Zaloguj się, aby obserwować  
Myniek_rp

Brzydkie pismo - pomocy!!!

60 postów w tym temacie

Witam!
Mam bardzo brzydkie pismo i do tego dysleksja. Staram się z tym walczyć. Dużo przepisuje tekstu ale to nie pomaga. Czytam również dużo książek ale nadal mam problemy z ortografią i z pisaniem np. zamiast "p" piszę "d" albo zamiast "c" piszę "s" i na odwrót. W poradni wystawili tylko opinię a jedyne zalecenie to praca ze słownikiem ortograficznym. Znam zasady ortografi. Co robić?? Pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym za bardzo, więc rada może być wyjątkowo bezsensowna, ale spróbuj sie zmuszać do pisania takich liter jakie mają być. Zwyczajnie trzeba zakuć jaką literke trzeba wstawić i cokolwiek ciało by robiło innego ty masz je zmusić do robienia tak jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 19:29, myniekka napisał:

Witam!
Mam bardzo brzydkie pismo i do tego dysleksja. Staram się z tym walczyć. Dużo przepisuje tekstu
ale to nie pomaga. Czytam również dużo książek ale nadal mam problemy z ortografią i z pisaniem
np. zamiast "p" piszę "d" albo zamiast "c" piszę "s" i na odwrót. W poradni wystawili tylko
opinię a jedyne zalecenie to praca ze słownikiem ortograficznym. Znam zasady ortografi. Co
robić?? Pomóżcie!!


Nie martw się to dyskografia :P też ją mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dysgrafię i dysleksję. Litery mylę już rzadziej niż parę lat temu, ale i tak bazgrzę jak kura pazurem. Nie jestem pewien, czy dużo pisania pmoże - spójrz na lekarzy, którzy dużo piszą, a popatrz jak piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 20:06, lampak napisał:

Ja też mam dysgrafię i dysleksję. Litery mylę już rzadziej niż parę lat temu, ale i tak bazgrzę
jak kura pazurem. Nie jestem pewien, czy dużo pisania pmoże - spójrz na lekarzy, którzy dużo
piszą, a popatrz jak piszą.


jeden z nauczycieli powiedział mi, że mam pismo ginekologa amatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i to i to, ale po 7 latach ciężkiej pracy prawie wogóle nie robię błędów.(Ostatnio zrobiłem jeden błąd w wypracowaniu , bo zagapiłem się i napisałem chumor, a nie humor (w brudnopisie miałem "humor")).Nie martw się, im dłużej będziesz pracował ze słownikiem itp. będziesz robił mniej błędów.A z czasem, jak coraz więcej będziesz pisał to będziesz pisał ładniej.Nie martw się i głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na błędy typu zamiana literek może pomóc pisanie czegoś na komputerze w edytorze tekstu. Bo gdy napiszesz coś przestawiając literki edytor podkreśli to i siłą rzeczy będziesz musiał porawić.
Co do brzydkiego pisma.
1. Ćwiczenie.
2. Ćwiczenie.
3. Patrz punkt 1 i 2.

Dysortografia i dysleksja wymaga cięzkiej pracy, nie ma nic gorszego niż powiedzenie: " mam dysortografie i mnie wolno"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą zdziałac, ale nie wiele. Najlepiej codziennie godzine czytaj i pisz wyrazy w jednym rządku i je powtarzaj, ćwicz tez alfabet musisz sobie wszystko utrfalic i nauczyc sie na pamiec i wtdy napewno ci pomoze. Mozesz tez mowic sobie wyrazy np. żuk, chrząszcz itp. itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 20:36, myniekka napisał:

Mogą pomóc jakieś manualne ćwiczenia ręki lub palców???

Szczerze w to wątpie, gram na gitarze od kilku lat( w szkole muzycznej) a mimo to mam okropny charakter pisma, kiedyś próbowałem coś z tym zrobić, ale po miesiącu sobie odpuściłem, poźniej poszedłem do poradnii i dostałem zaświadczenie, że jestem dysgrafem. Dobrze przynajmniej, że z ortografią nie mam większych problemów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 20:11, myniekka napisał:

jeden z nauczycieli powiedział mi, że mam pismo ginekologa amatora :)


Czemu zaraz amtora. To jest normalne w tym środowisku. Moja dziewczyna dostała receptę od swojego to w 5 aptekach na 6 nie mogli odczytać nazwy leku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 19:29, myniekka napisał:

Witam!
Mam bardzo brzydkie pismo i do tego dysleksja. /.../

Z dyskgrafii (wtedy mówiono tylko, że bazgrzę jak kura pazurem) zostałem dość szybko wyleczony. Dostałem linijką po łapie. Po paru dawkach tego lekarstwa dysgrafia przeszła...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 11:07, KrzysztofMarek napisał:

Z dyskgrafii (wtedy mówiono tylko, że bazgrzę jak kura pazurem) zostałem dość szybko wyleczony.
Dostałem linijką po łapie. Po paru dawkach tego lekarstwa dysgrafia przeszła...;)


Teraz taki model terapii jest raczej niedopuszczalny wszak jest moda nabezstresowe wychowanie. A linijka po łapach na pewno to bezstresowego wychowania nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 20:16, myniekka napisał:

Churchid (Czerczil) też :)


Powiesz to szefowi, gdy nie bedzie mógł przeczytać Twojej sporządzonej na szybko notatki a jak sie już przebije, to zacznie na Ciebie patrzeć dziwnym wzrokiem ... bo mu się wydawało , ze przyjął do pracy inteligentnego człowieka a tutaj takie coś ...?
Ja kiedys zostawiłam precyzyjnie, w punktach rozpisaną procedurę którą moje koleżanki miały zrealizować na zmianach tak, abyśmy nastepnego dnia rano mogły zająć się już konkretna robotą ... gdy przyszłam do pracy o świcie zmiana nocna siedziała i kończyła deszyfrację punktu 3, tłumaczenie nieco odbiegało od orginału, byłyśmy 16 godzin do tyłu z powodu mojej niemoty.

Troche się dziwię, że psycholog dał Ci papierek a ani słowem nie wspomniał o ćwiczeniach. Są dostępne nawet w formie minigierek komputerowych, usprawniają te fukcje które u rozmaitych dys~ lekko wariują, poza tym stara dobra praca ze słownikiem co, jeśli jesteś wzrokowcem powinno dać naprawdę dobre rezultaty pod warunkiem że będziesz to robił systematycznie i z cierpliwościa Benedyktyna.
Co do wyglądu pisma to jedynie kaligrafia Cie ratuje; niestety, to też ćwiczenia, długie i monotonne.

Aha, i unikaj tego forum. Poziom poszanowania ortografii u ludzi tu piszących wpędza w dys nawet zrdowych ludzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 19:29, myniekka napisał:

Witam!
Mam bardzo brzydkie pismo i do tego dysleksja. Staram się z tym walczyć. Dużo przepisuje tekstu
ale to nie pomaga. Czytam również dużo książek ale nadal mam problemy z ortografią i z pisaniem
np. zamiast "p" piszę "d" albo zamiast "c" piszę "s" i na odwrót. W poradni wystawili tylko
opinię a jedyne zalecenie to praca ze słownikiem ortograficznym. Znam zasady ortografi. Co
robić?? Pomóżcie!!


E tam. W twoich postach są takie same czcionki jak w moim ;) nie przejmuj się że brzydko piszesz normalnie bo na kompie nie widać. Poza tym w postach nie robisz błędów a ja robie (za szybko pisze troszke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam dysleksje, dysgrafie i dysortografie i jakoś z tym żyję... :)
sprawdzianów z ortografii nie pisze, a na maturze nie będzie mi sprawdzane.
Co do pisma to staraj się stawiać troche większe litery - są wtedy wyraźniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 20:36, myniekka napisał:

Mogą pomóc jakieś manualne ćwiczenia ręki lub palców???


Też jestem dysgrafikiem (dodatkowo dysortografikiem) i manualne ćwiczenia rąk lub palców raczej na nic się nie zdają (przynajmiej w moim przypadku ). Sprawność fizyczna rąk nie jest związana z pisaniem - możesz nawet umieć zawiązać sobie palce na kokardkę a i tak nie pomoże, częściej u nas dysgrafików winę ponosi mózg (czasem jakiś obszar może być gorzej rozwinięty, ale nie martw się może inny masz lepiej rozwinięty? Tak jak wspomnieli inni forumowicze znani ludzie też byli dyslektykami, a i tak byli geniuszami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować