie itd. Jednak...
Rekin niby nie ma czego się bać w morzach, czy oceanach jednak nie wygląda mi na to żeby łagodniał.

Dnia 12.01.2008 o 10:56, Zaitsev napisał:

KAŻDY organizm podlega jej prawom - organizmy z początku łańcucha pokarmowego
wypracowywują strategie ochrony przed drapieżnikami (np. kamuflaż), drapieżniki z kolei wysotrzają
(przykładowo) węch. I tak w kółko Macieju.

Też tego nie neguję...

Jednak w tej (mojej) wypowiedzi chodziło mi o to, że jednak jest wyjątek. To dlaczego by tak nie stworzyć jednej platformy do grania, która będzie idealna. Odpowiedź jest prosta i sam na to zwróciłeś uwagę... Ja po prostu mam takie pobożne życzenia jak opisywany w newsie David Jaffe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się ucieszył jakby na np. Xboxie działały gry z PS3 itd. itp. Dlaczego? Exclusive''y. Mamy np. PS3, a na Xboxa wyszedl powiedzmy Mass Effect i chciało by się pograć... i trzeba kupywać kolejną konsole, a tak to by "wrzucił" do PS3 i można grać. A konsole i tak się różnią Blu-ray/HD-DVD i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 12:02, Namaru napisał:

Tak czy siak uważam, że konsola jako platforma do "hard" giercowania


Co rozumiesz przez HARDgiercowanie?

Dnia 12.01.2008 o 12:02, Namaru napisał:

zawsze jest i będzie lepsza niż PC.
Tak jak urządzenie dedykowane do jakiegoś zadania zawsze lepiej się w nim sprawdza
niż urządzenie ogólnego zastosowania.


Jak zatem nazwać RTS-y, TBS-y, MMO, przygodówki, cały e-sport? Efektem ubocznym? Odpadem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 15:28, Vojtas napisał:

Zauważ, że akceptacja dla czerwonych gwiazd, sierpów i młotów jest na zachodzie powszechna
i nikt nie robi z tego powodu żadnego halo. Dla swastyki już tak nie jest. Może dlatego, że
np. Anglicy, Francuzi czy Amerykanie nie widzieli łagrów, a nawet o nich nie slyszeli, nigdy
nie zaznali czerwonego terroru i totalnej inwigilacji. That''s why.


no ale parafraz symboli czerownych zbrodniarzy w newsach nie trzeba umieszczac... tyle. A jak ktos jeszcze zaciesza w komentarzach to chyba historii nie mial w szkole... co sie dzieje z ludzmi... zachod to zachod ale ze u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 15:30, Madoxx napisał:

Konkretnie to o rekina, żarłacza białego. Discovery twierdzi, że od kąt pojawił się w wodach
od tond nie ewoluował. Nie musiał... Że niby jest idealny ;] Taki wyjątek na, który chciałem
zwrócić uwagę, ale o tym niżej.

Odkąd, dotąd. Czytamy, słuchamy ze zrozumieniem, cedzimy czyjeś słowa przez sito rozsądku. Ewolucja w przypadku owego gatunku się zatrzymała i stoi (o ile to prawda) to nie znaczy, że jej nie było. A jak on się pojawił w wodach? Przylecieli kosmici i wrzucili go do wody i bęc, jest? Musiał wyewoluować do swej postaci.
I nie jest to gatunek idealny - powoli staje się gatunkiem na wymarciu, bo spotkał człowieka, który obcina mu płetwy i wrzuca do morza by się wykrwawił.

A jeśli chodzi o konsole - przecież są cztery idealne rozwiązania - Wii, Xbox, PS3, PC... każdy wybiera sobie to, które dla niego jest idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Co do ewolucji no to nie zaprzeczam, ale w postaci takiej jakiej jest jest od setek? tysięcy? lat. Nauczyłem się też patrzeć przez pryzmat na discovery, ale aż tak by pewnie nie przesadzili ;p ;)
A człowiek? Zmienia się na przestrzeni lat. Mniej mięśni więcej rozumu. Gady płazy inne ssaki też. (choćby pies.)
Co do drapieżnika jakim jest człowiek no to faktycznie... Jest niebezpieczny i dominuje na świecie, ale zabierz mu narzędzia... A zostanie biedna przestraszona małpka. Tak jest teraz i było kiedyś.

Dnia 12.01.2008 o 16:21, hallas napisał:

A jeśli chodzi o konsole - przecież są cztery idealne rozwiązania - Wii, Xbox, PS3, PC... każdy
wybiera sobie to, które dla niego jest idealne.

Niestety są taki tytuły w które se nie pogram na moim ps3 / pc a w które chciałbym pograć. Choćby sam fakt, że chciałbym sobie pomachać na wii ;p Co do gier a xboxa to na razie jest jedna, ale (wychodzi, że) bardzo fajna. ;] Myślę, że jedna platforma kiedyś powstanie. Jednak ani my, ani nasi pra pra pra pra wnukowie nie doczekają xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 11:03, Zaitsev napisał:

Nie do końca wiele gier się sypie przy danych konfiguracjach. No i nie zapominajmy o "listach
obłsugiwanych kart graficznych". "Twoja karta ma pixel shadery 2.9? Ojej - nasza gra wymaga
pixel shaderów 2.91. Idź i daj zarobić naszym kumplom z ATI i NVidi na dodaniu jednego duperelka
do ich karty, to sobie pograsz".


To jest problem rozwoju, a nie standaryzacji. Oczywiscie moglibysmy pozostac w czasach Atari i Commodore i nadal tworzyc 8 bitowe gry zeby dziallay na kazdym sprzecie, ale wtedy nikt nowego sprzetu by nie robil (bo jak rozwoj wprowadzac skoro wtedy gry nie beda dzialac?). Jakos wole pograc w Crysisa niz w Contra 34 z 8 bitowa grafika.

Od czasu wprowadzenia na rynek procesora 80286, wszystkie kolejne elementy PC-ta byly robione wg jednego standardu (jedynie rozwijanego). Jakos nie widze zeby istniala jakas inna mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 15:31, Vojtas napisał:

> Tak czy siak uważam, że konsola jako platforma do "hard" giercowania

Co rozumiesz przez HARDgiercowanie?

Więcej niż 30 h tygodniowo.

Dnia 12.01.2008 o 15:31, Vojtas napisał:

Jak zatem nazwać RTS-y, TBS-y, MMO, przygodówki, cały e-sport? Efektem ubocznym? Odpadem?

Nie, archaizmem. MMO też są na konsoli (i będzie ich coraz więcej), RTSy również (choć jakby nie patrzeć sterowanie PCtowe bardziej się tu nadaje - możliwe jednak, że nowe sterowanie konsolowe (jak np. WiiMote) może tą sytuację odwrócić), i znowu przygodówki też na konsolach występują (choć nielicznie, zresztą prawda jest taka, że na PC ten gatunek również od dłuższego czasu zamiera).

Z e-sportem sprawa jest dziwna dla mnie. Dlaczego nie przesiądą się na konsole gdzie wszyscy mają równe szanse (taki sam gaming gear), gdzie trudniej haxować ? Cóż prawda jest taka, że jądro e-sportu stanowi "PCtowy beton", który w życiu się na konsole nie przesiądzie, więc i organizatorzy turniejów rezygnują z konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 02:45, Namaru napisał:

> Jak zatem nazwać RTS-y, TBS-y, MMO, przygodówki, cały e-sport? Efektem ubocznym? Odpadem?
Nie, archaizmem.


Znaczy to wszystko, co wymieniłem wyżej, to archaizmy? LOL. Jeśli tak stawiasz sprawę, to nie mamy w ogóle o czym rozmawiać. :)

Dnia 27.01.2008 o 02:45, Namaru napisał:

MMO też są na konsoli (i będzie ich coraz więcej),


Wydawać można, ale odnieść sukces - inna bajka. NCSoft planuje, ale czy mu to wyjdzie, tego nie wiadomo - osobiście bardzo w to wątpię chociażby dlatego, że statystyczna konsola nie jest wykorzystywana tak długo, jak długo trwa statystycznie jedna sesja MMO - czytaj kilkanaście godzin. Umówmy się, nie po to się płaci za konto, żeby leżało odłogiem. MMO jest dla hardcore''owców, nie przypadkiem dużo przypadków uzależnień od gier dotyczy właśnie MMO.

Dnia 27.01.2008 o 02:45, Namaru napisał:

RTSy również (choć jakby nie patrzeć sterowanie PCtowe
bardziej się tu nadaje - możliwe jednak, że nowe sterowanie konsolowe (jak np. WiiMote)


Być może, ale póki cos RTS-y i konsole nie idą ze sobą w parze.

Dnia 27.01.2008 o 02:45, Namaru napisał:

i znowu przygodówki też na konsolach występują (choć nielicznie,


Nie chodziło, CZY, tylko ILE, jakiej jakości i przy jakim blacie. :)

Dnia 27.01.2008 o 02:45, Namaru napisał:

zresztą prawda jest taka, że na PC ten gatunek również od dłuższego czasu zamiera


Owszem, kondycja przygodówek nie jest najlepsza, zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę pozycję, którą miały na początku lat 90. Tym niemniej, nie jest to gatunek tak elitarny jak symulatory lotu i wciąż wychodzą nowe gry. Mam nadzieję, że coś się zmieni, że przygodówki zaczną ewoluować, bo w tej chwili się zatrzymały. Może Quantic Dream coś zmieni, choć myślę, że oni za bardzo preferują zręcznościowe elementy, które w przygodówkach są z założenia marginalne.
na konsole z p''n''c nie wychodzi nic.

Dnia 27.01.2008 o 02:45, Namaru napisał:

Z e-sportem sprawa jest dziwna dla mnie. Dlaczego nie przesiądą się na konsole


Bo konsole są za lamowate na poważny e-sport.

Dnia 27.01.2008 o 02:45, Namaru napisał:

gdzie wszyscy mają równe szanse (taki sam gaming gear),


Chciałbym zauważyć, że nie każdemu pasuje to samo - to tak jak z ubraniami.

Dnia 27.01.2008 o 02:45, Namaru napisał:

gdzie trudniej haxować ?


Trudniej nie oznacza że to niemożliwe. Online zawsze będzie się próbować i zawsze ktoś coś wynajdzie - za duża stawka. Na LAN-ie - zupełnie co innego.

Dnia 27.01.2008 o 02:45, Namaru napisał:

Cóż prawda jest taka, że
jądro e-sportu stanowi "PCtowy beton", który w życiu się na konsole nie przesiądzie, więc i
organizatorzy turniejów rezygnują z konsol.


I słusznie. Prawda jest bowiem taka, że Team Pentagram nigdy nie byłby tak dobry jak jest grając na padach.

Zapomniałeś o turówkach i przeróżnych strategiach hybrydowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować