Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Polecam również rozejrzeć się po asteroidzie. Jest tam kilka smaczków:

Spoiler

m.in. duży skład granatów oraz piracka radiostacja z nawiązaniem do "afery" z FOX News i "full graphic sex"w ME

. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogladam mapki z mass effect wiki i podjezdzam do tych smaczków, jednak wciaz nie wiem jak ominac te blasting caps.

Wylaczylam pozostale dwa torches juz wczesniej. W sumei wszedzie juz bylam, poza tym punktem gdzie sie dostac nie mgoe i glowna baza gdzie nie mam przepustki.


Ps: Jaka afera z FOX news?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłam Bring down the sky. Nijak sie maja DLC z ME1 do tych z ME2. ;]

Anyway, zastanawia mnie pewna rzecz..
Założmy, ze normalnie gram na polskiej wersji ME, gdzie nie dzialal angielski DLC (nie dalo sie zainstalowac), wiec zainstalowałam angielskiego ME i DLC, wczytalam savy z polskiego, przeszlam DLC i teraz chce wrocic do polskiego ME i co sie stanie wg Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, czy Mass Effect z eXtra klasyki jest upatchowany? Pytam się, bo gra chodzi mi jak krew z nosa i zastanawiam się, czy można na to zaradzić patchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 19:43, Blackgoat napisał:

Ktoś wie, czy Mass Effect z eXtra klasyki jest upatchowany? Pytam się, bo gra chodzi
mi jak krew z nosa i zastanawiam się, czy można na to zaradzić patchami.


Pewnie nie ma, raczej ma tylko wersja w Platynowej Kolekcji, prawdopodobnie patchów Musisz sam poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 19:43, Blackgoat napisał:

Ktoś wie, czy Mass Effect z eXtra klasyki jest upatchowany? Pytam się, bo gra chodzi
mi jak krew z nosa i zastanawiam się, czy można na to zaradzić patchami.


Ja mam z extra klasyki i z tego co wiem gra jest w wersji 1.02.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 20:25, BoloMaster napisał:

w Extra Klasyce jest wersja 1.02 czyli zpatchowana:))

Ok, dzięki, to po prostu sprzet przypomina mi, że nie jest pierwszej świeżości. Cóż, trzeba zacisnąć zęby i grać z grafą, jak w 2002 roku, heh:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem właśnie Mass Effect. Nie będę mówił zalet bo każdy je zna, ale zauważyłem dwie (przynajmniej dla mnie) znaczące wady:
1. Nasza drużyna zachowuje się beznadziejnie. Potrafią stanąć na środku i strzelać (albo też nie). W takim taktycznym FPS np. jak Rainbow Six: Vegas drużyna praktycznie nie wychodziła zza osłony. Dlatego też nie wiem czy można tu mówić o taktycznej strzelance.
2. Nie można grać po zakończeniu gry, aby pobawić się w dodatkowe zadania na Niezbadanym Świecie. Przy tak wciągającej fabule nie chciało mi się robić questów pobocznych chyba, że za drugim podejściem. Poza tym wszystko ok. Fabuła genialna i rozgrywka ogólnie też. 8/10? Chyba tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 16:20, BoloMaster napisał:

na jaką planetę powinienem się udać po pokonaniu matki benezji?

Masz do wyboru Feros i Therum, o ile ich nie zrobiłeś. Jeśli tak to bodajże z powrotem na Cytadelę (dawno nie grałem więc nie pamiętam, ale wszystko powinno być w dzienniku ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał cichy10 musisz też ukończyć misję na Feros i Theyrum a oprócz nich także na Virmire (misja staje się dostępna po ukończeniu co najmniej dwóch z pierwszych trzech), dopiero potem musisz wrócić na Cytadelę (choć warto to robić po każdej głównej misji aby sprawdzić czy coś ciekawego się nie pojawiło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie właśnie Mass Effect, chcąc ponownie przejść grę - tym razem w mam nadzieję maksymalnych detalach - następnie BDtS, oraz Pinnacle Station kupione kiedyś w EA store za bony, tak z ciekawości w EA kliknąłem na Manuala (instrukcję) do PS, przeniosło mnie na stronę gdzie go pobrałem, rozpakowałem, otwieram pdf... i co ?

Game manual coming soon

<ROTFL>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że gra nie może utrzymać stałego framerate powyżej 30 na kompie z podpisu?
Rozumiem że to MAX detale i rozdzielczość FullHD, ale gra swoje latka już ma, spodziewałem się naprawdę płynnej rozgrywki, a tu zonk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę mam już z 2 lata a dopiero drugi raz przeszedłem ją. Tak jakoś wyszło... W każdym razie tym razem starałem się wypełniać wszystkie misje, przeszukiwać wszystkie planety (misje zbierackie) itp. Ogólnie w połowie gry już dostawałem k*rwicy od patrzenia na te planety, puste, z wkurzającymi górami (wiadomo jak mako fajnie skacze), powtarzającymi się pomieszczeniami itd. I tak zabrakło mi kilku surowców i dwóch medali ligi (już pod koniec gry, miałem gdzieś te misje zbierackie). Jednak tak wypełniając misję, można sobie tak dopakować postać, że przeciwnicy nie sprawiają ŻADNEGO problemu. Finał, a gethy padają jak muchy... Warto jeszcze wspomnieć o kasie, z którą nie wiadomo co zrobić (9999999?). No ale teraz skoro mam wymarzonego save można zainstalować ME2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 01:19, KamyK_84 napisał:

Ogólnie w połowie gry już dostawałem k*rwicy od patrzenia na
te planety, puste, z wkurzającymi górami (wiadomo jak mako fajnie skacze)

Planety generalnie powinny być puste. Gra oddaje właśnie to wrażenie pustki. Jednak na każdej z nich znejdzie się zawsze minimum 2 surowce (najwięcej chyba 8), na wielu jest jakaś pułapka (worm, zombie, gethy, piraci, rakni), jakieś pozostałości, a spora część jest związana z jakimś questem.
Przejechałem wszystkie planety metodycznie i zawsze jest jakiś powód aby na nich wylądować.

Dnia 12.03.2011 o 01:19, KamyK_84 napisał:

I tak zabrakło mi kilku surowców i dwóch medali ligi (już pod
koniec gry, miałem gdzieś te misje zbierackie).

To kiepsko bo surowców jest więcej niż wymaganych w grze tak samo jak rzeczy do zbierania. Jest nawet bug, w przez który misja nigdy się nie zakończy jeżeli surowców zbierze się za dużo niż potrzeba.

Dnia 12.03.2011 o 01:19, KamyK_84 napisał:

Warto jeszcze wspomnieć o kasie, z którą nie wiadomo co zrobić (9999999?).

Kiedyś też nie wiedziałem co z nią robić, ale dowiedziałem się. Otóż przy prawie każdej wizycie na planetach ze sklepami należy poszukiwać nowych pancerzy. Są one bardzo drogie, a ich kupno i sprzedaż powoduje zjadanie pieniędzy bo sprzedaż daje ułamek kasy wcześniej zapłaconej. Kiedy gra się tak, że wymienia się każdy pancerz na lepszy u wszystkich członków drużyny, to kasy zaczyna wręcz brakować (w ostatniej grze mam prawie koniec gry i tylko 2 melony).
Z drugiej strony często kupując w sklepach pojawiają się nowe ich modele dzięki czemu można w końcu ubrać wszystkich członków drużyny w wypasione Predatory L/M/H X i Kolosy X. Niemała część osób, która ma górę kasy nigdy nie widziała tych pancerzy w sklepach. Bo nie kupowali tylko czekali na dużo lepsze... i się nigdy nie doczekali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam, otóż jak gram, pierwsza mapa jestem, to obraz mam taki siarczysty, ziarnisty, whatever, po prostu jakby śnieżył, i nie wiem skąd to jest.
W dodatku w kątach obrazu mam takie przyciemnione, ale to chyba naturalne, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować