Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Mam pytanie. Wiem żę ten temat nie jest do tego przeznaczony, ale proszę o pomoc. Moja sytuacja jest taka:
-w naszym domu są dwa komputery.
-komputer mojego brata ( z którego teraz pisze ) jest podłączony do internetu radiowego
-mój komputer znajduje sie piętro niżej i nie ma połaczenia z internetem
Czy jest jakiś niezbyt drogi sposób (pomijając kabel LAN) aby mój komputer także miał połaczenie z netem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 20:09, tlen1235790 napisał:

Mam pytanie. Wiem żę ten temat nie jest do tego przeznaczony, ale proszę o pomoc. Moja
sytuacja jest taka:
-w naszym domu są dwa komputery.
-komputer mojego brata ( z którego teraz pisze ) jest podłączony do internetu radiowego

Radiowy tzn? Jaki dostawca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 20:09, tlen1235790 napisał:

Mam pytanie. Wiem żę ten temat nie jest do tego przeznaczony, ale proszę o pomoc. Moja
sytuacja jest taka:
-w naszym domu są dwa komputery.
-komputer mojego brata ( z którego teraz pisze ) jest podłączony do internetu radiowego
-mój komputer znajduje sie piętro niżej i nie ma połaczenia z internetem
Czy jest jakiś niezbyt drogi sposób (pomijając kabel LAN) aby mój komputer także miał
połaczenie z netem?


Kupcie router i podzielcie łącze, lecz nie wiem czy z radiowego się da, chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 20:26, tlen1235790 napisał:

dostawca - alec.com

Dobra, chyba jednak nie alec. Nie ważne. Domyślam się, że macie w domu jakiś modem radiowy, z którego pociągnięty jest standardowy kabel ethernet (wtyczki RJ45) do jednego komputera. Procedura wygląda następująco: kupić router bezprzewodowy (jakieś 100-150 PLN) z wejściem WLAN na RJ45. i połączyć kablami tak:
modem radiowy -> router -> komputer

By komputer na dole też miał internet to należy do niego dokupić jakiś modem bezprzewodowy Wi-Fi na USB (60-100PLN) i wszystko. Jeśli nie masz żelbetonowego stropu o grubości 3 metrów to nie będzie problemów.

Ja u siebie w domu mam jednego kompa połączonego kablem, drugiego za pomocą Wi-Fi oraz Wii, które łączy się bezprzewodowo choć od modemu dzieli je jakieś siedem metrów, dwie ściany, trochę rur i innych sprzętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 20:39, hallas napisał:

> dostawca - alec.com
Dobra, chyba jednak nie alec. Nie ważne. Domyślam się, że macie w domu jakiś modem radiowy,
z którego pociągnięty jest standardowy kabel ethernet (wtyczki RNJ45) do jednego komputera.


W oknie mojego brata jest talerz satelitarny (czy coś takiego) od niego bezpośrednio idzie kabel i wchodzi do komputera brata. Jedyny modem który jest po drodze to puszka znajdująca się na talerzu satelitarnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam dzielę łącze z bratem- jestem niepocieszonym użytkownikiem Neostrady. Nie wiem, jak u innych usługodawców, ale u mojego dzierżawienie (bo tak to widnieje w cenniku/prawie) jest płatne, toteż samo podłączenie kablem/zainstalowanie routera jest jego łamaniem. Należy skonsultować się z usługodawcą i zapoznać z umową. Nie jest to drogie- nawet nie wiem, czy kwota przekracza 10 zł, a należy pamiętać, że Neo do tanich nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 20:45, tlen1235790 napisał:

W oknie mojego brata jest talerz satelitarny (czy coś takiego) od niego bezpośrednio
idzie kabel i wchodzi do komputera brata. Jedyny modem który jest po drodze to puszka
znajdująca się na talerzu satelitarnym.

Zatem tak jak napisałem wyżej. Po prostu miedzy kompem brata a talerzem wstawić router bezprzewodowy, np. taki: http://www.komputronik.pl/Sieci/D_Link_Wireless_Router_DIR_300/pelny,id,53427/ , i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem z grą :(. Wczoraj pożyczyłem od sąsiada oryginalną wersję gry.

Wszystko cacy instaluje wersje z polskimi napisami. I pograłem z 20 minut wykonując pierwszą misje na tej czerwonej planecie i nagle czarny ekran! Zresetowałem komputer i stało się coś bardzo dziwacznego i zarazem nienormalnego! Gra tak tnie, że aż odechciewa się grania :( Dałem wszystko na LOW i to samo

Fakt mój sprzęt to Athlon 64 3000, 2gb ram i GF 7600 ale sąsiad ma ten sam tylko procka z firmy intel i mu śmiga na medium z włączonym Blur. A mi czemu tak się dzieje ??

Jestem taki zły bo mam teraz urlop i pograłbym :( panowie liczę na was bo nie wiem gdzie się skierować po poradę. Pisać do twórców nie zamierzam bo każdy wie ile się czeka na odpowiedź jeśli w ogóle odpowiedzą.

Robiłem różne rzeczy:
- Instalowanie gry ponownie w różnych językach
- zmiana sterowników od grafiki (raz najnowsze raz stare 93.71)
- nawet montowałem pliczek nielegalny :) (wiem wiem to jest nielegalne ale musiałem sprawdzić wszelkie opcje)
- odinstalowałem FFDSHOW, który też ponoć ma wpływ na płynność gry :(
- Patch też guzik daje

Ja już naprawdę chłopaki nie mam sił! Gra powinna chociaż działać płynnie na LOW. Ale co dziwne jak 1 raz włączyłem przed czarnym ekranem (błędem) miałem ustawione rozdziałke 1024x768 i wszystko na medium i nawet blur włączone i dam sobie jajka urwać, że miałem na bank powyżej 30 FPS bo nie odczuwałem spadku FPS nawet w czasie walki.

Co jest grane? Formata nie zamierzam robić :( .. Oczywiście mam oryginał - sąsiad zakupił w tygodniu tanio na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 21:45, Vattic napisał:

Mam ogromny problem z grą :(. Wczoraj pożyczyłem od sąsiada oryginalną wersję gry.

Przebadaj ten temat. Jeżeli chodzi o problemy z grą, to chyba wszystko zostało w nim poruszone.
Jeżeli to możliwe zaktualizuj grę najnowszym patchem, który pojawił się dla polskiej wersji dosłownie wczoraj (jest do pobrania w tym serwisie - gram.pl).

Największe problemy mogą mieć użytkownicy Athlonów 64 z kartami Radeon, ale wystarczy mieć płytę główną z tym prockiem, żeby się na nie natknąć. Jeżeli gra padła w czasie grania, to mogły uszkodzić się pliki gry, więc prewencyjnie ja bym odinstalował grę i zainstalował ją ponownie. Reszta w temacie, który podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 22:18, Olamagato napisał:

>


Pisał przecież, że patcha instalował i grę przeinstalowywał i nie pomogło nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie patch nic a nic nie pomógł. Gra była przeinstalowywana no ale jeszcze raz przeinstaluje dla pewności.

Co do tematów to przejrzę go jeszcze dokładniej ale kurde sporo już przeglądałem i poza poradami w celu zainstalowania nowszych sterowników albo usunięciem FFDSHOW nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 20:48, Jave napisał:

Sam dzielę łącze z bratem- jestem niepocieszonym użytkownikiem Neostrady. Nie wiem, jak
u innych usługodawców, ale u mojego dzierżawienie (bo tak to widnieje w cenniku/prawie) jest płatne

Jeżeli jest to to samo mieszkanie lub jest ten sam właściciel, to nie ma mowy o żadnym dzierżawieniu.
Można też się poszarpać z usługodawcą lub potargować mając wiedzę, że usługodawcy podłączenie do tego samego łącza kolejnych komputerów nie kosztuje dosłownie ani grosza. Niezbędny do tego przydział numeru IP w wersji lokalnej (zaczynającego się od 192.168.x.y lub 10.x.y.z) nie kosztuje go zupełnie nic, a przydział numeru IP publicznego (routowalnego) kosztuje go tylko wysłanie darmowego wniosku o pulę numerów do zarządcy internetu w swoim rejonie (w tym wypadku w Europie). Tak więc próba brania za to pieniędzy to coś między zaklepanym prawnie oszustwem, a zwykłą chciwością.
Dzisiaj możliwość podłączenia w jednym domu 3-4 lub nawet 5 komputerów w tej samej cenie łącza, to w Europie zachodniej standard. U nas, gdzie komputery PC praktycznie dominują też będzie to standardem, a jest to już dość często spotykane. Usługodawcy będą musieli się do tego stanu przyzwyczaić i zaakceptować. Od nas tylko zależy czy damy się doić jak ostatni frajerzy.

Dnia 07.12.2008 o 20:48, Jave napisał:

Należy skonsultować się z usługodawcą i zapoznać z umową. Nie jest to drogie- nawet nie
wiem, czy kwota przekracza 10 zł, a należy pamiętać, że Neo do tanich nie należy.

Jeżeli jest to kwota jednorazowe, to nie ma problemu. Problem jest gry usługodawcy próbują zgarniać dodatkową kasę co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 22:26, Vattic napisał:

Dokładnie patch nic a nic nie pomógł. Gra była przeinstalowywana no ale jeszcze raz przeinstaluje dla pewności.

Nie zauważyłem tej informacji.

Dnia 07.12.2008 o 22:26, Vattic napisał:

poza poradami w celu zainstalowania nowszych sterowników albo usunięciem FFDSHOW nic nie znalazłem.

Ja powiem to tak. Nic dla tej gry nie działa lepiej niż odrobaczenie komputera. Staje się ona bardzo niestabilna jeżeli jakieś robactwo łazi w tle. Jest to szczególnie katastrofalne na komputerach ze słabymi procesorami ponieważ zejście poniżej minimalnej mocy przetwarzania powoduje w tej grze błędy fatalne i podobne efekty jakie doświadczyłeś. Na każdych 10 znanych mi użytkowników ME, którzy mieli z nią problem aż w 8 przypadkach problemem były trojany, wirusy lub jakieś stosy śmieciowych updaterów, które chowają się w zasobniku systemowym.
Generalnie na takim procesorze jak Twój pierwszym działaniem powinno być wyczyszczenie autoruna ze wszystkiego, a ponieważ gra jest singlowa, to polecałbym również wyłączenie sieci oraz antywirusa. I przy okazji naprawdę porządne przeszukanie komputera pod kątem każdego niepożądanego lub niepotrzebnego oprogramowania jakie uruchamia się wraz ze startem windows. 8/10 przypadków, to moja osobista statystyka. Musiałbyś mieć wiele (nie)szczęscia, żeby gra Ci padała znajdując się w pozostałych 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 22:35, Olamagato napisał:

> poza poradami w celu zainstalowania nowszych sterowników albo usunięciem FFDSHOW
nic nie znalazłem.
Ja powiem to tak. Nic dla tej gry nie działa lepiej niż odrobaczenie komputera. Staje
się ona bardzo niestabilna jeżeli jakieś robactwo łazi w tle. Jest to szczególnie katastrofalne
na komputerach ze słabymi procesorami ponieważ zejście poniżej minimalnej mocy przetwarzania
powoduje w tej grze błędy fatalne i podobne efekty jakie doświadczyłeś. Na każdych 10
znanych mi użytkowników ME, którzy mieli z nią problem aż w 8 przypadkach problemem były
trojany, wirusy lub jakieś stosy śmieciowych updaterów, które chowają się w zasobniku
systemowym.
Generalnie na takim procesorze jak Twój pierwszym działaniem powinno być wyczyszczenie
autoruna ze wszystkiego, a ponieważ gra jest singlowa, to polecałbym również wyłączenie
sieci oraz antywirusa. I przy okazji naprawdę porządne przeszukanie komputera pod kątem
każdego niepożądanego lub niepotrzebnego oprogramowania jakie uruchamia się wraz ze startem
windows. 8/10 przypadków, to moja osobista statystyka. Musiałbyś mieć wiele (nie)szczęscia,
żeby gra Ci padała znajdując się w pozostałych 20%.



ja mam Nod32 legalny i nie mam problemów z wirusami / trojanami ale ok zrobię tak

Na nowo zainstalowałem grę i teraz wyłączę go, Wyłącze wszelkie działajace w tle programiki typu GG, Firefoxik itp. i zdam relację

Dziękuje za szybką pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak wyłączyłem X-Fire to jest płynnie! :) to wina X-Fire!
Faktycznie system musi być czysty inaczej gra sprawia problemy. Dlatego wyłączać będę wszelkie zbędne programy typu antywirus, gg, xfire i coś pewnie jeszcze :)

Dziękuje za pomoc

Nawet ustawiłem grafikę na max i działa naprawdę super! Ale wtedy podczas strzelania jest gorzej więc nie ma co przesadzać.
Co dziwne włączyłem FRAPS i pokazywał tylko 15 klatek i przez to gra znów mi cieła.. A jak wyłączyłem to od razu poczułem ulgę.

Dziękuje za pomoc w nakierowaniu. Mam nadzieje, że jak działa na początku to dalej też będzie dobrze.

P.S - Czy dysk twardy też może wpływać na płynność tej gry? Bo jak gra wyszła to posiadałem stary dysk 80GB który miał chyba tylko 4 MB a teraz mam 500gb i to 32 mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieźle zirytowany - po zainstalowaniu patcha pojawiły mi się olbrzymie problemy z dźwiękiem
mam integrę realteka ale rozwiązanie podpowiedziane przez Karhota nie pomaga :|
Na angielskich forach znalazłem informacje że to narzędzie konfiguracyjne instalowane wraz z patchem coś psuje w ustawieniach dźwięku - ale nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.
Jakieś idee prócz gry bez patcha - co mi sie średnio uśmiecha powiem szczerze - bo nie po to kupuję oryginalne gry żeby nie móc korzystac z dodatków i poprawek ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to ten patch sprawia same problemy zamiast je naprawić (jakby jeszcze jakieś były...). Tak więc odpuszczę go sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 10:33, Michaelius napisał:

A patch jest potrzebny by wrzucic dodatek czy nie ? Bo jak nie to sobie odpuszcze jego
instalowanie jak nie mialem problemow do tej pory :D


Tak, patch i dodatek są w jednym. Nie można ich oddzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować