Zaloguj się, aby obserwować  
Micusus

Dr. House - Temat Ogólny Serialu

363 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2011 o 10:49, Evertsen_Dante napisał:

Wypuścili go w pierwszym bądź drugim, zależy jak liczyć odcinki.

No właśnie dlatego napisałem, że nie jestem pewny, bo ten "Broken" różnie liczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 20:57, Jcl napisał:

Spokojnie, jeszcze sezonu 8 nie ma więc nie ma co rozpaczać.

Nie ma, nie ma, ale producenci czy inne osobniki lubią zdradzać niektóre szczegóły odnośnie produkcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam takie pytanie, parę tygodni temu widziałem taki filmik jak House robił Wilsonowi żart,że włożył mu rękę do garnka z wodą,żeby się zsikał. Jaki to odcinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 18:07, BartexooN napisał:

Siema. Mam takie pytanie, parę tygodni temu widziałem taki filmik jak House robił Wilsonowi
żart,że włożył mu rękę do garnka z wodą,żeby się zsikał. Jaki to odcinek?

Sezon 2, odcinek 16, tytuł: "Safe" - nie jestem pewny na 100%, ale wydaje mi się, że to o ten odcinek Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się ,że oglądałem na FOX sezon 8 odcinek 2. Powiem,że sztuczność niejeden raz bije z aktorów. M.in końcówka, tak słabo przerobiona, jakby na szybko i niedbale . Obejrzę ,ale dopiero w przyszły rok, aż mi się smuci,że TAK MOCNO zmarnowali ten serial. 7 seria była w porządku, choć na odcinku 15-16 powinno się zakończyć. No nic, chcę zobaczyć co będzie na tym "końcu" ,czyli 16 odcinku 8 serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 15:18, kerkas napisał:


Hmmm. Ciekawe. Jeśli to prawda to zakończenie powinno być nie mniej nudne. Wszyscy pragną samobójstwa Grega co by było dosyć fajnym posunięciem ale sprzecznym z jego filozofią. 8 sezonów to i tak nie w kij dmuchał... podobnie ma być z innym znamym serialem "Gotowe na Wszystko" 8 sezon ma być ostatnim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samobójstwo - trochę kieprawe w kwestii jego przekonań.
Poświęcenie - tu było by ciekawie, tzn oddać życie ratując cudze życia, jak by nie patrzeć Greg to jest bohater pozytywny, szorstki z natury, zachowujący się jak palant ale o wielkim sercu =)

Dr.House to jedyny komercyjny tasiemiec jaki obejrzałem w całości [no ok 7 sezonów bo 8my to ciągle leci więc tu jestem w trakcie]. Tak zdaję sobię sprawe z wielu absurdów tego serialu, jego komercyjnej kiczowatosci - nie poradzę. Jak nie oglądam takich produkcji dla mas, tak ten jeden wyjątek mnie przykuł do telewizora w sposób iście magiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dnia 27.11.2011 o 16:41, Pietro87 napisał:

Samobójstwo - trochę kieprawe w kwestii jego przekonań.

Dlatego napisałem, że to sprzeczne z jego filozofią. Z resztą wiesz co House myśli na temat samobójców :)

Dnia 27.11.2011 o 16:41, Pietro87 napisał:

Poświęcenie - tu było by ciekawie, tzn oddać życie ratując cudze życia, jak by nie patrzeć
Greg to jest bohater pozytywny, szorstki z natury, zachowujący się jak palant ale o wielkim sercu =)

Hmmmm interesujące. Tylko ciekawe jestem komu niby.. wątpię by to była jakaś tam osoba/osoby pierwsze lepsze z ulicy. Poświęcić się np dla Wilsona ?.... Ten narcystyczny egocentryczny mizantrop czasem potrafi zaskakiwać :)

Dnia 27.11.2011 o 16:41, Pietro87 napisał:

Dr.House to jedyny komercyjny tasiemiec jaki obejrzałem w całości [no ok 7 sezonów bo
8my to ciągle leci więc tu jestem w trakcie]. Tak zdaję sobię sprawe z wielu absurdów
tego serialu, jego komercyjnej kiczowatosci - nie poradzę. Jak nie oglądam takich produkcji
dla mas, tak ten jeden wyjątek mnie przykuł do telewizora w sposób iście magiczny.

Mnie również ten serial przyciągnął jak do kału muchy XD. Również zdaję sobie sprawę z czasem wręcz nie do pomyślenia rzeczy jakie tam się wyprawiały gdzie w normalnym świecie nie miałoby to miejsca.
Całkiem niedawno zakończyłem nań przygodę; tzn all sezony czyli 7 bo jak zobaczyłem kilka epizodów 8mego sezonu bodaj to były raptem 4 epki. To przyznam Ci szczerze, że się trochę sparzyłem. Czekam na premiery wszystkich odcinków by potem je zakupić by następnie zrobić sobie maraton. Jak mnie jakiś serial wciąga to lubię się karmić na raz :D... Tak samo było w przypadku zapodanego przez Ciebie "Spartacusa" i w przypadku serialu "Heroes" <-- 4 [ostatniego] sezonu jeszcze nie oglądałem.. tak wiem wstyd :[ muszę to nadrobić.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka mniej lub bardziej kiczowatych i patetycznych scenariuszy na jego poświecenie bym znalazł bez problemu =)
Oczywiście jeśli już składać się w ofierze to wiadomo, dla kogoś istotnego - Wilson, Cuddy [musieli by ją ściągnąć na końcówkę sezonu - co nie było by trudne]

Poczekamy zobaczymy =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 17:04, Pietro87 napisał:

Kilka mniej lub bardziej kiczowatych i patetycznych scenariuszy na jego poświecenie bym
znalazł bez problemu =)

Co Ty tak z tym kiczem cały czas ]:->. Czyżby na serio coś crapowatego ludzie by chcieli zjeść ? czy już od dawna to robią.... prawdziwą sztuką IMO by było jakby dali coś, co by publika mniej więcej dobrze zjadła/strawiła nie mając przy tym później powikłań ;-). Ale o takie coś raczej będzie ciężko

Dnia 27.11.2011 o 17:04, Pietro87 napisał:

Oczywiście jeśli już składać się w ofierze to wiadomo, dla kogoś istotnego - Wilson,
Cuddy [musieli by ją ściągnąć na końcówkę sezonu - co nie było by trudne]

Innej opcji nie ma... Cuddy pewnie by na te klilka epizodów wzięli "Goscinnie" :)

Dnia 27.11.2011 o 17:04, Pietro87 napisał:

Poczekamy zobaczymy =)

Taaa.. trochę nam przyjdzie poczekać. Z tego co się orientuje, nowe epizody są puszczane co tydzień na kanale FOX. Treaz jest ile epizodów ?? z 8 ?.. Licząc, że cały sezon będzie miał 24 epizody. To jeszcze trochę przyjdzie nam czekać... :-)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 sezon ma mieć 22 epizody, zostało więc 14 do końca [gdzieś była też jakaś plota, że ma być ich nie 22 a 16 ale oficjalnie nic takiego nie potwierdzono]

Kicz - bo house to kiczowaty serial, pełen absurdów i często wpadek montażowych jak i tych w samym scenariuszu [nie jakiś rażących ale jednak].
Do tego maksymalnie niekiedy naginany.
Nie mniej jest to kicz pozytywny w moim odczuciu, tak jak stare kino lat 90 i tamte kiczowate seriale dziś uważane niemalże za kultowe czy przełomowe.

Nie cierpię tasiemców, [z kilkoma niewielkimi wyjątkami jak świetny Spartakus, Rzym, Ja Klaudiusz czy np z innej beczki seria Supernatural czy np polski Pitbul] wole seriale zamykające się na 12-24 epizodach, sporadycznie na dwóch sezonach po 24 epizody maks, bo to gwarantuje spójną żywą fabułę i z reguły dosyć wysoki standard jakości danej produkcji, aczkolwiek House jest wyjątkowy, bo nawet taką marudę jak ja zdołał usidlić =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 17:27, Pietro87 napisał:

8 sezon ma mieć 22 epizody, zostało więc 14 do końca [gdzieś była też jakaś plota, że
ma być ich nie 22 a 16 ale oficjalnie nic takiego nie potwierdzono]

Jakby miał te 20+ to by była gitara :)

Dnia 27.11.2011 o 17:27, Pietro87 napisał:


Kicz - bo house to kiczowaty serial, pełen absurdów i często wpadek montażowych jak i
tych w samym scenariuszu [nie jakiś rażących ale jednak].
Do tego maksymalnie niekiedy naginany.
Nie mniej jest to kicz pozytywny w moim odczuciu, tak jak stare kino lat 90 i tamte kiczowate
seriale dziś uważane niemalże za kultowe czy przełomowe.

Diabeł tkwi w szczegółach ? :>. Może na tym to wszystko ma polegać :D.... bo jakby nie polegało to ten serial nie miałby milionów fanów/widzów. Nie zdobyłby takiej popularności jaką się teraz cieszy a i oglądalność pewnie by była tak słaba, że zaraz by go zdjęto.

Dnia 27.11.2011 o 17:27, Pietro87 napisał:

Nie cierpię tasiemców, [z kilkoma niewielkimi wyjątkami jak świetny Spartakus, Rzym,
Ja Klaudiusz czy np z innej beczki seria Supernatural czy np polski Pitbul]

Zależy jaki jeszcze to ma być tasiemiec... przeca żaden serial z miejsca nie jest tasiemcem przy premierze pierwszego sezonu. Jak coś komuś może smakować i jeść to na okrągło to czemu by nie :D. Co do seriali to tak. House <-- wiadomo z jakich przyczyn. Swego czasu lubiłem nawet oglądać "Gotowe na wszystko". "Greys Anatomy" ale zaprzestałem z tym przygodę na bodaj 5 sezonie... potem już jakoś czasu nie było.
Serial "Heroes", który o dziwo ma 4 sezony więc aż tak tasiemcowy nie jest gdzie drugi ma zaledwie 11 Epków. Więc pokuszę się o stwierdzenie 3,5 sezonu. Gdzie odcinek za odcinkiem coraz to mocniej mnie wciągał. "Spartakus" wspomniany przez Ciebie. Ale jeszcze będę musiał obejrzeć "Bogów areny" [z tego co słyszałem aktor grający Spartakusa

Spoiler

nie żyje ?

a mają kręcić 3 sezon.. Wiesz coś o tym ?.. A co do Polskich hmmm. "Czas Honoru" mnie nawet trochę wciągnął. Swego czas u lubiłem "Falę Zbrodni" ale chyba sie ona nijak zakończyła. O Pitbulu wiele pozytywnych komentarzy słyszałem, ale jakoś nie miałem w sobie tyle mocy by się zebrać i machnąć go sobie na dłuższą metę.

Dnia 27.11.2011 o 17:27, Pietro87 napisał:

wole seriale zamykające się na 12-24 epizodach, sporadycznie na dwóch sezonach po 24 epizody maks,
bo to gwarantuje spójną żywą fabułę i z reguły dosyć wysoki standard jakości danej produkcji,
aczkolwiek House jest wyjątkowy, bo nawet taką marudę jak ja zdołał usidlić =)

Bo House, to House :D.. Nawet mojej mamie się podoba.. Mimo iż go jako postaci nie lubi za to jaki jest, ale i tak go lubi :D na zasadzie "Tak Cię kocham jak Cię nienawidzę" :D

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który sezon byłby najlepszy w odbiorze, dla kogoś kto nigdy nie miał kontaktu z serialem, tzn żeby zaciekawił, ale żeby nie oglądać od początku całego serialu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 17:55, zerohunter napisał:

Który sezon byłby najlepszy w odbiorze, dla kogoś kto nigdy nie miał kontaktu z serialem,
tzn żeby zaciekawił, ale żeby nie oglądać od początku całego serialu?

Moim zdaniem 4.
Początek tego sezonu fajnie pokazuje profil psychologiczny House''a, jego przyzwyczajenia, brak chęci do zmian i ogólne nastawienie do życia... No i końcówka (ostatni odcinek podzielony na dwie części) jest rewelacyjna, jak dla mnie jeden z trzech najlepszych odcinków House''a.
Poza tym cały początek 4 sezonu świetnie pokazuje warstwę komiczną na której bazuje serial i czasem można się nawet uśmiechnąć (tzn ja mogę, bo raczej nigdy nie śmieję się na filmach, więc to już coś).
Chociaż generalnie serial powinno się oglądać od początku, ale na końcu 3 sezonu dzieją się wydarzenia, które prawie całkowicie zmieniają stały skład zespołu House''a, więc 4 to raczej dobry moment na wciągnięcie się w fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się wszystko dopełniło........

Ktoś daje wiarę, że to już konieć ? hehe :)

Mieliśmy Everybody Lies mamy Everybody Dies. idealna nazwa ostatniego odcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

House was an ass.

Finalnego odcinka

Spoiler

Przemowa Wilsona na pogrzebie House''a idealnie podsumowała 8 lat serialu...

House ratował życia, był geniuszem, a za razem egoistycznym dupkiem który uwielbiał irytować współpracowników i pacjentów. Jednak ostatecznie postanowił poświęcić wszystko, tylko po to by spędzić ze swoim najlepszym przyjacielem ostanie pięć miesięcy jego życia. Iście house''owskie zakończenie. Nie wiem jak inni, ale ja tym końcem jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany.



Mimo wszystko to było dobre 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować