Zaloguj się, aby obserwować  
Micusus

Dr. House - Temat Ogólny Serialu

363 postów w tym temacie

Kilka słów ode mnie: Jest to dosyć nowy serial. Emitowany jest on na AXN - od poniedziałku do piątku o 22:00, ostatnio widziałem powtórkę na TVP 2 ale niestety nie mogę podać dokładnej godziny. Akcja serialu toczy się w szpitalu gdzie pracuje dosyć nietypowy doktor ze swoją ekipą. Dr. House jest świetnym lekarze, lecz niemiłym, wrednym itd. człowiekiem. Serial wciągnął mnie od 1 odcinku. Są tam bardzo ciekawe przypadki chorób.

Kilka słów od "innych źródeł" : Amerykański serial telewizyjny produkowany dla stacji telewizyjnej FOX. Wyróżniony wieloma nagrodami dramat medyczny zadebiutował na antenie 16 listopada 2004 roku.Fabuła serialu toczy się wokół doktora Gregory''ego House''a, cynicznego, lecz zarazem genialnego diagnostyka, cieszącego się w środowisku medycznym opinią szaleńca i wichrzyciela. Doktor House chodzi o lasce, ponieważ kilka lat wcześniej nie zdiagnozowano u niego na czas zawału mięśnia uda, w konsekwencji którego doszło do martwicy mięśnia. Z tego też powodu cierpi chroniczny ból. By go złagodzić zażywa Vicodin, środek przeciwbólowy na bazie opium, od którego jest uzależniony. W każdym odcinku doktor House wraz ze swoim zespołem (w pierwszych trzech sezonach to doktorowie Allison Cameron, Robert Chase i Eric Foreman) próbuje zdiagnozować i wyleczyć pacjentów przejawiających rozmaite objawy, nie wyjaśnione wcześniej przez innych lekarzy. Oprócz tego serial skupia się także na prywatnym życiu House''a i członków jego zespołu.

Co sądzicie o tym serialu ? Radziłbym wam obejrzeć na początek jeden odcinek serialu. Jeżeli już go oglądaliście to wypowiedzcie się na jego temat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 19:42, jermo's napisał:

mógłbym prosic o napisy do pierwszego sezony dr.house dzieki
w wersji filmu350mb


Hmm nie ładnie tak piracić... Serial leci co czwartek o 21.15 więc po co ściągać bo nielegalnie z internetu?
A co do serialu to jest super :) Coś a''la "Ostry Dyżur" i "Chirurdzy" ale sam tytułowy bohater swoim charakterem przebija obydwa wymienione seriale. Cóż teraz pozostaje czekać na nowy odcinek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 19:44, Prince07 napisał:

> mógłbym prosic o napisy do pierwszego sezony dr.house dzieki
> w wersji filmu350mb

Hmm nie ładnie tak piracić... Serial leci co czwartek o 21.15 więc po co ściągać bo nielegalnie
z internetu?
A co do serialu to jest super :) Coś a''la "Ostry Dyżur" i "Chirurdzy" ale sam tytułowy bohater
swoim charakterem przebija obydwa wymienione seriale. Cóż teraz pozostaje czekać na nowy odcinek
:)

przyznaje nie warto piracić kiedyś leciał o 22.00

fajny serial takiego jeszcze nie było w innych serialach lekarz był aniołem nie człowiekiem a tu mamy człowieka który ma ludzkie cechy i słabości po prostu Haus wyróżnia sie z tłumu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że mało tu fanów tego boskiego serialu ;]
Pamiętam, że House''a zacząłem oglądać od jakiegoś odcinka szóstego, może siódmego. Kiedy się zaczynał, ja jeszcze siedziałem nad matematyką i cosik tam liczyłem. W pewnym momencie podniosłem głowę i zobaczyłem coś ciekawego. Nowy serial? Może obejrzę. Przez kilka odcinków oglądałem go urywkami, bo wciąż o tej porze siedziałem nad książkami. Teraz nie ma bata, House''a oglądam regularnie i w całości.
Może niektóre fragmenty są przegięte - zdarza się, że House niemal od razu identyfikuje chorobę pomimo licznych sprzeciwów reszty ekipy... Ale i tak dużo bardziej wiarygodne od innych produkcji ''szpitalnych''. Genialne dialogi (humor House''a jest nie do przebicia), ciekawi bohaterowie (co ja poradzę, że uwielbiam sz. p. doktora?) i... Napięcie ;].
Polecam i zapraszam przed TV o 21 :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem temat o tym serialu założyć:P
Serial bardzo mi się podoba, główny bohater jest świetny, oglądam każdy odcinek.
Wszystkim którzy jeszcze go nie widzieli bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 19:44, Prince07 napisał:

Hmm nie ładnie tak piracić... Serial leci co czwartek o 21.15 więc po co ściągać bo nielegalnie
z internetu?
A co do serialu to jest super :) Coś a''la "Ostry Dyżur" i "Chirurdzy" ale sam tytułowy
bohater swoim charakterem przebija obydwa wymienione seriale. Cóż teraz pozostaje czekać
na nowy odcinek :)


Lol, piracić? Napisy są w pełni legalne, nie ma w tym nic pirackiego. Jeżeli z góry zakładasz, że serial też pobiera z internetu to powiem Ci, iż to też nie jest piractwo, jego kolega mieszkający w USA ma prawo mu to nagrać i wrzucić na net aby on sobie pobrał. Po co skoro leci w tv? Proste pytanie, po to żeby nie słyszeć tego kretyńskiego lektora, przez którego seriali nie da się oglądać. Marze, aby wreszcie w polskiej telewizji pojawiły się seriale z napisami. Do tego czasu niestety jestem zmuszony "prosić kolegę z usa aby mi nagrał kartą telewizyjną i wrzucił na net".
A co do serialu, oglądałem parę odcinków w tv niestety z lektorem, ale serial chyba całkiem niezły, przynajmniej z tego co zauważyłem. Ja jednak póki co oglądam inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mój ulubiony serial. Oglądam go na tvp 2 we wtorki po 21. Ostatnio nie było go bo był mecz piłkarski ;/ Fajny sobie motorek kupił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

Taa, taaa ściemniaj tutaj dalej -.-''
Dobre, dobre prosić kolegę z USA żeby nagrał i wrzucił na neta <lol2> i to niby nie będzie piractwo? Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 09:41, Prince07 napisał:

Dobre, dobre prosić kolegę z USA żeby nagrał i wrzucił na neta <lol2> i to niby
nie będzie piractwo? Oo


Oczywiście, że nie. Do użytku własnego oraz znajomych możesz nagrać program z telewizji, ty płacisz za niego abonament i ty masz prawo podzielić się tym ze znajomymi bo odbieranie tego jest twoją własnością. Polecam przestudiować kodeks karny zanim zaczniecie płakać o piractwie. Tak samo kolega ma prawo kupić sobie film na dvd, zripować i mi go wysłać, nie ma w tym żadnego piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:33, albinskia napisał:

To mój ulubiony serial. Oglądam go na tvp 2 we wtorki po 21. Ostatnio nie było go bo
był mecz piłkarski ;/ Fajny sobie motorek kupił :D


Mój ulubiony serial obok "Chirurgów" i "Kości". Też trochę ubolewam, że ostatnio puszczają zamiast niego mecze ale trudno (zostaje jeszcze AXN o 21.00 w poniedziałek :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja o House M.D. od dłuższego czasu pisałem i na forum i na gs''ie. O wiele ambitniejszy niż Grey''s Anatomy, które jest zwykłym ''medical soap opera'' a tego mieliśmy już sporo w TV. House jest inny, bo zupełnie nowy i przez to tak niezwykły. Konwencja medycznego filmu detektywistycznego z głównym bohaterem łamiącym wyidealizowane obrazy i stereotypy odnośnie lekarzy - tego było trzeba. Jak do tej pory wyszły 3 sezony, wszystkie dobre i chyba nawet coraz lepsze - do tej pory często wracam do tych które już były. No i oczywiście niecierpliwie czekam na kontynuację 4 sezonu, który zostanie przynajmniej na 5 odcinków wskrzeszony po strajku scenarzystów w USA. Szczerze to nie mogę się doczekać tego aż wyjaśni sie tajemnica ''Trzynastki'' i powolnej ''humanizacji'' House''a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako wielcy fani serii, wraz z Graffisem, oglądamy na beiżąco w UK i od czasu do czasu powtarzamy sobie odcinki z s1, 2 i 3 na DVD.

Według mnie, house M.D. to najlepszy "nowożytny" serial bez dwóch zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ten serial bije na głowę "Chirurgów", "Ostry dyżur" i inne medyczne seriale. Nie oglądam od początku, ale to jedyny serial, który lubię, bo nikt tam nie komplikuje na siłe scenariusza, tak jak np. w "Zagubionych". Najlepszy jest oczywiście tytułowy doktor - jego cięty dowcip po prostu rozwala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 12:40, Snufol napisał:

Jako wielcy fani serii, wraz z Graffisem, oglądamy na beiżąco w UK i od czasu do czasu
powtarzamy sobie odcinki z s1, 2 i 3 na DVD.

No ja właśnie wczoraj wieczorem odświeżyłem odcinek o dziewczynce z nowotworem (''Autopsy'') ;) Heh, a miałem nadrabiać zaległości z BsG... i powtarzać neurologię. Ok, mogę uznać, że to ostatnie realizuję oglądając House''a ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial nie jest wcale taki nowy , w USA leci od chyba 2006 roku :D A dotarł do nas niedawno :D

Właśnie miałem szukać jakieś tematu żeby się wypowiedzieć , uważam że ten serial jest genialny .
W przerwie kiedy nie ma Herosów i Prison Break , właśnie go oglądam.

Jest to serial różniący się od innych serialu po prostu jest inteligentnie przedstawiony. House charyzmatyczny bohater , chamski , opryskliwy , uzależniony od leków przeciwbólowych ale jest za to wyśmienitym diagnostą .
Za wszelką cenę próbuje unikać przychodni ponieważ nie lubi ludzi pacjentów. Serial utrzymuje czasami w napięciu , i co ważne nie jest przewidywalny . I można się czegoś nauczyć :D Może troszkę chaotycznie ;D Ale to trzeba obejrzeć żeby zrozumieć .
A ci co mówią , że serial jest do kitu po prostu chyba go nie oglądali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować