Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 tańsza w produkcji o połowę!

49 postów w tym temacie

Zaitsev

Nie od dzisiaj wiadomo, że produkcja konsol, przynajmniej przez 2-3 lata od startu, nie jest dochodowa ze względu na politykę dumpingową producentów. Jednak technologia tanieje i PlayStation 3 jest tego przykładem - Sony zdołało obniżyć koszty produkcji urządzenia już o połowę!

Przeczytaj cały tekst "PS3 tańsza w produkcji o połowę!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, no gry to nie potanieją, to trochę jak z drukarkami. Sam sprzęt jest tanii a wręcz właśnie sprzedawany poniżej kosztów produkcji a firmy zarabiają na materiałach eksploatycyjnych czyli w naszym przypadku na grach...

Tak czy siak z tego co widzę w polityce modeli na rynku to niedługo moja 60GB wersja będzie rarytasem kolekcjonerskim, będą tylko wersje 40GB bez wstecznej kompatybilności...
A trochę szkoda bo już w tej chwili nie wyobrażam sobie tylko 2 portów USB :D Po podczepieniu kamerki, jednego pada do ładowania, nadajnika do Giutar III to zostaje raptem jeden slot wolny w którym i tak siedzi mój usb dongle :D

Może nie jak u XBOX''a gdzie jest 360 wersji konsol ale jednak dwie mogłyby pozostać na rynku, tzw. tłusta wszystkomająca i odchudzona...

Ech, nie ma co marudzić, przynajmniej w jednym SONY zaskoczyło, nie trzeba przekombinowywować ani też kupować przewartościowanego dysku nowego. Wystarczy normalny dysk, wsadzasz, konsolka się pyta czy zainstalować system, z usb zapodajesz kopię swoich plików i voila :) Że nie wspomnę że BR jest w środku a nie jako osobno stacja gdzieś z boku i to w dodatku nie jest zarazginący format HD DVD...

upss wyszła mi kryptoreklama :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My tu liczmy na generalnie także obniżki cen gier. Bo w sumie to najważniejsze, a ty tu mącisz, że dwie stówy wte czy wewte robią różnicę. Ale za to jaką jakość masz w porównaniu PS3 do X0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze się "W każdym bądź razie" tylko "W każdym razie" To jest błędne połączenie dwóch związków frazeologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temu panu już podziękujemy...

jeśli chodzi o konsolkę to bardzo dobra wiadomość, może wreszcie ją kupie bo PS3 to cholernie dobry kawałek sprzętu.
Puki co trzymam się kurczowo swojego pieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tańsze gry? Hmm kto by nie chciał ale realnie patrząc to jeszcze nie ta chwila :D

Pamiętam dobrze jak jeszcze na PS2 kupowałem gry po 200 stówy a i drożej też bywało. Dopiero po 7 latach na rynku gry na tą platformę bywają tańsze (nie liczę tych ze srebrnych kolekcji, które już mają przyzwoite ceny w sensie niskie).

Ale jeśli chcemy by na PS3 lub XB wychodziły świetne gry i to nie jakieś porty lecz eksluzywy bądź multiplatformery pisane przez oddzielne tezmy to nie ma bata. Przy dzisiejszych budżetach 50-100mln dolarów by zrobić porządny tytuł to niestety ale gry muszą swoje kosztować jeśli wydawca ma zacząć wychodzić na swoje przy 1mln sprzedanych w pierwszych chwilach egzeplamrzy.

A gry będą drigie w wykonaniu, bo zapełnienie 25GB płyty wartościową zawartością to już nie jest byle co. Jeśli kiedyś projektowało się 20-30 póz bohatera to teraz na next/curent genach robi się 200-300... toż to 10 razy więcej pracy! Nie liczę wysiłku włożonego w przygotowanie tekstur żeby to jakoś wyglądało na 720p (1080p to już na prawdę olobrzymia ilość danych jeśli nie ma to być tylko chamski upscaling).

Więc ja osobiście wolę te 200 stówki wydać i mieć COD4 albo Uncharted :) Na casualowe gierki bez grafy lecz z klimatem i do pogrania ze znajomymi to mam Wii (oj kurzy się ostatnio, kurzy, ale teraz będzie impra imieninowe więc da czadu maszynka :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał tyle kasy to bym MOŻE kupił... jeszcze lepszy komp albo PSP na razie do PS3 mnie się nie pali zadrogie gry jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do porównywania cen obydwu głównych konsol to proszę to czynić porównując wersję Xboxa wszystko mającą (tak, proszę doliczyć jeszcze zewnętrzny HD DVD) i porównać z ceną ps3.
Dopiero takie porównanie jest uczciwe. Jeśli PS3 miałaby kosztować 1200 to rozumiem że rządamy również by core XB kosztował 400?

Nie to żem fanboy plejaka lecz po prostu jak porównywać to porównywalne rzeczy, nie bawmy się w powtarzanie reklam że coś kosztuje jedynie 1 zł (a małym drukiem doczytać mżna że od 1zł a wszystkie opcje ekstra płatne.. heh btw, kurcze nawet wspomaganie kierownicy w samochodzie to opcja :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jak się tak rozgadałem i mi się post powtórzył :D

To dlaczego tylko przez chwilę SONY miało promocję swoich TV że PS dawali... toż to dopiero prawdziwy komplet graczowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować