Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Uratowałem galaktykę.
Po raz drugi ;-)
SPOILERY
Tym razem 55 godzin, dziwne bo przy tym przejściu olałem większość questów pobocznych w stylu "leć tam, rozwal wszystko co się rusza i kliknij terminal". Level 53, żołnierz. Mimo że specjalizowałem się w karabinach szturmowych snajperką też się nieźle bawiłem (zwłaszcza z minigranatami ]:->). Kaidan jak zwykle poszedł do piachu, a Komandor Shepard nie płakała po nim długo i szybko znalazła pocieszenie w ramionach Liary ;] Udina dostał w szczękę, i powinien być zadowolony bo Komandor Shepard miała ochotę przyłożyć mu kolbą w tył głowy i zrzucić malowniczo w dół jak Sarena ;] Pasek idealisty wypełniony prawie do końca i renegata do mniej więcej 3/4 .
Najbardziej żałuję że w ME nie ma... fryzjera, w połowie gry miałem ochotę zmienić fryzurę, bo wyglądała jak ufarbowany hełm i nic z tego. :-(
Pomimo że moja postać przez całą grę uważała radę za skończonych ekchm idiotów (pani Shepard użyła by bardziej wyrazistych słów), to w końcówce stwierdziła że uratowanie ich zawszonych tyłków to lepsze rozwiązanie niż oddanie władzy w ręce ludzi takich jak Udina. (jakąż ja mam nadzieję, że powstanie mod pozwalający mu wpakować kulkę między oczy! albo i cały magazynek! Saren głównym złym? jasssne.)
PS
Grał już ktoś alienofobem? Jak wrażenia z dzielenia statku z tymi passsskudnymi ufolami ? ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 02:11, skaybay napisał:

Udina. (jakąż ja mam nadzieję, że powstanie mod pozwalający mu wpakować kulkę między
oczy! albo i cały magazynek!


Popieram! Jakże ja byłem zawiedziony przez brak takiej możliwości...

Dnia 05.08.2008 o 02:11, skaybay napisał:

PS
Grał już ktoś alienofobem? Jak wrażenia z dzielenia statku z tymi passsskudnymi ufolami
? ;-]


Ja zaliczam się raczej do alienofili więc nie miałem nic przeciwko tej zbieraninie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę głupi problem.

Jestem w Cytadeli. Chciałem pierwszy raz wyruszyć w niezbadany świat ( konkretnie 3.6 Dziwna transmisja ) i za nic w świecie nie wiem jak udać się na Normandie i gdzie mam sprawdzić żeby mnie tam skieroiwalo. Chodze jak głupi po Cytadeli i nie wiem z kąd mogę wylecieć na tą planetę. Podchodzę do pomarańczowych terminali ale one wskazują mi tylko kilka miejsc do których mogę sie udać. W instrukcji też nie mogę się jakoś doszukać jak trafić na statek.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz pójść do akademi SOC(czy jakoś tak :P) gdy dojedziesz windą na dół będziesz miał przed sobą kolejne wejście do windy prowadzące do doków. Jedziesz tą windą do góry i jesteś w dokach. Potem już na pewno trafisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY

Najpierw musisz koniecznie wykonać misję "Zdemaskuj Sarena". Bez tego nie będziesz mógł odlecieć. Kiedy już to zrobisz udajesz się do C-Sec i stamtąd jedziesz windą (szybka kolej tam nie dojeżdża) do doków. Po wejściu na Normandię masz już dostęp do mapy galaktyki - wybierasz interesującą Cię planetę i jazda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 10:12, Rafal G napisał:

SPOILERY

Najpierw musisz koniecznie wykonać misję "Zdemaskuj Sarena". Bez tego nie będziesz mógł
odlecieć. Kiedy już to zrobisz udajesz się do C-Sec i stamtąd jedziesz windą (szybka
kolej tam nie dojeżdża) do doków. Po wejściu na Normandię masz już dostęp do mapy galaktyki
- wybierasz interesującą Cię planetę i jazda:)


Rafal G wielkie dzięki!

Tak myślałem, że trzeba wykonać jakąś misję. Straszne dzieki, bo trochę zgłupiałem.

Pozdrowienia i podziękowania również dla mikolajmix!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są w tej grze jakieś smaczki jak np. romanse tak jak w KOTOR? (Niezła laska z tej Williams ;))
No i czy ta gra długa jest, czy jak tylko wypełnię te główne trzy zadania to już koniec?
A no i jeszcze coś. Jacy są najlepsi kompani? Ja cały czas biorę ze sobą Williams i Drexa. Przeszedłem już obóz uchodźców, czy jakoś tak, i znalazłem tą córkę tej matki co się przyłączyła od Sarena.
P.S Czy ten hełm coś daje, czy tylko jako efekt wizualny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 11:56, jcl99 napisał:

Są w tej grze jakieś smaczki jak np. romanse tak jak w KOTOR? (Niezła laska z tej Williams
;))


Są i jak wybierzesz faceta to nawet z Williams możesz mieć romans.

Dnia 05.08.2008 o 11:56, jcl99 napisał:

No i czy ta gra długa jest, czy jak tylko wypełnię te główne trzy zadania to już koniec?


Gra ma kilka zadań głównych i pełno pobocznych, możesz także zbierać różne minerały itp.

Dnia 05.08.2008 o 11:56, jcl99 napisał:

A no i jeszcze coś. Jacy są najlepsi kompani? Ja cały czas biorę ze sobą Williams i Drexa.
Przeszedłem już obóz uchodźców, czy jakoś tak, i znalazłem tą córkę tej matki co się
przyłączyła od Sarena.


Nie ma najlepszych kompanów, wybierz takich który będę się najlepiej dopełniali z Twoją klasą bohatera.

Dnia 05.08.2008 o 11:56, jcl99 napisał:

P.S Czy ten hełm coś daje, czy tylko jako efekt wizualny?


On jest chyba tylko tak dla picu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 11:56, jcl99 napisał:

Są w tej grze jakieś smaczki jak np. romanse tak jak w KOTOR? (Niezła laska z tej Williams
;))


Tia, jeden chłop, jedna baba, i jedna biseksualna.
Pogadasz, pocieszysz, bzykniesz i koniec zabawy...

Co do towarzyszy to w poradniku piszą jakieś pierdoły o braniu postaci dobrych w jednej umiejętności , umiejętności bojowe, technika i biotyka, potem brałem jednak Wrexa i tą popierdółkę z tego samego gatunku co Saren, nawet nie pamiętam imienia już.

Hełm daje radochę, że nie musisz oglądać głupiej fryzury głównej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 11:56, jcl99 napisał:

Są w tej grze jakieś smaczki jak np. romanse tak jak w KOTOR? (Niezła laska z tej Williams
;))

Są, jak najbardziej. I nie tylko z Williams.

Dnia 05.08.2008 o 11:56, jcl99 napisał:

No i czy ta gra długa jest, czy jak tylko wypełnię te główne trzy zadania to już koniec?

Ja, wypełniając większość pobocznych zadań ukończyłem grę w 35 godzin... grając przez jakiś tydzień (parę godzin dziennie) Po ukończeniu gry możesz grać ponownie, tą samą postacią (zostania eksportowana)

Dnia 05.08.2008 o 11:56, jcl99 napisał:

A no i jeszcze coś. Jacy są najlepsi kompani? Ja cały czas biorę ze sobą Williams i Drexa.

Nie ma czegoś takiego jak najlepsi. Każdy ma wady i zalety. Osobiście polecałbym Wrexa, i Garrusa, są dosyć uniwersalni.

Dnia 05.08.2008 o 11:56, jcl99 napisał:

P.S Czy ten hełm coś daje, czy tylko jako efekt wizualny?

Efekt wizualny, zauważ zresztą że zakłada się go tylko na planetach bez tlenu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2008 o 12:01, Mistic napisał:

Tia, jeden chłop, jedna baba, i jedna biseksualna.
Pogadasz, pocieszysz, bzykniesz i koniec zabawy...


Dobre dawno się tak nie ubawiłem czytając temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 12:15, trutututu napisał:

Jaka klasa posługujaca się biotyką jest według was najlepsza?

Zakładając, że masz na myśli te, które można dołączyć do głównej postaci, to taką osobą jest bez dwóch zdań Liara. A jako klasa, to oczywiście Adept. Rewelacyjna specjalizacja, pod warunkiem jednak, że możesz dodać obsługę karabinów szturmowych. Grając Adeptem dołącz do drużyny Liarę T''soni, wyucz czar Osobliwość, a nie będzie na Ciebie mocnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 15:12, czerwonypies napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć, jakie Mass Effect ma obecnie zabezpieczenia, bo słyszem, że
ponoć jakieś są.


Nie ma na pewno zabezpieczeń tych co mają wersje zagraniczne, czyli że można instalować tylko 3 razy ME, tego nie ma w polskiej wersji wydanej przez CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 15:37, czerwonypies napisał:

No to świetnie! Sądziłem, że polskiej wersji Mass Effecta są również jakieś zabezpieczenia
i dlaczego jeszcze go nie kupiem. Skoro tak, to zaraz biegnę do sklepu. :P


No nie wiem ja bym wolał płyty cały czas w napedzie nie trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać, na jakiej planecie jest to Ru (czy jakoś tak) co ma mnie doprowadzić do Kanału?
P.S Williams nie chce, a ta T''sa coś tam mówi, że coś do mnie czuje ;P
P.S1 SPOILER
Nie sądziłem, że tak się skończy sprawa z Drexem, szkoda, że nie żyje bo chłop miał fajne teksty.
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 19:06, jcl99 napisał:

Może mi ktoś napisać, na jakiej planecie jest to Ru (czy jakoś tak) co ma mnie doprowadzić
do Kanału?


SPOILERY

Może chodzi Ci o Mu Relay?
Jak już przyłączysz Liarę i odwiedzisz Noverię, Feros i Virmire a następnie uciekniesz z Cytadeli to musisz się udać do gwiazdozbioru Pangea Expanse i wylądować na Ilos.

Dnia 05.08.2008 o 19:06, jcl99 napisał:

P.S Williams nie chce, a ta T''sa coś tam mówi, że coś do mnie czuje ;P


Williams zechce o ile grasz facetem i będziesz cierpliwy:)

Dnia 05.08.2008 o 19:06, jcl99 napisał:

Nie sądziłem, że tak się skończy sprawa z Drexem, szkoda, że nie żyje bo chłop miał fajne
teksty.


Wrexa można przekonać jeśli ma się wystarczająco wysoką umiejętność charm/intimidate lub jeśli wcześniej wykonało się dla niego pewne zadanie.

KONIEC SPOILERÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować