Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2008 o 21:19, Karharot napisał:

Wiesz, mimo wszystko większości pisujących w tym temacie osób ME się jednak podobał (inaczej
po co by tu siedzieli?). To że Ty jesteś nastawiony tak bardzo na "nie" nie oznacza że
wszyscy inni muszą mieć takie same zdanie.

a ja wcale nie oczekuję, ze wszyscy inni maja mieć takie same zdanie. skąd w ogóle taki pomysł? po prostu wytrwale polemizuję:-)

Dnia 27.10.2008 o 21:19, Karharot napisał:

ME to nie jest klasyczny cRPG pokroju BG, P:T, czy Arcanym ale jako gra jest całkiem
niezły i potrafi dostarczyć dużo zabawy (między innymi dzięki ciekawej głównej fabule).

jeśli chodzi o zręcznościowy typ rozgrywki oferujący przez ME, to wolę już half life. więcej akcji, a i fabuła o wiele ciekawsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 14:56, Karharot napisał:

Najnowsze info o Bring Down the Sky dla polskiej wersji gry:


Heh nie chcę nic mówić bo może kolejnego degrada załapię za mówienie prawdy, powiedzmy w drastyczny sposób tak czy siak jak to zwykle bywa... Żenada. ;-) Nic dodać nic ująć, pominę fakt odkąd BdtS jest dostępny dla wersji ENG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 14:56, Karharot napisał:

Najnowsze info o Bring Down the Sky dla polskiej wersji gry:

W takich momentach naprawdę żałuję, że kupiłem wersję polską gry.

Jedyny plus tego, że zabezpieczenia mamy łagodniejsze, choć za jaką cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W d**ę j****e forum zżarło mi przydługi tekst :-///.

W telegraficznym skrócie: to tylko nic niewnoszący patch; to wprawdzie (zapewne) fajny dodatek, ale biorąc pod uwagę całokształt, to i tak CDP wychodzi u mnie na plus - za ożywienie Krogan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko po staremu,kolejne klopoty kolejne obsuwy.Jak tak dalej bedzie to doczekamy sie patcha i dodatku w przyszlym roku, albo bedzie tak jak w wypadku NWN 2, do którego zaden patch bodaj że od poczatku roku nie wyszedl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze o Pomoc
Gram jako żołnierz i wogle nie rozwijam umiejetnosci elektronika, ale za to mam ja na przyzwoitym poziomie u Tali, lecz jak kazac członka druzyny by za mnie otworzyli sejf?? bo mi ciągle wypisuje że mam za mały poziom. Da sie cośz tym poradzic??
Z gory thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z przypiętego posta:
Zawsze kiedy próbujesz przełamać jakieś zabezpieczenia pod uwagę jest brany najwyższy współczynnik deszyfracji/elektroniki jaki jest znany osobom wchodzącym w skład Twojej drużyny. Jeśli przy próbie otworzenia zamka dostajesz informację że poziom deszyfracji jest za niski to oznacza to że nikt w Twojej drużynie nie posiada odpowiedniej umiejętności.
Niezależnie od tego czy w przełamywaniu zabezpieczeń jest wyszkolona główna postać czy też ktoś inny z drużyny i tak mini-grę musi przejść gracz, nie można nakazać komuś innemu aby zamek otworzył za nas.

Czyli krótko mówiąc Tali ma za niski poziom elektroniki (lub deszyfracji) na zabezpieczenie które próbujesz przełamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się. Tali ma za mały poziom po prostu. Pamiętaj żeby inwestować w Elektronikę oraz Deszyfracje. Ty jako żołnierz, gracz czy Bóg wie co w ogóle nie musisz mieć nic z tego, natomiast chociaż jedna osoba z Twojej drużyny czy to będziesz Ty czy NPC musi mieć rozwinięte to. Jedyne wyjście to podpakować Elektronikę i Deszyfrację u Tali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 22:44, Palladyn1 napisał:

Karharot, LOL. Toż to było pytanie retoryczne :-D


A skąd miałem to wiedzieć?:) Moje umiejętności jasnowidza (jasnoczytacza?) nie są aż tak rozwinięte:)

Dnia 30.10.2008 o 22:44, Palladyn1 napisał:

Ot taki mój komentarz do posta Monolith.


Może gdybyś użył opcji "odpowiedz" to bym się domyślił...
Tak już całkiem na poważne - w Polsce oznaczenie ograniczenia wiekowego jest jedynie czymś w rodzaju ostrzeżenia lub sugestii, nie ma ono żadnej wiążącej mocy prawnej i jedynie od rodziców zależy czy pozwolą niepełnoletniemu dziecku grać w taką grę czy też nie (zakładając że rodzice w ogóle zwrócą na kupowaną grę jakąkolwiek uwagę a nie założą z góry że "gry to niepoważna zabawa dla małych dzieci").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 22:47, Kamiloos napisał:

A Cedep wyda edycje rozszerzona w sklad ktorej wejdzie ME + BDTS :P Cikawe czy kontent
bedzie mozna sciaganac za free, czy moze jak update we wiesku? :P

Problem w tym, że update w wieśku JEST za free :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie skonczylem sobie gre, po czym obejrzalem plytke z filmem jak robiono polonizacje gry etc. Czytam te wasze posty i jak to tutaj bywa w kazdym temacie, na kazde gry, wieczne narzekania, zobaczcie ile trwalo nagranie lokalizacji Mass Effect, ile CDP dolozyl staran aby gra zachowala swoj filmowy klimat, napewno sa teraz przygotowywane inne gry, a Wy bezczelnie narzekacie ze jakis patch nie jest jeszcze gotowy, dla mnie to ludzie piszacy takie bzdury sa jedna wielka zenada, ja sobie spokojnie poczekam, nawet i do grudnia, skoro tego sytuacja wymaga, wole miec cos dopracowane niz sie pozniej denerwowac.

ps. Dla tych co nie ogladali plytki z filmem to polecam, moze ktos zmieni zdanie i uzbroi sie w cierpliwosc zamiast narzekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może się będę powtarzał, ale warto - czy grałeś może w angielską wersję gry i porównałeś ją z polską? Twierdzisz, że starali się, by gra zachowała swój filmowy klimat. Filmowy klimat to ona może i ma, ale jeśli już coś, to polskich filmów sensacyjnych (jak to Hubert Urbański kiedyś przytoczył hipotetyczny dialog z polskiego filmu: "- Która, k****, jest godzina? - Dziesiąta, ty sk********"). W oryginalnej wersji językowej nie wiem, czy ze trzy razy padło słowo "ass", i może z raz "f***", a Wrex nie miał szamba zamiast twarzy. Z kolei od polskiego Wrexa uszy więdną. Może i CDP bardzo się starał, robiąc taką wersję językową, ale byłoby chyba bardziej wierne oryginałowi, gdyby dali same napisy. No i zaoszczędziliby mnóstwo czasu. Poza tym coś mi nie pasuje dobór polskich aktorów, ale to już kwestia gustu.
Polska wersja językowa ME zapewne była tworzona pod wpływem przekonania, że jeśli w "Wiedźminie" przyjęły się bluzgi (w miarę wierne jeśli chodzi o książkowy pierwowzór i jednocześnie umieszczone w przemyślanych momentach), to Polakowi jeszcze więcej bluzgów potrzeba. I powiedzcie mi, co jest ważniejsze - zbędne dorabianie do pierwowzoru bardziej "swojskiego" i chamskiego klimatu, czy też może zachowanie kultury? Bo to, że gra jest od 18 lat, to nie znaczy też, że dystrybutor może wyczyniać z nią, co mu się podoba. Odbiorcy mają przecież jakieś wyczucie. CDP założył, że większość polskich graczy świetnie odnajdzie się w zabluzganym przez Wrexa świecie. I teraz takie pytanie - czy nie znaczy to, że CDP zakłada niski poziom kultury odbiorców? Bo jeśli w angielskiej wersji językowej nie trzeba było tak "dobarwiać" postaci, to widać Polacy wg CDP różnią się poziomem kultury od reszty świata. Na podstawie tego rozumowania można dojść do dwóch rzeczy - poczuć się obrażonym przez CDP albo też przyznać mu rację, ubolewając nad niską kultrurą społeczeństwa. Jest też trzecie wyjście - przestać o tym myśleć i cieszyć się z rynsztokowego języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować