Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2009 o 19:23, igor8472 napisał:

Bo jest ''zintegrowane'' z gra. W trakcie przechodzenia gry jako jedna z misji pobocznych
dodatek jest.


Witam, ja również dopiero co kupiłem ów wydanie. Czyli dodatek Bring Down the Sky instaluje się od razu z grą? Nie trzeba nic instalować/pobierać? Bo u mnie jest taka opcja z menu płyty, odsyła do strony BioWare gdzie można pobrać i nie wiem czy jest sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania: czy w wydaniu Platynowa Kolekcja (Edycja Rozszerzona) zawarte są najnowsze patche i po co mi dwie płyty w pudełku skoro do instalacji i gry potrzebna jest tylko płyta nr 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga płyta zawiera pewnie polonizację i nie jest potrzebna jeśli instalujesz ME w wersji angielskiej. Nie mam co prawda platynowej kolekcji a premierówkę ale podejrzewam że to się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo jest razem albo na płycie jest polski patch zintegrowany z dodatkiem, mam premierówkę więc jak z Platynką nie wiem. Ostatnio wyszedł kolejny patch, jest do pobrania z grama. Niedługo mam nadzieję do polskiej wersji ukaże się kolejny dodatek, Pinnacle Station. Na świecie już wyszedł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 21:52, Karharot napisał:

Druga płyta zawiera pewnie polonizację i nie jest potrzebna jeśli instalujesz ME w wersji
angielskiej. Nie mam co prawda platynowej kolekcji a premierówkę ale podejrzewam że to
się nie zmieniło.


Chyba wiem o co chodzi - na płycie nr 1 prawdopodobnie są obie wersje językowe z oryginalnym dubbingiem, a na drugiej zapewne instalator z polskim dubbingiem. Inaczej tego nie widzę :)

Jaki jest obecnie najnowszy patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszke się wciągnąłem w gierkę, całkiem niezła :) Tylko irytuje mnie to, że potrzebuje płyty w napędzie do gry, mimo że BioWare na forach zapewniało, że po aktywacji klucza płyta potrzebna będzie jedynie do instalacji... Klucz aktywowany, a gra nadal wymaga płytki. Istnieje jakiś legalny (czyt. bez używania cracków czy robienia pliku obrazu) sposób na pozbycie się tego kretyńskiego celowego utrudnienia życia uczciwym graczom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 21:36, Azvar napisał:

Istnieje jakiś legalny (czyt. bez używania cracków czy robienia pliku obrazu)
sposób na pozbycie się tego kretyńskiego celowego utrudnienia życia uczciwym graczom?

Owszem. Instalacja najnowszego patcha czyli 1.02.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 21:36, Azvar napisał:

Troszke się wciągnąłem w gierkę, całkiem niezła :) Tylko irytuje mnie to, że potrzebuje
płyty w napędzie do gry, mimo że BioWare na forach zapewniało, że po aktywacji klucza
płyta potrzebna będzie jedynie do instalacji...

Polska wersja gry różni się od zachodniej pod względem zabezpieczeń więc to nie jest wina BioWare (IMHO nasza wersja jest pod tym względem mniej upier****a od tej którą wypuściło EA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a myślałem że gra w wersji z PE będzie już spatchowana :) A tymczasem okazuje się, że chyba jest w wersji 1.0 (tak wynika z konfiguratora, gdzie MassEffect.exe jest w 1.0). Dzięki, spróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 07:00, Azvar napisał:

Hmm, a myślałem że gra w wersji z PE będzie już spatchowana :) A tymczasem okazuje się,
że chyba jest w wersji 1.0 (tak wynika z konfiguratora, gdzie MassEffect.exe jest w 1.0).
Dzięki, spróbuję :)

Platynowa Kolekcja ma dodatkową płytkę z patchem i dodatkiem Bring Down The Sky - trzeba go ręcznie doinstalować. Jeśli chodzi o patcha 1.02 to miał on premierę już po wydaniu PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 14:19, Solostran napisał:

Platynowa Kolekcja ma dodatkową płytkę z patchem i dodatkiem Bring Down The Sky - trzeba
go ręcznie doinstalować.


Bo zaraz zgłupieję... Dopiero co ktoś pisał, że jest zintegrowany z grą od razu po zwykłej instalacji. Po za tym na drugiej płycie go nie ma, no chyba że źle szukałem. Powinno się go instalować z jakiejś konkretnej lokalizacji czy też po wyborze z menu płyty? U mnie jedynie przekierowuje to na stronę gdzie moźna go ściągnąć. I btw, czy doinstalowanie dodatku wiąże się z jakimiś utrudnieniami w już rozpoczętej przygodzie (np jakieś mało fajne zmiany czy zbyt mocne bronie dostępne zbyt szybko?)?

Dnia 19.10.2009 o 14:19, Solostran napisał:

Jeśli chodzi o patcha 1.02 to miał on premierę już po wydaniu
PK.


No tak. W każdym bądź razie wyeliminował on wymóg płyty w napędzie, bardzo miło :) Jestem kategorycznym przeciwnikiem tego typu "zabezpieczeń", w zasadzie to jestem przeciwko wszelkim zabezpieczeniom, które utrudniają szybkie uruchomienie gry, a które i tak są łamane przez piratów i to jeszcze przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płytka o której mówiłem podpisana jest Bring Down The Sky. Instalować możesz skądkolwiek - instalator automatycznie wykrywa zainstalowaną grę. Przygoda jest raczej średnio trudna - dobrze ją zacząć jakoś między 15-20 poziomem. Żadnych super broni nie znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 09:47, Solostran napisał:

Płytka o której mówiłem podpisana jest Bring Down The Sky. Instalować możesz skądkolwiek
- instalator automatycznie wykrywa zainstalowaną grę.


Hmm, no to chyba gadamy o innych wydaniach :) Ja mam te z Platynowej Kolekcji z dopiskiem "Edycja Rozszerzona z dodatkiem Bring Down the Sky", w środku drukowane kolorowe poradnik i instrukcja oraz etui z 2 x DVD, które są jedynie oznaczone numerkiem ("Dysk 1/2"). Może faktycznie mam to już zintegrowane, tj zainstalowane razem z podstawką?

Dnia 20.10.2009 o 09:47, Solostran napisał:

Przygoda jest raczej średnio trudna
- dobrze ją zacząć jakoś między 15-20 poziomem. Żadnych super broni nie znajdziesz ;)


Hmm, czyli pewnie tak blisko końca gry? :) Zapytam w razie czego, żeby wiedzieć: jak i gdzie mogę BDTS zacząć i w którym momencie w grze mogę to zrobić najpóźniej (doświadczenie z rpg-ami BioWare podpowiada mi, że w pewnym momencie będzie już za późno aby się wycofać z głównego wątku ?:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PK jest jedna - skład pakietu to (poza kartą i pocztówkami) dwie płyty z grą, płytka z materiałami filmowymi i płytka z patchem. Z resztą - nieważne. Możesz ściągnąć patcha 1.01 z dodatkiem ze strony gramu.
15-20 poziom zdobywa się akurat dość szybko (w pierwszym podejściu zdobyć można 50 level o ile dobrze pamiętam). Początek przygody do lądowanie na asteroidzie X57 w systemie Asgard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Zamierzam kupić na allegro Mass Effecta ale większość jest jeszcze w wydaniu premierowym. Czy nie ma problemu ze ściągnięciem wszystkich patchy, a przede wszystkim DLC Bring down the sky, w sensie czy jest jakiś patch który to wszystko dodaje? Jak do dokładnie z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy patch jest zintegrowany razem z BDtS a drugi jest osobno. Najlepiej pobierz je od razu choćby stąd:
http://www.gram.pl/pliki_kategoria.asp?katalog=Patch&alfabet_literka=m&belka=3&na_stronie=10
alternatywnie BDtS możesz pobrać stąd:
http://chtserv.dlh.net/cgi-bin/patdl.cgi?lang=eng&sys=pc&file=mass_effect_bts_eng_patch_100_101a.zip&ref=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować