Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Nie znam przyczyny ale w razie czego możesz spróbować ściągnąć plik z gramu lub z linka w przypiętym poście i spróbować zainstalować z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 20:44, HumanGhost napisał:

/ciach

Ne jesteś jedyny z tym problemem, "wystarczy" ściągnąć BDtS z gram/cd projekt i będzie działać, te z płyty są jakieś felerne przy okazji najnowsze patche też możesz ściągnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewno było to poruszane, niestety nie mogłem tego znaleźć. Jak można zmienić na ang dubb z polskimi napisami bez odinstalowywania gry? Szukałem w tych plikach konfiguracyjnych, musiałem coś przeoczyć.
I od razu, jak można ustawić full angielski? Bo może od razu zacznę, w końcu język podszkolę... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 12:34, le2enda napisał:

Jak można zmienić na ang dubb z polskimi napisami bez odinstalowywania gry? Szukałem w tych plikach konfiguracyjnych, musiałem coś przeoczyć.

Nie jestem pewien czy to jest możliwe, w przypadku wyboru angielskiego dubbingu gra w ogóle nie instaluje plików zawierających polski dubbing - możliwe że tak samo jest gdy wybierze się polski. Obawiam się że będziesz musiał przeinstalować grę :(

Dnia 11.08.2010 o 12:34, le2enda napisał:

I od razu, jak można ustawić full angielski? Bo może od razu zacznę, w końcu język podszkolę... ;]

Przy instalacji powinny być odpowiednie opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Znalazłem. Udało się bez reinstalacji. Cytuję post Siriondela, dla innych. Może warto by go przypiąć?

"Owszem, można, Mass Effect oferuje spore możliwości konfiguracji przez edycję plików .ini, jak to gry na UE3. By zmienić wersję językową bez reinstalacji robisz tak:
- wchodzisz do folderu z plikami .ini Mass Effect, czyli mniej więcej: Dokumenty\BioWare\Mass Effect\Config
- masz tam plik BIOEngine.ini. Otwierasz go i odnajdujesz linię:
Language=
na przykład:
Language=INT - tak wygląda linia dla pełnej wersji angielskiej.
- by zmienić język gry, zamiast INT, wpisujesz:
PL - dla wersji angielskiej z polskimi napisami
PLPC - dla pełnej polskiej wersji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, tekstury twarzy, broni, ubrań stały się "pasiaste", tak jak twarz Wrexa na dołączonym screenie, nie zawsze jest to cała twarz, czy pancerz, czasem "paskowanie" pojawia się tylko fragmentami. Problem pojawił się po ponownej instalacji gry wcześniej wszystko działało super, grafika GeForce 7950 GT 512MB, najnowsze sterowniki (258.96), świeży system, zainstalowany wczoraj XP z SP3.
Z góry dzięki za pomoc!

20100811234627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 09:57, damlon napisał:

Przepraszam za Dubla, ale tutaj lepiej widać o co mi chodzi, w grze później jest tak
przez cały czas.


Patche 1.01 z BDtS i 1.02 masz zainstalowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie pograć z dubingiem, lecz podczas instalacji nie czyta mi cd 2. Zainstalowałem ręcznie lecz tu też pojawił się kłopot, a mianowicie - nie mogę zainstalować żadnego patcha, ponieważ nie wykrywa mi oryginalnej wersji. Można temu jakoś zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 02:04, Dodus14xv napisał:

Chciałbym sobie pograć z dubingiem, lecz podczas instalacji nie czyta mi cd 2.

Jeśli masz uszkodzoną płytę to pewnym wyjściem jest zarejestrowanie gry na EADM (coś w rodzaju Steam), jeśli tego jeszcze nei zrobiłeś (przypisanie do konta EA przy pomocy Download Managera), a następnie sciągnięcie gry. Problemem może być rozmiar pliku.

Edit: Sorry, ale nie zauważyłem, że temat dotyczy ME a nie ME2 :P Nie wiem jak to wygląda w przypadku pierwszej części, bo wydana ona była przez CDProjekt, więc nie wiem czy klucz zostanie zaakceptowany przez EADM.

Edit2: Phobos_s - byłeś szybszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 10:09, macned napisał:

Jeśli masz uszkodzoną płytę to pewnym wyjściem jest zarejestrowanie gry na EADM (coś
w rodzaju Steam), jeśli tego jeszcze nei zrobiłeś (przypisanie do konta EA przy pomocy
Download Managera), a następnie sciągnięcie gry. Problemem może być rozmiar pliku.


Polskiego wydania Mass Effecta 1 nie da rady zarejestrować w EA. Powód jest prosty. EA nie wydawało go w Polsce :) EADM nie rozpoznaje polskich kluczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi, których nękają problemy z teksturami niskiej jakości, mimo włączonych najwyższych ustawień:

Otwieramy plik BIOEngine.ini (Moje dokumenty\BioWare\Mass Effect\Config) i wykonujemy następujące działania:

1. Szukamy linii "DetailMode=" i jeśli wartość jest ustawiona na 2, zmieniamy ją na 4.
2. W tym samym pliku zastępujemy początek sekcji "TextureLODSettings" następującymi wierszami:

[TextureLODSettings]
//TEXTUREGROUP_Character=(MinLODSize=1024,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
//TEXTUREGROUP_CharacterNormalMap=(MinLODSize=1024,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
//TEXTUREGROUP_Effects=(MinLODSize=1024,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
TEXTUREGROUP_LightAndShadowMap=(MinLODSize=1024,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
TEXTUREGROUP_RenderTarget=(MinLODSize=8,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
//TEXTUREGROUP_Skybox=(MinLODSize=1024,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
//TEXTUREGROUP_UI=(MinLODSize=1024,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
//TEXTUREGROUP_Vehicle=(MinLODSize=1024,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
//TEXTUREGROUP_VehicleNormalMap=(MinLODSize=1024,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
//TEXTUREGROUP_Weapon=(MinLODSize=1024,MaxLODSize=4096,LODBias=0)
//TEXTUREGROUP_WeaponNormalMap=(MinLODSize=1024,MaxLODSize=4096,LODBias=0)

Kolosalna różnica gwarantowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem. Zrobiłem zadanie "Zdemaskuj Sarena" i przejąłem dowodzenie nad Normandią. Gram trochę z poradnikiem dołączonym do EK. Mam lecieć do wykopalisk Liara Tsoni na jakieś Therum. Podchodzę na Normandii do mapy. Znajduję wykopaliska Liary, tyle że tam nie ma żadnego Therum. Są tam jakieś Ateny, Knossos i jakieś dwa inne greki. Zrobiłem gdzieś jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w dany system, a w nim będziesz miał Therum (teraz już nie kojarzę, w którym systemie ta planeta leży, musisz sam poszukać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 15:54, marekl1975 napisał:

Mam taki mały problem. Zrobiłem zadanie "Zdemaskuj Sarena" i przejąłem dowodzenie nad
Normandią. Gram trochę z poradnikiem dołączonym do EK. Mam lecieć do wykopalisk Liara
Tsoni na jakieś Therum. Podchodzę na Normandii do mapy. Znajduję wykopaliska Liary, tyle
że tam nie ma żadnego Therum. Są tam jakieś Ateny, Knossos i jakieś dwa inne greki. Zrobiłem
gdzieś jakiś błąd?

Ateny i Knossos to o ile się nie myle układy planetarne. W jednym z nich, już nie pamiętam dokładnie w którym znajduje się planeta Therum. Muszisz na niej wylądować o ile pamiętam będziesz na początku w Mako ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 17:06, Altair_93 napisał:

Ateny i Knossos to o ile się nie myle układy planetarne. W jednym z nich, już nie pamiętam
dokładnie w którym znajduje się planeta Therum. Muszisz na niej wylądować o ile pamiętam
będziesz na początku w Mako ;).


No znalazłem to Therum. dojechałem Mako nawet do rafinerii. Tylko jak wysiąść z tego pojazdu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować