Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2008 o 14:10, GrooG napisał:

Hmm... zbieg okoliczności? Jak to jest w oryginale? (rozmowa z Ash po misji na Noverii(pierwszej
jakiej robiłem))

http://img291.imageshack.us/img291/5227/masseffectvq3.jpg
i
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,wid,10073947,wiadomosc_prasa.html


W grze jest pełno takich tekstów nawiązujących do różnych wydarzeń ze świata itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 13:36, Jaro7788 napisał:

Ech, ciężko! Na razie gethy za wąskim przesmykiem skalnym na Therunie okazały się dla
mnie ciut za silne. Ale strasznie wkurza mnie sterowanie towarzyszami. Ciągle zostają
kilometr w tyle, a podczas walki nie wiem jak kazać im się schować, etc. Da się tak zrobić,
żeby szli za mną krok w krok? Ktoś może pomoże?


Starczy ze naciśniesz "strzałkę w dół", a oni automatycznie formują się za tobą, a "strzałką do góry" wydajesz rozkaz dojścia do wskazanego celu. Strzałki na boki to atak i utrzymanie pozycji. Poza tym wszystko to możesz zrobić w czasie pauzy - spacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - spojlery:

Tak przy okazji, ciekawe, czy ktoś przed wydaniem dokonał korekty polonizacji?
W grze znalazłem już "kfiatki" pokroju:

Sojusznik Żołnierzy - chyba powinno być Żołnież-sojusznik (albo "w drużynie") - chodzi o przejście gry z Ashley w drużynie (klasa - żołnierz), to samo dotyczy nazw Sujusznik Strażników, Sujusznik quarian itd. W języku polskim obowiązuje związek zgody Kto co? Kogo czego? - Quarianin- sojusznik (lub np. Quarianin w drużynie - brzmi znacznie lepiej).

To samo dotyczy WIDM - przecież angielski skrót od SPECTRE dotyczy Sił Specjalnych a nie żadnych widm, trzeba było pozostawić SPEKTRA , kogo czego Spektry itd.

Dużo w grze takich wesołych poloburaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2008 o 14:39, Aurelinus I napisał:


Dużo w grze takich wesołych poloburaków?


Szczerze?Ja sie nie natknełem się na żadnego,dla mnie spolszczenie jest zrobione świetnie no i został świetnie przetłumaczony tekst a nawet jeśli znajdą sie jakieś drobne błędy ortograficzne to i tak to nic poważnego jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to bardzo ładnie, ale jak zajrzysz dalej do regulaminu to okaże się, że te terminy są "tylko" deklarowane. Żadnych żądań z tytułu opóźnienia mieć nie można. A dopiero odszkodowanie za niewywiązanie się z umowy jest gwarancją terminowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 14:43, rafekx 12 napisał:

> Dużo w grze takich wesołych poloburaków?

Szczerze?Ja sie nie natknełem się na żadnego,dla mnie spolszczenie jest zrobione świetnie
no i został świetnie przetłumaczony tekst a nawet jeśli znajdą sie jakieś drobne błędy
ortograficzne to i tak to nic poważnego jak dla mnie.


A dla mnie wręcz przeciwnie. Dobrze, że mam juz grę za sobą w wersji angielskiej, więc się nie emocjonuję, ale lepiej nie robić polonizacji wcale, niż wypuszczać wesołą pseudo-gramatykę (to są błędy gramatyczne gwoli ścisłości, a nie ortograficzne, jeszcze tego brakuje...)

Następne:
Przedrostek "Auto" raczej nie zapisuje się z myślnikiem w języku polskim ale "autosugestia" a nie "auto-sugestia".

Może pora zrezygnować z zatrudniania polonistów koniecznie z dyplomem, a zacząć szukać ludzi którzy czują klimat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej sesyjce gra zapowiada się naprawdę obiecująco, szkoda, że nie mam więcej czasu, żeby pograć... Jedna rzecz tylko mnie trochę rozczarowała, a której w ogóle się nie spodziewałem. Niewidzialne ściany w niektórych miejscach. To, że możliwości eksploracji terenu będą ograniczone było wiadomo, miałem jednak nadzieję, że zostanie to rozwiązane w jakiś inny sposób, a nie w najprostszy z możliwych...
Gram na wersji angielski dubbing + polskie napisy i niestety można znaleźć nieco niedociągnięć, bądź przeinaczeń tego co mówią postacie. Jest jednak o wiele lepiej niż się początkowo spodziewałem. Kto wie - może przy następnym podejściu spróbuję polskiego dubbingu;)
Dzięki ME wykonam też od dawna odkładaną inwestycję - dokupię sobie RAMu - na wyższych ustawieniach gra nieco się przycina, a i ekrany ładowania potrafią potrwać... no ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 15:22, Rafal G napisał:

Dzięki ME wykonam też od dawna odkładaną inwestycję - dokupię sobie RAMu - na wyższych
ustawieniach gra nieco się przycina, a i ekrany ładowania potrafią potrwać... no ale
nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło;)


A tak z ciekawości - ile RAMu masz teraz? Bo ja przy 1 GB nie narzekam na czas ładowania, wręcz przeciwnie - w porównaniu np. z Wiedźminem to wszystko ładuje się błyskawicznie.

Przy okazji - co prawda trochę po czasie ale gratuluję awansu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że ukończyłeś grę w 10h? Jak Ty ją przechodziłeś? Ja jestem na 19h i mam wrażenie że do końca jeszcze daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 15:35, Karharot napisał:

A tak z ciekawości - ile RAMu masz teraz? Bo ja przy 1 GB nie narzekam na czas ładowania,
wręcz przeciwnie - w porównaniu np. z Wiedźminem to wszystko ładuje się błyskawicznie.


Właśnie też mam 1GB, z tym, że na Viście niestety. Sama gra idzie całkiem dobrze, nawet na bardziej wymagających terenach, ale dopiero kiedy poobniżam ustawienia. Ładowanie zapisanych gier trwa mniej więcej 1,5 minuty... Lepiej jest kiedy wczytują się nowe obszary. Na (prawie) najwyższych ustawieniach czekałem na załadowanie save''a coś około 7 czy 8 minut - wtedy szybko z nich zrezygnowałem. Ram chcę rozbudować do 4GB - myślę, że wtedy, nawet na wysokich nie będzie problemu:)
Wiedźmina niestety nie mam, więc nie mogę porównać:(

Dnia 12.07.2008 o 15:35, Karharot napisał:

Przy okazji - co prawda trochę po czasie ale gratuluję awansu:)


Dziękuję, dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam Mass Effecta, gram w niego namiętnie :D i mam pytanie do tych, którzy już ukończyli ta grę - jaki poziom postaci mieliście na końcu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 15:40, Karharot napisał:

Chcesz powiedzieć że ukończyłeś grę w 10h? Jak Ty ją przechodziłeś? Ja jestem na 19h
i mam wrażenie że do końca jeszcze daleko...

Zależy jak grasz. Nie biorąc questów pobocznych oraz bez swobodnej eksploracji wszystkich planet grę można swobodnie ukończyć w jakieś 10h. Tak na marginesie mówiąc to mi to zajęło 9 godzin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 15:36, madfrog napisał:

Sądzę, że wątek główny mógł być jednak nieco dłuższy... 10 godzina jak na gre BioWare
to trochę krótko...


Podobno główny wątek zajmuje od 20 do 40 godzin.

edsonpele
9 godzin? To ja jestem na początku gry i gram już 5 godzin, ale staram się wykonywać większość zadań pobocznych no i oczywiście dokładnie eksploruje każdą lokację, rozmawiając ze wszystkimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 15:50, Rafal G napisał:

Właśnie też mam 1GB, z tym, że na Viście niestety.


No to wszystko jasne. Niestety Viście 1GB nie wystarcza:( (wymagająca jędza:)

Dnia 12.07.2008 o 15:50, Rafal G napisał:

Ładowanie zapisanych gier trwa mniej więcej 1,5 minuty...


XP + 1GB i ładowanie to kilka/kilkanaście sekund.

Dnia 12.07.2008 o 15:50, Rafal G napisał:

Ram chcę rozbudować do 4GB - myślę, że wtedy, nawet na wysokich nie będzie problemu:)


Na pewno się nie zawiedziesz:) Pod względem czasu zapisu i ładowania gra spisuje się naprawdę bardzo dobrze, trzeba jej jednak zapewnić to minimum którego się domaga, a jeśli od razu przeskoczysz na 4GB to z pewnością zrobi to różnicę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:06, edsonpele napisał:

Zależy jak grasz. Nie biorąc questów pobocznych oraz bez swobodnej eksploracji wszystkich
planet grę można swobodnie ukończyć w jakieś 10h. Tak na marginesie mówiąc to mi to zajęło
9 godzin ;)


To chyba naprawdę idąc tylko wzdłuż głównej fabuły, wyklikując (i z pewnością nie powtarzając) wszystkie przymusowe dialogi i ignorując absolutnie każdego kto nas zaczepia (o tych którzy nas nie zaczepiają nie wspominając)...
W sumie pewnie można i tak, tylko po co? To RPG a nie wyścigi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę na X360 dzisiaj rano i czytam sobie ile zajęło wam ukończenie ME. "19 godzin i końca nie widać" - słucham? Gra na luźno przechodzona, z dwoma misjami pobocznymi zajęła mi 9:40 h. Krótka, ale co tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:18, WorldWar3PL napisał:

Ukończyłem grę na X360 dzisiaj rano i czytam sobie ile zajęło wam ukończenie ME. "19
godzin i końca nie widać" - słucham? Gra na luźno przechodzona, z dwoma misjami pobocznymi
zajęła mi 9:40 h. Krótka, ale co tam...


No tak, ale niektórzy tak jak ja, dokładnie eksplorują świat i wykonują zadania poboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Światy również eksplorowałem, czytałem leksykon, tylko misje poboczne w większości olałem - tylko te ''przy okazji'' robiłem. Jak mówiłem, absolutnie nie spieszyłem się w czasie gry, wręcz się nią delektowałem. ~10 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować