Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gramowy plebiscyt nadchodzi!

300 postów w tym temacie

no cóż, przedrostek "c" to jakby Baldurs Gate, a bez no to Oblivion:P
rozkiniam to tak że cRPGi to z rzutami izometrycznymi(2d), a inne da się przenieść na konsole:PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosy w kategorii specjalnej też oddane:

Najmocniej rozbudzone oczekiwania w roku 2007:Mafia 2(wziąłem ją dlatego,bo zdaje mi się że chodzi w tej kategorii o grę która powinna wyjsc w 2007roku a nie wyszła;)

Najlepsza fabuła:Mass Effect

Najbardziej krwawa jatka: Gears of War

Najseksowniejsza bohaterka: Lara Croft :),lara rulezz :D

a w kategorii najseksowniejszy bohater nie oddałem głosu,bo nie jestem dziewczyną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to podsumowanko, skoro gram.pl raczylo zrobic ostatni upload jeszcze w tym miesiacu.
PC
Strategie: World In Conflict
cRPG: Two Worlds
Shooter: Half-Life 2
Action: Resident Evil 4
Moto: TDU

Konsole
cRPG: Mass Effect
Sportowe: FIFA 08
Shooter: Orange Box
Action: God of War2
Moto: Motorstorm

Specialne
Najmocniej rozbudzone oczekiwania: Mafia 2
Najlepsza fabuła: Kane & Lynch: Dead Men
Najbardziej krwawa jatka: Unreal Tournament 3 (w ogóle ta kategoria jakas taka uboga :/ Gdzie Beowulf? Gdzie K&L?
Najseksowniejsza bohaterka: Nariko (wachalem sie pomiedzy nią a Adą... szkoda ze jest tylko jeden glos)
Najseksowniejszy bohater: Emmm... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej rozbudzone oczekiwania: Mafia 2
Najlepsza fabuła: Kane & Lynch: Dead Men
Najseksowniejsza bohaterka: Ada Wong
Najseksowniejszy bohater: Geralt :D (w końcu kobitki same wskakują mu do łóżka :P)

A kategoria krwawa jatka wydała mi się niepotrzebna i nie wiem na co oddałem głos nawet. Z zamkniętymi oczami głosowałem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem, że moi redakcyjni koledzy również wpadną na ten sam genialny pomysł, by w swych nominacjach do najseksowniejszego bohatera gry umieścić Big Daddy''ego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej rozbudzone oczekiwania - Fallout 3, szkoda tylko że te oczekiwania nie zostaną spełnione...
Najseksowniejsza bohaterka gry - piękna Alyx Vance :)
Najseksowniejszy bohater - Geralt :)
Najbardziej krwawa jatka wśród gier - M2
Najlepsza fabuła - Bioshock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z krótkiej zajawki Spore''a:

Czy dziś warto się wciąż ekscytować produkcją, na której poważny pokaz patrzyło się z wypiekami na twarzy dwa i pół roku temu?

Co w takim razie powiedzieć o Wiedźmaku?

Czy też może lepiej ukarać Willa Wrighta za opóźnienia, wybierając konkurencję?

Wybierając konkurencję - czyli kogo? Nie kumam, co poeta ma na myśli. Jakim sposobem ocenić grę przed rozgrywką? Lepsze megabugi czy dopracowany produkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto i moje typowania:
[PC]
Strategie: World In Conflict
Moto: Test Drive Ulnimited
Shooter: The Orange Box (Za Gordona, Alyx I Portal !! Zresztą Kocham Half-Life 2 :D)
Action: Tomb Raider Anniversary
cRPG: Wiedźmin

[Konsole]
Sportowe: .skate
Moto: Forza Motorsport 2
Shooter: The Orange Box (Jak w PC :D)
Action: Gears of War
cRPG: Mass Effect


[Specjalne]
Najmocniej rozbudzone oczekiwania: Far Cry 2 (Ogólnie jestem fanem Far Cry i Crysisa)
Najlepsza fabuła: Wiedźmin
Najbardziej krwawa jatka: Gears of War
Najseksowniejsza bohaterka: Alyx Vance (Muszę pisać dlaczego ?! "...Zresztą Kocham Half-Life 2 :D" - No :P)
Najseksowniejszy bohater: Psychol (Crysis) (No co... Ja nie wiem, czemu wy nie piszecie :/ Normalna kategoria !! :D)
I ogólnie: HL2, HL2 i jeszcze raz Portal ! :D Czyli Orange Box Rulez ! A dokładniej i najbardzej HL2 z dodatkami, nie pytajcie, czemu cały czas o HL2 gadam - "...Zresztą Kocham Half-Life 2 :D" - standardzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej, pytania są tendencyjne. Jeszcze trochę, a strach będzie otworzyć konserwę, bo jeszcze Wiedźmin z niej wyskoczy... Dorzucono go do worka z najlepszą fabułą (podobnie jak CoD4), podczas gry takie jak STALKER, które fabułę miały znacznie lepszą (bardziej dopracowaną, wciągającą i ciekawą) nawet nie znalazły się na liście.

Żeby ułatwić pracę osobom układającym te "ankiety", i żeby nie musiały one szukać nowych sposobów na udowodnienie wszystkim, jaki ten Wiedźmin jest wspaniały, proponuję kilka nowych kategorii do ankiety:
1) Najlepsza gra na podstawie prozy A. Sapkowskiego
2) Najlepsza gra zawierająca białowłosego bohatera
3) Najlepsza gra z bohaterem o imieniu zaczynającym się na literkę G i kończącym na T.
4) Najlepsza gra wydana przez CDP Red
i wreszcie na koniec:
5) Największa wpadka z premierą Edycji Kolekcjonerskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem Wiedźmin znalazł się tam, gdzie najlepsza fabuła, a Assassin''s Creed nie... Nie ma to jak Geralt, którego wszyscy znają i nagle traci pamięć (o jakie to skomplikowane), a z drugiej strony "dwa czasy", ciekawe wątki religijne, średniowiecze - polska produkcja przebija na pewno to drugie (to ironia jest). W ogóle niektóre nominacje to jakaś kpina jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej idei... to znaczy tych nominacji specjalnych :/

Najseksowniejszy bohater? Panowie mnie nie pociągają w najmniejszym stopniu to jak mam ocenić? Pytanie więc chyba do pań. Dziwna kategoria i nawet gdybym próbował wybrać to nie ma z czego (niemal same poznaczone bliznami kaleki psychiczne, mutanty i brutale. Wątpię czy to kobiety pociąga :)).

Najseksowniejsza bohaterka: wszystkie babeczki ładne, ale właściwie w żadną z tych gier nie grałem, więc i emocjami się nie kieruję, jedynie wyglądem, a z wyglądu to pasuje mi Ada Wong :). Za to gdybym miał wybrać najbardziej kiczowaty obraz wojowniczki to wygrałaby Nariko (mega niepraktyczny ciuch jak na babkę władającą jakimiś brzytwami, do tego całkowicie debilnie skonstruowanymi. Że niby ona tym potrafi machać? :> )

Najmocniej rozbudzone oczekiwania: Spore. Zdecydowanie i bezapelacyjnie. Z zapowiedzi wychodzi, że to może być zabawka dla dużych dzieci, której granice wyznacza wyobraźnia. Lubię takie gry, liczę, że Wright nie zawiedzie (Will! Nie zawiedź mnie! :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no zagłosowałem na wszystko... ale te obrazki na koniec nominacji do motogames i shooterów na konsole to mnie za serce ujęły... grałem w to i się zachwycałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 06:48, Ringno5 napisał:

Żeby ułatwić pracę osobom układającym te "ankiety", i żeby nie musiały one szukać nowych sposobów
na udowodnienie wszystkim, jaki ten Wiedźmin jest wspaniały, proponuję kilka nowych kategorii
do ankiety:
1) Najlepsza gra na podstawie prozy A. Sapkowskiego
2) Najlepsza gra zawierająca białowłosego bohatera
3) Najlepsza gra z bohaterem o imieniu zaczynającym się na literkę G i kończącym na T.
i wreszcie na koniec:
5) Największa wpadka z premierą Edycji Kolekcjonerskiej.


Hehehe, point taken! :DDD

Dnia 16.01.2008 o 06:48, Ringno5 napisał:

4) Najlepsza gra wydana przez CDP Red


Obawiam się, że nia ma takiej. Może dlatego że Redzi gry robią. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje żeby albo zmienić kategorie Najlepsza gra roku 2007: Konsole – cRPG na Najlepsza gra roku 2007: Konsole – RPG lube wyrzucicie jRPG z listy bo to trochę nieprofesjonalnie wygląda żeby do głosowania na cRPG wrzucać jRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 11:49, kujot2 napisał:

wyrzucicie jRPG z listy bo to trochę nieprofesjonalnie wygląda żeby do głosowania na cRPG wrzucać jRPG.


Mówisz o profesjonalizmie. A co znaczy skrót "cRPG"...? Computer Role Playing Game. Jeśli jakikolwiek RPG jest na komputerze (niezależnie, czy będzie "j", czy inne dziadostwo), to jest to cRPG... Przy czym rpg na konsole też się zalicza do magicznego skrótu cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kategoria: najlepsze gry roku na PC
Najlepsza gra roku 2007: PC - strategie: World in Conflict
Najlepsza gra roku 2007: PC - motogames: Test Drive Unlimited
Najlepsza gra roku 2007: PC - shootery: Bioshock
Najlepsza gra roku 2007: PC - action-adventure: Resident Evil 4
Najlepsza gra roku 2007: PC - cRPG: The Elder Scrols IV: Shivering Isle


Kategoria: najlepsze gry roku na konsole

Najlepsza gra roku 2007: Konsole - sportowe: Skate
Najlepsza gra roku 2007: Konsole - motogames: Forza Motosport 2
Najlepsza gra roku 2007: Konsole - shootery: The Orange Box
Najlepsza gra roku 2007: Konsole - action-adventure: Assassin''s Creed
Najlepsza gra roku 2007: Konsole - cRPG: The Elder Scrolls IV: Oblivion

Kategoria specjalna

Najmocniej rozbudzone oczekiwania w roku 2007: Mafia 2
Najlepsza fabuła stworzona dla gry w roku 2007: Bioshock
Najbardziej krwawa jatka wśród gier w roku 2007: Manhunt 2
Najseksowniejsza bohaterka gry w roku 2007: Ada Wong
Najseksowniejszy bohater gry w roku 2007: Big Daddy

PS do CDP: Skrót cRPG pochodzi od Computer Role Playing Game. Uważam więc, że użycie go w kategori konsolowej jest błędem merytorycznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie:

Najlepsza gra roku 2007: PC – strategie: Kompania Braci: Na linii frontu
Najlepsza gra roku 2007: PC – motogames: Test Drive Unlimited
Najlepsza gra roku 2007: PC – shootery: Call of Duty 4: Modern Warfare (z kolegi konta Bioshock)
Najlepsza gra roku 2007: PC - action-adventure: Resident Evil 4
Najlepsza gra roku 2007: PC – cRPG: Wiedźmin (z kolegi konta Jade Empire: Edycja Specjalna)

Specjalne:

Najmocniej rozbudzone oczekiwania w roku 2007: Grand Theft Auto IV
Najlepsza fabuła stworzona dla gry w roku 2007: Bioshock (z kolegi konta Call of Duty 4: Modern Warfare)
Najbardziej krwawa jatka wśród gier w roku 2007: Gears of War
Najseksowniejsza bohaterka gry w roku 2007: Ada Wong
Najseksowniejszy bohater gry w roku 2007: Big Daddy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować