Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

A. Chodzi ci otaktyczny HUD. Ale nie wiem dlaczego ,są tam tylko umiejętności defensywne typu jedność. Nie ma tam do przeciągnięcia jakiejś fali mocy (czy jak tam to sie nazywalo). Wiecie może jak ich wogle używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 21:34, Speedy09AG napisał:

A. Chodzi ci otaktyczny HUD. Ale nie wiem dlaczego ,są tam tylko umiejętności defensywne
typu jedność. Nie ma tam do przeciągnięcia jakiejś fali mocy (czy jak tam to sie nazywalo).
Wiecie może jak ich wogle używać?

A jaką klasą postaci grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 21:38, Speedy09AG napisał:

Żołnierzem.

Żołnierz nie może używać mocy biotycznych w stylu rzutu, osobliwości czy podniesienia. Jego zdolności specjalne ograniczają się do tych defensywnych oraz związanych z broniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ,wiem ale chodzi mi właśnie o te do broni. Np. Fala Mocy (to chyba do pistoletu). Nie moge jej przeciągnać na ten kwadracik skrótu. Nie wiem dlaczego ale nie moge. Mam tylko do przeciągnięcia Jednośc i coś tam do odnowienia tarcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Feros, zabiłam Toriana, koloniści przeżyli, ale jak byłam wcześniej w ExoGeni to zapomniałam zabrać dla Gavina Hossela danych i kiedy chciałam się wrócić do ExoGeni windą z Nadziei Zhu, to przycisk w niej był nieaktywny.. czy to oznacza, że już nie będę mogła wykonać tego zadania? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 16:25, Neysha napisał:

/ciach/


Niestety tak. Dane możesz zabrać tylko w czasie wykonywania misji w budynkach ExoGeni. Potem już nie można tam wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi to prosto wylozyc? Czy na kupionej w Polsce wersji PC z BDtS da sie w ogole postawic Pinnacle Station, czy trzeba sciagac EN wersje z zagranicy ew. kupic to DLC na XBox Marketplace dla wersji "klockowej"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam edycje premierową Mass Effect i czy jest zalecane jakieś jej patchowanie? W menu gry nie widziałem informacji jaka to wersja, a w necie natrafiłem na patcha 1.02 i teraz nie wiem czy go ściągać czy nie. No i zacząłem już grać i czy jeśli patchowanie byłoby wskazane to czy nie będę musiał zaczynać wszystkiego od nowa? Aha, DLC Bring Down the Sky póki co chyba sobie odpuszczę i najwyżej zajmę się tym jak ukończę edycję podstawową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 22:01, dave03 napisał:

Posiadam edycje premierową Mass Effect i czy jest wskazanie jakieś jej patchowanie? W
menu gry nie widziałem informacji jaka to wersja, a w necie natrafiłem na patcha 1.02
i teraz nie wiem czy go ściągać czy nie. No i zacząłem już grać i czy jeśli patchowanie
byłoby wskazane to czy nie będę musiał zaczynać wszystkiego od nowa? Aha, DLC Bring Down
the Sky póki co chyba sobie odpuszczę i najwyżej zajmę się tym jak ukończę edycję podstawową.


Nie wiem na pewno ale strzelam ze po spatchowaniu stracisz zabisy gdyż modyfikują one grę a to z kolei zepsuje ci zapisy ponieważ są one jakby do "innej" gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch nie powinien Ci zepsuć zapisów ale jeśli nie chcesz instalować BDtS (patch jest z nim zintegrowany więc nie ma się wtedy wyboru) to unikaj patcha jak ognia bo... powoduje on występowanie kilku różnych błędów właściwie nic nie poprawiając (da się to rozwiązać ale wymaga kombinowania - patrz przypięte posty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sobie odpuszczę i nawet jest mi to bardziej na rękę :)
Jest jeszcze jedna sprawa która mnie nurtuje. Mianowicie czy można w tą grę jakoś grać bez konieczności wkładania płyty na napędu? Mass Effect oczywiście jest oryginalny, ale chyba nie tylko ja wolę sobie ułatwiać życie jeśli się da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz polską wersję wydaną przez CDP (a zakładam że tak właśnie jest) to nie. W zamian za to gra nie ma wbudowanych żadnych innych upierdliwych zabezpieczeń co zostało przez polskiego wydawcę wywalczone przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 22:01, dave03 napisał:

/ciach/


Przede wszystkim, w przeciwieństwie do tego co napisał toxic3d, patch w żaden sposób nie modyfikuje save''ów i po instalacji patcha można normalnie grać.
Po drugie, dodatek BDtS ma miejsce "w czasie" trwania gry więc jeśli przejdziesz grę, zainstalujesz dodatek to i tak będziesz musiał wczytać któryś w save''ów przed zakończeniem gry (i to dość spory kawałek).
Poza tym BDtS jest nawet fajną misją i daje jakąś godzinę dodatkowej zabawy, a skoro jest za free to tym bardziej można się pobawić :)
Ja nie miałem żadnych problemów po instalacji patcha więc jak dla mnie instalowanie go i granie w BDtS po przejściu gry mija się z celem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phobos_s & damlon

W takim razie pobiorę go i zainstaluję później to jest jak już skończę grać w samą podstawkę. Jakiś starszy zapis gry sobie od razu zostawię. Póki co chciałbym przejść samą podstawkę a na nią i tak zejdzie mi pewnie ze 40 godzin. Przerażające ;)

Dnia 06.12.2010 o 13:22, damlon napisał:

Prócz tego co napisał Phobos_s dodam, że po instalacji patcha gra chodzi bez płyty.


To bardzo interesujące. A mógłbyś mi jeszcze napisać jakie patche mam instalować na edycję premierową bez dodatku Bring Down the Sky? W necie natrafiłem na dwa - 1.01a i 1.02.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 16:23, dave03 napisał:

To bardzo interesujące. A mógłbyś mi jeszcze napisać jakie patche mam instalować na edycję
premierową bez dodatku Bring Down the Sky? W necie natrafiłem na dwa - 1.01a i 1.02.


Pamiętaj, że do polskiego wydania ME możesz zainstalować tylko polskie wersje patchy.
Czyli 1.01a (tylko z BDtS) i 1.02.
http://www.cdprojekt.pl/support/game/1990/Mass_Effect/files

Natomiast nie wiem jak zachowuje się patch 1.02 bez wcześniejszego zainstalowania 1.01a.
Ja najpierw zainstalowałem 1.01a, a ponieważ instalowałem też Pinnacle Station to zainstalowałem też 1.02 razem z patchem pozwalającym na zainstalowanie PS. Ja się na to DLC skusiłem ale bardzo średnie.
Generalnie proponuję zainstalować 1.02 dopiero po instalacji 1.01a.

A jeśli chodzi o BDtS to będziesz musiał się cofnąć do momentu

Spoiler

zanim polecisz na Ilos

. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainstalowałem najpierw tego 1.01a a następnie 1.02 i gra chodzi bez płyty :) Wprawdzie po instalacji patchy pojawiły się pewne problemy z dźwiękiem, ale na szczęście porady z przypiętego posta je rozwiązały. Tylko nie wiem dlaczego podczas rozmów na twarzach postaci pojawia się takie jakieś dziwne cieniowanie. Tak sobie myślę że może by pomogła instalacja starszych sterowników do grafiki, ale chyba sobie to odpuszczę. Nie chce mi się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Możesz spróbować wejść w ustawienia w oknie autostartu. Tam powinieneś mieć opcję usunięcia shader cache''u.
Może to Ci pomóc bo wtedy program wygeneruje wszystko od początku i może lepiej wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować