Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Towarzysze nie otworzą zamków za Ciebie. Po prostu umożliwiają Ci to że w ogóle możesz podjąć próbę otwarcia. Jeśli nie będziesz miał ze sobą kogoś o odpowiednich umiejętnościach (i sam nie będziesz ich posiadał) to przy próbie otwarcia pojemnika pojawi Ci się jedynie informacja "Decryption skill to low" i nic więcej nie będziesz mógł zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepiej najpierw odnaleźć Liarę w Artemis Tau, następnie parę misji pobocznych, dopiero wtedy Feros (które notabene też łatwe nie jest), a na końcu na Noverię.
SPOILER Matka Benezja nie stanowi problemu, za to jej gwardia przyboczna jest wielce nieprzyjemna i tu moja główna rada : Jeśli masz ulepszenia pancerza, które chroni przed upadkiem i biotyką to przed walką lepiej włożyć je w ulepszenia armorów. Strażniczki Asari podnoszą ciebie i twoją drużynę po czym wraz z Gethami cię wykańczają co może nieźle napsuć nerwów. KONIEC SPOILERA
Jeszcze mogę ci poradzić, żeby często odwiedzać Cytadelę i sprawdzić w komendzie policji (u kwatermistrza) cenę Broni z oznaczenie H*** 7-10 bo są to najlepsze bronie w grze, które zwyczajnie wymiatają wrogów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo znajdziesz lekkie pancerze z 50% (dla Tali taki mam), a gdzieś od połowy gry mało kiedy w ogóle mi ktoś tarcze zdejmował chociaż rozwalałem największe gethy z karabinu (ot, w końcu w Mako jest 2x mniej xp).
Umiejętność sama w sobie dziala, oczywiście tyle, że ja po prostu nie miałem takiej sytuacji kiedy by mi bądź komuś z npcków by pomogła. Wyjątkiem byli snajperzy oraz rakiety ale później to też przestał być problem.
Umiejętność po prostu stała się zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Żeby była jasność - czy któreś z drzwi zaznaczone na pierwszej mapce na żółto są zamknięte i nie możesz ich otworzyć? Jeśli tak jest (co wydaje mi się bardzo dziwne) to być może będziesz musiał wrócić do portu kosmicznego i w Normandii zmienić skład drużyny (nie cofałem się z tego miejsca ale zgaduję że to możliwe).
Jeśli jednak nie chodzi o to że któreś z zaznaczonych drzwi są zamknięte to zaznacz na jednej z poniższych mapek w którym miejscu jest to coś co sprawia Ci problem i napisz do czego jest to potrzebne.

20080713230210

20080713230216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 23:06, Karharot napisał:

SPILER
Żeby była jasność - czy któreś z drzwi zaznaczone na pierwszej mapce na żółto są zamknięte
i nie możesz ich otworzyć? Jeśli tak jest (co wydaje mi się bardzo dziwne) to być może
będziesz musiał wrócić do portu kosmicznego i w Normandii zmienić skład drużyny (nie
cofałem się z tego miejsca ale zgaduję że to możliwe).
Jeśli jednak nie chodzi o to że któreś z zaznaczonych drzwi są zamknięte to zaznacz na
jednej z poniższych mapek w którym miejscu jest to coś co sprawia Ci problem i napisz
do czego jest to potrzebne.


Wydaje mi się, że jednak znalazłem już odpowiedź w jakiejś solucji na necie. ;) Dziś już nie opłaca mi się włączać, ale jutro sprawdzę. Tak czy wspak dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 22:53, Firaxo napisał:

Jeszcze mogę ci poradzić, żeby często odwiedzać Cytadelę i sprawdzić w komendzie policji
(u kwatermistrza) cenę Broni z oznaczenie H*** 7-10 bo są to najlepsze bronie w grze,
które zwyczajnie wymiatają wrogów :)


[spoiler?] Te same bronie dostaniemy też w sklepie na naszym statku, ale odblokowujemy je dopiero po zdobyciu achievementu / osiągnięcia - rich / bogacz (czyli zdobądziemy 1 000 000 kasy (trzeba trochę więcej żeby zaliczyło, tak z 20k ), są to bronie (wg opisu) mistrzowskie, specjalne dla widm) [koniec spoila :D]

PYTANIE O SPOILER + SPOILER pytanie do tych co przerobili już Virmir
zrobiłem misję na Virmirze, i zostałem uziemiony w cytadeli, będę mógł jeszcze latać na własną rękę, czy już zostanę ograniczony do lotu na Ilos i odwiedzenia sarena ? Bo tak to wczytam save wcześniej i porobię poboczne :D

I jak się ma sprawa z graniem 2gi raz tą samą postacią: postać razem ze sprzętem lvlem, statami i towarzyszami przechodzi dalej, czy jak? I kiedy to wybieramy czy chcemy nową czy jeszcze raz tą bo nie widziałem takiego wyboru przy tworzeniu postaci. A może w ogóle takiej możliwości nie ma, i trzeba zrobić nową i grać od 0, ale z ograniczonym lvlem do 60 zamiast 50, i bonusami za osiągnięcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 23:19, GrooG napisał:

I jak się ma sprawa z graniem 2gi raz tą samą postacią: postać razem ze sprzętem lvlem,
statami i towarzyszami przechodzi dalej, czy jak? I kiedy to wybieramy czy chcemy nową
czy jeszcze raz tą bo nie widziałem takiego wyboru przy tworzeniu postaci. A może w ogóle
takiej możliwości nie ma, i trzeba zrobić nową i grać od 0, ale z ograniczonym lvlem
do 60 zamiast 50, i bonusami za osiągnięcia ?

Jedziesz dalej tą samą postacią, ale jakbyś grał po raz pierwszy, tyle że na 50 lvl (w ekwipunku znajdziesz wszystko co miałeś na końcu + to co miała ekipa) i z uwzględnieniem bonusów z osiągnięć (np. +10 % do czegośtam, odblokowane sklepy itd.). Warto wtedy też podnieść poziom trudności, bo nie ma żadnej radochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOŻLIWE SPOILERY

Dnia 13.07.2008 o 23:05, Selv napisał:

Niedługo znajdziesz lekkie pancerze z 50% (dla Tali taki mam),


Tali ma u mnie pancerz dający 62 Damage Protection (screeny na dole - pancerz mój i Tali. A co, pochwalę się:) i już od pewnego czasu przestała mi umierać:) Inna rzecz że dotyczy to właściwie wszystkich towarzyszy. Gdzieś tak po przekroczeniu 30 poziomu śmiertelność w drużynie znacznie spadła, zanim jednak doszedłem do tego etapu były starcia które potrafiły sprawić problemy - i właśnie wtedy przydatny był ktoś na kim można było polegać że nie umrze (zbyt szybko)..

Dnia 13.07.2008 o 23:05, Selv napisał:

(ot, w końcu w Mako jest 2x mniej xp).


Gorzej. Sprawdziłem i wyszło mi że walcząc w Mako dostaje się zaledwie 40% expa:(

Dnia 13.07.2008 o 23:05, Selv napisał:

Umiejętność sama w sobie dziala, oczywiście tyle, że ja po prostu nie miałem takiej sytuacji
kiedy by mi bądź komuś z npcków by pomogła.


A jak Ci poszło w obozie treningowym na księżycu? Bo jak tam trafiłem na chyba dwudziestym poziomie to droidy robiły z mojej drużyny mielonkę (stado 8 maszyn z których każda jest zdolna do odpalenia rakiety czy czegoś w tym stylu to nieprzyjemny przeciwnik). Kluczem do zwycięstwa była zdolność "Sabotage" Tali (aby uniemożliwić im strzelanie) i siła ognia moja i Ashley (aby wykończyć drani zanim im się broń odblokuje).

Dnia 13.07.2008 o 23:05, Selv napisał:

Wyjątkiem byli snajperzy oraz rakiety ale później to też przestał być problem.
Umiejętność po prostu stała się zbędna.


Tutaj się zgadzamy - od pewnego momentu nic nie jest w stanie nam podskoczyć.
Tyle że najpierw trzeba do tego etapu przeżyć.

20080713233726

20080713233736

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsze babole gry zaliczyłem. W cytadeli zjazdy windą potrafią (np. Rada->Flux) wysypać grę. Również zapisy potrafią wczytywać się z wysypkami. Dobrze, że do wielu miejsc jest kilka dróg bo byłoby średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IX colosus ma 64% ale za to shielda dużo więcej, takiego mam, raczej już lepszego poza X nie trafie, chyba, że jakiś śmieszny rare.
Księżyc o dziwo łatwo przeszedłem, ja tam trafiłem koło 30lv dopiero więc było kaszka z mleczkiem zwłaszcza, że mój lift już działał na robociki więc w wąskim przejściu sporo ich latało pod sufitem a rakietowy był jeden czy dwa zaledwie, na pewno nie 8 ;)
Poza tym, duża grupka + dwa specjale z shotguna = win :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOŻLIWE SPOILERY

Dnia 14.07.2008 o 03:00, Selv napisał:

IX colosus ma 64% ale za to shielda dużo więcej, takiego mam, raczej już lepszego poza
X nie trafie, chyba, że jakiś śmieszny rare.


Heh. To się nazywa wątła Quarianka:) Jeden na najlepszych pancerzy w połączeniu z Tech Resistance +35% i Sield Capacity +210. Tak długo jak ktoś jej nie dopadnie w walce wręcz to jest w stanie wygrać praktycznie ze wszystkim (może z wyjątkiem Tresher Mawa). Inna rzecz że na rozwinięcie tych wszystkich skilli potrzeba masę punktów ale zdecydowanie warto czekać na efekt końcowy:)

Dnia 14.07.2008 o 03:00, Selv napisał:

Księżyc o dziwo łatwo przeszedłem, ja tam trafiłem koło 30lv dopiero więc było kaszka
z mleczkiem zwłaszcza, że mój lift już działał na robociki więc w wąskim przejściu sporo
ich latało pod sufitem


Moje umiejętności nie były aż tak rozwinięte więc zdrowo tam oberwałem...

Dnia 14.07.2008 o 03:00, Selv napisał:

a rakietowy był jeden czy dwa zaledwie, na pewno nie 8 ;)


Mówisz że tam były dwa typy droidów? Nie załapałem tego - myślałem że to jeden który może walić albo z karabinu albo z rakiet. Widocznie miałem niezłego pecha bo rakietowy niemal zawsze szedł na czele stada (i kasował mnie jeśli czekałem za długo z "Sabotage") i gdzieś przy końcu (czyli zabijał mnie jak już prawie wygrałem walkę - to był ubaw... x3:(

Dnia 14.07.2008 o 03:00, Selv napisał:

Poza tym, duża grupka + dwa specjale z shotguna = win :)


Hmm. Musiałeś mieć już wtedy naprawdę porządną broń, może nawet HMWSG? Bo w moim wypadku potrzeba było znacznie więcej strzałów aby drani położyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 23:19, GrooG napisał:

PYTANIE O SPOILER + SPOILER pytanie do tych co przerobili już Virmir
zrobiłem misję na Virmirze, i zostałem uziemiony w cytadeli, będę mógł jeszcze latać
na własną rękę, czy już zostanę ograniczony do lotu na Ilos i odwiedzenia sarena ? Bo
tak to wczytam save wcześniej i porobię poboczne :D

SPOILER Po Virmirze możesz ze spokojem podróżować dalej bez konieczności natychmiastowego lecenia na Ilos i jest to ostatni moment, żeby dokończyć wszystkie questy poboczne KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, skończyłem...:) 50h gry w 3 dni, trochę mi się miesza w głowie (bardziej niż zwykle znaczy się) ale warto było. Bez żadnego spoilerowania (przynajmniej w tym poście) stwierdzę po prostu że gra ma naprawdę epicką fabułę i potrafi utrzymać przy monitorze:)
Spróbuję poskładać swoje wrażenia w całość i może napiszę krótką reckę, jak mi się uda to wstawię ją na swojego GS''a (w końcu coś tam powinno się znaleźć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 11:23, Karharot napisał:

Uff, skończyłem...:) 50h gry w 3 dni, trochę mi się miesza w głowie (bardziej niż zwykle
znaczy się) ale warto było. Bez żadnego spoilerowania (przynajmniej w tym poście) stwierdzę
po prostu że gra ma naprawdę epicką fabułę i potrafi utrzymać przy monitorze:)
Spróbuję poskładać swoje wrażenia w całość i może napiszę krótką reckę, jak mi się uda
to wstawię ją na swojego GS''a (w końcu coś tam powinno się znaleźć:)


50h? Nieźle. A w ten czas wliczone są zadania poboczne i misje na planetach jak zbieranie surowców itp.?
Czekam na reckę.
PS. Dodasz mnie do znajomych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które chcą mieć wiele wrażeń z gry radzę nie czytanie poradnika, albo czytanie go tylko do pierwszego ogólnego rozdziału. Czytanie dalej to psucie sobie dobrej zabawy.

Z rzeczy praktycznych. Aby grać przez większość czasu jedną ręką warto przypisać sobie
dwa klawisze:
1. Ruch do przodu (w) do środkowego przycisku myszy jako działanie dodatkowe. W ten sposób da się chodzić za pomocą samej myszy.
2. Przełączyć przybliżenie celu z prawego przycisku myszy na taki pasujący pod lewą rękę - na przykład lewy alt. Wtedy prawemu przyciskowi myszy możemy przypisać akcję czyli np. rozmowę zabierając go klawiszowi enter. W ten sposób da się robić poza walką praktycznie wszystko z jednej ręki bez zdejmowania jej z myszy. Bardzo to przyspiesza samą grę. Do walki i tak trzeba używać obu rąk.

Czasem warto też zamienić funkcje klawiszy lewy ctrl i z (schylenie się oraz chodzenie) ponieważ w czasie walki klawisze najbliższe kciukowi lewej ręki to z,x,c. (można też przenieść funkcję schylania pod x, który jest w naturalnym miejscu pod kciukiem).
To oczywiście dla tych, którzy grają na hardcore bez żadnego wspomagania walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na tego śmierdzącego kuriera i czekam ... Paczkę z magazynu odebrał o 9:38 do mnie z warszawy ma 20 minut , i jestem zły . Czemu wszyscy chcą paczki akurat dzisiaj ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 11:30, Kraju92 napisał:

50h? Nieźle. A w ten czas wliczone są zadania poboczne i misje na planetach jak zbieranie
surowców itp.?


Oczywiście:) Starałem się wykonywać wszystkie misje poboczne i zwiedzać wszystkie systemy gwiezdne. 50h 18m to czas jaki mi wyświetla na ostatnim zrobionym przeze mnie sejwie.

Dnia 14.07.2008 o 11:30, Kraju92 napisał:

PS. Dodasz mnie do znajomych ;)


Zrobione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezłe pomysły, bo właśnie zastanawiałem się jak pozmieniać rozkład klawiszy. ten domyślny jest średnio wygodny. w ogóle moim zdaniem interfejs jest mało intuicyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo szybko uzyskałem master gear bo szybko się połapałem w tym ,że sprzedając itemki w cytadeli u lekarki mamy 2x więcej kasy... :-)
Taki malutki tipsik.
50h, jak to zrobiłeś?
Ja robiąc wszystkie questy, lądując na każdej możliwej planecie oraz słuchając wszystkich gadek w tempie żółwia mam 28h :/
PS: ja w ogóle hardnerów nie używam, używam za to itemków które skracają recharge rate skillsów.
Przez to Tali ma -32%, -30%, -40% odnowy skilli :P
U mojego adepta lift odnawia się koło 10s :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować