Zaloguj się, aby obserwować  
Micusus

Dr. House - Temat Ogólny Serialu

363 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2008 o 10:05, wip_01 napisał:

Trochę poszperałem na wiki, bo oczywiście w programach rozpiski odccinkowej nie uświadczyłem.
Końcowa piosenka z odcinka 48 (S03E02) i z 49 (S03E03). 48 o dziecku które widziało kosmitów
a 49 nie umiem skrótowo opisać.

No to za wikipedią, 48:
The song Gravity by John Mayer is played at the end of the episode.
A 49:
During this episode''s cold open, the music heard in the background is Johann Sebastian Bach''s Suite for Solo Cello No. 1 in G, BWV 1007:1. Prélude, performed by Yo-Yo Ma.
Other featured songs are "Into Dust" by Mazzy Star, "Gravity" by John Mayer, "Happiness" by The Weepies, and "Have a Little Faith" by Paul Hanover Band.

Do wyboru do koloru. Mnie zachęciłeś do odkurzenia OST House''a i rzeczywiście są to świetne kawałki. Szczególnie ''Into Dust''. Muzyka to kolejna mocna strona tego serialu i dobrze widzieć, że już pięć sezonów, podobnie jak wszystko inne w nim, trzyma stale wysoki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 20:51, Graffis napisał:

Do wyboru do koloru. Mnie zachęciłeś do odkurzenia OST House''a i rzeczywiście są to
świetne kawałki. Szczególnie ''Into Dust''. Muzyka to kolejna mocna strona tego serialu
i dobrze widzieć, że już pięć sezonów, podobnie jak wszystko inne w nim, trzyma stale
wysoki poziom.

"Into Dust" zgadzam się, jest to świetny kawałek. Jeszcze przeglądając YT spodobał mi sie utwór z 3x12 Damien Rice - Grey Room. Ogólnie przeglądając te wszytskie filmy powiązane z Dr Housem można wychwycić ciekawe kawalki.
Teraz tylko trzeba wiedzieć dlaczego można kupić tylko 1 sezon i to za 100zł :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dr. House jest super! serialem on jako jedyny podpierający się laską w marynarce chodzi po szpitalu gdzie reszta musi zakładać te swoje specjalne stroje, ma specyficzny sposób mówienia jak z kimś rozmawia a jego humorek dla mnie jest super!!!.. Co do lektora do najlepszy był na AXN moim zdaniem.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 02:04, Sir Braveheart napisał:

Co do lektora do najlepszy był na AXN moim zdaniem.


Mnie się lektor na AXN nie podoba. Jest sztuczny i zagłusza oryginalne kwestie. Lektor powinien być neutralny, wtapiac się w tło a nie robić za gościa od dubbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak nazywa się piosenka, która leci w trakcie jednej z pierwszych konfrontacji z Voglerem? Chodzi mi o tą, którą House "wykonywał" palcami na stole ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 00:27, Laska-z-Polski napisał:

Wie ktoś może jak nazywa się piosenka, która leci w trakcie jednej z pierwszych konfrontacji
z Voglerem? Chodzi mi o tą, którą House "wykonywał" palcami na stole ;P.


Prawdopodobnie chodzi Ci o The Who - Baba O'Riley :).
Świetny utwór swoją drogą. Polecam również inne tej grupy - na początek My Generation i Won't Get Fooled Again. To ostatnie nota bene wykorzystywane jest jako bodajże czołówka w CSI: Miami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 00:33, Furrbacca napisał:

> Wie ktoś może jak nazywa się piosenka, która leci w trakcie jednej z pierwszych konfrontacji
> z Voglerem? Chodzi mi o tą, którą House "wykonywał" palcami na stole ;P.
Prawdopodobnie chodzi Ci o The Who - Baba O''Riley :).
Świetny utwór swoją drogą. Polecam również inne tej grupy - na początek My Generation
i Won''t Get Fooled Again. To ostatnie nota bene wykorzystywane jest jako bodajże czołówka w CSI: Miami :).

Ze swojej strony wtrącę tylko, że zespół The Who jest wykonawcą czołówek do wszystkich seriali z serii CSI:
- Las Vegas: The Who - Who Are You
- Miami: The Who - Wont Get Fooled Again
- New York: The Who - Baba O Riley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak brzmi wykonawca i tytuł utworu z ostatniego epizodu z 4 serii.

Uwaga będzie bardzo duży brzydki spojler dotyczący 4 serii, wiec radzę zastanowić się przynajmniej z 15 razy z odkodowywaniem.
Chodzi mi o taki dynamiczny kawałek z gitarą i fortepianem pod koniec odcinka w scenie gdzie

Spoiler

House siedzi już razem z Amber tuż po jej śmierci razem w autobusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 01:09, Szalony Max napisał:

Witam a czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak brzmi wykonawca i tytuł utworu z ostatniego
epizodu z 4 serii.

Chodzi ci zapewne o ''Light for the Deadvine'' wykonywane przez People in Planes.

A epizod rzeczywiście jeden z najlepszych w czasie wszystkich pięciu sezonów (jak do tej pory). Osobiście mam duże problemy z tym, czy zakończenie czwartej serii jest lepsze od ''Three Stories'' z końcówki pierwszej, czy nie. Oba z pewnością świetne, ale wybór tego ''naj'' zdecydowanie przekracza moje możliwości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak to ten utwór.
Co do wyboru tego "naj" to się wstrzymam wszak mamy połowie 5 serii więc jeszcze trochę odcinków przed nami jest. Aczkolwiek z dotychczasowych epizodów największym sentymentem cieszy się właśnie "Three Stories" oraz "House''s head" czyli przedostatni odcinek 4 serii. Oczywiście są jeszcze inne ciekawe odcinki lecz daruję sobie ich wypisywanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedawno zacząlem oglądać i jestem pod wrażeniem... nie potrafię powiedzieć dlaczego, ale od pierwszego odcinka tak polubiłem ten serial, że w sumie teraz cięzko mi się oderwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować