• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Valgard

Problem z grami. (sterownikami?)

Pytanie

Wysłałem tydzień temu prośbę o pomoc techniczną, ale nie dostałem odpowiedzi, a że sprawa jest pilna zwracam się do wszystkich o pomoc. Włączam grę i po krótkim czasie gra mi się zawiesza i komputer nie odpowiada na żadne polecenia. Dotyczy to gier m. in. Morrowind''a, Icewind Dale 2, Half Life 2. Proszę o pomoc i dziękuję z góry.

Mój sprzęt to:
System Model: AWRDACPI ; BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG; Processor: AMD Athlon(tm) XP, MMX, 3DNow, ~1.7GHz ; Memory: 256MB ; DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904); Card name: NVIDIA GeForce4 MX 440

PS. co do sterowników karty graficznej instalowałem te najnowsze ForceWare dostępne na stronie Nvidia jak i starsze Detonatory. Przystarszych Morrowind działa dosłownie kilka minut dłużej, Icewind Dale 2 resetuje mi komputer, a Steam w Half Life 2 prosi o instalację najnowszych sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

55 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Znalazłem dziwną rzecz. Windows nie reaguje na zmiany w stronicowaniu. Gdy jest ustawiam, komputer informuje mnie o ponownym uruchomieniu. Po włączeniu się systemu na nowo w opcjach stronicowania wskaźnik jest ustawiony na 0 MB...co może być tego powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znalazłem dziwną rzecz. Windows nie reaguje na zmiany w stronicowaniu. Gdy jest ustawiam, komputer informuje mnie o ponownym uruchomieniu. Po włączeniu się systemu na nowo w opcjach stronicowania wskaźnik jest ustawiony na 0 MB...co może być tego powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2006 o 23:23, Valgard napisał:

Znalazłem dziwną rzecz. Windows nie reaguje na zmiany w stronicowaniu. Gdy jest ustawiam, komputer
informuje mnie o ponownym uruchomieniu. Po włączeniu się systemu na nowo w opcjach stronicowania
wskaźnik jest ustawiony na 0 MB...co może być tego powodem?


Jeśli zatwierdzasz stronicowanie guzikiem USTAW to ???

Przy okazji to: " AWRDACPI ; BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG" nic nie mówi o komputerze ani o BIOSie. W tym miejscu powinna znaleźć się informacja na temat Modelu Płyty Głównej i wersji BIOS którą się posiada (nie rodzaju BIOS jak napisałeś).

Nie wiem też od jakiego czasu masz problem ani jaką wersję sterowników używasz. Do kart GF4 MX nie zaleca się sterowników nowszych niż 66.93. Z mojej strony polecałbym 61.77.
Reinstalację sterowników należy przeprowadzać w odpowiedni sposób:
1. Usunięcie sterowników
2. Restart do Trybu Awaryjnego
3. Za pomocą Driver Cleaner Proffesional (dostępny choćby na http://www.majorgeeks.com )usunięcie resztek sterowników
4. Restart do Trybu Normalnego
(opcjonalnie) 5. Skan rejestru za pomocą np. WinDoctor z pakietu Symantec Systemworks
6. Instalacja Nowych Sterowników
7. Restart do Trybu Normalnego
8. Ustawienie odpowiednich opcji (wg własnego uznania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, wciskam przycisk USTAW i komputer informuje mnie o konieczności ponownego uruchomienia komputera.

Chipset: VIA 82C3099 rev 0
KOB KT266a FDSX 03/14/2002

Dziękuję, za sterowniki graficzne zabiorę się na końcu...na początku muszę coś zrobić z BIOSem bo obawiam się, że to on może być powodem problemów.
Problem pojawił się odkąd sformatowałem niedawno komputer i zainstalowałem na system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2006 o 00:11, Valgard napisał:

Tak, wciskam przycisk USTAW i komputer informuje mnie o konieczności ponownego uruchomienia
komputera.

Chipset: VIA 82C3099 rev 0
KOB KT266a FDSX 03/14/2002

Dziękuję, za sterowniki graficzne zabiorę się na końcu...na początku muszę coś zrobić z BIOSem
bo obawiam się, że to on może być powodem problemów.
Problem pojawił się odkąd sformatowałem niedawno komputer i zainstalowałem na system.


Moim zdaniem BIOS nie ma tutaj nic do rzeczy. Jesli przed formatem wszystko bylo OK i nic do tej pory nie grzebales w BIOSie to raczej nie jest to przyczyna.

Wieszanie sie kompa moze tez byc spowodowanie przegrzewaniem sie jakis podzespolow, np: pamieci, procesor, grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Fakt, w BIOSem się nie bawię, lecz kilka dni temu, gdy chciałem zrobić formata, wyświetlił się niebieski ekran z komunikatem o błędzie w BIOSie...niestety nie jestem w stanie przytoczyć treści tego błędu.

Komputer mam już od dwóch lat w tym samym zestawieniu i nie miałem problemów z przegrzewaniem się, tymbardziej, że zaglądam często pod maskę, by wyczyścić podzespoły z kurzu. Jak mogę sprawdzić czy temperatura jest optymalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.01.2006 o 00:32, Valgard napisał:

Komputer mam już od dwóch lat w tym samym zestawieniu i nie miałem problemów z przegrzewaniem
się, tymbardziej, że zaglądam często pod maskę, by wyczyścić podzespoły z kurzu. Jak mogę sprawdzić
czy temperatura jest optymalna?


Jeśli 3D Mark 2003 ustawiony na LOOP wytrzyma 30 minut to karta się nie przegrzewa.
A procka możesz sprawdzić 30 minutami Torture Test za pomocą programu Prime95 (w googlech znajdziesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2006 o 00:11, Valgard napisał:

Problem pojawił się odkąd sformatowałem niedawno komputer i zainstalowałem na system.


Tą wypowiedzią sugerujesz iż instalowałeś Nowy System na Stary (bez jego usunięcia??).
To może być przyczyna tego i innych błędów.
Sugeruje się usunięcie dotychczasowej instalacji przed kolejną. Wszelkie dokumenty i ważne pliki można przenieść na czas instalacji w inne miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2006 o 00:32, Valgard napisał:

Fakt, w BIOSem się nie bawię, lecz kilka dni temu, gdy chciałem zrobić formata, wyświetlił
się niebieski ekran z komunikatem o błędzie w BIOSie...niestety nie jestem w stanie przytoczyć
treści tego błędu.

Komputer mam już od dwóch lat w tym samym zestawieniu i nie miałem problemów z przegrzewaniem
się, tymbardziej, że zaglądam często pod maskę, by wyczyścić podzespoły z kurzu. Jak mogę sprawdzić
czy temperatura jest optymalna?

Te komunikaty ni jak sie maja do BIOSu. Informuja tylko o krytycznych bledach systemu. Jak sprawdzic czy komputer sie nie przegrzewa to juz Ci RobeN napisal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mialem lola takiego, ze mimo restartow komputer zachowywal sie jakby nie byl wylaczany... przez trojana takie cos mialem... ale usuniecie go nic nie dalo i musialem Format C i odrazu Nortona zainstalowalem i jest git...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2006 o 00:32, Valgard napisał:

Fakt, w BIOSem się nie bawię, lecz kilka dni temu, gdy chciałem zrobić formata, wyświetlił
się niebieski ekran z komunikatem o błędzie w BIOSie...niestety nie jestem w stanie przytoczyć
treści tego błędu.

A czy masz przypadkiem coś takiego jak protect boot sector jako opcje w biosie włączoną???
Ja mam i że tak powiem raz chciałem reinstala zrobić......zanim się skapowałem o co chodzi zwyzywałem komuter od wszystkich świetych.... i błogosławionych.

Dnia 05.01.2006 o 00:32, Valgard napisał:

Komputer mam już od dwóch lat w tym samym zestawieniu i nie miałem problemów z przegrzewaniem
się, tymbardziej, że zaglądam często pod maskę, by wyczyścić podzespoły z kurzu. Jak mogę sprawdzić
czy temperatura jest optymalna?


Termometr????

Nie na serio to proponuje pomacaj palcem kostki pamięci na grafie. ramy. itp jeśli wytrzymasz dlużej niż 15 sec to znaczy że wszystko jest ok. drugie obadaj czy kondensatory masz przypadkiem podente.... miałem kumpla który miał tak i skończyło się tym że diabli wzieli płyte główna.


Jeśli ci komp szaleje a nic się nieprzegrzewa a masz podente kondensatory to polecam zbierać na nową płytę...
Lepiej wydać 500pln na płyte niż tysiaka i coś na nowy piecuch


Prawdopodobnie ta niestabilność jest spowodowana tymi kondensatorami......czasem tak jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2006 o 00:45, Valgard napisał:

Możliwe, ale błąd ten pojawia się za każdym razem przy próbie sformatowania dysku.

No to juz wiadomo co jest nie tak. Prawdopodobnie masz uszkodzony dysk twardy.
Sprawdz programem HD Tune czy nie ma on Bad Sectorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2006 o 00:48, Eseis napisał:

Ja na swoim Radku 9800 Pro mam klopot ze sterownikami nowszymi od 5.9. Czy to normalne?


Nowsze nie zawsze znaczy lepsze.
Najlepsza jest ta wersja, która daje najlepsze wyniki i najmniej problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2006 o 00:48, Eseis napisał:

Ja na swoim Radku 9800 Pro mam klopot ze sterownikami nowszymi od 5.9. Czy to normalne?



nie to nienormalne ja ostateznie zamiast 6600 kupiłem tego r9800pro i mam stery 5.13 i smiga gracko.

Moje słoneczko stwierdziło że do grania wystarczy a i mi jakoś się bardziej spodobał ten 9800 mimo że nienajnowszy ale jak stuningować to na średnich poleci co chesz....

Ja i tak mało gram...tzn wtedy gdy moja nic niece ode mnie i gdy nie ucze się na studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro przed instalacją było OK, to raczej ni kondziołki.
Poza tym kolega mówi iż odkurza sprzęcik, co również zmniejsza prawdopodobieństwo padania kondziołków.
Owszem zawsze warto sprawdzić, ale kondziołki dawałyby niestabilność nie tylko w grach (i to chyba nie wszystkich z opisu) ale również w pracy bez obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do podstaw:
Po instalcji Windozy należy zainstalować sterowniki płyty głównej => VIA to znaczy że potrzebne Hyperiony z http://www.viaarena.com
Skonfigurować plik wymiany Page_File i ustawić resztę zmiennych środowiskowych, powyłączać zbędne usługi, etc.
Instalacja reszty sterowników
Podstawowe zabezpieczenie systemu - antywir i anty spyware
Podłączenie do sieci i uaktualnienie antywirusa oraz systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Owszem, komputer dzwinie zachowuje się jedynie przy grach...i to nie wszystkich (Homeworld 2 mi działa bez zarzutu), a w systemie mogę pracować normalnie i nie mam żadnych przykrych niespodzianek.

Włączyłem skaner HD tune i po jakimś czasie temperatura mi skoczyła do 59 stopni. Wyłączając komputer i dotykając kostki pamięci nie są gorące. Jedynie wentylator od procka jest na tyle gorący, że długo się palca nie utrzymie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować