Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2008 o 19:45, GanD napisał:

Przespałem coś, czy info o EK nie ma nadal?


Nie ma nadal i dzisiaj już raczej nie będzie. Trzeba czekać do jutra.

Nurtuje mnie tylko jedno dlaczego "Anim" nie jest już konsulem skoro on się tym zajmował, czy dostaniemy nowego specjalistę od tego typu rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 19:50, Kraju92 napisał:

> Przespałem coś, czy info o EK nie ma nadal?

Nie ma nadal i dzisiaj już raczej nie będzie. Trzeba czekać do jutra.

Nurtuje mnie tylko jedno dlaczego "Anim" nie jest już konsulem skoro on się tym zajmował,
czy dostaniemy nowego specjalistę od tego typu rzeczy?

Nie trać nadziei, może jeszcze się pojawi news, a jak nie to się bardzo zdenerwuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 19:50, Kraju92 napisał:

Nurtuje mnie tylko jedno dlaczego "Anim" nie jest już konsulem skoro on się tym zajmował,
czy dostaniemy nowego specjalistę od tego typu rzeczy?


Nowy lub stary specjalista pewnie pojawi się z miesiąc albo dwa po premierze Mass Effect, jak minie szum wywołany kolejnymi błędami CDP w wydaniu i polonizacji gry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 19:59, Zagul napisał:

Nie trać nadziei, może jeszcze się pojawi news, a jak nie to się bardzo zdenerwuję.


Dzisiaj są bardzo małe szansy że się pojawi, ale jeżeli jutro nie to wtedy też z lekka będę podenerwowany.

Mistic ---> oby nowy był jak najszybciej, ale myślę że pojawi się dopiero po wakacjach, myślę że tym razem zrobili porządnie polonizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 19:34, Mistic napisał:

> jak myślicie? ci pierwsi pozwą tych drugich o prawa autorskie? jakby nie patrzeć,
kradzież
> własności intelektualnej miał miejsce.... :)

Ja jestem baaaardzo ciekaw skąd masz takie szczegółowe info.
Ale nie wnikam, i tak zaraz pojawi się post, że kumpel, że nie to, że nie tamto.


co mam ukrywać? ze strony z torrentami, którego linka podać nie moge, bo zakazuje tego regulamin tej strony.
to tak trudne do wymyślenia? gdzie tego infa miałem szukać, na oficjalnej stroni gry czy jak ^^

dalej mnie ciekawi, czy jedni drugich pozwą, o kradzież własności intelektualnej xD cholerni zlodzieje, w bialy dzien prawie uczciwego czlowiek okradną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:44, PSAT Darth Stan napisał:

tego można było sie domyślić, info o EK jak nie było tak nie ma, po prostu szkoda gadać!


Ale nie ma się czemu dziwić, zawsze tak było. CDP słynie z fatalnych optymalizacji, spolszczeń, dostarczania pre-orderów i Bóg wie jeszcze czego. Jak widać tylko Polacy potrafią pier***** to co dostaną w ręce. Każdy naród da radę, wyda grę, nie spieprzy jej, a konsumenci są zadowoleni. A w Polsce ? Hmm... dopiszcie sobie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:51, oOreVenOo napisał:

Ale nie ma się czemu dziwić, zawsze tak było. CDP słynie z fatalnych optymalizacji, spolszczeń,
dostarczania pre-orderów i Bóg wie jeszcze czego. Jak widać tylko Polacy potrafią pier*****
to co dostaną w ręce. Każdy naród da radę, wyda grę, nie spieprzy jej, a konsumenci są
zadowoleni. A w Polsce ? Hmm... dopiszcie sobie sami.


Nie ,żebym chciał się bawić w adwokata diabła ale jakich fatalnych optymizacji? Eee to chyba działka developerów a nie dystrybutora. Lokalizacji owszem bo niektóre błędy są wręcz rażące i ja sam nie wiem co za *%$@&$ to tłumaczy chociaż by słynny halftrack w COH u jednej z armii grze halftrack przetłumaczono poprawnie na "transporter półgąsienicowy" a u drugiej wyszła "półciężarówka". Sam nie wiem skąd ta schizofrenia w tłumaczeniu...

Co do dostarczania pre-orderów to moje zawsze były wysyłane na 2-4 dni przed premierą sklepową i docierały na następny dzień po za Supreme Commander którego to DPD woziło po gdańsku 2 dni, trzeciego dnia do nich zadzwoniłem i paczka dotarła w końcu. Ale to była wina DPD a nie CDP bo oni paczek nie rozwożą tylko wysyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:51, oOreVenOo napisał:

Ale nie ma się czemu dziwić, zawsze tak było. CDP słynie z fatalnych optymalizacji, spolszczeń,
dostarczania pre-orderów i Bóg wie jeszcze czego.


Rozumiem oburzenie, ale to akurat jest bzdura - CDP robi najlepsze spolszczenia i dobrze optymalizuje gry.

Dnia 03.06.2008 o 21:51, oOreVenOo napisał:

Jak widać tylko Polacy potrafią pier*****
to co dostaną w ręce. Każdy naród da radę, wyda grę, nie spieprzy jej, a konsumenci są
zadowoleni. A w Polsce ? Hmm... dopiszcie sobie sami.


Jasne, a byłeś w każdym kraju na świecie? Człowieku, weź zacznij logicznie myśleć! W wielu krajach (europejskich) gry wydawane są w najlepszym razie w kopertach, oczywiście bez lokalizacji, i trzeba mówić o szczęściu, jeżeli nie zakażą one komputera jakimś wirusem, a co dopiero mówić o działaniu. Więc... na przyszłość zastanów się, zanim palniesz coś, czego nawet z grzeczności nie można nazwać głupotą. A jak chcesz się przekonać, jedź na Ukrainę, Białoruś czy Litwę - to dopiero docenisz sytuację w Polsce. Ręce opadają...

Z drugiej strony... czemu ja się dziwę? Prawdziwy z ciebie Polak... na nazwę naszego kraju też narzekasz? A może na jego kształt? A może na układ flagi narodowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spellforce 2 został tak zrypany przez CDP podczas polonizacji i nie wiadomo czego, że gra ledwo chodziła, w porywach od 5 do 10 fpsów. Musiał zostać wydany odpowiedni patch PL naprawiający błędy jakiegoś tępego informatyka.

@PSAT

Jeżeli zamawiam to tylko normalne wersje. Szkoda kasy na kolektory raz, dwa zabawki nie dla mnie. Tego typu pierdółki mnie nie bawią, nie ten wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP przy dokonywaniu lokalizacji też potrafi spieprzyć grę, choć na szczęście nie zdarza im się to często. Tak było m.in. w przypadku SpellForce 2, gdzie gra nie dość, że obsługiwała polskie znaki tylko w określonej rozdzielczości, a nie w każdej, to jeszcze miała fatalny framerate, a działo się to tylko i wyłącznie w naszej wersji językowej. Pół biedy, że po jakimś czasie wyszedł patch, tyle że ludzie, którzy zamówili wówczas grę w preorderze dostali no po prostu betę, a nie wersję finalną. A jeśli chodzi o preordery to EK Wiedźmina, która dotarła do mnie w częściach i ostatecznie po miesiącu od premiery gry niech będzie najlepszym przykładem, jak CDP potrafi coś spieprzyć. Jednakże mimo takich wtop CDP nadal jest według mnie zdecydowanie najlepszym polskim wydawcą.

Byle tylko Starcrafta wydali w dwóch wersjach językowych, to będzie miód i wiele rzeczy im zapomnę, ale to pieśń odległej przyszłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no czasami jest fajnie mieć coś więcej(sam mam EK Wiedźmina czy Heroes V i parę innych)j, ale nie że na 3 tygodnie przed premiera nie wiem nawet co będzie w EK i jaka jest jej cena.

Jaro7788 - CDP ostatnimi czasy robi coraz to gorsze polonizacje, przykładem niech będzie World in Conflict.
Po drugie ME w PL wydany zostanie dopiero 26.06, a w Czechach już w przyszłym tygodniu jeżeli sie nie mylę. A świat już sobie gra(prawdziwy gamingowy świat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto jeszcze wydaje gry na rynku polskim ? Cenega ? Czy ona w ogóle się liczy ? Może, ale dla mnie nie za bardzo. Osobiście jest jeden tytuł, który ma Cenega a powinno mieć CDP, a mowa o GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 22:33, PSAT Darth Stan napisał:

Po drugie ME w PL wydany zostanie dopiero 26.06, a w Czechach już w przyszłym tygodniu
jeżeli sie nie mylę. A świat już sobie gra(prawdziwy gamingowy świat).


W Czechach ME będzie wydany 19.06, bo oni szykują jedynie kinową lokalizację. Czy jednak jedyna na świecie EK nie jest warta przebolenia tego tygodnia? Mnie wkurza najbardziej brak informacji. A my po prostu przestańmy już tak narzekać - szybciej zleci. I chyba będzie warto.

A co do gamingowego świata, to składa się on z zaledwie paru krajów na krzyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 22:29, GanD napisał:

A jeśli chodzi o preordery to EK Wiedźmina,
która dotarła do mnie w częściach i ostatecznie po miesiącu od premiery gry niech będzie
najlepszym przykładem, jak CDP potrafi coś spieprzyć.


Akurat w przypadku EK Wiedźmina to jestem w stanie im wybaczyć. Owszem to co się działo w tym czasie to była cała seria kompromitacji ale CDP jako jedna z nielicznych firm naprawdę potrafiła za to przeprosić i zrekompensować. Jakby na to nie patrzeć skończyło się na tym że ci którzy zamówili kolekcjonerkę dostali najpierw grę w takim składzie jak normalne wydanie, potem resztę zawartości EK, a na końcu bon na 100 zł który sprawił że w praktyce wszystkie bonusy EK otrzymało się za darmo. Nie wiem ile na tym stracili ale jestem pewien że EK Wiedźmina nie przyniosła im zysków.
Mam jednak nadzieję że nauczyli się czegoś na tamtych błędach i z EK ME nie będzie takich przepraw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o EK tylko o to w jaki sposób ME będzie wykonany. O to czy będzie zawierał jak zwykle liczne bugi jak każde inne spolszczenie itp itd. Gamingowy świat jest znacznie większy niż Ci się wydaje, bo praktycznie zaliczają się do niego wszystkie kraje wysoko rozwinięte gospodarczo, a jest ich trochę. Mówimy o całym świecie, nie Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jaro7788 ->zgadzam się co do czekania tydzień na EK, ale ten brak informacji jest dobijający. Dlaczego oni tak rzadko dotrzymują terminów? :/ Ja od piątku czekam na info (a miało chyba oryginalnie być jeszcze wcześniej) i wygląda na to, że co najmniej do piątku sobie poczekam..

Co do EK Wiedźmina - po rekompensacie całkowicie im wybaczyłem, bo naprawdę zdali sobie sprawę ze swoich błędów i zapłacili za nie. Teraz pozostaje już tylko nadzieja, że wynieśli jakąś nauczkę z tego, w końcu dla nich są to większe straty niż dla nas z pewnością.

Tak czy inaczej brak informacji czy codziennie podawanie nowych terminów nie jest dobrym wyjściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować