Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Mi tak, za drugim podejściem to nie jest problem ale questów pobocznych nie będziesz mógł omijać. Acievementy dające bonus do zdobytego expa też się przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z otrzymaniem achivmenta za ukończenie gry na poziomie twardziel? Ten poziom trudności musi byc ustawiony od początku czy można go dopiero włączyć na normandii? Wiem, że może się przejmuję ale nie chciałbym żebym ustawił go dopiero po włączeniu rozgrywki a po ukończeniu nie dostanę achivmenta. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, grę zakupiłem w dniu premiery, a przeszedłem... Przed chwilą. W sumie od Mass Effect odbiłem się trzykrotnie, a dopiero za czwartym razem historia mnie wciągnęła. Grę przeszedłem jako szturmowiec i, chociaż popełniłem sporo błędów w rozwijaniu postaci (za dużo wpakowałem w odkształcanie, które jak słyszałem, przydaje się dopiero na wyższych poziomach trudności, bo u mnie robiło wrażenie na najsłabszych getach), to ogólnie grało mi się świetnie. Niestety gra ma istotne wady. Przede wszystkim: tragiczne misje dodatkowe i MAKO. O ile misje w cytadeli były znośne, to te, które zmuszały nas do odwiedzania innych planet, były beznadziejne. MAKO to już w ogóle porażka. Natomiast wątek główny jest znakomity. Sporo wyborów moralnych i dużo sytuacji, w których możemy użyć perswazji/zastraszania. Zawiodłem się trochę na rozmowach z towarzyszami i wątku romansowym - oba aspekty zostały bardzo spłycone.

Gra spodobała mi się na tyle, że w poniedziałek pobiegnę do empiku po kontynuację :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam lamerskie ;D pytanie:
dlaczego główny okręt gry nazywa się SR Normandy, (co oznacza SR, S - pewnie ship)
dlaczego twórcy dali mu nazwę Normandia - hołd dla aliantów?
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 19:02, MKRaven napisał:

Jak tu był "ciężki" klimat to ja nie wiem jaki jest lekki O_o


Podałem przykład, Star Wars :) Może i metereologiem gatunkowości filmów i gier nie jestem najlepszym, ale według mnie klimat w Mass Effect zdecydowanie skłania się bardziej ku mrocznemu, poważnemu i brutalnemu, niż bajkowemu i z przymrużeniem oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 21:16, slot500 napisał:

dlaczego główny okręt gry nazywa się SR Normandy, (co oznacza SR, S - pewnie ship)

Człon "SR" raczej nie oznacza niczego, co gracz mógłby wysnuć, jest to bardziej nazwa modelu. Zaś statek nazywa się "SSV Normandy" i tak, nawiązuje do słynnej bitwy w 1944 z Drugiej Wojny Światowej, a skrót SSV oznacza "Systems (Alliance) Spaceship Vehicle".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 20:41, Flesh00er napisał:

Htragiczne misje dodatkowe i MAKO. O ile
misje w cytadeli były znośne, to te, które zmuszały nas do odwiedzania innych planet,
były beznadziejne. MAKO to już w ogóle porażka.


Doskonale ciebie rozumiem, jak dla mnie o ile MAKO świetnie sprawował się w przebijaniu się przez hordy Gethów w trakcie głównych misji, o tyle w przypadku innych planet był po prostu do niczego ze względu na często trudny teren. Nie wiem co za kretyn wpadł na pomysł jeżdżenia łazikiem po górzystych terenach z licznymi skałami i stromymi zboczami... Ilekroć robiłem coś na tych planetach, zastanawiałem się dlaczego zamiast MAKO nie latam czymś na wzór pojazdu z G-Police (czyli "śmigłowiec" z napędem grawitacyjnym), idealnie nadawałby się do czegoś takiego.

Dnia 30.01.2010 o 20:41, Flesh00er napisał:

Zawiodłem się trochę na rozmowach z towarzyszami i wątku romansowym - oba aspekty zostały
bardzo spłycone.


Wątek romansowy polega tylko na tym, żeby zobaczyć krótką i odważną erotyczną scenkę, acz niestety i tak pozbawioną jakiejś tam dawki podniecenia czy jakichkolwiek walorów :P Nie wiem czy to tylko ja, ale o wiele więcej emocji budziły romanse w Baldur''s Gate czy nawet Metal Gear Solid (gdzie nie było mowy o kontroli), mimo braku takiego erotyzmu ;)

@ slot500 - http://masseffect.wikia.com/wiki/SSV_Normandy


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 21:49, Siriondel napisał:

> dlaczego główny okręt gry nazywa się SR Normandy, (co oznacza SR, S - pewnie
ship)
Człon "SR" raczej nie oznacza niczego, co gracz mógłby wysnuć, jest to bardziej nazwa
modelu. Zaś statek nazywa się "SSV Normandy" i tak, nawiązuje do słynnej bitwy w 1944
z Drugiej Wojny Światowej, a skrót SSV oznacza "Systems (Alliance) Spaceship Vehicle".


dzięki za odpowiedź, czyli jest tak jak myślałem z tą Normandią, a SSV miło się dowiedzieć
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kilka dni temu drugi raz ukończyłem Mass Effect. Zagrałem na tym czwartym w skali poziomie trudności... i cóż, spodziewałem się że będzie trudniej, ale już po kilku godzinach praktycznie nie miałem żadnych problemów. Ogólnie jednak tym razem wykonałem większość misji pobocznych, znalazłem dużo więcej wpisów do leksykonu i poprowadziłem większość dialogów. Gra dla mnie dalej świetna. Nie mogę się doczekać gdy dostanę w swoje łapki dwójeczkę...

BTW: Mam pytanko, który z bohaterów "nigdy nie zostawia niedokończonej roboty"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 10:00, Sad_Statue napisał:

BTW: Mam pytanko, który z bohaterów "nigdy nie zostawia niedokończonej roboty"?


Chyba chodziło o Garrusa, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przejść grę drugi raz i nie dałem rady bo początek był nudny jak cholera,też mieliście takie odczucia?
Ogólnie to muszę się kiedyś zebrać w sobie i przetrwać Eden Prime i Cytadele(na początku,tzn.jak jesteśmy tam pierwszy raz,tzn...oooch,whatever:P) i uczucie wtórności powinno ustać-tak mi się zdaje.
Pewnie wrócę do gry jak mnie weźmie na Star Wars''y.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 23:38, Mafioso_PL napisał:

A myślałem ze takie rzeczy to tylko w erze...

Przy zakupie pre-order Mass Effect 3 darmowa Liara gratis :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 00:00, Grobulus napisał:

/.../

Cytadela nie jest zła, może nie dorównuje Peak 15 a;e i tak jest lepsza od tych wszystkich pseudo sub0questów razem wziętych.

Dnia 02.02.2010 o 00:00, Grobulus napisał:

Pewnie wrócę do gry jak mnie weźmie na Star Wars''y.;)

Jak Cię weźmie na SW to raczej KotOR by się przydał a nie ME :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 00:32, Karharot napisał:

> /.../
Cytadela nie jest zła, może nie dorównuje Peak 15 a;e i tak jest lepsza od tych wszystkich
pseudo sub0questów razem wziętych.

Hmm,właściwie to Cytadela może nie być taka straszna jak się wydaje-trzeb to sprawdzić.;)

Dnia 02.02.2010 o 00:32, Karharot napisał:

> Pewnie wrócę do gry jak mnie weźmie na Star Wars''y.;)
Jak Cię weźmie na SW to raczej KotOR by się przydał a nie ME :)

KotOR jest w drodze,zamówiłem sobie w niedziele-wzięło mnie na SW.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało, w zasadzie pierwszy raz to mam ale nie mogę ukończyć dwóch zadań (co gorsze jedno główne) bo stoi na biurku komputer z którego mam zgrać jakieś dane, ale jest on nieaktywny (nie pojawia się na nim niebieskie kółko informujące o możliwości interakcji). Nie wiem kiedy coś popsułem, czy to może ostatni patch ale już po raz drugi przechodzę grę i jestem już dość daleko (wątek główny na Noverii) i pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia.
Da się to naprawić? Może wystarczy wjechać z save''a jeszcze raz na Noverie i zacząć tę część od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że pierwszy raz się z czymś takim zetknąłem. Jesteś całkowicie pewien że bierzesz się za właściwy komputer? O jakie konkretnie miejsce chodzi (może daj screena)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować